Şimdi Ara

Volvo S80 d2 powershift şanzıman sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2012 model s80 d2 otomatik aracım var, arıza kaydı olarak solenoid valf arızası çıkıyor.
    Araç yolda giderken info ekranında düşük şanzıman performansı yazıyor ve isteksizleşiyor. durup stop start yapınca normale dönüyor.
    Bir kaç ustaya sordum şınzıman beyninden olabilir diyorlar, bazıları ise şanzıman yağını bir değiştir diyor.
    şanzıman kodu MPS6/6DCT450 olması lazım.

Bir önerisi yada tecrübesi olan var mı?

• Volvodan fazla anlamam ama aracın kendini limp (güvenli) moda alıyor sanki, aracında turbo varsa vakum hortumlarını, vakum sistemini kontrol eden valfleri kontrol ettirin, piyasadaki ustalara fazla güvenmeyin, çok basit bir sorunun sonucu olabilir, arıza kod numaralarını paylaşma imkanınız varsa iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • powershift şanzımanlarda 50 bin km'de yağ değişimi gerekiyor, yaptırdınız mı?
  • hocam bi servisine gitseniz daha iyi olmaz mı?
  • En iyisi yetkili servise gitmek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Servisin ne zaman şanzıman tamiri yaptığı görülmüş?

Servisin diyeceği tek şey şanzıman değişecek :)

@tyrant1907 Söyledeğin gibi yağdan olabilir öncelikle yağ değişimi yaptıracağım.

Arıza Kodu: P271400 Solenoid D basınç kontrolü

Bulduğum bir arıza tespit sitesinde şanzıman da yağ kaçağı olup olmadığını kontrol edin, yağ eksikse tamamlayın, yada değiştirin, şanzımanı remove & install yapın denilmiş.
  • Low oil level.
    Damaged pressure sensor.
    Damaged power stage, the solenoid CSPS2.
    CSMS2 solenoid clutch pressure damaged.

http://www.volvorobot.ru/dtc.html
  • areels kullanıcısına yanıt
    Sağol ustam orada yazdığı gibi önce yağdan başlayalım bakalım. Ben arabayı ikinci el aldım hiç yağının değiştiğini sanmam. Kimse şanzıman yağı değiştirmiyor. Yağı yenileyip bakacağım, olmazsa sıra ile gideceğiz herhalde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.