Şimdi Ara

Volvo s40 motor ısınmadan fan açıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2008 1.6d s40 aracım çalıştıktan kısa bir süre sonra fan açıyor.
    Servise götürdüm ve vida’ya bağlattım. Herhangi bir hata çıkmadı.
    PC’den baktığımızda sıcaklık 60 °C ye geldiğinde fan açtı.
    Termostat değişmesi gerekiyor dedi usta. Tamam değiştirelim dedim. Ama termostat değiştikten sonra da birşey değişmedi yine 60 °C de fan açtı.
    Sonrasında ise radyatör fanının değişmesi gerektiğini söyledi. Bende şimdilik kalmasını söyleyip ayrıldım.
    Sorun ile ilgili daha önce benzer birşey yaşamış veya fikri olanlardan öneri bekliyorum..

• Merhabalar evet bu sorunu çözebilmeniz için öncelikle partekül filtresi doluluk oranını ölçtürün, enfazla %4 olması gerekiyor..daha fazla olursa eğer ekzoz ısıyı atamayıp fanı devreye sokabilir, bu durum araç sogukkende yapabilir, ustanıza bi kontrol ettiriniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartime

Merhabalar evet bu sorunu çözebilmeniz için öncelikle partekül filtresi doluluk oranını ölçtürün, enfazla %4 olması gerekiyor..daha fazla olursa eğer ekzoz ısıyı atamayıp fanı devreye sokabilir, bu durum araç sogukkende yapabilir, ustanıza bi kontrol ettiriniz..
    Teşekkürler yarın kontrol ettireceğim..
  • rcpgns R kullanıcısına yanıt
    Önemli değil sorun çözüldüğünde, paylaşırsanız neden olduğunu sevinirim forumdaki arkadaşlarda ve bende bilgi sahibi olmuş oluruz ,şimdiden kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartime

Önemli değil sorun çözüldüğünde, paylaşırsanız neden olduğunu sevinirim forumdaki arkadaşlarda ve bende bilgi sahibi olmuş oluruz ,şimdiden kolay gelsin
    Bugün dpf ye baktırdım resmini ekliyorum.
    Doluluk oranı %82 çıktı. Temizlik yaptırınca %2 oldu.
    Fan açma problemi düzeldi gibi görünüyor. Henüz vida’ya bağlatamadım. Müsait bir zaman da bağlatmayı düşünüyorum.
    Bir süre sürüş yaptım herhangi bir problem olmadı malum havalar soğuk hiç fan açmadı. Hararet göstergesini takip ettiğimde hararet normaldi.
    Aslında bu sebepten midir biliyorum ama yaklaşık 8-10 ay kadardır aracın sesi değişik geliyordu bana biraz kalın biraz da homurtu gibi boğuk bir sesi vardı motorun. Servise götürüp sorduğumda normal demişlerdi. Motor ısınana kadar normal çıkıyor ama hararet yerine oturduktan sonra değişiyordu. Bu temizlikten sonra o sesin de gittiğini söyleyebilirim. Sanırım bir süre kullandıktan sonra daha net olur.
    Tavsiye için teşekkür ediyorum...
    Volvo s40 motor ısınmadan fan açıyor

• rcpgns R kullanıcısına yanıt
    Sevindim problemin çözüldügüne, büyük ihtimalle motor homurtu seside bu yüzden yüksek çıkıyordu..ekzoz gazı rahat çıkış yapmaya başlayınca sesde değişti haliyle, iyi sürüşler artık
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.