Şimdi Ara

VOLVO OZEL SERVIS (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
288
Cevap
20
Favori
110.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hesheit

Evet, doğru. Benim mesajdaki son "sağ", "sol" olacak

Alıntıları Göster
    Saolun arkadaşlar sanayiye varayım orda biyerlerde buluşur araç sahibi ile birlikte gideriz kısmetse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sccwestside

Saolun arkadaşlar sanayiye varayım orda biyerlerde buluşur araç sahibi ile birlikte gideriz kısmetse.

Alıntıları Göster
    konya da özel volvo servisi var mı? kim yapar, bilen, giden, tavsiyesi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: samil422

konya da özel volvo servisi var mı? kim yapar, bilen, giden, tavsiyesi olan var mı?

Alıntıları Göster
    Ben de BURSA da özel servis tavsiyelerinizi bekliyorum. Arcım S40 2006 1.6d sorun Önceleri sadece 2ve 3 viteslerde olayı şimdi tüm viteslerde olan titreme olayı şimdi tüm viteslerde yapmaya başladı. gidip dururken bir sarsıntı yapıyor. yakıtan en ufak bir şüphem yok. özelikle hızlı giderken neredeyse kontrolü yitirecek kadar sarsıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökgücü

VOLVO S70 T5 kullanıyorum. Uzun süredir gittiğim Asya yakasındaki bi özel servisten özensizlikleri ve suistimal nedeniyle sıtkım sıyrıldı.
    Bu forumu, özellikle sizin bilgilerinizi takiben GENÇLER OTO BÜLENT USTA'ya ulaştım.
    Bütün arkadaşlara özellikle öneriyorum.
    Hem 'geleneksel' bir usta ...Bir önceki generasyon Volvo'ların tüm hastalıklarını biliyor...
    Hem nadir bir insan, iş olsun diye iş yapmıyor! Yeni tip usta değil ! Köşe dönme peşinde değil.
    Tam bir mekanik adam, işini iyi biliyor, durumu saptıyor ve problemi çözüyor.

Yukarıda adı geçenlerin çoğunu denemiş 10 yıllık bir Volvocu olarak paylaşmayı istedim ki,
    müşterilerinden kazandığı (haksız !) bedellerle kısa zamanda köşe dönen, dükkan alan, yüzmilyarlar kazanan servislere değil,
    Bülent Usta gibi hakkıyla, bilgisi ve tecrübesiyle çalışana gidin..
    Saygılarımla,
    Gökgücü

Yetkili serviste yaşadığım kötü tecrübe sonrasında tavsiye üzerine bende Gençler Oto'ya götürmüştüm önceki aracımı. Tavsiye edenden Allah razı olsun diyorum. Gerçekten son derece efendi ve bilgili ustalar. Ücretleri son derece makul, teşhis ve onarımı çok başarılı. Şimdiye kadar gördüğüm en iyi usta diyebilirim Bülent Usta için. Mevcut aracımın garantisi biter bitmez kendilerine götüreceğim her türlü bakım ve tamirat için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hokka

quote:

Orijinalden alıntı: gökgücü

VOLVO S70 T5 kullanıyorum. Uzun süredir gittiğim Asya yakasındaki bi özel servisten özensizlikleri ve suistimal nedeniyle sıtkım sıyrıldı.
    Bu forumu, özellikle sizin bilgilerinizi takiben GENÇLER OTO BÜLENT USTA'ya ulaştım.
    Bütün arkadaşlara özellikle öneriyorum.
    Hem 'geleneksel' bir usta ...Bir önceki generasyon Volvo'ların tüm hastalıklarını biliyor...
    Hem nadir bir insan, iş olsun diye iş yapmıyor! Yeni tip usta değil ! Köşe dönme peşinde değil.
    Tam bir mekanik adam, işini iyi biliyor, durumu saptıyor ve problemi çözüyor.

Yukarıda adı geçenlerin çoğunu denemiş 10 yıllık bir Volvocu olarak paylaşmayı istedim ki,
    müşterilerinden kazandığı (haksız !) bedellerle kısa zamanda köşe dönen, dükkan alan, yüzmilyarlar kazanan servislere değil,
    Bülent Usta gibi hakkıyla, bilgisi ve tecrübesiyle çalışana gidin..
    Saygılarımla,
    Gökgücü

Yetkili serviste yaşadığım kötü tecrübe sonrasında tavsiye üzerine bende Gençler Oto'ya götürmüştüm önceki aracımı. Tavsiye edenden Allah razı olsun diyorum. Gerçekten son derece efendi ve bilgili ustalar. Ücretleri son derece makul, teşhis ve onarımı çok başarılı. Şimdiye kadar gördüğüm en iyi usta diyebilirim Bülent Usta için. Mevcut aracımın garantisi biter bitmez kendilerine götüreceğim her türlü bakım ve tamirat için.

Alıntıları Göster
    Ankara için özel servis olarak R-Volvo Service'i öneririm. İlgi ve alakalarından çok memnunum...

Şaşmaz Oto San. Sitesi Bahçekapı Mah. 2562.Sok. No:18

www.rvolvo.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jhem -- 14 Eylül 2013; 3:40:33 >

• Arkadaşlar aracımda performansla ve çeşitli konularla ilgili sorunlar yaşıyorum, motor sağlıklı çalışmıyor. Kompresyon testi, turbo basıncı, Maf sensörü vs baktırmak istiyorum. Bayramdan hemen sonra Adana'ya gideceğim zamanım olursa orada bir servise gitmek istiyorum tavsiye edebileceğiniz bir servis var mı Adana'da?
    Eğer orada sorun çözülmezse sonraki günlerde arabam için Ankara'ya gitmeyi düşünüyorum. Benim ustalarda yaşadığım genel sorun t4 motor karşısında çaresiz kalmaları. Bu yüzden t4 ten iyi anlayan bir usta tavsiye edebilir misiniz?
    Teşekkür ederim.
  • karareis K kullanıcısına yanıt
    Hiç riske girmeden t4'ü Ankara İvedik Sanayi'nde Yiğit Volvo'ya götürün derim.
  • Hesheit hocam çok daha önce gitmiştim yiğit volvoya ancak istediğim gibi bir sonuç alamadım aracımın arızasını başka bir serviste öğrenebildim.
    Teşekkür ederim, iyi bayramlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karareis -- 15 Ekim 2013; 19:33:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karareis

Hesheit hocam çok daha önce gitmiştim yiğit volvoya ancak istediğim gibi bir sonuç alamadım aracımın arızasını başka bir serviste öğrenebildim.
    Teşekkür ederim, iyi bayramlar.
    Herkese selam ve saygılar.S40(2001) ve S60(2005) sahibiyim ve iki aracımda uzun zamandır maddi sıkıntı yaşadığım için servise götüremedim.Uzun zamandır cındıl otoya götürdüm araçları ve bir sebepten dolayı ilişkimiz kesilmiş durumda.Hikmet usta işinin hakkını veren bir ustadır bana karşı dürüst ve samimi olmuştur her zaman.Fakat Hikmet ustayı Cındıl otodan çıkartın bir seneye kalmaz kapanır orası.Bu benim senelerce yaptığım gözlemlerimin sonucudur.Niyetim kimseyi kırmak veya yüceltmek değil.

Aracımı Maltepe S-car ve Bostancı oto sanayide volcity e götürdüm ve fiyat aldım her iki serviste aynı parçaların değişmesi gerektiğini söyledi ve verdiği fiyatlar 3000tl(volcity)-4200tl(S-car) yanlız kafamda soru işaretleri kaldı,uzun zaman tek bir servisle çalışınca başka yerlere güvenmek ve aracı teslim etmek kolay olmuyor.Bu işlerde sıkıntı çıkması demek cüzdandan para çıkması demek hal böyle olunca iyi bir araştırma yapmak istiyorum.Yani senelerce hizmet alabileceğim dürüst güvenilir ve en önemlisi aracı gerçekten 'teknik ve elektronik olarak bilen' iyi tecrübeli bir usta arıyorum.

Gelelim aracın değişmesi gereken parçalara s60 2.0t
    1-yağ ve filtreler
    2-diskler ve balatalar
    3-triger seti
    4-amortisörler
    5-direksiyon kutu tamiri(yağ kaçırıyor) ayrıca motor fazla yağ yakıyor.
    6-direksiyon tur sonu parçaları(klasik bir s60 sorunu)
    7-far içi temizlenecek ve bir iki ufak tefek şeyler

Forumdan edindiğim bilgiler çerçevesinde gençler servis bülent usta aklıma yattı.Onunla iletişime geçeceğim fakat liste kabarık olduğu için çıkacak olan fatura benim için önemli haliyle.Daha önemlisi ben günde en az 80-100 kimi zaman 200km yol yapıyorum ve bakımdan sonra çıkacak olan bir sıkıntı beni fazlasıyla mağdur eder.Çok uzattım,bana bu listeyi uygun fiyata iyi bir işçilikle yapacak bir servis arıyorum.Yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

• decimus_34 kullanıcısına yanıt
    Aracınızın çok büyük sorunu yok. Çoğu parça değişimi. Bu yüzden masrafı belli bir fiyatın altına çekmeniz zor. Bence aracı alıp Gençler'e gidin. Ne fiyat alırsınız bilemem ama sonrasında sürpriz yaşamazsınız. Bülent usta hiçbir müşterisine oyun yapmaya, onları soymaya çalışmaz. Öncekilerden daha fazla memnun kalacağınızı sanıyorum.
  • quote:

Aracınızın çok büyük sorunu yok. Çoğu parça değişimi. Bu yüzden masrafı belli bir fiyatın altına çekmeniz zor. Bence aracı alıp Gençler'e gidin. Ne fiyat alırsınız bilemem ama sonrasında sürpriz yaşamazsınız. Bülent usta hiçbir müşterisine oyun yapmaya, onları soymaya çalışmaz. Öncekilerden daha fazla memnun kalacağınızı sanıyorum.
    Teşekkür ederim ilginiz için.Gençlerle temasa geçeceğim en yakın zamanda
  • quote:

Orijinalden alıntı: decimus_34

Teşekkür ederim ilginiz için.Gençlerle temasa geçeceğim en yakın zamanda

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende çanakkale de yaşıyorum ve burada volvo dan anlayan bir usta yok.

aracım 1.6 2001 model s 40. gençler servis burada övülmüş. birisi servisin tel. numarasını pm. ile atarsa sevinirim. malum ağır bakımları geldiii geçti. usta olmadığından şimdilik bekletiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kolonyaq

arkadaşlar bende çanakkale de yaşıyorum ve burada volvo dan anlayan bir usta yok.

aracım 1.6 2001 model s 40. gençler servis burada övülmüş. birisi servisin tel. numarasını pm. ile atarsa sevinirim. malum ağır bakımları geldiii geçti. usta olmadığından şimdilik bekletiyorum.

Ilk sayfada 2. Mesajda telefon numarası yazıyor dostum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremonline

siz siz olun direksiyon içindeki o metal parçaları asla ama asla elletmeyin.. ayarı bir kere bozuldu mu bir daha eskisi gibi olmuyor.

Alıntıları Göster
    Merhabalar,
    Foruma yeni katıldım 1 yıldır Volvo S40 1.6 Classic kullanıcısıyım bir iki tavsiyede bulunmak istiyorum,
    Ankara'da özel servis olarak Volvo TECH'i önerebilirim;Sami Usta,Nuri Usta ve İsmet bey konularına çok hakimler ve kullandıkları malzemelerde orjinal,lastik depolama ve değişimi dahil Volvo için gereken ne varsa yapılıyor, edindiğim bilgiye göre Volan yetkili servisten ayrılmalar, aracımı oraya götürüyorum Zonguldak'lıyım ve memleketten çok sevdiğim abimin 2000 2.0 T4 otomatik bitik aracını oraya toplattık gayet verimli,
    kendi aracıma5 aya araştırdıktan sonra LPG taktırdım ŞAŞMAZ sanayiide ERDENİZ LPG; Deniz ve Erol usta gözü kapalı tavsiye edebilirim.
    Araç konusunda titiz olduğumu ve çok araştırdığımı belirtmek isterim.Bu siteyi uzun zamandır takip etmekteyim ve çok önemli bilgiler edindiğimi yazmak isterim.Bilgilerini paylaşan tüm Volvo kullanalara teşekkürederim.

Saygı ve Selamlarımla.

• hesheit kullanıcısına yanıt
    Sayın Hesheit,
    bu forumu sizin yazılarınızı dikkatle takip ediyorum foruma bugün üye oldum,bilgileriniz ve paylaşımlarınız için çok teşekkürederim.Selamlarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: FİLYOS67

Sayın Hesheit,
    bu forumu sizin yazılarınızı dikkatle takip ediyorum foruma bugün üye oldum,bilgileriniz ve paylaşımlarınız için çok teşekkürederim.Selamlarımla
    merhabalar;

bende yaklaşık 9 aydır 2004 s40 classık kullanıyorum yaklaşık 9500 km oldu ve servis lambası ilk kontak açıldığında yanıp kısa süre sonra sönmeye başladı bakım için malzemeleri aksaray engin otodan aldım.
    hava filtresi
    polen filtresi
    yağ filtresi
    yakıt filtresi 100 tl

servis için maslakta engin otonun devrettiği egeliler otoya tavsiye üzerine gittim.
    yağ kendilerinden ,değişim ve servis lambası söndürme ücreti 240 tl

ama bir gerçek var ki çok samimi olmalarına rağmen bir daha gitmeyi düşünmüyorum.

• ustam60 U kullanıcısına yanıt
    Yağın en pahalısı (Castrol) 120-150 arası olması lazım. Servis ücreti de 70 cıvarı diyelim. 240 her halükarda biraz fazla kaçmış.
  • quote:

Yağın en pahalısı (Castrol) 120-150 arası olması lazım. Servis ücreti de 70 cıvarı diyelim. 240 her halükarda biraz fazla kaçmış.
    İst Anadolu yakası Demtaş olabilir 70.000 bakımı için aradığımda yetkili servisden 100 tl fazla fiyat vermişti şaşırmıştım
  • Arkadaşlar 2000 model 1.6 s40 genel bakım;
    Parçacıdan alınan malzeme:
    Hava filtresi: 15 tl
    Yağ filtresi : 20 tl
    Yakıt filtresi: 25 tl
    Polen filtresi: 12 tl
    Buji takımı(Bosch ):40 tl
    Castrol magnetec 10/40-5 litre 65 tl
    Toplam :177 tl
    Usta parası :50 tl
    Genel toplam :227 tl
  • tarals40 kullanıcısına yanıt
    Bu hesap da çok düşük geldi bana. Magnatec lt.si 13 tl mi!
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.