Şimdi Ara

Volvo s40 t4 arabam conta yakmış doğrumu sizce Yardımmm (ACİLLL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2001 model volvo s40 t4 üm var son 15 gündür bi sıkıntı yaşıyorum
    arabaile seyir halindeyken araba tekliyor ve rölantide çalışırken de hafif sarsılma yapıyor bunlara ek olarakta su eksiltiyor rolantide dururkende egsozdan beyaz duman çıkıyor vitesdeyken çıkmıyor ek olarak arabamın performansında düşüş yok

tekleme araba ısındıktan sonra kesiliyor ama 15-20 dk baya bir tekliyor özellikle 3000 devirden sonra yapıyor teklemeyi ve 2-3. viteslerde.
    akü 2 günde bitiyordu yeni akü aldım buji kabloları denildi değiştirdim düzelmedi hava akışmetresi denildi sıfırını takıp denedik yine sorun düzelmedi

volvo servisine götürdüm orda bujileri çıkardılar ve baktılar ben anlamadım ama bujilerin ucu pembe oluyorsa su değdiğinden olurmuş öyle söyledi usta ve conta yakmış olabileceğini söyleyip üst kapağın açılması gerektiğini söylediler 1500 tl ortalama masraf çıkacağını belirttiler

sizce bu sölediklerime dayanarak bu araba contamı yakmıştır yoksa başka nedenlerden dolayımı oluyordur şimdi motor üst kapağınıda açtırırız sorun yine devam ederse 1500 tl verdiğimizle kalmayalım diye buraya yazdım.

anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muveyu -- 12 Mart 2014; 22:38:41 >

• arkadalar klıma geldi 2-3 ay öncede su eksiltmesi vardı bi tıkayıcı alıp döktüm su eksiltmiyordu nezaman suyu boşaltıp antifriz koydum tekrar su eksiltmeye başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muveyu -- 12 Mart 2014; 22:37:34 >
  • antifiriz konuldugunda arabanın sogutma sistemindeki borularda çatlak vs oluşmuş olabilir eğer önceden antifirizsiz kullandıysanız.Onun haricinde yağa su,su ya yağ karışıyor mu kontrol ettiniz mi ?
  • bi de şöyle bir konu var size yardımcı olacağına inanıyorum

Conta yakması
  • d4rkston3 kullanıcısına yanıt
    yok üstadım kontrol ettim forumda benzer konuları baya nceledim suda yağ falan yok su kapağını açıp çalıştırıyorum suda fokurdama yok yarın başka bi servise gidicem bakalım ne cıkacak üzretsizmiş check-up ları
  • quote:

Orijinalden alıntı: d4rkston3

bi de şöyle bir konu var size yardımcı olacağına inanıyorum

Conta yakması

teşekkürler üstadım incelicem şimdi
  • Aracınızda LPG var ise sorunu ilk önce onda arayın..

Uzun yıllar S40 T4 kullandım tam olarak sizinki gibi 2001 modeldi..

3000 devirden sonra teklemeden kastınız turboya girip çıkıyor gibi oluyorsa (performans kaybı yok demişsiniz ama yinede ben söyleyim) bobinleri kontrol ettirin ilk olarak, ikinci olarak turbo valfininde sıkıntı olabilir..

Aracınızda LPG var ise zaten, motorunuz LPG uyumlu değildir supap keser yüksek basınçlı turbo olduğu için..

Sıkıştırmaya gelmez LPG bağlı T4 motoru..

Bahsettiklerim aklınızda bulunsun, daha detaylı olarak her zaman PM atabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım..

Ankara'da usta önerebilirim, benim aracın A'dan Z'ye herşeyinden anlardı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaRToX

Aracınızda LPG var ise sorunu ilk önce onda arayın..

Uzun yıllar S40 T4 kullandım tam olarak sizinki gibi 2001 modeldi..

3000 devirden sonra teklemeden kastınız turboya girip çıkıyor gibi oluyorsa (performans kaybı yok demişsiniz ama yinede ben söyleyim) bobinleri kontrol ettirin ilk olarak, ikinci olarak turbo valfininde sıkıntı olabilir..

Aracınızda LPG var ise zaten, motorunuz LPG uyumlu değildir supap keser yüksek basınçlı turbo olduğu için..

Sıkıştırmaya gelmez LPG bağlı T4 motoru..

Bahsettiklerim aklınızda bulunsun, daha detaylı olarak her zaman PM atabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım..

Ankara'da usta önerebilirim, benim aracın A'dan Z'ye herşeyinden anlardı..

teşekkürler üstadım dün aküyü yenilemiştim tekleme kesildi

rolantide çok sağlıklı çalışmıyordu araba ankarada volvogarage ye götürdüm

bujileri gösterdi oda conta yanmış dedi birde radyatörden çıkan bi boru var o aşırı sertleşiyordu basıncı baya yükseliyor o borunun bu ikisine dayanarak söledi conta yaktığını
    ve bana bir liste çıkardı 2700 tl :D

eğer mümkünse bi usta söyleyin birde ona baktırayım çoğu soyguncu gibime geliyor artık bu servislerin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.