Şimdi Ara

Volvo'nun yeni XC90 başarısı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
2
Favori
5.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kim bilir belki bir gun nasip olur bununla iki yirmi iki 40 devirmek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 400 beygirlik 2.0 T8 ile nasıl yürüyor onu merak ediyorum ben de. Şimdi bayiye gitsem test aracı yoktur. Olsa bile D5 motordur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adanada İkamet eden varsa, Test Aracı Volvo Bayi Otokoça ğelmiş Biliniz olsun. Ha bu arada Araç Bayii temsilcisinin dediğine öre Bor metalindenmi yapılmış nedir daha sağlam felan diye Bayağ anlattı fakat ben aracı Hayranlıkla incelerken arkadaşı pek dinleme Fırsatım olmad

Volvo XC90, Euro NCAP 2015 testlerinden beş yıldız aldı ve toplam sıralamada birinciliği elde etti.

Volvo XC90 ayrıca, modelde standart olarak yer alan “City Safety” teknolojisiyle, Euro NCAP Otonom Acil Durum Fren Sistemi (otomobilden otomobile arkadan çarpma) testinde tam puan alan ilk otomobil oldu.

Volvo Cars Ar-GE’den Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr. Peter Mertens, “Bu sonuç, Volvo XC90 ile dünyadaki en güvenli otomobillerden birini ürettiğimizi bir kere daha ispatlıyor. Güvenlik Yardımı kategorisinde “yüzde 100 güvenli” sonucunu aldık. Sektörel bir bakışla, Volvo Cars olarak otomobil güvenliği konusunda lideriz ve standart olarak sunduğumuz güvenlik özellikleriyle en yakın rakibinin kilometrelerce önündeyiz” dedi.

Güvenlik Yardımında: Yüzde 100 Güvenli Volvo XC90, Güvenlik Yardımı kategorisinde yüzde 100 güvenli derecesini aldı ve ayrıca AEB Şehir içi ve AEB Şehirlerarası Otonom Acil Durum Frenleme Testlerinin ikisinde de tam skor alan ilk model oldu.

Volvo XC90’da ayrıca, bağımsız güvenlik kurumlarının test protokollerinde yer alamayan ileri yaya koruma fonksiyonu da yer alıyor. İsveç’li otomobil üreticisi böylece otomobil güvenliği alanında ne kadar ilerde ve yenilikçi olduğunu bir kere daha gösteriyor.

Volvo Cars Baş Mühendisi Martin Magnusson, “Euro NCAP’ın uyguladığı AEB Şehir içi ve AEB Şehirlerarası test prosedürlerini geçen ilk otomobil üreticisiyiz. Otomobillerin, bisikletlilerin ve yayaların güvenliğine yönelik geliştirilen, hem gündüz hem de gece aktif olan City Safety sistemi, modern bir otomobilde bulabileceğiniz en ileri seviyedeki çarpışma önleme sistemidir” dedi.

Volvo Cars’ın uzun vadeli 2020 vizyonu, içerisinde hiçbir ciddi yaralanmanın olmayacağı ve hiç kimsenin hayatını kaybetmediği otomobili üretmeyi hedefliyor. Volvo XC90’ın Euro NCAP testlerindeki bu başarısı Volvo Cars’ın hiç kaza yapmayan otomobiller üretme hedefinde başarıyla ilerlediğini gösteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Range F segment, fiyatina iki kati. neye gore XC90 kaliteli

Ötv gülüm ötv.

Range ın pahalı olmasının sebebi yediği ötv si. Kalite malite değil yane..

XC90 da vergi avantajlı 2 litre motor var, fiyatı o yüzden düşük çıkıyor, kapiş?

range rover'ın vergisiz fiyatı 78.500 eur ile 107.500 eur arasında değişiyor. mevcut euro kuru ile (3,35) 262.975 TL ile 360.125 TL arasına denk geliyor.

xc90'ın ise vergisiz fiyatı 147.251 ile 201.075 arasında değişiyor. vergisiz fiyatta dahi range rover neredeyse xc90'ın iki katı fiyata sahip.

xc90'ın da güzel araç olduğunu düşünüyorum. hatta o bütçeye çıkabilsem tek tercihim olur. ankarada show roomda gördüm çok beğendim. ancak range rover'in sınıfında değil bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 8 Eylül 2015; 23:47:23 >

• Adamlar, güvenlik konusunda diğer markaların gerçekten önünde.. Güvenlik konusunda bazı şeyleri aşmışlar ve bu araca uygulamışlar.
    Umarım önümüzdeki yıllarda çıkacak S90, Yeni S60 gibi yeni modellerde de aynı donanımları standart vermeye devam ederler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 10 Eylül 2015; 16:25:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcum

Adamlar, güvenlik konusunda diğer markaların gerçekten önünde.. Güvenlik konusunda bazı şeyleri aşmışlar ve bu araca uygulamışlar.
    Umarım önümüzdeki yıllarda çıkacak S90, Yeni S60 gibi yeni modellerde de aynı donanımları standart vermeye devam ederler..

Arabada bi özellik daha var videolarında da seyretmiştim. adam hareket halindeyken direksiyonu bırakmış not tutuyordu araç kendiliğinden gidiyordu. Muhtemelen şerit takip gibi bir özellikte var araçta. İşlerimi Ayarlayabilirsem Hafta sonu Test için gidecem Kısmetse ozaman Detaylı yazarım.
    Müşteri temsilcisi ile S90ı da görüştüm, Arkadaş bayağ donanımlıydı, Sağolsun Her sorduğuma tak tak cevap verdi. S90'ın 2016 yılında satışa çıkacağını söyledi. Yanlız fiyatlarının 200 bin üzeri gibi bir rakam telaffuz etti. Rakipleri ağır abiler bmw, Mercedes ve audi. Şayet Bu kullanılan güvenlik önlemleri Xc90da Gerçekten Çalışırsa
    "Mağlum Aklımın bir köşesinde sürekli Made in Çin var"
    Volvo Üst segmentlerde Ağır abilere ciddi rakip olacak gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoCaSLaN -- 10 Eylül 2015; 19:07:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KoCaSLaN

quote:

Orijinalden alıntı: yolcum

Adamlar, güvenlik konusunda diğer markaların gerçekten önünde.. Güvenlik konusunda bazı şeyleri aşmışlar ve bu araca uygulamışlar.

Arabada bi özellik daha var videolarında da seyretmiştim. adam hareket halindeyken direksiyonu bırakmış not tutuyordu araç kendiliğinden gidiyordu. Muhtemelen şerit takip gibi bir özellikte var araçta. İşlerimi Ayarlayabilirsem Hafta sonu Test için gidecem Kısmetse ozaman Detaylı yazarım.
    Müşteri temsilcisi ile S90ı da görüştüm, Arkadaş bayağ donanımlıydı, Sağolsun Her sorduğuma tak tak cevap verdi. S90'ın 2016 yılında satışa çıkacağını söyledi. Yanlız fiyatlarının 200 bin üzeri gibi bir rakam telaffuz etti. Rakipleri ağır abiler bmw, Mercedes ve audi. Şayet Bu kullanılan güvenlik önlemleri Xc90da Gerçekten Çalışırsa
    "Mağlum Aklımın bir köşesinde sürekli Made in Çin var"
    Volvo Üst segmentlerde Ağır abilere ciddi rakip olacak gibi

Made in China değil, araç tamamen Made in Sweden.

Çin sadece para işlerinde bakıyor, fabrika hâlâ İsveç'te.

• Adamlara helal olsun, kimseden esinlenmeden kopya çekmeden kendine has çok cesur tasarım yapmışlar hem iç hem de dış başarıyı kesinlikle hak ediyorlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu Volvo'ya Çinli diyenlere kıl oluyorum.Adamlar Çin'de açtığı fabrikada ürettiği araçları, sadece Çin'de satıyor. Çinlilerin Avrupa'yla tek ilişkisi para. Zaten Xc90 tanıtımlarını izleyen varsa "Made By Sweden" yazmakta sürekli. Ayrıca Range Rover'ida Hindistanlılar aldı. Bu Range Rover'i kalitesiz mi yapar ?

Arabayı değerlendirecek olursak İsveç'in demir madenleri ve diğer metallerle elde edilen namıdiger İsveç çeliği bu arabanın bu kadar sağlam olmasında baş etken. Tabiki burdaki olay İsveçli mühendislerde. İsveç'in mühendislik okulları gerçekten çok ünlüdür. Bu aracı güvenlikte rakipsiz kılan diğer etken ise bu mühendisler. İç tasarımın derileri ise İsveç geyiğine ait. Oldukça sağlam ve konforlu. Yani param olsa düşünmeden alacağım bir araç. Alanlara hayırlı uğurlu olsun.

• türkçe incelemesini kimse koymamış, ben daha canlısını göremedim malesef

https://www.youtube.com/watch?v=Ien1zUH4kIg

• quote:

Orijinalden alıntı: Zvjezdan

Bu Volvo'ya Çinli diyenlere kıl oluyorum.Adamlar Çin'de açtığı fabrikada ürettiği araçları, sadece Çin'de satıyor. Çinlilerin Avrupa'yla tek ilişkisi para. Zaten Xc90 tanıtımlarını izleyen varsa "Made By Sweden" yazmakta sürekli. Ayrıca Range Rover'ida Hindistanlılar aldı. Bu Range Rover'i kalitesiz mi yapar ?

Arabayı değerlendirecek olursak İsveç'in demir madenleri ve diğer metallerle elde edilen namıdiger İsveç çeliği bu arabanın bu kadar sağlam olmasında baş etken. Tabiki burdaki olay İsveçli mühendislerde. İsveç'in mühendislik okulları gerçekten çok ünlüdür. Bu aracı güvenlikte rakipsiz kılan diğer etken ise bu mühendisler. İç tasarımın derileri ise İsveç geyiğine ait. Oldukça sağlam ve konforlu. Yani param olsa düşünmeden alacağım bir araç. Alanlara hayırlı uğurlu olsun.

Kıl oluyormuş OLMA. Bu araç hakkında emin ol senden daha fazla bilgi sahibiyim. Cümlelerimde yanlış bir Tespitmi var. Volvo nun sahibi kim Çinli bir firma. Eee Burda Ben Aracı kötülemedim kötülememde Her defasında hayranlığını Belirtmiş biri olarak Sağlamlığına zaten lafım yok. Araç hakkında yapamadığım tek şey test aracı olmadığı için test edip, Benim için hayati önem taşıyan Elektronik güvenlik sistemlerin çalışması konusunda ki milyonda bir bile olsa İhtimal. Test den sonra görüşlerimizi detaylı bir şekilde yazacağımı bile ifade etmişim. Ki bu aracı heybeden sallayan biri olarak değil, 2 aydır Didik didik araştıran ve Almayı düşünen biri olarak izlenimlerimi paylaşıyorum. Aracı çok beğendim diye görmediğim denemediğim bir özellik konusunda vay şöyle sağlam şöyle iyi çalışıyor demem sizce etik bir davranış olurmu.
    Bu arada Hindistan yazılım alanında Dünyanın Süper gücüdür. Çinde Çok kaliteli ürünleri vardır çin ismi Sadece taklit ve dandik ürünleriyle ülkemizde ön plana çıktığı için bi nevi algıdır bu yüzden herzaman aklımızda Bir soru işareti kalacaktır en azından benim. Kısacası Hiç bişey için kıl tüy olmanıza gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoCaSLaN -- 11 Eylül 2015; 12:25:18 >

• quote:

quote:

Bu Volvo'ya Çinli diyenlere kıl oluyorum.Adamlar Çin'de açtığı fabrikada ürettiği araçları, sadece Çin'de satıyor. Çinlilerin Avrupa'yla tek ilişkisi para. Zaten Xc90 tanıtımlarını izleyen varsa "Made By Sweden" yazmakta sürekli. Ayrıca Range Rover'ida Hindistanlılar aldı. Bu Range Rover'i kalitesiz mi yapar ?

Kıl oluyormuş OLMA. Bu araç hakkında emin ol senden daha fazla bilgi sahibiyim. Cümlelerimde yanlış bir Tespitmi var. Volvo nun sahibi kim Çinli bir firma. Eee Burda Ben Aracı kötülemedim kötülememde Her defasında hayranlığını Belirtmiş biri olarak Sağlamlığına zaten lafım yok. Araç hakkında yapamadığım tek şey test aracı olmadığı için test edip, Benim için hayati önem taşıyan Elektronik güvenlik sistemlerin çalışması konusunda ki milyonda bir bile olsa İhtimal. Test den sonra görüşlerimizi detaylı bir şekilde yazacağımı bile ifade etmişim. Ki bu aracı heybeden sallayan biri olarak değil, 2 aydır Didik didik araştıran ve Almayı düşünen biri olarak izlenimlerimi paylaşıyorum. Aracı çok beğendim diye görmediğim denemediğim bir özellik konusunda vay şöyle sağlam şöyle iyi çalışıyor demem sizce etik bir davranış olurmu.
    Bu arada Hindistan yazılım alanında Dünyanın Süper gücüdür. Çinde Çok kaliteli ürünleri vardır çin ismi Sadece taklit ve dandik ürünleriyle ülkemizde ön plana çıktığı için bi nevi algıdır bu yüzden herzaman aklımızda Bir soru işareti kalacaktır en azından benim. Kısacası Hiç bişey için kıl tüy olmanıza gerek yok.

Hocam sizin önyargınız sadece Çinlilere karşı degil, tüm dünyaya karşı. Şöyle açıklayayım : Daha bana karşı ilk mesajınız olmasına rağmen kendinizi bu arac hakkında benden daha bilgili gördünüz. Daha beni tanımadan bu çıkarımı yapmanız yanlış ve önyargılı bir davranış. Ayrıca ben sadece Çin konusunu eleştirdim. Siz hemen arabayı denemekten bahsettiniz. Ben deneyemezsiniz demedim aracın İsveç malı olduğunu belirttim, bunu anlamak içinde test aracını sürmek gerekmiyor.

Bu arada test sürüsü yapınca mutlaka konu açın. Forumda bu saheseri yakından görsün.

Bu arada yanlış anlamayin, size bilgisiz demedim. Mesajlarınızdan gördüğüm kadarıyla bilgili birine benziyorsunuz. Araçları test etmek istemeniz ise araştırmacı biri olduğunuzu gösterir. Bu gayet iyi bir olay. Size iyi forumlar.

• quote:

quote:

quote:

Hocam sizin önyargınız sadece Çinlilere karşı degil, tüm dünyaya karşı. Şöyle açıklayayım : Daha bana karşı ilk mesajınız olmasına rağmen kendinizi bu arac hakkında benden daha bilgili gördünüz. Daha beni tanımadan bu çıkarımı yapmanız yanlış ve önyargılı bir davranış. Ayrıca ben sadece Çin konusunu eleştirdim. Siz hemen arabayı denemekten bahsettiniz. Ben deneyemezsiniz demedim aracın İsveç malı olduğunu belirttim, bunu anlamak içinde test aracını sürmek gerekmiyor.

Bu arada test sürüsü yapınca mutlaka konu açın. Forumda bu saheseri yakından görsün.

Bu arada yanlış anlamayin, size bilgisiz demedim. Mesajlarınızdan gördüğüm kadarıyla bilgili birine benziyorsunuz. Araçları test etmek istemeniz ise araştırmacı biri olduğunuzu gösterir. Bu gayet iyi bir olay. Size iyi forumlar.

Sadece cevap olarak, öyle değilde şöyle diye bi Yaklaşımda bulunmak yerine kıl oluyorum gibi bir kelime kullanmanız beni rahatsız etmişti.
    Fevri davrandım özür dilerim.
    Hafta sonu yoğunluğum var, bir tek pazar müsait olabiliyorum Bu pazarda İşlerim var volvo 11-16:00 saatleri arası çalışıyor kısmet olursa saatleri denk getirebilirsem Test sürüşüne çıkıp İzlenimlerimi bu sayfa üzerinden Merak edenlere aktarmaya çalışacam. Olmaz ise Haftaya İNŞALLAH.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoCaSLaN -- 11 Eylül 2015; 14:37:49 >

• Araba mükemmel olmuş. Cc yi satıp alabilirim..

• KoCaSLaN K kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Kıl olmak ağır olmuş olabilir. Haklisiniz.
    İncelemenizi merakla bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zvjezdan -- 11 Eylül 2015; 15:55:31 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.