Şimdi Ara

VOLVO S90 motor arızası (AYIPLI MAL) (Güncelleme: MAHKEME ARAÇ DEĞİŞİM KARARI VERDİ))) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
416
Cevap
36
Favori
76.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
175 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    motoru problemli ise nasil beles kullabnacaksiniz?

yok motoru degistirip beles kullanacaksaniz , kapidan ciktiginiz anda kabul etmis olmuyormusunuz yapilan islemi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: parezer

Bu tür yorumlar insanları yanıltıyor, bu kadar net konuşmak için işin uzmanı olmak gerek. Ben işin uzmanı olan avukattan bilgi aldım, araç değişim kararı çıkar. Benim olayla birebir en az 5 tane yargıtay kararı avukatın elinde var, hepsini okudum. Volvo bile davayı kazanmazsınız demiyor, dava 3 yıl sürer, 3 yılın sonunda aynı araç elimizde olmayacağı için parasını öderiz en fazla diyor. Dava uzun sürer diye beni vazgeçirmeye çalısıyor, onlar davanın neticesini zaten biliyor.

Alıntıları Göster
    Parasını öder ancak o parayı yasal faiziyle beraber öder. Mahkemede hakim mağduriyet olmaması için en yüksek faiz oranından hesaplar.

Kısaca bu iş bittiğinde elinize 500.000 TL değil çok daha yüklü bir fiyat geçecek.

O zamanki ekonominin durumu, araç fiyatları vs... bunları hakim göz ardı etmez.

İş bittiğinde eksiği değil fazlası olur sizde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle geçmiş olsun, size verilen ikame araç ile sizin aracınız arasında donanım olarak bir fark var mıydı acaba?
  • Adamlar güzel bir teklif yapıp yeniden sıfır motor verecekler neyini büyütüyorsunz ki? 3 yıl sonra s90 ve aynı donanım olmayacaktır. Geçen seneki kur ile bu seneki kur arasında dağlar kadar fark var. Aşağı yukarı en kötü 60-70 bin zarara gireceksiniz.

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Evet

• quote:

Orijinalden alıntı: parezer

Ülke battı değil batıyor, bir buçuk yıl önce bu arabayı alan adam bunun ikincielini artık alamıyor. Misal ben alamam, şuan araç iki katı fiyatıma çıkmış. Hocam jaguar olsa ne yazar hepsi kul yapımı elbet arıza verir, jaguarda da bu durum insanın başına gelebilir. Volvo’yu eleştiriyorum ama diğer markalar da onlar gibi, hiçbiri müşteri memnuniyetini düşünmüyor.

Alıntıları Göster
    Size verdikleri ikame araca mı bineceksiniz bu süreç boyunca ? mahkeme 3 yıl sürerse 3 yıl ikame aracı mı kullanacaksınız anlayamadım hocam ?

• Yorumları okurken acaba başka ülkede mi yaşıyoruz diye düşündüm :) Öncelikle geçmiş olsun, umarım en yakın sürede çözüme kavuşturursunuz.

Fakat yorumları okurken şaşırma sebebim, bazı arkadaşlar motor değişince ne sıkıntı olacak demiş, sıfır motor takılacak aracın satışında sıkıntı olmaz demişler :) Oluyor arkadaşlar, özellikle bu fiyatlardaki araçta müşteri doğrudan alternatiflere yöneliyor.

Düşünün bir galeride yada internet sistesinde araç bakıyorsunuz, 2 tane s90 var. Yakın km ve yakın fiyat, açıklamalara geçiyorsunuz birinin motor değişmiş, diğerinin hiç bir arıza geçmişi yok. Böyle bir durumda hangi araca yönelirsiniz ?

Hadi motor değişen aracın fiyatı daha düşük yapıldı, bu sefer hem fiyattan hem değişimden dolayı insanlar tedirgin bakacak, o kadar para veriyorsam daha sorunsuz olanını alırım diyecekler ve diyorlar arkadaşlar...

Hepimiz akılcı ve mantıklı olarak bakıyoruz fakat özellikle ülkemizde araba fiyatları normal değil ve herkes parasının karşılığında en iyisini almak istiyor. Haliyle kıl tüy her şeye takılıyorlar...Arabada çizik var, şurasında lokal boya var diye arabaya pert olmuş muamelesi yapılıyor. O sebeple konu sahibine hak veriyorum.

Hukuki olarak zorlayabildiği kadar zorlasın...

• ben olsam ben de kabul etmezdim.Ne demek motor değişimi dikiz aynası mı bu ? Serviste kim nasıl takacak akabinde ne gibi problemler doğacak servis bunun ne kadar arkasında kalacak arac kac gün daha serviste yatacak ?

Bırakın kalsın paşa paşa yenisini verecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cax10

Evet
    VOLVO S90 motor arızası (AYIPLI MAL) (Güncelleme: MAHKEME ARAÇ DEĞİŞİM KARARI VERDİ)))

• quote:

Orijinalden alıntı: 26_bbz_26

gecmis olsun ama bu ihtar karsisinda ben volvo olsam motor degismez , takar yeni pistonu turbotu yollardim ne halin varsa gor diye.

adamlar guzellik yapip sifir motor teklif etmis , siz bunu aleyhlerine kullaniyorsunuz.
    Şu ana kadar yapılmış en mantıklı yorum 40 bin km yapılmış daha ne yapabilir ki firma.İhtar ters etki oluşturabilir

• Orijinal şekilde motor değişimi yapılacak ve sıfır motor da garanti kapsamında olacak zaten.Üstelik yetkili serviste top yekün bir değişimden söz ediyoruz.

Hayatta herşey bir yana kanlı canlı varlık insana dahi organ nakli dediğimiz değişim/nakil gerçeği varken,bu tip mekanik işlerde orijinal servisinde faturalı ve belgeli bir sıfır motor değişimini ben olsam kabul ederdim.
  • Seçimlik haklar gayet açık, müşterinin keyfine kalmış bu işler. Olay da maksimum 1-1,5 sene sürer bence. Bilirkişiye bile gerek yok normalde, servisin raporu malın ayıplı olduğunu gösteriyor zaten.

• defiant82 kullanıcısına yanıt

• İkame olarak verilen 0 aracı bana verin demiş hemde Türkiyede
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Neredeyse 4 yıl olacak ama 19.200 araç. Çok mu yani ?
  • Yok çok değil, merak ettim baktım. Volvo'nun çok araç satayım derdi de yok zaten.

Sizin yazınızda türkiyede dolaşan 100-150 volvo varmış gibi algılanıyordu
    Söylemeye calistigim piyasada bu kadar az aracı varken sorun cikaran volvo sayisi fazla. Aylik 20.000 araç satan markalarin ariza oraniyla volvonun araç sayisiyla ariza oranlarini karsilastirsak buyuk ihtimal volvo dibe vuracak. Kaporta ve teknoloji tamam ama mekanik ve sorunsuzlukta o kadar da iyi degiller. Cok yakin bir abimin volvo v40 aracinin da sanzumani S modunda takili kalmişti. Olaylar olaylar yani

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Volvo'nun hatası ford'un powershift şanzımanını kullanması. Şimdiki gibi en baştan kendi şanzımanını kullansaydı keşke.
    Kesinlikle.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güzel yol izlemişsiniz, sonunda kazanan olursunuz, umarım sonuçlanma uzun sürmez

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.