Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (106. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yanlışlıkla farklı kişileri arama olayı sistemsel bir hata değil benim de başıma bir kaç kez geldi. Olay direksiyon üzerindeki kaydırma tekerleğine basarken çok hassas olan bu tekerleğin biraz dönmesinden kaynaklanıyor. Bu nedenle listede bir altta veya üstte bulunan kişiyi arayabiliyorsunuz. Ama eğer listenin çok farklı bir yerindeki kişiyi arıyorsa, yazılımsal sorun olmasından şüphe edilebilir. Güncelleme ile düzelebilir.
  • farklı kişiyi arama sorunu bende de oldu 1-2 kere. bendeki matadorun bahsettiği kaydırma tekerlediğinden kaynaklanan bir sorun değil kaydırma tekerleğini hiç kullanmadan yaptığım aramada hiç alakası olamayan birisini araması şeklinde olarak kendini gösterdi. mesela son görüştüğüm kişilerin olduğu listeden birini aramak istediğimde rehberde kayıtlı olan ama hiç görüşmem olmayan birini aradı. çok şükür ki erken müdahale edebildim
  • Evet @fozix siz diyince farkettim bende benzer sorunu yaşadım...
  • vay be herkes muzdaripmiş megersem ama dediğim gibi son aranan şistede olmayan birini yani rehberden birini arıyor saçma sapan demekki sıkıntı var gerçektende

@arabaci_58 @MaTaDoR @ptleonidas arabanın orta konsolundaki tuşların kitlenmesi durumu sizdede oldu mu acaba ?

sn @ssozen11 bey. bu konu ile alakalı daha önce sıkıntı geldi mi acaba çözüm nedir bu konuda
  • Arkadaşlar ben aralık ayında 72bin fiyat almıştım dizel otomatiği için, ocak ayında fiyat alan var mı, çok oynama oldu mu?
  • fozix F kullanıcısına yanıt
    bir kac kere rakam tuslarindan kayitli radyo istasyonunu degistirmek istedigimde degismedigi oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fozix

vay be herkes muzdaripmiş megersem ama dediğim gibi son aranan şistede olmayan birini yani rehberden birini arıyor saçma sapan demekki sıkıntı var gerçektende

@arabaci_58 @MaTaDoR @ptleonidas arabanın orta konsolundaki tuşların kitlenmesi durumu sizdede oldu mu acaba ?

sn @ssozen11 bey. bu konu ile alakalı daha önce sıkıntı geldi mi acaba çözüm nedir bu konuda

Evet 1 kere yaşadım kapadım açtım düzelmedi. Stop ettim aracı tekrar çalıştırdım düzeldi. Çok üstünde durmadım her elektronik cihazın yaşaması muhtemel sıkıntı gibi düşündüm.

• quote:

vay be herkes muzdaripmiş megersem ama dediğim gibi son aranan şistede olmayan birini yani rehberden birini arıyor saçma sapan demekki sıkıntı var gerçektende

Evet ilk kez SCT takıldıktan sonra daha yeni olarak ben de yaşadım, hiçbir tuş çalışmıyordu. "Bir kapat aç düzelir." derler ya işte aynen o şekilde çözdüm.

İşin enteresan yanı, aracı Mezcar'dan alırken özelliklerini anlatan kişi böyle bir şey olursa kontağı kapatıp açarsanız düzelir falan demişti. Sıfır aracın heyecanıyla herhalde pek üzerinde durmamış, "öyle iş mi olur?" dememiştim. Şu an olsa derdim.

• bunların sebebi android dir muhtemelen demedi demeyin;) android in kararsız hareketleri burada da karsımızda

şaka bir yana sabri bey bu konu ile ilgili nasıl bir açıklama yapacak bakalım

daha önce geri park sensorlerindeki bir nefes alıp oyşe hareket edin gibi talihsiz acıklamanın 2. versiyonu merak konusu

hani vardırya bozuk tuplu eski tip televizyonlara turk mantıgı ile kapa aç geçer yada bir tane vur düzelir bu bizim araclar içinde gecerli mi bakalım (?)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Son arama listesinde olmayan birini arama olayını ilk defa duydum. Yetkili servise gidin diyeceğim kızacaksınız ama başka vereceğim tavsiye yok. Servise gittiğinizde ise olayı nasıl yaşadığınızı iyi tarif etmeye çalışın. Sonuçta araç servisteyken sorun yoksa, sizin beyanınız esas alınarak sizin tarif ettiğiniz koşullara göre araştırma yapacaklar.

Bu arada bu olayı yaşayan arkadaşlar, cep telefonu markanız aynı mı yoksa? Bu da bir etken olabilir. Volvo'nun resmi web sitesinde telefonlar ile aracın uyumunu anlatan güzel bir uygulama var. Aracınızın telefonunuzu ne oranda desteklediğini burada detaylıca görebilirsiniz. Satış ve hizmetler menüsüne tıklayınca, entegre bluetooth araç kiti seçeneğini seçin.http://www.volvocars.com/tr/sales-services/sales/bluetooth/Pages/bluetooth2.aspx

Sevgiler

• arkadaşlar otomatik dizel ve otomatik benzinli verileri aşağıda pek anlamadığmdan tecrübeli arkadaşlar tarafından yorum alabilirmiyim, performan için. neticede bir kez alınacak. tabi bu arada yakıt tüketimide var tabiki.

Volvo V40: Ve O Sensin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssozen11

quote:

Son arama listesinde olmayan birini arama olayını ilk defa duydum. Yetkili servise gidin diyeceğim kızacaksınız ama başka vereceğim tavsiye yok. Servise gittiğinizde ise olayı nasıl yaşadığınızı iyi tarif etmeye çalışın. Sonuçta araç servisteyken sorun yoksa, sizin beyanınız esas alınarak sizin tarif ettiğiniz koşullara göre araştırma yapacaklar.

Bu arada bu olayı yaşayan arkadaşlar, cep telefonu markanız aynı mı yoksa? Bu da bir etken olabilir. Volvo'nun resmi web sitesinde telefonlar ile aracın uyumunu anlatan güzel bir uygulama var. Aracınızın telefonunuzu ne oranda desteklediğini burada detaylıca görebilirsiniz. Satış ve hizmetler menüsüne tıklayınca, entegre bluetooth araç kiti seçeneğini seçin.http://www.volvocars.com/tr/sales-services/sales/bluetooth/Pages/bluetooth2.aspx

Sevgiler

Iphone 5 kullanıyorum.

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ssozen11

quote:

Sevgiler

estafurullah servise gitme önerinize neden kızalım da hani biraz kustahlık vs yapmak istemem ama servisin bilgisi oldugunu ve bunu cozeceklerini dusunmuyorum bunun cozum % 95 yazılımda iyileştirme yapılmasında yani servis yuklu yazılımı silip tekrar yuklesede geçmicek bunun tamamen yeni bir " bug fix " duzenlemesi ile volvonun yapması lazım ama ben yinede servise mail atıp soracagım

telefonum xperia neo o konuda bi sıkıntı yok yani telefon degil sorun yazılım

• ilker1999 kullanıcısına yanıt
    İki motor arasında çok ciddi performans farkı vardır. En basitinden verilerden konuşmak gerekirse, dizel olan sıfırdan 100km/h hıza 12 saniyede ulaşırken, benzinli olan araç bunu 8.5 saniyede gerçekleştirir. Kısaca dizeliyle aralarında performans bakımından uçurum vardır.

- Benzinli aracın bakımlarının 10 binde değil 20 bin km'de bir olması.
    - Daha düşük bakım maliyeti.
    - Sorun çıktığında daha kolay ve az masrafla çözüm sağlanabilmesi.
    - Kışın soğukta daha kolay çalışma ve çabuk ısınma.
    - Motor gürültüsünün dizele göre daha az olması.
    - 6500 devir çevirmesi, bu sayede torkunu geniş bir devir bandına yayması.

gibi avantajları benzinli aracın daha iyi bir tercih olduğunu desteklemektedir.

Fakat gelin görün ki, benzinlinin en büyük dezavantajı her zaman olduğu gibi yakıt tüketim maliyeti konusundadır. Benzinli aracı kullanırken en az %30 daha fazla ödersiniz. Bunun dışındaki tüm özellikler bakımından benzinlisi tercih sebebidir diyebiliriz.

• benim telefonda samsung galaxy s, telefonla alakalı değil sanırım görüldüğü üzere. servise gitsek orda sorun kesin yaşanmaz tıpkı benim kapı trimleri ses yaptığı için servise gittiğimde yarım saat yol yapıp aracın tık dememesinde olduğu gibi
  • öncelikle teşekkürler cevap için, ikinci sorumda şu genelde benzinli ile dizel arasında fiyat farkı varken volvo da fazla bir fiyat farkı yok bunun bir sebebimi var acaba. benzinli advance ile dizel advance arasında bir donanım eksikliği varmı acaba.
     Volvo V40: Ve O Sensin
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

benim telefonda samsung galaxy s, telefonla alakalı değil sanırım görüldüğü üzere. servise gitsek orda sorun kesin yaşanmaz tıpkı benim kapı trimleri ses yaptığı için servise gittiğimde yarım saat yol yapıp aracın tık dememesinde olduğu gibi

tabiki problem telefon ile alakalı degil o zaman tum bu sorunu yasayanlar bi zahmet bu hafta servise basvursunda bari topluca farklı servislerden basvurursak gayipten şeyler yasamadıgımızı anlarlar volvo genel merkezi belki harekete geçirirlerde bir yazılım duzenlemesi gelir

ayrıca tuşların zaman zaman basmaması ile ilgili video kaydım var yani kanıtım sağlam bu işime yarayacaktır serviste :).

undefined ssozen11 siz ne dusunuyorsunuz tuşların basmaması ile ilgili daha doğrusu kitlenmesi ile ilgiliolarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fozix -- 6 Ocak 2014; 10:11:34 >

• ilker1999 kullanıcısına yanıt
    Bence bu fiyatlar 2014 fiyatları değil ellerinde kalan araçların fiyatları , 2014 modeller geldiğinde fiyatlar değişir tahminimce
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

benim telefonda samsung galaxy s, telefonla alakalı değil sanırım görüldüğü üzere. servise gitsek orda sorun kesin yaşanmaz tıpkı benim kapı trimleri ses yaptığı için servise gittiğimde yarım saat yol yapıp aracın tık dememesinde olduğu gibi

tabiki problem telefon ile alakalı degil o zaman tum bu sorunu yasayanlar bi zahmet bu hafta servise basvursunda bari topluca farklı servislerden basvurursak gayipten şeyler yasamadıgımızı anlarlar volvo genel merkezi belki harekete geçirirlerde bir yazılım duzenlemesi gelir

ayrıca tuşların zaman zaman basmaması ile ilgili video kaydım var yani kanıtım sağlam bu işime yarayacaktır serviste :).

undefined sabri bey siz ne dusunuyorsunuz tuşların basmaması ile ilgili daha doğrusu kitlenmesi ile ilgiliolarak

Sn. Fozix,

öncelikle sizden ricam, mümkün olduğumca adım değil nickimle bana hitab etmeniz. Adımın her türlü ortamda af,işe olmasından pek hoşlanmam, medyatik olmayı sevmiyorum diyelim. ben çoğunuzn adını biliyor olmama rağmen size adınız ile hitab etmemeye özen gösteriyorum.

Sevise konu ile ilgili mail atmayı planlamanız kendi tasarruufunuz ancak alacağınız cevabın sizi tatmin etmeyeceğini ve vakit kaybı olduğunu şimdiden söyleyebilirim. mail olarak cevap beklentiniz yeni bir güncelleme olup olmadığı ise, bunu size aracınıza güncelleme yükleme denemesi yapmadan söyleyemezler.

Bunun yerine elinizde maden tuşların kilitlenmesi ile ilgili video kaydı var, ki bu öok iyi bir haber, yetkili servise giderek kayıt açtırırsanız ve bu video kaydını da onlara verirseniz, servis bu bilgiler ve aracın log dosayaları ile birlikte bir rapor oluşturur. İ;şte ozaman Ar-Ge departmanı konuyu detaylı inceleme fırsatı bulur ve işte ozaman bir bug fix gerekiyorsa yapılır. Tabi yine ben öncelikle bir yazılım güncellemesi var mı diye denerdim, sistemde dah güncel bir versiyon varsa aracınıza yüklenir, yok ise zaten yüklemeyecektir.

Bunun yanısıra size genel bir bilgi, Connected Touch Android tabanlı evet ancak aracın kendi multimedya sistemi olan Sensus, android bazlı bir sistem değil.

• kusura bakmayın isminizin ifşa olması durumundan ötürü yukardaki msj da düzeltildi

güncelleme ile ilgili verdiğiniz öneri için teşekkür ederim fakat en son yazılım güncelleme için gittiğimde servis zaten yazılımın güncel olduğunu söylemişti ben yinede tekrardan teyit edeceğim

maili gereksiz yere servise gitmemek için şimdilik attım zira oraya gidip zaman kaybetmek istemiyorum. Ama bir iki işim daha vardı serviste bu durumda servis yolları şart görünüyor sizin de dediğiniz gibi .

araç log dosyası tutuyorsa bu da iyi bir haber en azından video ve log dosyaları işe yarayacaktır fakat bluetooth un durumu nasıl olacak ve nasıl kanıtlanacak bilmiyorum ?

bu arada sensus ekranı android tabanlı değilse araçtaki arasıra yaşanan arka sensör gecikmeleri android in gereksiz takılmaları yüzünden değil bu da sevindirici belki ileride güncelleme vs ile yazılım kaynaklı olarak bu durumda düzeltilir.
    @ssozen11

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.