Şimdi Ara

Volvo S60 T3 Premium / VW Passat Comfortline 1.4tsi tercih sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
4.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Renault'nun şaha kalkmasına inanmam için önce dandik symbolleri TR'de satmaktan vazgeçmesi lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayzer75

Renault'nun şaha kalkmasına inanmam için önce dandik symbolleri TR'de satmaktan vazgeçmesi lazım

Sonuçta Renault her segmentten araç üretiyor.A sınıfı bir araçı ile D sınıfı bir araçı aynı tutmayın lütfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Passat bence hem genişlik, hem ikinci el değeri hemde konfor olarak daha iyidir.

• İki araç arasında bence Volvo , yeni motorun az yaktığı ve performansınin iyi olduğunu biliyorum... Passat ise bagaj ve ikinci el avantajı olarak önde , eğer uzun vade kullanıcak olsam 10 sene gibi Volvo alırdım ama satarım 3-5 sene sonra belli olmaz dersen Passat da mantıklı...

• Yeni insignia ya bak birde ayrıca son zamanlarda foruma biseyler oldu gibi biri passat golf onersene adami yerin dibine sokarlardi şimdi ise tam tersi olmuş

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Mrb,işiniz gücünüz yok sanırım. Biraz molaya ne dersin?

• Volvo: çok daha güvenilir, daha sağlam, daha sorunsuz, daha uzun ömürlü, bna göre daha prestijli değişir kişiden kişiye.

Passat: daha az yakar ama zaten yılda 4 bin km az baya, 2. El piyasası daha iyi sanırım

Ben volvo alırdım.

• Volvo diyorum. Araci ben kendime mi aliyorum yoksa satacagim adama emanetcilik mi yapiyorumda 2.ci elini dusunecegim? Siz bilirsiniz yine, zevkler renkler ve kriterler degisebilir sizin icin

• Iki aracida uzun sure kullanan biri olarak;

Genislik ve turkiyedeki genel ikinci el vw algisi icin : passat

Saglamlik, guvenlik, yol tutus icin : volvo

• Renault bu adami gorse yemin ederim hisse verir.

• S60 in kasası eski çoktandır yenilenmedi seneye doğru tamamen yenilenecek xc60 gibi. Ancak hala kalite hissi olarak bence passattan önde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AtaTuncel kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: AtaTuncel

Renault bu adami gorse yemin ederim hisse verir.

Doğru Söze ne denir

Yaklaşık Bir aydır hep aynı

• S60 2016 da makyaj geçirdi. T3 motor 1.5 litre turbo. Şanzıman aisin üretimi tam otomatik 6 ileri geatronic. Çift kavramanın olası reziillikleri yok. Kullananalar oldukça başarılı buluyor ki japon aisin sorunsuzluğuyla ünlü bir şanzıman üreticisidir. S60'ın fabrika yakıt tüketimi karma da 5.8 litre. Vw 5 litre. İki aracında benzer tüketimler içerisinde olacağını bilerek hesaplamanızı yapın. (Unutmayın ki Vw değerlerini her zaman abartılı olarak verir. ) Şehir içi 7-10 litre şehir dışı 5-6 litre civarında gerçek tüketimleri olacaktır araçların. Yani passatın daha az yakması pek gerçekci değil . Bakım aralığı s60 30 bin, passat 15 bin km.

Süspansiyon, araç kalitesi, sorunszuluk, yol tutuş, prestij gibi konularda da bariz volvo üstünlüğü var. Eğer bagaj çok sorun değilse ben volvo derim. Açıkcası Passat s60'ın yanında, fluence'in jetta'nın karşısında kaldığı gibi kalıyor. Volvonun en büyük eksileri ise kasa değişiminin yakın ve ikinci elde bir passat kadar bilinmemesi olacaktır. İki araç arasında Volvo daha ağır bassada, bütün bu durumları göze alarak bir tercih yapın. Son olarak hala kararsızsanız araçları daha iyi gözlemlemek için araçları kiralamanız yararınıza olabilir.

İyi forumlar.

• Reno, Talisman'da umduğunu bulamayınca forumlara satış temsilcisini görevlendirmiş galiba. Konuyu açan, ısrarla reno almam demesine rağmen hala S60 ve Passat'ı alma, gel Reno Talismanı dene al diyor ya..

Öncelikle 2 aracı da test edin, iç dizaynından sürüş beklentinize kadar bizzat kendiniz görün. Herkesin beklentileri farklıdır. Tercihi bizzat deneyerek yapın. 3-5 sene içinde aracı değiştiririm diyorsanız Passat öneririm. Öyle bir düşüncem yok derseniz Volvo'ya binince zaten büyük bir ihtimalle kararınızı verirsiniz.

Bu arada...
    Ben olsam, bazı yetkili bayilerde ellerinde bekleyen sıfır 2016 araçlar var, onlara da bakardım. Bildiğim kadarıyla bir geçen ay 2016 Advance vardı o fiyata.

• quote:

Orijinalden alıntı: yolcum

Reno, Talisman'da umduğunu bulamayınca forumlara satış temsilcisini görevlendirmiş galiba. Konuyu açan, ısrarla reno almam demesine rağmen hala S60 ve Passat'ı alma, gel Reno Talismanı dene al diyor ya..

Öncelikle 2 aracı da test edin, iç dizaynından sürüş beklentinize kadar bizzat kendiniz görün. Herkesin beklentileri farklıdır. Tercihi bizzat deneyerek yapın. 3-5 sene içinde aracı değiştiririm diyorsanız Passat öneririm. Öyle bir düşüncem yok derseniz Volvo'ya binince zaten büyük bir ihtimalle kararınızı verirsiniz.

Bu arada...
    Ben olsam, bazı yetkili bayilerde ellerinde bekleyen sıfır 2016 araçlar var, onlara da bakardım. Bildiğim kadarıyla bir geçen ay 2016 Advance vardı o fiyata.

Aynen , 2016 sıfır km Advance ve Premium buldum . Premium için 115 , advance için 122 fiyat aldım.

• DrMobile kullanıcısına yanıt
    Eğer Volvo S60'ta karar kılarsanız, maddi imkanlarınız uygunsa Advance donanım önceliğiniz olsun.
    122 bin TL.lik araçta Advance paket dışında ilave hangi donanım var ona da mutlaka bakın. Volvo'da Advance ve Premium ana paketlerdir. Bunun dışında ilave paketler isteğe göredir ve ücretlidir. O araçta İlave donanım varsa fiyatı gayet iyiymiş derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcum

Eğer Volvo S60'ta karar kılarsanız, maddi imkanlarınız uygunsa Advance donanım önceliğiniz olsun.
    122 bin TL.lik araçta Advance paket dışında ilave hangi donanım var ona da mutlaka bakın. Volvo'da Advance ve Premium ana paketlerdir. Bunun dışında ilave paketler isteğe göredir ve ücretlidir. O araçta İlave donanım varsa fiyatı gayet iyiymiş derim.

17 inç jant , deri ısıtmalı koltuk vs.
  • Hızlı satılsın ve bagaj hayati önemde değil diyorsanız, S60 tercih edilir benim şahsi kanaatim.
  • Arka yolcuların klimasını gördün mü sen talismanda?

Benim c segmenti arabanın kliması daha şık.

Ayarlayamıyorsun bir kere klimayı

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.