Şimdi Ara

Volvo S40 2000-2001 hakkında (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
4
Favori
89.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iyimser olarak düşünürsek, eğer kazası yoksa, havayastığı lambası koltuk altındaki soketlerin oynaması yüzünden olabilir.
    motordaki sesin de basit olma ihtimali var, eğer kayışlar tarafında ise.

diğer ihtimalde masrafı çok olabilir. iyi bir volvo ustası sesin kaynağını sökmeden de bulabilir diye düşünüyorum. her şartta iyi bir volvocuya göstermeden ve volvo programına bağlanıp hata kodlarını görmeden almak bence büyük risk olur.
  • ersin310 E kullanıcısına yanıt
    CEM beyninde problem varsa da SRS ışığını yakabilir. Bunlar pahalı parçalar, o yüzden tamirini de ucuza yapmıyorlar.

Ama dediğiniz gibi ustanın görüşü ve arıza kodlarını bilmek önemli.

Benim söylemek istediğim, bu problemlerin maliyetini öngörmenin zor olmasıydı. Diğerlerini bilmek kolay.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tşk ler..
    Aracı amıdım gibi, bu gün noterde sistem yoktu öğleden sonra satış yarına kaldı %99 anlaştık.
    Su an Adanada ikamet ediyorum buralarda yani Adanada tanıdığınız iyibir volvo ustası varmı..
    Ayrıca internet üzerinden garantili, orjinal volvo parçası sipariş edeceğim bir site önerebilirmisiniz.
  • Selam arkadaşlar ...

Volvoyu aldım.. Şimdi eksiklerini tamamlamam lazım yada yaptırmam..

1- Arka bagaj amartisör kolunun biri arızalı ben bir çift almak istiyorum..
    2- Otomatik vites tetiği takılıyor zor geciyor sadece onu değişsem olurmu..
    3- Orjinal jant-lastik ölcüleri 195.60.15 ben bunu araç biraz daha yükselsin diye 4 bijon 16 jant yapabilirmiyim araca bir zararı olurmu, yada yanağınımı yükseltmeliyim..
    4- Ön kaput amartisör hidrolik kolu tamamen arızalı hiç tutmuyor onuda değişecem..

şimdi bu ve benzeri parçaları nereden alabilirim orjinal ve garantili..
  • Oncelikle hayirli olsun. Hocam size tavsiyem araci bir volvo servisine sokmaniz. Ayrintili bir rapor alacaginizi dusunuyorum. Ordan hareketle aracla ilgili nasil bir yol izleyeceginiz ortaya cikar. Yoksa inanin benim basima geldigi icin soyluyorum deneme yanilma yoluyla basiniz hem cok agrir hem cok masraf edersiniz.

• Eywallah hocam tsk ler ..

lastik ebatları hakkında ne diyorsunuz.. Orjinalmi kalsın sizce ..
  • YAYAD kullanıcısına yanıt
    aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi deneme yanılma çok masraflı olabilir. iyi bir volvo ustasında işi çözmeniz daha mantıklı.

lastik konusuna yorum yapabilirim, ben de aldığımda üzerinde 195/65/15 lastikler vardı (ucuz olsun diye muhtemelen). ilk işim orjinale dönmek oldu, motor ne kadar güçlü bile olsa orjinal ebadın gidişi başka oluyor. örneğin daha erken 5.vitese geçiyor ve düşmeden 5. viteste seyredebiliyorum vs.

şu olabilir belki, T4 ün BBS jantlarından temin edebilirsiniz, onlar yanlış hatırlamıyorsam 205/50/16 oluyor. ustama sormuştum tabi önce, önermemişti. lastiğin ücreti ve sertliği bir yana, 2.0T ile T4 arasında yürüyen aksamda da farklılıklar varmış. 16 janta geçince manevralarda sürtecektir demişti. tabii işin teknik yapılabilirliğini bilmiyorum. bu sebeple ben 4 tane orijinal ebat nokian alıp yoluma devam ettim.

• tşk lerr..
    orjinal ebatı derken şu anki üstüne olan yani 195.60.15 olan değilmi...
    aynen, 195/60/15
  • Herkese merhaba. 2003 Mode s40 model bi araç için pazarlık yapacam yarın nelere dikkat edilmeli. Volvo hakkında pek bilgim yok kronik arizasi var mı. Brc lpg varmış araçta kaç lt yakar?

• herkese selamlar ..

volvo s40 aracımı komple bakıma soktum. tabıkı aküde söküldü ve teyp kodu uctu gitti

simdi servise sordum aracın gelmesi lazım int baglıyacağız 50 tl paranızı alırız dedıler

bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz

bundan önceki aracım ford mondeoydu onun kodu güneşlikte ve torpidoda etiket üzerinde yazıyordu

volvodada yazabileceği yerler nereleridir acil yardım

şu sıkısık günde 50 tl vermeyeyim..
  • Hiç bilgisi olan yok mu bu konudan..
    Slm;

Kitapçığına,veya teybin üzerine belki not düşmüşlerdir.(şansınıza)bununla ilgili videolar mevcut belki işinizi görür.

Şu anda teyp ekranında off'mu,code'mi yazıyor.

• Bildiğim kadarıyla yetkili servislere aracın ruhsatı ile gidildiğinde ücretsiz vermeleri gerekiyor
    https://www.radio-code.co.uk/volvo-radio-codes.html

Teyp üzerindeki seial noyu deneyerek koda ulaşabilirsiniz.

Teybiniz off konumundaysa en 2,5 saat teyp açık konumda code yazısı gelene kadar bekleyiniz.

• Teşekkürler hemen deneyeceğim bir kaç gündür rahatsızdım malum havalar bayağı soğuk, inşallah olur, ayrıca servis ücret istemiş..
  • Malesef cözemedi beni başka bir siteye yönlendirdi, ordada ücretli yazıyor.. Volvo S40 2000-2001 hakkında Volvo S40 2000-2001 hakkında

Hocam bu tarz programlar mevcut pc'dowland kurulum yapıp deneyebilirsiniz!

• Çok sağolun teyp kodum ilk resimde yazılı yada ben yinede vereyim yardımcı olmak isteyen arkadaşlar olursa kodu verebilecek sevinirim ...

VOVLO HU-655

SERİ NO

VO3860 35295060

bir türlü indiremedim programı virüslü olarak görüyür defender ve kapatıyor..

https://www.youtube.com/watch?v=pWQ-sf-0E5M
  • quote:

Orijinalden alıntı: YAYAD

Çok sağolun teyp kodum ilk resimde yazılı yada ben yinede vereyim yardımcı olmak isteyen arkadaşlar olursa kodu verebilecek sevinirim ...

VOVLO HU-655

SERİ NO

VO3860 35295060

bir türlü indiremedim programı virüslü olarak görüyür defender ve kapatıyor..

https://www.youtube.com/watch?v=pWQ-sf-0E5M

Hocam servisten ne gibi arızalar çıktı. Bende bakıyorum 2001-2003 S40...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.