Şimdi Ara

volvo s40 motor hava alıyor dendi! yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
7
Cevap
0
Favori
474
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri >> volvo s40 motor hava alıyor dendi! yardım.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    4 Mesaj
    2004 volvo s40 1.8 araç sahibiyim. aracım otomatik vites 2012 eylülünde lpg takıldı. daha önce bir defa -sanırım 2013 eylüldü- motor ışığı yanmıştı. servis makineye bağlamış ve düzelmişti. sorun olarak da "yakıttan dolayı hata vermiş muhtemelen aldığınız gaz kötüymüş" dendi.
    yaklaşık bir ay önce otobanda seyir halindeyken arabamın gazı bitti benzin de çok azdı ve akabinde motor ışığı yandı. aracı yine servise götürdüm fakat arıza hata kodu vermedi bu sebepten lpg uygulamasında sorun olabileceği söylendi ve arıza lambası söndürüldü. fakat aracı çalıştırdıktan bir süre sonra ışık yine yandı. lpg dönüşümü yaptırdığım yere götürdüm filtreden olabileceğini söyleyip filtreyi değiştirdi tekrar yanarsa getirin bir yerlerden hava alıyor olabilir dediler. filtre değiştirdikten sonra tahmin edeceğiniz üzere ışık yine yandı. aracın lpg sisteminin kontrolleri ve ayarları yapıldı buna rağmen araç benzindeyken yine yandı ışık. bana "motor yakıt karışımı hatası veriyor muhtemelen motor hava alıyor volvo servisine götürün" dediler. Bu arada aracımda hissedilir bir değişiklik yok.
    şimdi siz değerli ve bu konuda bilgisi olabilecek arkadaşlara sorularım şu, yardımcı olursanız sevinirim.
    1. sorun büyük müdür. yani hava alma büyük bir problem midir.
    2. ve en önemli soru problem gerçekten bu mudur?

yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Motor ışığını o şekilde yanık görmek gerçekten moral bozucu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lotrdame -- 20 Haziran 2014; 16:13:44 >

|
    |

• Binbaşı
    1202 Mesaj
    bu tip sorunlar lpgden olur, onlar da başlarından savmak için servise götürün derler.

Orijinalden alıntı: erakcora

bu tip sorunlar lpgden olur, onlar da başlarından savmak için servise götürün derler.
    quote:

Orijinalden alıntı: erakcora

araç benzindeyken arıza lambası yanıyor yani tüp kapalıyken yine de lpg sisteminden dolayı olabilir mi?
    |
    |
    sizde motor hava almadan çalışmaz zaten deseydiniz neyse kötü espiri bi yana aracınızda oksijen sensörü var mı? bir kaç volvo sahibinden duymuştum oksijen sensörü arıza yapınca motor ışığını yakıyormuş bu durumlarda.
    quote:

Orijinalden alıntı: darkness88

sizde motor hava almadan çalışmaz zaten deseydiniz neyse kötü espiri bi yana aracınızda oksijen sensörü var mı? bir kaç volvo sahibinden duymuştum oksijen sensörü arıza yapınca motor ışığını yakıyormuş bu durumlarda.
    quote:

Orijinalden alıntı: darkness88

darkness88 teşekkürler bi sorduralım bakalım oksijen sensörü olayını.
    |
    |

• Er
    4 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Amadeus_M

102 yıllık lpg de normaldir
    quote:

Orijinalden alıntı: Amadeus_M

102 yıllık lpg de normaldir

yeni farkediyorum yanlış yazdığımı 1000 yıllık bir yanlışlık. eyvallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lotrdame -- 20 Haziran 2014; 16:12:08 >
    |
    |
Reklamlar
Bey Azura
üniversite
Orjinal Laptop Yedek Parça
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.