Şimdi Ara

Volvo s60 mı Nissan Qahsqai mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ötv indirimli bir araç alacağız. bütün bayileri dolaşarak araç sayımızı ikiye indirdik. bu iki aracın da farklı artıları ve eksileri var. karar vermek için de sizin görüşlerinize ihtiyacım var dışardan bir göz olarak daha objektif bakabilirsiniz.

Volvo s60 (advance paket + sunroof)

çok güvenilir bir araç olduğu genel olarak kabul edilmekte.
    yakıt tüketimi de diğer araçlarla kıyaslandığında önde.
    yeni makyajlandı sayılır bir 3 sene sonra kasa değişirecekler.

fakat

bakım maliyetleri yüksek
    ikinci eli zayıf deniyor

Nissan Qashqai (platinium premium pack)

aracın en dolu versiyonu hani gırtlağa kadar dediğimizden
    yakıt performansı iyi
    yeni kasa değiştirdi.
    bakım fiyatları volvoya göre daha ucuz olduğunu düşünüyorum

fakat

içeriye ses alma sorunları var deniyor ki test aracında da 120 km/h geçince aynalardan ses geliyor.
    yalıtım konusunda başarılı olamamışlar.

şimdi sizin düşnceleriniz nedir? siz olsanız ne yapardınız?

• Hocam ikiside farklı sınıflarda araçlar,şayet ritim seslerine ufak tefek de olsa sorunlara bayi ile yakın iletişime takılmam diyorsanız Qahsqai derim,sorunsuz olsun dar ama güvenilir olsun diyorsanız s60 hayırlı olsun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jeanneriron kullanıcısına yanıt
    Hocam qasqahi Dediğimiz model nissanın Bizim altı yüksek araba sevgimizi sömürdüğü; normal c Sınıfı alt yapısı ve kalitesinde olan aracı d Sınıfı parasına ya da gerçek SUV parasına sattığı model.

Kesinlikle ihtiyacınız yoksa bulaşmayın Yazıktır.

Onun yerine s60 Şahane tercih. Passat onun kadar kaliteli değil ama ona da bakabilirsiniz 2.el ve genişlik kaygınız varsa.

• eski kasa qashqai yi 2 yıl kullanıp sattım. ilk sahibi ve boyasız olmasının da etkisi ile 1 günde sattım,
    noterde iken hala arayıp bana sat diyenler oluyordu.
    dizelin yakıtını ne yapsam şehir içi 6,5 litrenin altına indiremedim.
    hiç sorun çıkarmadı. ancak her yönden herhangi bir C sınıfı arabadan farkı yok.
    ne iç hacim ne de genişlik. sadece yüksek o kadar. şehir içi 1lt fazlası var.
    nissanın yetkili servis bakım fiyatları hiç de ucuz değil. 10 bin bakımı 450-500, 20 bin bakımı 650-700 civarı.
    yeni araç almadan önce volvoyu da test ettim. performansı ve 2. eli dışında her yönden
    qashqai den iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Hocam qasqahi Dediğimiz model nissanın Bizim altı yüksek araba sevgimizi sömürdüğü; normal c Sınıfı alt yapısı ve kalitesinde olan aracı d Sınıfı parasına ya da gerçek SUV parasına sattığı model.

Onun yerine s60 Şahane tercih. Passat onun kadar kaliteli değil ama ona da bakabilirsiniz 2.el ve genişlik kaygınız varsa.

ocam qq hakkındaki düşüncelerime tercüman olmuşsun ağzına sağlık.
  • keus35 K kullanıcısına yanıt
    Hocam performans derken 1.6 D2 motordan mı bahsediyorsunuz?
  • değerli yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar qq bana da öyle gelmişti sanki c sınıfı aracı yükseltmişler gibi bir de şunu düşünüyorum cebinde qq ppp 2. el parası olan insan farklı bir şekilde değerlendirir daha üst segment bir araç alabilir misal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keus35

eski kasa qashqai yi 2 yıl kullanıp sattım. ilk sahibi ve boyasız olmasının da etkisi ile 1 günde sattım,
    noterde iken hala arayıp bana sat diyenler oluyordu.
    dizelin yakıtını ne yapsam şehir içi 6,5 litrenin altına indiremedim.
    hiç sorun çıkarmadı. ancak her yönden herhangi bir C sınıfı arabadan farkı yok.
    ne iç hacim ne de genişlik. sadece yüksek o kadar. şehir içi 1lt fazlası var.
    nissanın yetkili servis bakım fiyatları hiç de ucuz değil. 10 bin bakımı 450-500, 20 bin bakımı 650-700 civarı.
    yeni araç almadan önce volvoyu da test ettim. performansı ve 2. eli dışında her yönden
    qashqai den iyi.

Yanlış bilgi.
    Yeni kasa 4.5-5 litre arasinda yakiyor şehir içi. (şehir dışı ort 120
    ile 4 litre yakiyor)
    İç hacim eski kasaya göre daha büyük ve kaliteli. C sınıfı normal araçlardan farkı var.
    Servis fiyatlarinda haklisiniz.

• Öyle bir anlatmışsınız ki Nissan demezsem kendimi kötü hissederim.Mantıklı olan da QQ gözüküyor .

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    yok canım ben sadece test sürüşünde gözüme çarpan + - leri söyledim hani gözümden kaçırdığım bir şey var mı falan diye
  • Lion kullanıcısına yanıt
    eski kasa diye belirttiğim için yanlış bilgi değil. yeni kasa biraz daha az yakıyor deniyor.
    gerçek şehir içi kavramı ile 4,5 -5 litre yakmasını mümkün görmüyorum. c4, jetta vs çok dizel aracım oldu. şimdi de 2. araç olarak
    punto multijet kullanıyorum. hiç 4,5lt görmedim şehir içinde. sadece çevre yolu ağırlıklı olursa punto 4,7 civarına inebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedat.ersin

quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

ocam qq hakkındaki düşüncelerime tercüman olmuşsun ağzına sağlık.

Teşekkür ederim

Hocam en dolu paketin bir altı Nissan qasqahi için fiyat aldım. Dizel otomatik 105 bin bir Kuruş da inmiyorlar. Tamamen babamın zoru ile.

Neyse ben 105 bine gidip dizel otomatik Passat aldım babam için. Şimdi kendisi diyor ne güzelmiş diye.

Ya kimse hacim demesin qq da 400 litre Passat da 600 litre bagaj var hadi geçtim passatı neredeyse tüm d Sınıfı modeller böyle. Konfor da cabası.

• quote:

eski kasa diye belirttiğim için yanlış bilgi değil. yeni kasa biraz daha az yakıyor deniyor.
    gerçek şehir içi kavramı ile 4,5 -5 litre yakmasını mümkün görmüyorum. c4, jetta vs çok dizel aracım oldu. şimdi de 2. araç olarak
    punto multijet kullanıyorum. hiç 4,5lt görmedim şehir içinde. sadece çevre yolu ağırlıklı olursa punto 4,7 civarına inebiliyor.

Yalan mı söylüyorum? Babamın aracı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lion

quote:

Yalan mı söylüyorum? Babamın aracı.

Yalancı demeyelim de o araba şehir içi 5 litre yaksın 23 km ve altı hızda ben bu sektörü bırakır kendi arabamın anahtarını cebine koyarım.

• Zaten ötv indirimi ile neredeyse clio parasına s60 alacaksınız. Varsın 2. eli olmasın ki alakası yok. s40-s60 ın binicisi de alıcısı da sağlamdır merak etmeyin.

Ailemizde 2 tane volvo var kullanan. İkisinin de 2. volvosu. Birisi s60 birisi s40. O yüzden rahat olun.

Benim tercihim s 60 tan yana olurdu
  • vetenes kullanıcısına yanıt
    bilmediğimden soruyorum yanlış anlaşılmasın s60ın neresi passattan daha kaliteli ? ayrıca hangi araç daha konforlu?

• quote:

Orijinalden alıntı: thedumbcusin

bilmediğimden soruyorum yanlış anlaşılmasın s60ın neresi passattan daha kaliteli ? ayrıca hangi araç daha konforlu?

S60 şöyle Söyleyeyim en basitinden içine binince anlarsınız oldukça kaliteli ancak s60 performans, tüketim ve genişlik anlamında kaybediyor.

Passat sınıfının en geniş araçlarından biri. Oldukça tutumlu ancak kalite olarak s60 ın bir tık Altında

• eğer bagaj önemliyse qashqai'nin bagajı volvo'ya göre daha büyük. volvo'da 50 litre civarı yer kaybınız olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmosphere -- 21 Mayıs 2015; 11:51:12 >
  • vetenes kullanıcısına yanıt
    teşekkürler, passatın hangi versiyonunu baz aldınız çünkü bence highline comforline çok fark var, konfor olarak nasıl karşılaştırabilirsiniz

• valla bunu bilir bunu söylerim , engellilerin ötvsiz araç almasını pozitif ayrımcılık yapılmasını %100 destekliyorum fakat s60 mı alayım qashqai mi alayım bu hak değil.
    Engelli vatandaşlara bu hak verilmesi amacı hayatlarında bir nebze yardımcı olabilmektedir.

Devlet bence bazı otomobil firmalarıyla anlaşma yapmalı belirli modeller harici ötvsiz satışa izin vermemeli ve sadece 1.dereceden yakınları kullanabilmelidir.

Bence örneğin doblo kangoo tarzı bir araç engelliler için çok uygun taşınma getirme götürme problemlerini ortadan kaldıracaktır.

Yoksa ailesinde engelli olan bunu fırsat kapısı haline getirmektedir.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.