Şimdi Ara

VOLVO S40 1.6 DİZEL NASILDIR...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
103
Cevap
6
Favori
220.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ÖZELİKLE YAKIT SARFİYATI, KONFORU, YOL TUTUŞU, ÇEKİŞİ, 2. ELDE DEĞERİ, YEDEK PARÇA VE YETKİLİ SERVİS BAKIM ÜCRETLERİ NASILDIR ?
    VOLVO NUN SAYFAINDA S 40 IN 3 MODELİ OLDUĞUNU GÖRDÜM. BU MODELLER ARASINDA DONAMIM FARKI NEDİR ?
    1.6 MOTOR, ÇEKİŞ VE ACİL HIZLANMA İÇİN YETERLİ MİDİR ? (AĞIRLIĞI DİKKATE ALINDIĞINDA)
    ÖZELLİKLE S 40 DİZEL KULLANAN ARKADAŞLARIN CEVAPLARINI BEKLİYORUM.
    TEŞEKKÜRLER...

• VOLVO bi ayrıcalıktır

(volvo s40 sahiplerinden yorum istemişsin o yüzden yorum yazmadım)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SLMVER

VOLVO bi ayrıcalıktır

yok kardes özellikle demiştim. bilgin varsa paylaşırsan sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhand09

yok kardes özellikle demiştim. bilgin varsa paylaşırsan sevinirim.

Alıntıları Göster
    Benimde merak ettiğim bir konu. Volvonun sitesinden baktığımda 1.6 Dizel için fiyat olarak 49.170 yazmışlar. Fiyat olarak uygun görünüyor. Acaba 1.6 Dizeller nasıl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pppirlo

Benimde merak ettiğim bir konu. Volvonun sitesinden baktığımda 1.6 Dizel için fiyat olarak 49.170 yazmışlar. Fiyat olarak uygun görünüyor. Acaba 1.6 Dizeller nasıl.

Alıntıları Göster
    s.a hiç düşünmeden al derim bizde var 1 yıldır kullanıyoruz çok memnunuz biz .sınıfın ın içinde alınacak araba çok güvenlı vede sağlam
    ama yınede fikir senın araştır deneme sürüşü yap içine siniyorsa alırsın
    normal kullanımda yakıtı da ıyı
    ş.içinde 185 ykr euro dızel yakıo bızde
    uzun yolda çok düşüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: colega

s.a hiç düşünmeden al derim bizde var 1 yıldır kullanıyoruz çok memnunuz biz .sınıfın ın içinde alınacak araba çok güvenlı vede sağlam
    ama yınede fikir senın araştır deneme sürüşü yap içine siniyorsa alırsın
    normal kullanımda yakıtı da ıyı
    ş.içinde 185 ykr euro dızel yakıo bızde
    uzun yolda çok düşüyor

Alıntıları Göster
    aracım megane dizel. 80 bg olmasına rağmen performansı yeterli. Volvo S40 sanırım 110 bg torkuda gayet iyi. O kasayı rahatlıkla kaldırır. Performans konusundan hiç şüphen olmasın. Bence o fiyata alınabilecek en iyi dizel araç.ç Sanırım fiyartı 3-4 daha indirebilirsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lotus1

aracım megane dizel. 80 bg olmasına rağmen performansı yeterli. Volvo S40 sanırım 110 bg torkuda gayet iyi. O kasayı rahatlıkla kaldırır. Performans konusundan hiç şüphen olmasın. Bence o fiyata alınabilecek en iyi dizel araç.ç Sanırım fiyartı 3-4 daha indirebilirsin...

Alıntıları Göster
    baz modeli için 43.000 ytl diyorlar. bu fiyata hem volvo hemde dizel çook iyi.
  • quote:

baz modeli için 43.000 ytl diyorlar. bu fiyata hem volvo hemde dizel çook iyi.

Alıntıları Göster
    Arkadaşımda var, çok memnun...

Çok sessiz,konforlu ve çok sağlam bir araç....
  • quote:

Orijinalden alıntı: set

Arkadaşımda var, çok memnun...

Çok sessiz,konforlu ve çok sağlam bir araç....

Alıntıları Göster
    Güvenli,konforlu,ekonomik...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayern.cousen

Güvenli,konforlu,ekonomik...

Alıntıları Göster
    Volvo'nun sitesinde donanımlarını ayrıntılı görebilirsin. Kesinlikle en full ünü al, fiyat farkına değer. Şimdiden hayırlı olsun
  • açıkçası babam 2.0 dizel kullanıyor ve gayet memnun

edit:yanlış motor seçeneğini yazmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malimusavir -- 12 Aralık 2007; 15:58:12 >
  • yol tutuşu performansı gayet yeterli başarılı konforlı geniş iç hacme sahip yakıtı rakiplerine oranla yarım ile bir litre arasında daha düşük seviyelerde oynuyor

dizeller için 2 farklı motor seçeneği bulunuyor 1.6 110 hp ve yanılmıyorsam 2.0 140 veya 136 hp

stqandart ve dinamik olmak üzere 2 farklı donanımı var

dinamik modelde standart özelliklere extra olarak xenon 17" jant performans lastiği vw de ki adı ile esp mevcut sunroof varmıydı yokmuydu hatırlamaıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: SLMVER

VOLVO bi ayrıcalıktır

quote:

Orjinalden alıntı: SLMVER

VOLVO bi ayrıcalıktır

slmver bu konu başlığını görünce ilk aklıma sen geldin
  • quote:

Orijinalden alıntı: weasvenom

quote:

Orjinalden alıntı: SLMVER

VOLVO bi ayrıcalıktır

slmver bu konu başlığını görünce ilk aklıma sen geldin

Alıntıları Göster
    Dostum benimde S40 alma durumum söz konusu olduğu için aracı bugün inceledim ve aracın işciliğinin ve kullanılan malzeme kalitesinin çok iyi olduğunu gördüm. En azından Passat, Mondeoya göre daha iyi, ama araçla test şürüşü yapmadım yol tutuşu nasıldır, sürüş keyfi nasıldır, ses yalıtımı nasıldır pek bilgim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pppirlo

Dostum benimde S40 alma durumum söz konusu olduğu için aracı bugün inceledim ve aracın işciliğinin ve kullanılan malzeme kalitesinin çok iyi olduğunu gördüm. En azından Passat, Mondeoya göre daha iyi, ama araçla test şürüşü yapmadım yol tutuşu nasıldır, sürüş keyfi nasıldır, ses yalıtımı nasıldır pek bilgim yok.

Alıntıları Göster
    beyaz harika yakışıyor o araca...motoru da sanırım focusla aynı tdci motor..s40 dizele hiç binmedim...focus tdci 110 hp 220 nm lik motor focusa fazlasıyla yetiyor...arada çok fazla agırlık farkı yok sanırım s40 a da fazlasıyla yetecektir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: evolution100

beyaz harika yakışıyor o araca...motoru da sanırım focusla aynı tdci motor..s40 dizele hiç binmedim...focus tdci 110 hp 220 nm lik motor focusa fazlasıyla yetiyor...arada çok fazla agırlık farkı yok sanırım s40 a da fazlasıyla yetecektir...

Alıntıları Göster
    S 40 1.6 dizelin baz modelinde dijital klima, sabit hız sistemi ve xenon far var mı acaba ?
  • quote:

S 40 1.6 dizelin baz modelinde dijital klima, sabit hız sistemi ve xenon far var mı acaba ?

Alıntıları Göster
    volvo s40 da olan 1.6 dizel motor ford ve psa ortak yapımı olan focusda kullanılan 1.6 litre 16valf 109hp güç ve 240nm tork üreten bir motor ayrıca sollama gibi yerlerde 3. 4. ve 5.viteslerde gaza yüklendiğiniz zaman overboost sayesinde bu tork anlık olarak 260nm kadar çıkabiliyor..

1.6 dizel şu anda piyasada olan performans ve ekonomi adına en iyi dizel diyebilirim volvo s40 kalitesinden konuşmaya ise hiç gerek yok boş konuşmak olur..

s40 donanım tablosu
    http://www.volvocars.com.tr/Models/Volvo-S40/which/Compare.htm

s40 1.6d teknik tablo
    http://www.volvocars.com.tr/Models/Volvo-S40/techSpec.htm

Yeni S40 1.6 D Prime Edition 1.560 cc. 109 hp Düz 43.477ytl

Yeni S40 1.6 D Premium Edition 1.560 cc. 109 hp Düz 46.325ytl

Yeni S40 1.6 D Dynamic Edition 1.560 cc. 109 hp Düz 49.173ytl
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan_kolay

volvo s40 da olan 1.6 dizel motor ford ve psa ortak yapımı olan focusda kullanılan 1.6 litre 16valf 109hp güç ve 240nm tork üreten bir motor ayrıca sollama gibi yerlerde 3. 4. ve 5.viteslerde gaza yüklendiğiniz zaman overboost sayesinde bu tork anlık olarak 260nm kadar çıkabiliyor..

1.6 dizel şu anda piyasada olan performans ve ekonomi adına en iyi dizel diyebilirim volvo s40 kalitesinden konuşmaya ise hiç gerek yok boş konuşmak olur..

s40 donanım tablosu
    http://www.volvocars.com.tr/Models/Volvo-S40/which/Compare.htm

s40 1.6d teknik tablo
    http://www.volvocars.com.tr/Models/Volvo-S40/techSpec.htm

Yeni S40 1.6 D Prime Edition 1.560 cc. 109 hp Düz 43.477ytl

Yeni S40 1.6 D Premium Edition 1.560 cc. 109 hp Düz 46.325ytl

Yeni S40 1.6 D Dynamic Edition 1.560 cc. 109 hp Düz 49.173ytl

Alıntıları Göster
    Bu konu başlığı S40 ile başlamıştı:
    http://forum.donanimhaber.com/m_6826730/tm.htm
  • Merhaba,

Farklı marka bir aracım var, onu satıp 2006 ve üzeri 2. el, ya da sıfır km s40 1.6 dizel almayı planlıyorum.

Aracın bakım ve yedek parça masrafının çok yüksek olduğu söylendi, bu konuda tereddüte düştüm. Özellikle 5 yaş ve üzeri araçların yedek parçasının daha pahalı olduğu ve bulmakta zorluk çekildiği, özellikle s40 larda motor(turbo) probleminin çok yaşandığı, parçaların İsveç'ten geleceği için bekleneceği söylendi.

Lütfen bana aşağıdaki hususlarda bilgi veriniz.
    Lütfen yetkili servislere yönlendirmeyiniz, detay vermemektedirler.
    Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılarımla.
    MURAT UYGUR
    0505 3205440

Normal Periyodik Bakım fiyatı :
    Büyük bakım fiyatı:
    sol-sağ far:
    debriyaj seti:
    ön-arka fren balata+disk:
    katalitik konvertör:
    komple egzost:
    ön-arka amortisör:
    ön-arka tampon:
    sağ-sol salıncak:
    ön takım:
    Turbo:
  • quote:

Orijinalden alıntı: greatottoman

Merhaba,

Farklı marka bir aracım var, onu satıp 2006 ve üzeri 2. el, ya da sıfır km s40 1.6 dizel almayı planlıyorum.

Aracın bakım ve yedek parça masrafının çok yüksek olduğu söylendi, bu konuda tereddüte düştüm. Özellikle 5 yaş ve üzeri araçların yedek parçasının daha pahalı olduğu ve bulmakta zorluk çekildiği, özellikle s40 larda motor(turbo) probleminin çok yaşandığı, parçaların İsveç'ten geleceği için bekleneceği söylendi.

Lütfen bana aşağıdaki hususlarda bilgi veriniz.
    Lütfen yetkili servislere yönlendirmeyiniz, detay vermemektedirler.
    Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılarımla.
    MURAT UYGUR
    0505 3205440

Normal Periyodik Bakım fiyatı :
    Büyük bakım fiyatı:
    sol-sağ far:
    debriyaj seti:
    ön-arka fren balata+disk:
    katalitik konvertör:
    komple egzost:
    ön-arka amortisör:
    ön-arka tampon:
    sağ-sol salıncak:
    ön takım:
    Turbo:
    Vallahi güzel araç. Konforlu, az yakıyor, güvenli, tipi de fena değil. Pek bir performans beklentiniz olmasın tabii, bir de otomatik şanzumanın olmaması büyük eksiklik.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.