Şimdi Ara

Volvo s60 mı Nissan Qahsqai mi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vetenes

quote:

Orijinalden alıntı: Lion

quote:

Orijinalden alıntı: keus35

eski kasa diye belirttiğim için yanlış bilgi değil. yeni kasa biraz daha az yakıyor deniyor.
    gerçek şehir içi kavramı ile 4,5 -5 litre yakmasını mümkün görmüyorum. c4, jetta vs çok dizel aracım oldu. şimdi de 2. araç olarak
    punto multijet kullanıyorum. hiç 4,5lt görmedim şehir içinde. sadece çevre yolu ağırlıklı olursa punto 4,7 civarına inebiliyor.

Yalan mı söylüyorum? Babamın aracı.

Yalancı demeyelim de o araba şehir içi 5 litre yaksın 23 km ve altı hızda ben bu sektörü bırakır kendi arabamın anahtarını cebine koyarım.

Araç istanbul trafiğinde olmadığı için bir şey diyemiyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedumbcusin

teşekkürler, passatın hangi versiyonunu baz aldınız çünkü bence highline comforline çok fark var, konfor olarak nasıl karşılaştırabilirsiniz

Comfortline kullanıyorum kendim. Kalite olarak en basit ufak tefek trim sesleri Passatta var ancak s60 da yok.

Konfor olarak kafa kafaya. Yeni Passat oldukça konforlu

• quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

valla bunu bilir bunu söylerim , engellilerin ötvsiz araç almasını pozitif ayrımcılık yapılmasını %100 destekliyorum fakat s60 mı alayım qashqai mi alayım bu hak değil.
    Engelli vatandaşlara bu hak verilmesi amacı hayatlarında bir nebze yardımcı olabilmektedir.

Devlet bence bazı otomobil firmalarıyla anlaşma yapmalı belirli modeller harici ötvsiz satışa izin vermemeli ve sadece 1.dereceden yakınları kullanabilmelidir.

Bence örneğin doblo kangoo tarzı bir araç engelliler için çok uygun taşınma getirme götürme problemlerini ortadan kaldıracaktır.

Yoksa ailesinde engelli olan bunu fırsat kapısı haline getirmektedir.

insanlar zaten mutsuz. o kadar mutluluğu da fazla görmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmosphere -- 21 Mayıs 2015; 12:29:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atmosphere

quote:

valla bunu bilir bunu söylerim , engellilerin ötvsiz araç almasını pozitif ayrımcılık yapılmasını %100 destekliyorum fakat s60 mı alayım qashqai mi alayım bu hak değil.
    Engelli vatandaşlara bu hak verilmesi amacı hayatlarında bir nebze yardımcı olabilmektedir.

Devlet bence bazı otomobil firmalarıyla anlaşma yapmalı belirli modeller harici ötvsiz satışa izin vermemeli ve sadece 1.dereceden yakınları kullanabilmelidir.

Bence örneğin doblo kangoo tarzı bir araç engelliler için çok uygun taşınma getirme götürme problemlerini ortadan kaldıracaktır.

araç alınmasın demiyorum alınsın ama belirli kıstasları olsun. Eğri oturalım doğru konuşalım s60 alınınca bu engelli vatandaş kaç kere bu arabaya binecek ?
  • quote:

quote:

quote:

araç alınmasın demiyorum alınsın ama belirli kıstasları olsun. Eğri oturalım doğru konuşalım s60 alınınca bu engelli vatandaş kaç kere bu arabaya binecek ?

Neden böyle bişey söylüyorsunuz? H sınıfı ehliyeti olan engelliler hergün o araçları kullanacaklardır.

• jeanneriron kullanıcısına yanıt
    Her iki araç için ne diyat aldınız? Ben başka seçeneklerde eklersim listeye. Fiyatı o yüzden sordum. Nissan qq bence direk eleyin.

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    nissan qashqai 82 diyorlar volvo 89 diyorlar. kriter olarak da 1.6 dizel otomatik düşünüyoruz. passatlara baktık en erken eylül diyen var ekim diyen var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeanneriron -- 21 Mayıs 2015; 13:17:49 >
  • airarmada A kullanıcısına yanıt
    kaç kere binecek ben size söyleyeyim aile aracı olarak alacağımız için herkes kullanacak buna engelli olan kişi de dahil. ayrıca 5 sene de bizde olacağını düşündüğünüzde eminim ki tahmin ettiğinizden daha fazla binecektir. umarım içiniz bir nebze olsun ferahlamıştır.
  • bozak07 kullanıcısına yanıt
    yorumunuz için teşekkür ederim peki bir s60 kullanıcısı olarak bakım maliyetleri ne kadar oluyor? servis ağı falan s60 a nasıldır? hazır kullanıcı bulmuşken aklıma takılan yerleri de sorayım dedim.
  • quote:

Saçma. Tamam birinci dereceden yakınlarının kullanabilmesi biraz mantıklı düşünülebilir ama belli araç modelleri dayatmak çok yanlış.seçim hakkı devletin değil şahısların kendilerinin olmalı. Ben de bunu bilir bunu söylerim
    Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doubledalak -- 21 Mayıs 2015; 13:17:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeanneriron

nissan qashqai 82 diyorlar volvo 89 diyorlar. kriter olarak da 1.6 dizel otomatik düşünüyoruz. passatlara baktık en erken eylül diyen var ekim diyen var

Passatı boşverin bence, s60 daha mantıklı gibi qq yi pek sevmıyorum çakma suv

• Samsunda servisleri ayni yerde oldugu icin benim ceed serviste iken qq'a binip baktim. Kotuleme amacli yazmiyorum ama icerde kalite cok dusuk geldi bana.

Goz kirpmadan volvo alirdim. Passat da guzel secenek ama sira varmis..

• quote:

Orijinalden alıntı: jeanneriron

yorumunuz için teşekkür ederim peki bir s60 kullanıcısı olarak bakım maliyetleri ne kadar oluyor? servis ağı falan s60 a nasıldır? hazır kullanıcı bulmuşken aklıma takılan yerleri de sorayım dedim.

valla hocam bildiğim kadarıyla volvo d2 motorları 10 bin kmde periyodik bakıma çağırıyor.

600 700-1100 1200 gibi bir rakam çıkıyor.Baya bir ilgileniyorlar yazılım falan güncellemesi gelmişse bedava yspıyorlar.

QQ da ucuz olacağını sanmıyorum. Bence volvonun verdiği güven hissine değer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozak07 -- 21 Mayıs 2015; 15:01:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noname17

quote:

quote:

quote:

Neden böyle bişey söylüyorsunuz? H sınıfı ehliyeti olan engelliler hergün o araçları kullanacaklardır.

Vergi indiriminden yararlanabilmek için %90 maluliyet gerekiyor. Bu maluliyet oranına sahip olan bir kişi H sınıfı dahi ehliyet alamaz, araç süremez.
  • Otopark.com sitesinde 59 dakikalık volvo s60 testini baştan sona izleyin. Öyle karar verin.

• Kesinlikle s60 olmalı tercihiniz tabi yerden yüksek diye tutturursanız orası başka.Şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanın. =)
  • Kalte istiyorsanız s60. Arabanın her yerinden kalite damlıyor adeta. Yok çok yakıyormuş yok bagajı küçükmüş bunların hepsini unutturacak araç. Tek sorun ikinci eli gerçekten zayıf değer kaybı fena 2-3 yıldan sonra. Ayrıca bakımları da ortalama 1600 lira olarak absürd. Normalin 3 katı. Değer mi? ikinci elde bu kadar kaybettirmeseydi kesinlikle değerdi ama şu anda parasını savururken düşünmeyen doktor markası gibi. Ben yine de iki araç arasından kesinlikle s60 tercih ederdim. Bej deri döşeme şart ama.
  • vedat.ersin kullanıcısına yanıt
    evet powershift olanından. sırf bu yüzden manuel almak istedim ama 2 bayii de "sakın almayın biz de getirmiyoruz
    zaten" dediler.
  • eski bir Volvo kullanıcısı olarak tavsiyem kesinlikle s60 olacaktır. arada bariz bir kalite ve sınıf farkı var. fiyatları yakın ancak nissan yerden yüksek ama arazi aracı olmayan bir aracı dizel otomatik kombinasyonu sayesinde pahalı satıyor. bakım fiyatları çok fark etmeyecektir. Volvo en ucuz bakım 650tl 40.000 bakımı 1250 tl. değer mi kesinlikle değmez.

Volvo s60 eksiklikler:

- ufak tefek saklama gözleri azdır. kapı içi gözler de oldukça küçük.
    - motor tercihi size ait. ancak böyle bir kasa için bence yetersiz motor.

Volvo s60 artılar:

- advance donanımla birlikte gerçekten lüks bir araç olması. nissan bu ayarda değil.
    - yol tutuş ve konfor daha iyidir.

2.el olarak artık eski konumda değil. Volvo dizel otomatik kombinasyonu ile piyasada iyice yer etti. sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
  • budak_1903 kullanıcısına yanıt
    Ozellikle kullanici yorumlari daha on plana cikiyor sizin gibi sonucta test surusunde kisacik parkurda dogru duzgun bir sey anlasilamiyor cok tesekkurler yorumlariniz icin

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.