Şimdi Ara

Volvo'nun Yeni Güvenlik Özelliği: Connected Safety

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2020 model Volvolar artık biribirleriyle etkileşim içinde yolculuk yapabilecekler; buna göre herhangi bir güzergahta seyreden arac fren,direksiyon ve gaz tepkilerinden aldığı yol ile ilgili bilgileri buluta yükleyecek ve bu bilgiler oradan tekrar aynı güzergahta yolculuk eden diğer Volvo araçlara görsel bir uyarı olarak iletilecek.Örneğin seyir halindeki araç kaygan bir yol yüzeyini algıladıysa aynı hatta seyreden diğer Volvolara da bu bilgi iletilerek güvenliğe destek olunacak.
    Yine örneğin yolda arıza yada kaza gibi herhangi bir nedenden dolayı dörtlülerini açmış Volvo model araçlar da aynı güzergâhtaki diğerleri için uyarıcı olabilecekler.Ayrıca bu yeni özelliğin standart olarak 2020 den itibaren tüm modellerde bulunacağını,aynı zamanda 2020 öncesi güncel tüm modellerinde girecekleri ilk yıllık bakımda yükseltileceğini belirtelim. Volvolarda motor,şanzuman yada diğer donanımlarla ilgili yazılım güncellemeleri yada yükseltmeleri Servis 2.0 adı altında her yıllık bakımda ücretsiz olarak uygulanıyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=SHEX-FR-TOg&feature=share[link=http://https://www.youtube.com/watch?v=SHEX-FR-TOg&feature=share][/link]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Baran -- 9 Şubat 2020; 19:52:31 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Teknolojiden biraz anlayan, bu işlerin nereye varabileceğini kestiren biri olarak bu gelişmeler beni korkutuyor. Tabii ki mağarada yaşamıyorum ve doğada hayatta kalabilecek biri bile değilim ama bu kadar hayatımızın içinde olması kötü sonuçlar doğuracak.

10 yaşında çocuklar bile Apple olsun Microsoft olsun Google olsun ne açıklar keşfediyorlar. Black Mirror izleyenler ekstra korkuyordur.

Psikopat biri çıkacak aracı kitleyecek al başına bela. Hadi psikopat biri yapmadı yapay zeka bile yapabilir. Bknz. Upgrade filmi

Komplo teorileri kasmıyorum önümüzdeki 30-40 yıl içinde hepsine şahit olacağız.
  • D.Baran kullanıcısına yanıt
    Güncellendi

• Volvo bu adamlar ılk once safely drıve onemlı Volvo ıcın bugun bana G-20 Bmw mı bırde S- 90 mu deseler Insprıctıon lı bır - S90 tabııııkıde araba degıl tank arac..
  • Teknolojiden biraz anlayan, bu işlerin nereye varabileceğini kestiren biri olarak bu gelişmeler beni korkutuyor. Tabii ki mağarada yaşamıyorum ve doğada hayatta kalabilecek biri bile değilim ama bu kadar hayatımızın içinde olması kötü sonuçlar doğuracak.

10 yaşında çocuklar bile Apple olsun Microsoft olsun Google olsun ne açıklar keşfediyorlar. Black Mirror izleyenler ekstra korkuyordur.

Psikopat biri çıkacak aracı kitleyecek al başına bela. Hadi psikopat biri yapmadı yapay zeka bile yapabilir. Bknz. Upgrade filmi

Komplo teorileri kasmıyorum önümüzdeki 30-40 yıl içinde hepsine şahit olacağız.
  • Toyota da benzer sistemi geçenlerde duyurmuştu. Bu yaz satılan modellerde başlayacakmış.

https://global.toyota/en/newsroom/corporate/31430982.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Ben bunun giderek yaygınlaşacağını, farklı marka ve model araçların zamanla tek bir bulut sistemi altında bilgileri paylaşacaklarını düşünüyorum.

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Aynısını ben de düşünüyorum. Birinin beni sürekli takip etmesi nerede ne yaptığımı bilmesi fikri ürkütüyor. Aynı google gibi çok spesifik bir konu konuşuyorsunuz arkadaşımızla ya da odada biriyle yüz yüze ama yarım saat sonra telefonda o konuştuğunuz şeyle alakalı ilanlar reklamlar çıkıyor. Google bunu ortam dinlemesi yaparak gerçekleştiriyor. Benzer şeyler araçlar için de olacak. BBG evine dönecek arabalar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknoloji ilerliyor

volvo deyince aklıma gelen efsane video bu.
    https://www.youtube.com/watch?v=zYsgqPoCKTk&feature=youtu.be
  • her adımımız takip ediliyor.

güvenlik için oldu olacak aracın içinde ne konuşuluyor, ne yapılıyor onlarıda bulut sisteme yüklesinler.(!)

kim bilir ?
  • Beni istedikleri kadar dinleyebilir istedikleri kadar takip edebilirler. Yeter ki güvenliğini arttıracak bir şeyler yapsınlar. Kimseden gizli saklı bir şey yaptığım yok dinlesin, izlesinler. Ama evimde beni bekleyen ya da arabamda beraber yolculuk ettiğim bir ailem var.
    Dinlenmek ten korkan kişilerin illegal ya da gayriahlaki bir şeyler çevirdiğini düşünüyorum nedense.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadri.abi

her adımımız takip ediliyor.

güvenlik için oldu olacak aracın içinde ne konuşuluyor, ne yapılıyor onlarıda bulut sisteme yüklesinler.(!)

kim bilir ?
    onu da yapmadıkları yada yapmayacaklarını kim söyleyebilir? blki de yapıyorlar/yapacaklar...
  • CapriceClassic kullanıcısına yanıt
    Bir ara konusu açılmıştı forumda, Mercedesin araçlarında öyle bir durum olduğu konuşuluyordu.
  • D.Baran kullanıcısına yanıt
    Ben güvenlikten bahsediyorum arkadaşlarımız dinlenmekten Yahu önce ellerinizdeki tlf larıa, tabletlere, pc lere,evlerinizdeki smart tv lere bakın önce
    Bir arkadaşta her Volvo kelimesini gördüğü yerde aynı salakça hazırlanmış video yu ekliyor.O aracın üretildiği dönemde City Safety menüden bir düğmeyle açılıp kapanabiliyordu,o araçta o sırada aktif olduğu bile şüpheli.Kaldı ki yüzde yüz çalışacak diye bir garantisi de yok,o videoyu dikkat çekici yapan aptalca bir deneme oluşu sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: D.Baran

Ben güvenlikten bahsediyorum arkadaşlarımız dinlenmekten Yahu önce ellerinizdeki tlf larıa, tabletlere, pc lere,evlerinizdeki smart tv lere bakın önce
    Bir arkadaşta her Volvo kelimesini gördüğü yerde aynı salakça hazırlanmış video yu ekliyor.O aracın üretildiği dönemde City Safety menüden bir düğmeyle açılıp kapanabiliyordu,o araçta o sırada aktif olduğu bile şüpheli.Kaldı ki yüzde yüz çalışacak diye bir garantisi de yok,o videoyu dikkat çekici yapan aptalca bir deneme oluşu sadece.
    doğru, tlf tablet tv vs bunlar sizi izlemede yada takip etmede kullanılabilir. ama küçük bir ayrntı var. siz isterseniz bunları kapatabilirsiniz. tvyi internete bağlamayabilir ya da wifinin fişini çekebilirsiniz. ama arabadaki durum işi sizin insiyafinize bırakacak mı, o önemli. ben istersem bu özelliği aktifleştirebileceksem sorun yok.
    güvenlik olarak iyi olabilir ama ben şahsen hayatın tamamen başkalarının kontrolüne geçmesi yada başkaları tarafından yönlendirilmesi fikri bana hoş gelmiyor belki de ben eski kafalıyım bilemiyorum.

• CapriceClassic kullanıcısına yanıt
    Tabiki araçtaki bu özelliklerde istenildiği zaman açılıp kapanabiliyor.Benim aracıma bu özellik geçen hafta bakımda eklendi ve ilk açılışta zaten izin onayı çıkıyor,yoldan yada araçtan elde edilen bilgilerin(dörtlü flashörlerin durumu örneğin) gönderilmesine izin veriyormusunuz diye.Sadece bu değil tabi diğer pekçok özellikte isteğe bağlı olarak açılıp kapatıla biliyor.

• Trafikten hepimiz şikayetçiyiz ama trafikteki en büyük problem biziz. Trafikten insan faktörü eninde sonunda çıkacak. O zaman daha mı iyi olacak bilmiyorum ama daha güvenli olacak gibi. Ancak bu tür takip etme, bilgileri paylaşma işinin şu an nasıl bir şeyle sonuçlanacağını kestirmek zor. Artık hepimiz her şeyiyle takip edilen, hatta kendimizin paylaştığı bir dünyada yaşıyoruz.
    https://www.youtube.com/watch?v=9eWHfYmYIs4&list=WL&index=11&t=0s
  • Aynı sistem yıllardır Renault ve Mercedes Benz tarafından geliştiriliyor zaten yeni bir şey değil bu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.