Şimdi Ara

Volvo'nun yakışıklı delikanlısı; C30 / C30 R Design... (104. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.516
Cevap
24
Favori
213.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • masallah hem kirmizi hem r cok guzel kombinasyon
  • Bizide rengi cezbetti herhalde yahu

• quote:

Orijinalden alıntı: crashmania

Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler.

Her stok-fiyat bilgisi sorduğum servis ilk etapta dediğiniz gibi sensörü sordu. Ona göre durumlar ölçüldü.

Açıkçası kasko firmalarını sadece doğal afetler,çalınma,pert edilme vb. tip durumlarda başvuran biriyim. Kaporta ile ilgili her türlü sıkıntıyı kendi imkanlarımla yaparım. Cam hasarlarını dahi kendim üstlenebilecek titizlikteyim. Bu seferde böyle yapacaktım fakat tanıdıklarım yıllık cam değiştirme hakkımdan yararlanmamı öneriyor. Her sorduğum yetkili servis siz ödemeyi yapın, faturayı kasko firmanızdan temin edin tarzı şeyler demişti. Ek olarak acentenizle görüşün de dediler. 3-4 gün önce acenteye gittim, durumu izah ettim. Burada yazdığım herşeyi aynı şekilde anlattım. Araştırmış bilgili olduğumu görünce bana şöyle bi öneride bulundular.

Şayet aracımdaki varolan cam orijinal ise kasko firmam orijinal olarak değiştirebilirmiş. İlgili cam firmasına gitmeden acenteye gitmem gerekiyormuş.
    Bana şu kısmı saçma geliyor, madem neticede volvo camı dora ya da carglass kendi bünyesine getirtecek, neden kasko firması montaj olayını volvoya bırakmıyor. Ön cam değişiminin zorluklarını açıkçası bilmiyorum, camın sadece alt kısmında lastik olduğunu biliyorum.

Ön cam değişimi komplike bi olay mı, illa da volvo yapsın titizliğinde olmalımıyım ?

bir nazarlık da benim başıma geldi. şile otoyolunda şantiyeye giderken malumunuz bir sürü harfiyat kamyonu o yolu kullandığı için sıçrayan taşlardan bir tanesi geldi camın sol köşesine çarptı. küçük bir çatlak ve akabinde yukarıya doğru uzayan büyük bir çatlağa dönüştü. her geçen gün 5 mm 5 mm daha uzuyor.
    kaskoyu 8inde yenilettim.

aslında 1 sayfa önce bu konunun konuşulmuş olması benim için şans fakat orjinal camı hasarsızlığı deldirmeden takabilmenin tek yolu %25 muhafiyeti vermem imiş. anadolu sigortayı yaptırdığım acentedeki tanıdığım böyle söyledi.

fakat ben de ısrarla orjinal cam takmak istiyorum. ve hiç suçum olmayan birşey içinde 300-350 gibi bir meblağ ödemek istemiyorum. yağmur sensörü olmadığı için acenteye yan sanayi cam takılırsa ileride çıkabilecek bir sorundan da bahsedemeyeceğime göre farklı bir yöntem izlemem gerekiyor sanırım.senin durumun ne oldu Crash taktırabildin mi orjinal camı yoksa anadolu sigortanın anlaşmalı olduğu carglass firmasına mı yaptırdın.

• erhan850 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun. Düzgün yapılmayan hafriyat'ın sonuçlarına katlanmak zorunda kalmana üzülüyorum. Kendimdem çok üzlüyorum, benimki sağ taraftaydı. Yolcu görüyodu genelde. 10 gün önce geçtim o yollardan, eskiye oranla azalmış yol yapım çalışmaları. Fakat tabi ki hiç bir zamanki gibi tek solukta gidemiyosun.

Benim çatlak şimdilik şanslıyım diyebileceğim çatlaklardan. Dediğim gibi sağda oldu ve ilk olduğu gibi kaldı. Ben bi ara büyüsün de değiştireyim diye 4-5 kere yumruğumun alt kısmıyla vurdum ama ilerlemedi. İstanbul yolları da hakkından gelemedi, şimdilik duruyor o.

Geçenlerde Maltepe civarında ufak bi kaza geçirdim, önceki sayfadaydı sanırım yazdığım. Bu sabah farlarım geldi servise, kendi cebimden ödedim. Birde üzerine aracımı aldığımdan beridir yamalı olan arka stopu değiştirdim. Sağ ön ve sol arka fara toplamda 1.600 gibi bi mebla ödeyince camı ilerlemediğinden ötürü yaz sonuna sakladım gibi birşey. İsveç kronu düşüş yaşadığından şu sıralar fiyatlar biraz daha iyi gibi. Ben açıkçası kaskoyu çalınma, yaralanmalı kaza, yangın, terör, doğal afet vb. durumlar için yaptıran biriyim. Kasko acentem dobra dobra konuşmadığı sürece hiç birşey yaptırmam. Bu cam olayında da güven vermeyecek şekilde konuştuklarından kafamdaki ilk plana döndüm. Ama dediğim gibi şuan cam değişimi lüks olacak bana. Ya son zamanlarda başıma gelen talihsizlikler yüzünden otomotiv sektörü beni baya bi eksiye soktu. FORUMCA TOPLANIP BANA LASTİK ALALIM

mb3, hayırlı olsun. Akaryakıt pompa fiyatlarına göz kırpan bi araç sahibi oldunuz.Umarım birlikteliğiniz yeni volvo'lara yol açar

Bu arada nevniyaz geçici süre uçmuş, bilgisi olan var mı ?

• cevabın için teşekkür ederim crash sende benimle beraber en talihsiz c30culardansın sanırım keşke ilerlemeseydi fakat ciddi manada günde 0.5 cm ilerliyor ve hergün tesadüfi bir rota izliyor. bir gün düz bir gün sağ bir gün tekrar içeri dönmüş falan ilginç birşey. acentemle tekrar konuştum hasarsızlık korumam ile yaptırıp para vermeyeceğimi fakat ileride büyük maddiyatlı bir kaza olduğunda gereksiz yere hasarsızlığımın bozulacağını söyledi ki bana da şimdilik mantıklı geldi. fakat carglassın takacağı cam ne derece iyidir onu tam bilemiyorum. şimdilik araştırmadayım. fikri olan varsa bu konuda duymak isterim.
    bu arada dh de ilk defa kendi isteğiyle şu kadar gün uzaklaştırılmış ibaresi görüyorum. çok ilginç. cezası bitince öğrenelim neymiş durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: erhan850

quote:

Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler.

Her stok-fiyat bilgisi sorduğum servis ilk etapta dediğiniz gibi sensörü sordu. Ona göre durumlar ölçüldü.

Açıkçası kasko firmalarını sadece doğal afetler,çalınma,pert edilme vb. tip durumlarda başvuran biriyim. Kaporta ile ilgili her türlü sıkıntıyı kendi imkanlarımla yaparım. Cam hasarlarını dahi kendim üstlenebilecek titizlikteyim. Bu seferde böyle yapacaktım fakat tanıdıklarım yıllık cam değiştirme hakkımdan yararlanmamı öneriyor. Her sorduğum yetkili servis siz ödemeyi yapın, faturayı kasko firmanızdan temin edin tarzı şeyler demişti. Ek olarak acentenizle görüşün de dediler. 3-4 gün önce acenteye gittim, durumu izah ettim. Burada yazdığım herşeyi aynı şekilde anlattım. Araştırmış bilgili olduğumu görünce bana şöyle bi öneride bulundular.

Şayet aracımdaki varolan cam orijinal ise kasko firmam orijinal olarak değiştirebilirmiş. İlgili cam firmasına gitmeden acenteye gitmem gerekiyormuş.
    Bana şu kısmı saçma geliyor, madem neticede volvo camı dora ya da carglass kendi bünyesine getirtecek, neden kasko firması montaj olayını volvoya bırakmıyor. Ön cam değişiminin zorluklarını açıkçası bilmiyorum, camın sadece alt kısmında lastik olduğunu biliyorum.

Ön cam değişimi komplike bi olay mı, illa da volvo yapsın titizliğinde olmalımıyım ?

bir nazarlık da benim başıma geldi. şile otoyolunda şantiyeye giderken malumunuz bir sürü harfiyat kamyonu o yolu kullandığı için sıçrayan taşlardan bir tanesi geldi camın sol köşesine çarptı. küçük bir çatlak ve akabinde yukarıya doğru uzayan büyük bir çatlağa dönüştü. her geçen gün 5 mm 5 mm daha uzuyor.
    kaskoyu 8inde yenilettim.

aslında 1 sayfa önce bu konunun konuşulmuş olması benim için şans fakat orjinal camı hasarsızlığı deldirmeden takabilmenin tek yolu %25 muhafiyeti vermem imiş. anadolu sigortayı yaptırdığım acentedeki tanıdığım böyle söyledi.

fakat ben de ısrarla orjinal cam takmak istiyorum. ve hiç suçum olmayan birşey içinde 300-350 gibi bir meblağ ödemek istemiyorum. yağmur sensörü olmadığı için acenteye yan sanayi cam takılırsa ileride çıkabilecek bir sorundan da bahsedemeyeceğime göre farklı bir yöntem izlemem gerekiyor sanırım.senin durumun ne oldu Crash taktırabildin mi orjinal camı yoksa anadolu sigortanın anlaşmalı olduğu carglass firmasına mı yaptırdın.

Geçmiş olsun. Ön cam önemli, orjinal cam olmasında sayısız fayda var. Sonra sileceğin silmediği bölgeler veya garip ışık yansımaları ile karşılaşabilirsiniz.

Anadolu Sigorta'da genelde olan hasarsızlık koruma klozunuz var mı? Varsa poliçenize göre yılda 1 veya 2 hasara kadar (tutarı ne olursa olsun) ödemeler hasarsızlığınız bozmaz. %25 cam muafiyetinizi hasarsızlık koruma kapsamından birini kullanarak para ödemeden karşılatabilirsiniz. Eğer varsa poliçede Hasarsızlık Koruma olarak geçiyor.

Tabi bu, 200-300 TL için, daha büyük bir hasar (umarım olmaz) durumundaki korumanızı gözden çıkarmanız demektir.

• Abi sizde nedir bu kismetsizlik yahu kafayi yicem :) Su arabaya dair basima gelen en kotu sey ruhsatta koltuklarin yanlis yazilmasiydi yani :))) gerisi koy mazotu devam et Aman nazar degmesinde..

Bu arada arkadaslar kazasiz temiz dolucana R design ve C30 araniyorsa

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-kazasiz-boyasiz-2010-volvo-c30-r-design-cosmic-white-e-drive-120524864/detay/

• vallahi emre dediğin gibi bir kısmetsizliktir nazardır gidiyor ne zaman duracak bilmiyorum açıkçası.
    sayın volkan hasarsızlık korumam var fakat ön cam için hasarsızlık korumayı deldirmek istemiyorum açıkçası. carglassın camlarıyla ilgili araştırmadayım şuan. firmayı da bugün arıcam. bakalım onlar ne diyecekler.
  • Beyler tavsiyenize ihtiyacım var. Sitede link paylaşmayı pek sevmem fakat daha iyi nasıl anlatırım bilemediğimden paylaşmam gerekiyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-2055017-continental-126066874/detay/

Takım fiyatı bana gayet makul geldi, fakat conti'nin hangi serisi tam çıkaramadım

sportcontact 5
    premiumcontact 5
    premiumcontact 2

Bana sportcontact 5 gibi geldi. Eğer öyle ise kontrol ettirip almakta fayda var mıdır ? Malum giderlerden ötürü çıkma lastiği düşünmesem de elimdeki bitiklerden iyidir diye düşünüyorum. (tüvtürk'ten geçmişti lastiklerim. Fakat her birinde belki de birden fazla vida yaması var, ve önler tabiri caizse ufanıyor)

Sizce ilandaki fotoğraflar 9.000 km yapmış gibi gözüküyor mu ?

• 2.el otomatik 1.6 c30 düşünüyorum ama maks. 30000 lira bütçe var. 100000 km den aşağı bu şartlarda c30 bulma şansım var mı kazasız?

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

2.el otomatik 1.6 c30 düşünüyorum ama maks. 30000 lira bütçe var. 100000 km den aşağı bu şartlarda c30 bulma şansım var mı kazasız?

hem kazasız hem otomatik hem de 100 binden aşağı bir c30 için 30bin lira biraz hayal açıkçası hatta imkansız. 37-40 bin civarını gözden çıkarmanız gerekmektedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan850

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

2.el otomatik 1.6 c30 düşünüyorum ama maks. 30000 lira bütçe var. 100000 km den aşağı bu şartlarda c30 bulma şansım var mı kazasız?

hem kazasız hem otomatik hem de 100 binden aşağı bir c30 için 30bin lira biraz hayal açıkçası hatta imkansız. 37-40 bin civarını gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Anladım. Yanıtın için sağol. Peki şunu sorayım. Otomatik bir c30 aldık 2. El diyelim. Şu an üretimi durmuş olan bu aracın yetkili servis ve orjinal yedek parça desteği halen devam ediyor mu, daha doğrusu kaç yıl daha devam edecek? Yasa 10 yıl diyordu sanırsam ama bu süre bitmek üzere sanki.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    sana kaç yıl lazım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: g_cakirhan

sana kaç yıl lazım ?

Bu seneden itibaren en az 3 yıl parça ve servis desteği olsa iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: g_cakirhan

sana kaç yıl lazım ?

istemsiz güldürdün
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Türkiyede otomatik c30 istiyosan 2.4i modelinden başka birşey bulamazsın. Türkiye'de şuan tek satan intercity 2. el. Km olarak gayet iyi, donanım paketi de öyle. Hasar durumu bi kısım boyalıydı,baktırmakta fayda var. Parça konusunda büyük şehirlerde değilsen sıkıntı yaşarsın. Motor volvo'nun, yürüyen de öyle. 2.4 litreyi göze alıyosan incele derim, düz vites manuel olsa kendime alırdım.

@plyr
    diyecek birşey bulamıyorum...

Bu arada en son sorduğum lastik konusunda fikri olan var mı ? Yok ise kaldırayım boşuna durmasın ilan.
  • quote:

Türkiyede otomatik c30 istiyosan 2.4i modelinden başka birşey bulamazsın. Türkiye'de şuan tek satan intercity 2. el. Km olarak gayet iyi, donanım paketi de öyle. Hasar durumu bi kısım boyalıydı,baktırmakta fayda var. Parça konusunda büyük şehirlerde değilsen sıkıntı yaşarsın. Motor volvo'nun, yürüyen de öyle. 2.4 litreyi göze alıyosan incele derim, düz vites manuel olsa kendime alırdım.

@plyr
    diyecek birşey bulamıyorum...

Bu arada en son sorduğum lastik konusunda fikri olan var mı ? Yok ise kaldırayım boşuna durmasın ilan.

Hocam dediğiniz şurada link buldum, 37500 lira demişler ama kaç bin km'de yazmamışlar:

http://www.intercity2.com/?platenum=34GG2254

2.4 lt müthiş bir motor hacmi ama bana hem MTV bakımından hem de benzin tüketimi bakımından bir gömlek fazla gelir bu aşamada sanırım :( . Keşke 1.6 olsaydı :( Yine de ilginiz için çok teşekkürler.

• Arkadaşlar 2011 model 2.0 Powershift C30'umu satmayı düşünüyorum, fakat bir fiyat belirleyemedim. Görüşlerinizi alabilir miyim?
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloody Mary

Arkadaşlar 2011 model 2.0 Powershift C30'umu satmayı düşünüyorum, fakat bir fiyat belirleyemedim. Görüşlerinizi alabilir miyim?
    Teşekkürler

2.0 dizel mi arac ?
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.