Şimdi Ara

Volvo S90 Tanıtıldı: Özgür Volvo'nun Ezber Bozan Amiral Gemisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
3.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Model araba sızıntılarından sonra merakla beklenen S90 sonunda resmi olarak Göteborg'daki özel bir etkinlikte tanıtıldı.

Araç Oluşturucu Yayınlandı!!!

İçeride XC90'ı andıran bir kokpit bulunuyor. Farklılaştığı nokta ise 2013 konseptlerindeki gibi kılıç şeklinde hava çıkışları. Göz alıcı görünüyor!

Kaput altında Volvo'nun yeni 2 litre motorları görev yapacak. T5, T6 ve hibrid T8'in yanında yine 2 litre olan D5'i de göreceğiz. Daha küçük hacimde bir motorun geleceğini hiç sanmıyorum. Detaylı motor bilgileri henüz açıklanmadı.

Yarı otonomik sürüş modu bulunduran S90 130km/h hıza kadar gaz, fren ve direksiyona yol çizgilerine göre nazik dokunuşlar yapabiliyor. City safety, S90'da mevcut ve yeni versiyonu büyük hayvanları algılayabiliyor. (Tam bir İsveçli)

Tasarımı çok cesur ve Alman egemenliğinde nispeten sıkıcı olan segmente adeta yeni bir nefes olmuş. Arkadan çekişli araçlardaki gibi olan dingil mesafesi dikkat çekiyor.

Araç Ocak 2016'da Detroit otomobil fuarında görücüye çıkacak.

kaynak Worldcarfans

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KobraAbiniz -- 16 Temmuz 2022; 13:44:0 >

• günahı ne kadarmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NevNiyaz N kullanıcısına yanıt
    Tahminime göre en az 250'den başlar. 280-300 bin gibi de yakışan donanımlarla alınabilir. BMW 5, Mercedes E, Audi A6 ve Jaguar'ın yeni gelecek XF'inin olduğu markette farklılığıyla öne çıkmayı başarabilecek mi göreceğiz. Benim ülkemiz pazarı için pek umudum yok. Her konuda muhteşem ve sınıfına göre fiyatı uygun olan XC90'ın durumu ortada.
  • İç mekanı beğendim. Ön kısım da güzel. Ancak yan arka kısma bir anlam veremedim. Passat'a benzemesi Volvo için eksi bir durum. Arka kısma da bir veremedim. Arkadan eski model Amerikan araçlarını andırdı bana. Köşeli hatlara bence gerek yoktu. Volvo ile klasikleşmiş omuzlar da yumuşatılarak kalabilirdi.
  • Uzaktan volvo farkı var mı yok, tasarım aynı, yenilikçi bişi yok.. Tutmaz... ilkokul terk ile çalışıyo bunlar..
  • Araba canavar gibi olmuş, öyle ciddi bir güzelliği var ki S80'de yaptıkları gibi 1.6 motorları hiç hak etmiyor.

İç mekanda havalandırmaların değişimi çok şık olmuş

Ağırlığı bilmiyorum ama D5 tam bu arabanın motoru. Bunu "makam aracı" olarak kullanmanın tadına varmalı "makam" hayranları. Mercedes'in makam tahtını (özellikle valilerin gereksiz S sınıfı alımları) sallamalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabaya bak be.
  • Hibrid alt yapı ile 1.5lt benzinli gelecek diye konuşuluyor:)
  • içine lafımız yok, içi süper, ekran muhteşem..
  • Xc90 da hala vakumlu kapı yok, elektrikli direksyon ayarı yok.. Nasıl premium olacak, s90 da bunlar gelir umarım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Laz

Arabaya bak be.

Araba demek hakaret olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avrupa pazarına 2016’nın ortalarında çıkmaya hazırlanan yeni Volvo S90’nın Türkiye’deki satış tarihi olan 2016 Temmuz ayı olarak düşünülüyor. 2016 modeliyle SUV segmentindeki XC90’da çok yüksek başarı elde eden Volvo S90 ile lüks klasmandaki başarısını devam ettirmek itiyor.

Yeni S90’ın teknik özellikleri ve görünüşüyle markanın amiral gemisi olan S80’den daha şık ve yüksek bir konumda olacağı açıklandı. Eski modellerine nazaran yakıt tasarufunu gün geçtikçe geliştiren Volvo’nun bu modelde hibrit motor kullanma ihtimali de yüksek. Güvenlik konusunda ismine yakışan şekilde çıkacak modelde konfor da en üst seviyelerde olacak. Modelin motor seçenekleri ise aşağı yukarı belli. 222 beygir güç üretecek D5 versiyonun dört çeker (AWD) seçeneğiyle geleceği düşünülüyor. D4’ün ise 400 Nm tork ve 187 beygir güç üretmesi bekleniyor. Performans açısından kullanıcıyı oldukça memnun edeceğe benziyor. Diğer markalarda rakipleri ise Audi A8, Mercedes S, BMW 7 serisi, Jaguar XF, Volkswagen Phyton, Skoda Superb olarak görünüyor.

Konfor, güvenlik, araç içi özellikler ve dış teknik detaylara toplamda 11 milyar euro harcayan Volvo’nun S90’ı piyasaya hangi fiyatla çıkaracağı ise şu an bilinmemekte.

• Kazimraho nereyi kaynak aldınız bilmiyorum ancak S90'ın rakipleri A8, S, 7 değil. S90'ın hedefi fiyatı itibariyle A6, E, 5 ve XF. D segmentindeki passat'ın ucuzu olan superb'i niye yazdığınızı anlamadım. Phaeton da 17 sene önce çıkan ve yeni nesli gelmeyecek, üretimi süresince hiçbir zaman popüler olamamış üreticisine zarar ettiren bir araç.
  • S90 iç malzeme kalitesi ve özellikleriyle A8, S, 7 gibi lüks business segmentle aynı kulvarda olduğunu düşünüyorum. Kaynağı internetten aldım.
  • Fiyat A8 S ve 7'nin neredeyse yarısı kadar olacakken onlarla kıyaslama yapmak adil değil.
  • Harika bir araç geliyor.

Otomobillerin birer makine olmaktan fazlasını hissettirmediği şu günlerde özel ve iskandinav lüksünü tamamı ile benimsemiş heyecan verici bir otomobil;

https://www.youtube.com/watch?v=ArduM9R4Y3Y

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolbert -- 11 Ocak 2016; 21:51:27 >
  • Olm mükemmel ya, umarım ileride bi Volvo S90 ya da XC90'ım olur.
  • Amerikada konfigüratör açılmış;) Hayal kurmak bedava
    http://www.volvocars.com/us/buy/shopping-tools/build-your-volvo
  • Türkçe tanıtımı da geldi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 27 Ocak 2016; 10:51:33 >
  • V90 daha bi güzel...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.