Şimdi Ara

Volvo S60 la kaza (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
0
Favori
15.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Geçmiş olsun hocam inşallah sizde kötü bir durum yoktur.

Alıntıları Göster
    Sağolasın, bizde ve arkadan çarpanda en ufak yaralanma bile yok, üstelik çarpan araç pert.
  • esmerce kullanıcısına yanıt
    Size birşey olmasında mal bir şekilde yerine konulur. Bende kırmızı ışıklarda dururken arkadan gelenlerden çok korkuyorum telefon ile oynayacam diye yola bakmayan o kadar çok kişi var ki trafiğe çıkıp bu tip bir kazaya karışmamayı şans olarak görüyorum.

Geçen cuma günü de park halinde duran aracıma tüp kamyonu sürttü. O kadar geniş yolda duran araca nasıl çarptın diyorum görmedim abi diyor. Bunlarla aynı ortamda araba kullanıyoruz. Daha kötüsü o arabaların içine çocuklarımızı bindiriyoruz.
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim. Size daha iyileri nasip olsun insallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam gecmis olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Size birşey olmasında mal bir şekilde yerine konulur. Bende kırmızı ışıklarda dururken arkadan gelenlerden çok korkuyorum telefon ile oynayacam diye yola bakmayan o kadar çok kişi var ki trafiğe çıkıp bu tip bir kazaya karışmamayı şans olarak görüyorum.

Geçen cuma günü de park halinde duran aracıma tüp kamyonu sürttü. O kadar geniş yolda duran araca nasıl çarptın diyorum görmedim abi diyor. Bunlarla aynı ortamda araba kullanıyoruz. Daha kötüsü o arabaların içine çocuklarımızı bindiriyoruz.
    Çok haklısınız, size de geçmiş olsun.

Benim aracım Mitsubishi Canter, orta şeritte ilerlerken arkadan çok hızlı gelen Astra J sağdan makasa girmek istiyor ama sağ şeritte park halince araçlar olduğu için sağa da giremiyor fren de yapamıyor, sol ön direğinden bizim kamyonun kasasının sağ köşesinden altına giriyor, kamyonu kaldırıp sol şeride atıyor ancak sürücü de buna rağmen hiçbir şey yok çok şükür.

Astra J ve makyajlı Insignia eski araçlarımdı, burda ağırlığı ve 0-100 ü çok konuşuldu ama kendi gözlerimle tanık olduğum ağır kazalardaki direnç oranları hakikaten oldukça iyi, bu gibi kazaları bazen yıldızlarla açıklamak yetmiyor ancak bu saatten sonra IIHS yüksek puanlı Uzakdoğu araçlarıyla yola devam ederim gibime geliyor (şuanki aracım Tucson)

• quote:

Orijinalden alıntı: Poyais

Hocam gecmis olsun
    Çok teşekkür ederim, ister istemez konunuzu da meşgul ediyorum ama..
    Allah korumuş tam da sakat yerden vurmuş makas atacam derken ölebilirdi. Ölse kalsa al başına belayı. Yeri gelmişken yazayım kamyonunuzun arkası yüksek ise mutlaka koruma barı yaptırın. Bu tip kazalarda ölümleri ciddi oranda düşürüyor.

Bir aracı satın almaya karar vermeden önce bende iihs ve euroncap sonuçlarını dikkatle inceliyorum. İkisinde de 5 yıldız aldıysa ancak öyle almaya karar veriyorum. İçinde canımız güvende olmadıktan sonra aracın tipi, motor gücü, yumuşak plastiği, fiyatı filan hepsi hikaye.

Konu sahibine de çok geçmiş olsun. Yerinde olsam ibret olsun diye değer kaybı davasını şahısa açarım. Bir daha önüne bakmayı öğrenir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Çok haklısınız, size de geçmiş olsun.

Benim aracım Mitsubishi Canter, orta şeritte ilerlerken arkadan çok hızlı gelen Astra J sağdan makasa girmek istiyor ama sağ şeritte park halince araçlar olduğu için sağa da giremiyor fren de yapamıyor, sol ön direğinden bizim kamyonun kasasının sağ köşesinden altına giriyor, kamyonu kaldırıp sol şeride atıyor ancak sürücü de buna rağmen hiçbir şey yok çok şükür.

Astra J ve makyajlı Insignia eski araçlarımdı, burda ağırlığı ve 0-100 ü çok konuşuldu ama kendi gözlerimle tanık olduğum ağır kazalardaki direnç oranları hakikaten oldukça iyi, bu gibi kazaları bazen yıldızlarla açıklamak yetmiyor ancak bu saatten sonra IIHS yüksek puanlı Uzakdoğu araçlarıyla yola devam ederim gibime geliyor (şuanki aracım Tucson)

Alıntıları Göster
    "bu gibi kazaları bazen yıldızlarla açıklamak yetmiyor" Ne kadar da doğru yazmışsınız. Benimde aklıma bu gibi durumlarda hep Bursa da yaşanan kaza gelir;

• quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Evet öyle, volvo yapıyor.

IIHS'nin yaptığı testlerden haberiniz yok sanırım. 2003 volvo 2016 Almanlara nal toplayabiliyorsa, burada standartların üstünde üretim yapan bir marka vardır. Kimse inkâr edemez, test ortada.
    Üyeciğim Volvo 'nun bir kalitesi var ama bir Jaguar kadar olamıyor fiyat olarakta yanına yaklaşamıyor, kalite olarakta, test olaylarına fazla giremem ikisi de özel olarak test edilmeli ve şunu da söyleyeyim hangi firma olursa olsun ne malzeme kullanırsa kullansın o malzemenin bir fiyatı var bir işçiliği bedeli olur ve bunun altına kimse fiyat belirleyemez bu da demektir ki o firma zarar edip kapanmasına kadar gider yani mercedes en kaliteli malzemeleri koyup 500 k ya mal ettiği aracı 400 'e satıyorum diyemez bunu hiçbir firma yapamaz yaparsa batar senin dediğin de buna benziyor diğerlerine göre en kalitelisini koyuyor diyorsun eee o zaman neden lamborghini fiyatı yok o araba da ya da mercedes e serisi bir fiyat yok işte olmuyor öyle sınıfına göre iyi bir yer de ama audi gibi olamadı mercedes gibi olamadı bmw gibi olamadı jaguar gibi olamadı ama japon firmalarına çin firmaların kore firmalarına kafa tutuyor ona lafım yok ondan iyi artı ingiliz ve alman birazcıkta abd firmalarına kafa tutamıyor.. Volvo nun sağlam olduğu kadar bir o kadar kazaları da var ben eski bir videosunu izledim bmw 5 serisimi ne bir de volvo s 60 mıydı neydi bir çarpıştırıyorlar araçları bmw daha sağlam kalıyor volvo o biçim eeee hani çok sağlamdı.. Şu dediğiniz olsa volvo bütün firmalardan daha sağlam çıkıp bütün firmalardan daha ucuza ürün satıyor olsa o zaman o makineyi tek geçeyim ama her firmanın bir çizgisi var Volvo 'da Çin 'lilerin eline geçtikten sonra çizgisini daha da yukarı taşıdı ve taşıyacakta benim artık son kasa s60 'lar xc 40 'lar xc 70 'ler gözüme girmeye başladı yeter ki böyle devam etsinler..

Olur mu oyle sey hocam sizde yada karsi tarafta birsey yok ya gerisini takmayin taktikca siniri bozuluyor insanin

• Poyais P kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • quote:

Tesekkur ederim. Arkadas bana hizli ve acili vurdu. Keske dumduz vursaydi dedim icimden. Hatta bana vurduktan sonra baya bir geriye vurdugu acinin tersine gitti. Baska bir arac olsaysi sag arka camurluga kadar hasar alabilirdim bu konuda sansliyim. Ufak kazalarda isterse uzun burunlu mercedes olsun isterse baska bir arac olsun hasar alır hatta dik ve yuksek burunlu olmayi avantaj olarak goruyorum.

He konu iki aracin saglamligi degil zaten kimin saglam oldugundan suphemde yok kaza oldu attik jaguarim olsa da atardim mercedesim olsa da renom olsa da
    Bu mercedes çok ilginç geldi bana aynı araçların iki kaza yapmış olması çok tuhaf geliyor hani neredeyse photoshop diyeceğim ama çıkarcılık yapmış olurum bu olaya gerçek olarak bakıyorum Volvo 'da bir şey olmayacak mercedes bu hal de olacak çok garip çok garip.. Hani Volvo çok ağır bir araba olsa tamam diyeyim hani hummer 2 olsa tamam diyeyim cip olsa tamam diyeyim o arkada bir tampon var işte yani kamyon şasesi yok ya bu hale gelsin ha tamponda 1 metre yaylanabilen bir özellik olsa tamam diyeyim arabayı ileri itse darbeyi emsin diye tamam diyeyim, siz benim araç yerinden kıpırdamadı gibi dediğiniz için diyorum.. Yani özel fotoğraflar koymakta çözüm değil başkası da dağılmış olan Volvo 'yu koyar geçer kazanın nasıl ne şekilde kim ne konumda olduğuna bakarak hareket etmek lazım..

Ben şunu anladım birileri Volvo ile diğerleri kavgası başlatmış Volvo 'nun sağlam çıktığı fotolar ile darmadağın olduğu fotolar paylaşılıyor biri pnu övüyor diğeri de al sana övdüğün diyor ben araçlara eşit gözle bakarım hepsi birer araç hepsi insan yapımı Volvo mars ta ya da uzaylılar yapmıyor insan üstü teknolojilerde kullanılmıyor o yüzden hepsi gözümde birer aynı araç..

Sizin konunuz kazanıza lafım yok sizin tamamen insani duygularla açtığınız düşünüyorum ama sizin için demiyorum fakat Volvo hakkında böyle bir savunma ve karşı savunma var oluşmuş insanlarda ya da genel anlamda diyelim.. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 6 Aralık 2018; 16:53:43 >

• quote:

Volvo görevini yapmışlık bir durum pek yok ortada, zira hasar sadece kaporta hasarı, arkadan vuran araç da neredeyse her zaman daha fazla hasar alır zaten. Yani S60 yerine başka bir getz olsaydı, arkadaki fren yaparak vuracağı için manzara aşağı yukarı aynı olurdu.
    Kaporta hasarına bakıp araç güvenliği tartışmak hata olur.
    Edit: Bu durum volvo'nun piyasadaki en güvenli araçları yaptığı gerçeğini değiştirmiyor tabii.
    Sizi bu konuya da bekleriz.https://forum.donanimhaber.com/arkadan-vuran-daha-cok-hasar-alir-diyenler-nerdesiniz--126258141#135348183

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Volvo'nun Japon-Kore araçlarına kafa tutmasını ilk defa sizden duydum. Volvo 80'ler 90'lardan beri kalite anlamında üst sınıf araçlar yapan bir marka. İnsanlar volvo'yu MB, Audi gibi markalarla kıyaslayıp, volvo'yu beğenip onu tercih ediyorlar. Size göre milyonlarca insan tezat içerisinde yaşıyor.
    Kişisel fikirleri bir kenara koyarsak illa malzeme kalitesi konuşacaksak, Volvo MB ile aynı sayılabilecek pozisyonda diyebilirim. Konfor vs. öbür konulara değinip uzatmaya gerek yok. D ve E segmentlerinde konfor bakımından denk sayılabilecek araçlar. Hatta koltuk konforunda volvo sektörün lideri olarak görülüyor senelerdir.
    Ayrıca volvo da bir çok kez battı zaten tarihi boyunca.

Volvo'nun sağlam olması ile kaza yapması arasında bir ilişki yok ki. Güvenlik zaten kazadan sağlam çıkmaktır. Onu da zaten marka imajı olarak yapıyor. 2016 yılında en büyük Alman otomobil üreticisinin çuvalladığı kaza testinden 2003 model külüstür volvo sapasağlam çıkabiliyor ama buna yine de itiraz ediyorsanız ve izlediğiniz eski bir videoyu kanıt olarak sunuyorsanız diyecek bir şeyim yok. Ha bugün güvenlikte aşağı yukarı aynı olabilirler, ama zamanında(özellikle 2000 sonrası) durum hiç de böyle değildi.
    Belki ileride icat edilecek yeni kaza testlerinde, bugünün volvoları yine rakiplerine toz attıracak. Bilemeyiz.

• VR_27 kullanıcısına yanıt
    Fizik kuralları bazen tersten işleyebiliyor hocam
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    Hocam bu fotografi atmamin nedeni Mercedes dandik bak volvo cok saglam diye bos bos konusmak degil zaten. Anlatmak istedigim aslinda sizi destekler nitelikte demek istedigim ufak kazalarda mercedeste olsa volvo da olsa arkadan carptiginda onde cok fazla plastik aksam oldugu icin ( ki bu yaya guvenligi icin yapiliyor) fazla hasar gorunmesi muhtemel. Arac bana vurdugunda ben kirmizi isikta duruyordum ve frendeydi ayagim sahip oldugum arac 1700 kilo civarinda arkamdan vuran aracta hizli oldugu ve fazla frene basamadigi icin arka tarafa dogru ziplamis zaten

• nacker kullanıcısına yanıt
    Müthiş açıklayıcı oldu gerçekten :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kasık biti

apaçi itemi

Sorma ya, bide bu tipler türedi; plakalıga, cama isim, sosyal medya hesaplarını yazmalar. Arabaya kutsalıymış gibi özen göstermeler. Adamlarda haklı 120 ay vadeli kredi çekmiş , dünyanın en pahalı benzinini kullanıyor, hayatını hibe etmiş arabaya. Tabii tapacak muhahaha

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Volvo'nun Japon-Kore araçlarına kafa tutmasını ilk defa sizden duydum. Volvo 80'ler 90'lardan beri kalite anlamında üst sınıf araçlar yapan bir marka. İnsanlar volvo'yu MB, Audi gibi markalarla kıyaslayıp, volvo'yu beğenip onu tercih ediyorlar. Size göre milyonlarca insan tezat içerisinde yaşıyor.
    Kişisel fikirleri bir kenara koyarsak illa malzeme kalitesi konuşacaksak, Volvo MB ile aynı sayılabilecek pozisyonda diyebilirim. Konfor vs. öbür konulara değinip uzatmaya gerek yok. D ve E segmentlerinde konfor bakımından denk sayılabilecek araçlar. Hatta koltuk konforunda volvo sektörün lideri olarak görülüyor senelerdir.
    Ayrıca volvo da bir çok kez battı zaten tarihi boyunca.

Volvo'nun sağlam olması ile kaza yapması arasında bir ilişki yok ki. Güvenlik zaten kazadan sağlam çıkmaktır. Onu da zaten marka imajı olarak yapıyor. 2016 yılında en büyük Alman otomobil üreticisinin çuvalladığı kaza testinden 2003 model külüstür volvo sapasağlam çıkabiliyor ama buna yine de itiraz ediyorsanız ve izlediğiniz eski bir videoyu kanıt olarak sunuyorsanız diyecek bir şeyim yok. Ha bugün güvenlikte aşağı yukarı aynı olabilirler, ama zamanında(özellikle 2000 sonrası) durum hiç de böyle değildi.
    Belki ileride icat edilecek yeni kaza testlerinde, bugünün volvoları yine rakiplerine toz attıracak. Bilemeyiz.
    Her şey olabilir saygı duyarım, Japon lara kafa tutuyor derken onlardan bir gömlek üstün anlamında demek istedim yeterli açıklama yapamamışım o konu da Volvo battı ise Volkswagen 'de battı hele hele Hyundai kaç kez kurtarılmış battıktan sonra yani bunu sadece yaşayan Volvo değil.. Volvo 'ları ne hikmetse beğeniyorum ama ön konsol dümdüz inen ön konsol o arabaya hiç yakışmıyor hayvan gibi dikey inen ortadaki uzun havalandırma ızgaraları çok itici geldi yıllardır ve ve ön konsol onun dışında tasarımı ve hatchback görünümlü sedan oluşu ve tasarımını hep beğenmişimdir hele hele son tasarım tam bir sınıf atlattı kendilerine ama bu aynı zamanda kaliteden güvenlikten ödün verecek mi bunu zamanla göreceğiz..

Şuna baksana iç tasarıma

https://www.google.com.tr/search?biw=1366&bih=667&tbm=isch&sa=1&ei=3S8JXNe9GrDjsAfGvZKQBQ&q=volvo+s40+i%C3%A7+tasar%C4%B1m&oq=volvo+s40+i%C3%A7+tasar%C4%B1m&gs_l=img.3...8805.9032..9229...0.0..0.142.282.0j2......1....1..gws-wiz-img.ommIPAKJcOU#imgdii=f_-j-wLKQEqfhM:&imgrc=HS9Fo-eFBUe7TM:

Deli oluyorum şu orta konsola ve klima tuşlarına sanki çamaşır makinesi çevirmeli butonları gibi fan ızgaraları yeni kasalarda varmış

https://www.google.com.tr/search?biw=1366&bih=667&tbm=isch&sa=1&ei=XDAJXNT9FquAi-gPrfefkAI&q=volvo+s60+i%C3%A7+tasar%C4%B1m&oq=volvo+s60+i%C3%A7+tasar%C4%B1m&gs_l=img.3..35i39.19702.20061..20313...0.0..0.143.282.0j2......1....1..gws-wiz-img.BvVlgaP7HeY#imgrc=6X9k0nS1s2FLeM:

Burada gene konsol toparlanmış güzel olmuş ama o hayvan gibi uzun inen fan ızgaraları nedir yaa niye o kadar büyük yapmışlar sanki Volvo tır içindeymişim gibi hava katıyor araç büyüdükçe içinde parçalar büyür ya o misal olmuş..

Mesela Renault tırın önünde amblem ile Renault otomobilin önünde amblem in büyüklüğü gibi Volvo s60 'in içindeki fan ızgaraları çok iri ve abartı gibi olmuş ama ekranı çok iyi komumlamışlar ve tesla görünümü gibi ekran olmuş..

Yapacaklar yavaş yavaş gelen tepkilere göre geliştirecekler kendini..

• quote:

Hocam bu fotografi atmamin nedeni Mercedes dandik bak volvo cok saglam diye bos bos konusmak degil zaten. Anlatmak istedigim aslinda sizi destekler nitelikte demek istedigim ufak kazalarda mercedeste olsa volvo da olsa arkadan carptiginda onde cok fazla plastik aksam oldugu icin ( ki bu yaya guvenligi icin yapiliyor) fazla hasar gorunmesi muhtemel. Arac bana vurdugunda ben kirmizi isikta duruyordum ve frendeydi ayagim sahip oldugum arac 1700 kilo civarinda arkamdan vuran aracta hizli oldugu ve fazla frene basamadigi icin arka tarafa dogru ziplamis zaten
    Anladım 1700 kg. olduğunu bilmiyordum arkadaşta hyundai 2006 accent varken 1350 kg. olduğunu biliyordum sizinki nereden baksak 350 kg. fazla bu da yüzde 30 daha ağır bu da neredeyse cip lerin ağırlığına benzer bir ağırlık varmış gibi gösteriyor araç ağır ise etkisi yüksek olur artı frende idim diyorsunuz önünüzde araç var mıydı ben olsam önümde araç yoksa ve arkamdan caiiii diye fren yapan biri geliyorsa 2 saniye kadar sürem varsa freni bırakırdım bari bana vurduğunda beni ileri itsin kaza daha aza insin diye düşünürdüm ama şanslısınız ya da aracınızın güçlü olması ve arkadan gelen aracın çok ufak bir araç kalitesi olması sizin araca bir şey olmadan olaydan sıyrılmanızı sağlamış..

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.