Şimdi Ara

Volvo Car Türkiye Temmuz ayında da yükselişte

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Volvo, nisan ayında lansmanını yaptığı DRIVe Powershift modelleri ile birlikte atağa kalkarken; mayıs-temmuz ayları arası toplam satışları, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 41 oranında arttı.

Temmuz ayında toplam pazarda 44 bin 531 adet olarak gerçekleşen satışlar, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 2.3’lük bir artışı işaret ediyor. Volvo ise temmuz ayında 414 adet satış gerçekleştirerek, 2011 Temmuz ayına oranla satışlarını yüzde 30.6 artırdı ve toplam pazarın üstündeki büyümesini sürdürdü.

Mayıs-temmuz ayları arasında 1610 adet otomobil satışı gerçekleştiren Volvo Car Türkiye, son üç aydaki performansıyla yüzde 41 oranında büyümeyi başardı.

İlk yedi ay sonunda, Volvo Car Türkiye’nin toplam satışı ise 2811 adede ulaştı.

600 adet DRIVe Powershift

Bu başarıda en büyük pay Volvo S60’ın olurken, nisan ayında “en iyi üçlü” sloganı ile lansmanı gerçekleştirilen DRIVe Powershift modelleri, 600 adet satışa ulaşarak 1.6 lt-otomatik-dizel kombinasyonuna gösterilen talebi bir kez daha ispatladı.

• Shadow konuya bekleniyor:)
  • İyi bir fiyat politikası uygulamaya başladı ve meyvelerini topluyor.

Yetkili satış ağını genişletirse daha da başarılı olacaktır.

Türkiye pazarında toplam sekiz ilde yetkili satıcısı var.

En azından Samsun ya da Trabzon'da da yetkil satıcı olsa potansiyel alıcılar için iyi olacaktır.
  • v40 ile volvo atağa geçip birkaç yeni bayi açabilir.

tabi v40 ın giriş fiyatı da çok önemli gidip 70 den girmemeli piyasaya mercedes a serisi gibi

yıllar önce c30 u 3 kapı yerine 5 kapı yapsaydılar çok daha iyi yerlerde olurdu volvo.
  • fiyatını hak eden araçlar zaten sonradan bilinçlenen müşterilerin etkisi de büyük bu payda
  • Valla ben de volvo konusunda pek ısınamıyordum ama geçen gün fiyatlarına ve kişiselleştrilebilmesine bakınca gerçekten hoşuma gitti araç. Bi SW konusu vardı ordan sonra benzinlisi ve baya bi opsiyonlusuna baktım, ondan sonra öyle bir araştırdım..

V40 gerçekten çok güzel bir araç olacağa benziyor. 70 binden girmemeli akifsari'nin dediği gibi ama i30'un fullüne 60bin istenirken giriş fiyatı olmasa da dolu denilecek bir volvonun 70.000 yapması kaçınılmaz gibi geliyor ister istemez. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnnn

Valla ben de volvo konusunda pek ısınamıyordum ama geçen gün fiyatlarına ve kişiselleştrilebilmesine bakınca gerçekten hoşuma gitti araç. Bi SW konusu vardı ordan sonra benzinlisi ve baya bi opsiyonlusuna baktım, ondan sonra öyle bir araştırdım..

V40 gerçekten çok güzel bir araç olacağa benziyor. 70 binden girmemeli akifsari'nin dediği gibi ama i30'un fullüne 60bin istenirken giriş fiyatı olmasa da dolu denilecek bir volvonun 70.000 yapması kaçınılmaz gibi geliyor ister istemez. :)

dolu dizel tabiki 70 i geçer ama volvo nun v40 ile ciddi satışa yönelik çalışması gerektiğini düşünüyorum.

hatta golfün biraz üzerinde olması gerek.a3 seviyesinin biraz altı da satış şansını azaltır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugofarell

Shadow konuya bekleniyor:)

1-Volvo çin malıcılar
    2-volvo elinde patlarcılar

3-alamancılar
    Bu meslek gruplarını bekleyin beni beklemeyin yeterince yazı yazdım volvo hakkında
  • 3,4 yıla bir çok markayı siler volvo..Sonunda atağa kalktı..Tasarım,güvenlik,güç,konfor tek bir arabada o da S60.yeni S80 2014 gibi raflarda olur,V40 ile de iyi satış rakamları elde eder.Ülkemizde en azından silinip gitmeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jdmworks -- 4 Eylül 2012; 16:50:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugofarell

Shadow konuya bekleniyor:)

Asıl Faruk Bıyıklı "Çin malı, yaramaz" şeklinde bir yorumla konuya bekleniyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

v40 ile volvo atağa geçip birkaç yeni bayi açabilir.

tabi v40 ın giriş fiyatı da çok önemli gidip 70 den girmemeli piyasaya mercedes a serisi gibi

yıllar önce c30 u 3 kapı yerine 5 kapı yapsaydılar çok daha iyi yerlerde olurdu volvo.

C30 coupe serisi araçlarından o nedenle 5 kapılı olarak üretmezler
    muhtemelen yakın tarihte kaldırılır rafa (sanırım gelecek sene C70 üretimi bitiyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Asıl Faruk Bıyıklı "Çin malı, yaramaz" şeklinde bir yorumla konuya bekleniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugofarell -- 4 Eylül 2012; 20:32:58 >
  • http://otomobilden.com/en-iyi-uclu-ile-barasiya-ulasti/

En iyi üçlü Volvo'ya iyi geldi...
    Edrive adını verdikleri araçlarda tüketimi tutturmak biraz zor gibi...
  • temmuzda acaip bi indirim vardı bu onun meyvesi
  • V40 tasarımı, güvenliği, sunduğu opsiyonları (bence karizmas ile) bu segment te
    biraz geç kalmasına rağmen
    önümüzdeki 3 yıl içerisinde
    kendi rakiplerini geride bırakacak
    potansiyele sahip bir otomobil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: highgen

fiyatını hak eden araçlar zaten sonradan bilinçlenen müşterilerin etkisi de büyük bu payda

Ben de öyle düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtnkrsln

temmuzda acaip bi indirim vardı bu onun meyvesi

Fiyatları şu an rakiplerine göre çok uygun.
    O açıdan ciddi manada talep var.
    Son zamanlarda Türkiye'nin belki en tutucu pazarlarından olan Antakya'da bile çok s60 görür oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Orijinalden alıntı: mtnkrsln

temmuzda acaip bi indirim vardı bu onun meyvesi

Fiyatları şu an rakiplerine göre çok uygun.
    O açıdan ciddi manada talep var.
    Son zamanlarda Türkiye'nin belki en tutucu pazarlarından olan Antakya'da bile çok s60 görür oldum.

http://forum.donanimhaber.com/m_63636897/tm.htm
    bu konu muhtemelen okumuşsunuzdur.
  • V40 benim de çok merak ettiğim araç.Bu araç uygun bir fiyatla gelirse Volvo satışları ciddi artar.

BMW 1 ve Mercedes A serisine tercih ederdim V40'ı...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.