Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (116. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • V40 ile V60'ın göstergeleri aynımıdır,ikisi arasında kaldımda!
  • deren05 D kullanıcısına yanıt
    her iki araçtada tft kadran ve klasik kadran donanıma göre seçilebiliyor. premium donanımda alıyorsanız iki araçtada opsiyon olarak eklemedikten sonra klasik gelecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Günal

Üç hafta evvel konuştuğumda Şubat ortasından sonra gelmeye başlar demişti Mez Car. Fiyatlar da şubatın ikinci haftası belli olur demişti. Fakat net bir durum yok ortada anlaşılan.

Cevabınız için teşekkür ederim. Umarım ÖTV zammindan fazla etkilenmeden sokarlar piyasaya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ötv zammı yaklaşık 3.000 TL olarak yansıdı zaten fiyatlara. Bana da yansıdı maalesef. Söylendiği kadarı ile şimdi gelecek olan fiyatlar kur ayarlamasından ibaret olacak. Bir kaç bayinin dediğine göre geçen sene araçlar 1 EUR = 2,40 TL den ithal edilmiş ya da fiyatlandırılmış. Ancak yeni gelenler için kur 1 EUR = 3,00 TL olacakmış.
  • Bende dun Izmir gaziemirden V40 R Design'i her konuda anlasmis bulunmaktayim. :)
    bu hafta ici aracim teslim edilecekmis.
  • Arkadaşlar araçlar gelmeye başladı daha üst mesajlarımdada söylediğim gibi. Benimde aracım bir aksilik olmassa 3 ay sonunda perşembe günü teslim edilecek.
  • 2014 v40 v40cc kasalarında farklılık varmı? iki gün önce basınekspresste tırlar konvoy halinde gidiyordu volvoları yüklenmiş.

Bir fark göremedim,ancak metalik gri gözüme çarptı gayet başarılıydı.

Yabancı sitelerde de göremedim, s60 gibi makyajlı kasası olmayacak sanırım?
  • especlipse kullanıcısına yanıt
    makyaj her yıl değil belli periotlarla yapılır, v40 henüz makyaj zamanı gelmemiş yeni bir araç.
  • arkadaşlar yağmur sensörünü silecek kolundaki butona basmadan her daim aktif tutma şansımız yok mu? bir de bu araçta yokuş kalkış desteği yok mu ? yokuş aşşağı ileri geri manevra yaparken kaymasın diye el freni ile kalkıyorum manuel kullanır gibi ya da frene 1 saniye basılı tutup sonra bırakırsanız bir iki saniye kaymıyor ama bunu kendi yapması gerekmez mi normalde?
  • arabaci_58 kullanıcısına yanıt
    Start&stop butonunda olduğu gibi silecek butonu da araba her çalıştığında standart konumunu alıyor. Ama bunları ters yapmışlar sanırım, start&stop başlangıçta kapalı, yağmur sensörü ise başlangıçta açık konumda olsaydı daha iyi olurdu :)

Kalkış desteği frene basmadan çalışmaz. Bahsettiğiniz mesela yeni Audi'lerde de kullanılmaya başlanan auto hold özelliği olsa gerek. Bu sistemde araç gidiş yönünün tersine olan kaymalarda veyahut kırmızı ışıkta beklerken fren pedalına basmadan olduğu yerde süresiz duruyor. Gayet güzel bir özellik, yakında tüm araçlarda görürüz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fozix

r design fiyatlarına ne oluyor ? sahibinden de fiyatları gorunce şaşırdım 115 bin 120 bin gibi fiyatlar var ?

bende çok şaşırdım bağcılar galerilerindeydi iki araç da, haberleri yok heralde fiyatlardan, yada insan biraz diğer ilanlara bakar bu arada bilen varmı, şu an volvoTR sitedeki fiyatlar güncel mi?
  • MaTaDoR kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkür ederim, dediğiniz gibi WAG grubu araçlardaki o sistem gerçekten çok güzel, yokuş kalkış desteği dediği zaman insan öyle bir şey bekliyor aslında
  • bir arkadaş 2013 sonuna kadar satılan araçların 2.40, 2014'te gelecek araçların 3 lira euro kuruyla satıldığını söylemiş. kendi aracım üzerinden basit bir hesap yaptım:

Benim aldığım aracın opsiyonlarla birlikte liste fiyatı 92.000 TL'idi yani euro 2.4 kurundan 38.333 euro, eğer bu 38.333 euroluk araç için 3 lira euro kuru geçerli olsaydı TL fiyatı 115.000 TL olacaktı , ÖTV zammı da hariç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_58 -- 15 Şubat 2014; 19:46:59 >
  • Bugun Arkas altunizade 2.el subesine gittim. şirketler için verilen lansman araclarından 40 adetten 3 tane V40 ikinci el kaldıgını söylediler.

Şaşırdım valla. 2014 ler nisan basını bulur dedi ilgili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Start&stop butonunda olduğu gibi silecek butonu da araba her çalıştığında standart konumunu alıyor. Ama bunları ters yapmışlar sanırım, start&stop başlangıçta kapalı, yağmur sensörü ise başlangıçta açık konumda olsaydı daha iyi olurdu :)

Kalkış desteği frene basmadan çalışmaz. Bahsettiğiniz mesela yeni Audi'lerde de kullanılmaya başlanan auto hold özelliği olsa gerek. Bu sistemde araç gidiş yönünün tersine olan kaymalarda veyahut kırmızı ışıkta beklerken fren pedalına basmadan olduğu yerde süresiz duruyor. Gayet güzel bir özellik, yakında tüm araçlarda görürüz...

@arabaci_58 @MaTaDoR

hill holder olayı volvoda ve guvenliği dusunen araclarda artık suanda kullandıgınız şekilde yapılıyor neden mi şöyle düşünün yokuştan ana yola çıkıyorsunuz arabanın burnunu çıkardınız geri salmak istediğinizde wag grubu araclarda mecburen geri vitese takacaksınız o sürede geçmişler olsun hapı yuttunuz

yagmur sensörü açık konumda olmamasını şu şekilde açıklamıştı volvo. çamur buz vb camı çizecek nesnelerin varlıgında aracı actığınızda
    stem dışı çalışmaları önlemek bu da çok mantıklı geldi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• fozix F kullanıcısına yanıt
    bu adamların herşeye bir açıklaması var bir detayıda atlayın be kardeşim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_58 -- 16 Şubat 2014; 22:47:44 >
  • fozix F kullanıcısına yanıt
    Yağmur sensörü konusundaki açıklamaları gayet mantıklı.

Fakat wag grubundaki auto hold fonksiyonu bir tuş ile devreden çıkartılabiliyor. Bu durumda sağladığı rahatlık düşünüldüğünde, çok faydalı bir opsiyon olduğunu düşünüyorum.
  • MaTaDoR kullanıcısına yanıt
    bir tuş ile devreden çıkıyor ama sayın fozix in örneğini verdiği durumda tuşa basmak bile vakit kaybı olur, tehlike yaratır

he bana sorsalar ben aracımda auto hold olsun isterdim o ayrı
  • bildiginsan kullanıcısına yanıt
    sakarya da volvo bayii var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Yağmur sensörü konusundaki açıklamaları gayet mantıklı.

Fakat wag grubundaki auto hold fonksiyonu bir tuş ile devreden çıkartılabiliyor. Bu durumda sağladığı rahatlık düşünüldüğünde, çok faydalı bir opsiyon olduğunu düşünüyorum.

Autohold fonkisyonu Volvo'nun birçok modelinde de var. Frene basarak durduğunuzda, devreye giriyor ve ayağınızı fernden çektiğinizde 2 sn. daha aracınızı sabit tutuyor. 2 sn tutturmayı becerenler, bunu 20-30 sn veya 30 dk bile yapabilirler. Yapmıyorlarsa vardır bir nedeni diyelim. Güvenlik kaygısı olabilir, patent kısıtlamaları olabilir, farklı sebepler olabilir. tek olamayacağı neden, bunu yapamıyor olmalarıdır.

Ben şahsen vites "D" veya "R" konumundayken, durduğum müddetçe ayağımı frende tutarım, çok daha uzun duracaksam da aracı P konumuna alırım. Ozaman zaten kilit dervreye girdiğinden araç olduğu yerde sabitlenir.

Hele istanbul gibi dur kalk trafiği yoğun olan şehirde, aracı ileri hareket ettirmek için her seferinde gaza basmak gerkiyorsa, bu sistem işime gelmez. Ha şimdi düğmeye basarak kapatabilirsiniz diyeceksiniz. Tamam dur kalk trafiğinde düğmeyi kapattım, sonra gerçekten işime yarayacağı zaman düğmeyi açmayı hep hatırlamam gerekir, yoksa bu fonksiyonun asıl işe yarayacağı faydayı elde edememiş olurum. Bu benim düşüncem, aksini idia edene de saygı duyarım elbette :)

• 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.