Şimdi Ara

Volvo S40 2008 Model için Teknik Yardım Yolda kaldık

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2008 model s40 sahibiyim. Aracımın ABS beyni bozulduğu/yandığı için çıkma aynı model numaralı Bir beyin ile değiştirildi. Eski beyindeki parçalar arızalı olduğu için taktığımız beyne aktarılamadı. Takılan çıkma beynin seri numarasının araçtaki diğer modüllere tanıtılması gerekiyormuş.Bu yapılmaz ise araç taki hiçbir arıza odb den akunamıyor. En ufak arızada motor kilitli uyarısı verip araç yolda kalıyor. Bu tanıtma işlemini sadece yetkili servisin yapabileceğini söylediler. Yetkili servis bu işlem için yeni beyin takacağını sadece parça fiyatının 5000 tl gibi diğer montaj vs masraflar içinde ayrıca ucunun açık olduğunu söyledi. Eski yada yeni bir Abs beyninin seri numarasını araca tanıtacak bir özel servis istanbul da varmıdır. Volvonun Vida Dice programı bu işi tek başına yapabiliyormu. Bu programı alıp kendimde çalıştırabilirim. Yada kullananlar varsa Yardım ve desteklerinizi rica ederim. Teşekkürler

• Ozel volvo servislerinde bu islemi yapiyorlar ankara istanbul veya izmirdeyseniz cok kolay hallolur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    merhabalar,

Yaptıklarını söylüyorlar istanbul dayım gittim bir kaçına çözemediler.fakat konu daha ziyade modülleri araca programlamayla alakalı. Eski ve yeni modülleri yan yana getirilip aktarma yapılıyor ve takıp çalıştırıyorlar. Bizdeki sorun eski abs modül/beyin yok ve takılı olanda çıkma aynı model fakat farklı seri numaralı modül.(Her modülün kendine ait seri numarası var) Araç kendi içindeki sistemde ECU da eski seri no kayıtlı olan abs modülü arıyor ve bulamayıp hata veriyor. Yani kısaca ECU ya motor beynine araca takılı olan çıkma ABS modül seri numarası tanıtılmalı. Bunu sadece yetkili servisler yapabilir deniyor. Servisin Verdiği başlangıç rakamlarıda çok yüksek. yeni ürün satma derdindeler. Kısaca Bu tanımlama işlemlerini yapabilecek donanımda özel servis arıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.