Şimdi Ara

VOLVO C70 Alınır mı tüm OTO ustaları işte araba bu diyor hepsine sordum ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
4
Favori
46.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bestekar87

burada söz konusu volvonun çok eski 1980 lerden bir model; modusun ise 2010 lardan bir model olduğunu belirtelim de haluk arkadaşımız bilgilensin

Sağolasın arkadaşım çok düşüncelisin.

Bahsi geçen iki modelden eski olanın bilfilil üretildiği tarihlerde ilkokul sıralarında matchbox arabalarımla oynamaktaydım.

Hatta 1980 model gri bir 940 matchbox aracım hala bende.

İlk sahibinden, kazasız. :)

@ PORSCHEM,

Zaten almaya niyetlisin ve de yedek parça işini de çözmüşsün.

Hayırlı olsun şimdiden.

Ama 230 km hızla, vazgeçtim 120 km üstü bir hızla çarpınca bile sağ kalmak mucize.

Sağ kalınırsa da salim kalınmayacaktır ki o daha da kötü.

Araç ne olursa olsun.

Araç alımını bu kritere göre yapmamanı, aracı aldıktan sonra da usturuplu kullanmanı dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haluk 23 -- 13 Haziran 2011; 1:21:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

Orijinalden alıntı: PORSCHEM

bu arada C 70 lerde ROPS yani ROLL over protection system oldugunu unutmayalım yani takla atmayı belli bir yere kadar engelliyor yda sürücüyü koruyor...
    AZ önce internetten Kitapçığına bakıyordum

ROPS

Convertible araçlarda takla tehlikesi olduğunda (araç fazla yan yattığında vs.) otomatik çıkan takla barı diyebiliriz.
    Yani takla atmayı engelleyen aktif bir güvenlik sistemi değildir. Takla gerçekleşecekse devreye giren ve yolcuların baş- boyun vs. koruyan pasif bir güvenlik sistemidir. Başarılı bir sistemdir. Umarım gerekmez.

VOLVO C70 Alınır mı tüm OTO ustaları işte araba bu diyor hepsine sordum ?

The C70 convertible has a structure based on the 850, with its two-door body having high torsional rigidity, plus a number of specific innovations, collectively known as ROPS (Roll Over Protection System) to protect occupants during a roll-over accident. For rear seat passengers, pop-up bars rest neatly behind the rear seat head restraints. As the name suggests, these pop up above the passengers' heads, so holding the car off the passengers if it rolls.

Ancak benim klavuzuna baktıgım COUPE idi yoksa COUPE de farklı bir system mi var yine ROPS olarak?

• 230 km hızın ne oldugunu bılıyor musunuz?

230 km hız ile kazan yapan kişinin ölmemesi için kazadan önce ölmüş olması gerekir...

Bu tarz hızlardaki kazlarda çok çok büyük bir şans gerekir hayatta kalmak için bu kadar efsane yaratmaya gerek yok....

Volvo güzel araçtır güvenlik donanımları tamdır sağlam araçtır sorunsuzdur coupe araçlardan c70 yeni kasası hariç sıradanlık ötesi bir görünümü yoktur ama hem donanım hem sorunsuzluk hemde güvenlik açısından iyidir...

Ayrıca Honda kağıttan bir araç değildir ve BMW Mercedes hiç bir konuda Volvo'dan geri kalır araçlar değildir aracı beğenmişsiniz tamam ama bu kadar yüceltmeye gerek yokki bende bir volvo severim bunuda belirteyim...

Özellikle usta lafı ile araç alıyorsanız vay halinize yeni kasa fiesta 20 yıllık motor ve yürüyen aksam sıkıntısı var buna afedersiniz ama kaba etimle gülerim fiestanın ufak tefek sıkıntıları dışında mekanik hiç bir problemi bulunmamakta ilk seriler dahil bunuda tam tamına 200 e yakın fiesta sahibi tanıdığımı belirterek söyleyebilirim....

Bişeylere sallarken tutarlı sallayalım usta lafı ilede burada araçlara giydirmesek iyi olur....

• quote:

quote:

quote:

bu arada C 70 lerde ROPS yani ROLL over protection system oldugunu unutmayalım yani takla atmayı belli bir yere kadar engelliyor yda sürücüyü koruyor...

ROPS

Convertible araçlarda takla tehlikesi olduğunda (araç fazla yan yattığında vs.) otomatik çıkan takla barı diyebiliriz.
    Yani takla atmayı engelleyen aktif bir güvenlik sistemi değildir. Takla gerçekleşecekse devreye giren ve yolcuların baş- boyun vs. koruyan pasif bir güvenlik sistemidir. Başarılı bir sistemdir. Umarım gerekmez.

The C70 convertible has a structure based on the 850, with its two-door body having high torsional rigidity, plus a number of specific innovations, collectively known as ROPS (Roll Over Protection System) to protect occupants during a roll-over accident. For rear seat passengers, pop-up bars rest neatly behind the rear seat head restraints. As the name suggests, these pop up above the passengers' heads, so holding the car off the passengers if it rolls.

Ancak benim klavuzuna baktıgım COUPE idi yoksa COUPE de farklı bir system mi var yine ROPS olarak?

Hayır, Coupe'lerde bildiğim kadarıyla yok.
    ROPS cabrio araçlarda olan bir sistem.

Coupe'lerde bu görevi zaten arka camın çerçevesi ve tavan yapmakta. :)

ROPS sadece Volvo'da olan bir sistem değil
    Videoyu tavsiye ederim. :http://www.youtube.com/watch?v=H70y5GN_PuY

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Orijinalden alıntı: bestekar87

burada söz konusu volvonun çok eski 1980 lerden bir model; modusun ise 2010 lardan bir model olduğunu belirtelim de haluk arkadaşımız bilgilensin

Sağolasın arkadaşım çok düşüncelisin.

Bahsi geçen iki modelden eski olanın bilfilil üretildiği tarihlerde ilkokul sıralarında matchbox arabalarımla oynamaktaydım.

Hatta 1980 model gri bir 940 matchbox aracım hala bende.

İlk sahibinden, kazasız. :)

@ PORSCHEM,

Zaten almaya niyetlisin ve de yedek parça işini de çözmüşsün.

Hayırlı olsun şimdiden.

Ama 230 km hızla, vazgeçtim 120 km üstü bir hızla çarpınca bile sağ kalmak mucize.

Sağ kalınırsa da salim kalınmayacaktır ki o daha da kötü.

Araç ne olursa olsun.

Araç alımını bu kritere göre yapmamanı, aracı aldıktan sonra da usturuplu kullanmanı dilerim.

yok arkadaşım zaten YOL yokki istanbulda böyle hız yap...HEP trafik atar 1. vites e gideriz akşam a kadar... ama bildiğim bir OTOban var ki SIRF arabasının HAKKINI vermek isteyen SAĞLAM araba sahipleri (ki o otoban da hep görmek dogal FERRARI,PORSCHE,yada modifiye araçları) oraya gider ancak söylemem...herkes gider sonra...orada bir hakkını vermek gerek aracın bir kere....

ama dediğim gibi 230KM ile bariyer yavaşlatmıştır adamı,,zaten aracın bir yanından vurmuşşsa demekki birazda ÇARPMA şiddetini sinus30=0.5 ile çarparsak yarılamış olur adam... yani 30dercelik bir açı bile şiddeti yarılamaya yeter derim ben..

• quote:

quote:

quote:

quote:

ROPS

Vİdeo müthiş bu araçta sanırım VOLVO.mu?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ROPS

Hayır
    Mercedes SL (1989-2002)
    1989'da çıkan bir model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bal974 -- 13 Haziran 2011; 1:32:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bencn17

230 km hızın ne oldugunu bılıyor musunuz?

230 km hız ile kazan yapan kişinin ölmemesi için kazadan önce ölmüş olması gerekir...

Bu tarz hızlardaki kazlarda çok çok büyük bir şans gerekir hayatta kalmak için bu kadar efsane yaratmaya gerek yok....

Volvo güzel araçtır güvenlik donanımları tamdır sağlam araçtır sorunsuzdur coupe araçlardan c70 yeni kasası hariç sıradanlık ötesi bir görünümü yoktur ama hem donanım hem sorunsuzluk hemde güvenlik açısından iyidir...

Ayrıca Honda kağıttan bir araç değildir ve BMW Mercedes hiç bir konuda Volvo'dan geri kalır araçlar değildir aracı beğenmişsiniz tamam ama bu kadar yüceltmeye gerek yokki bende bir volvo severim bunuda belirteyim...

Özellikle usta lafı ile araç alıyorsanız vay halinize yeni kasa fiesta 20 yıllık motor ve yürüyen aksam sıkıntısı var buna afedersiniz ama kaba etimle gülerim fiestanın ufak tefek sıkıntıları dışında mekanik hiç bir problemi bulunmamakta ilk seriler dahil bunuda tam tamına 200 e yakın fiesta sahibi tanıdığımı belirterek söyleyebilirim....

Bişeylere sallarken tutarlı sallayalım usta lafı ilede burada araçlara giydirmesek iyi olur....

SON video daki HIZ 150mil = 150x1.662=249.3 Kilometre
    o ADAM da takla atıyor VE SAĞ çıkıyor ARABA da bitiyor her şey ve O da coupe VOLVO sanırım motor kaputuna bakarsak tam seçemiyorum videodan..

fiesta güvelikten kaç Yıldız aldı tam bilmiyorum ancak DİSK fren olmayan arka tekerlekler hiç göze hoş gelmiyor..
    motor sistemi için ise dizel olarak söylemedi Usta bize benzinlisini söyledi..ki bende inanmadım değil çünkü motor gücü olarak tork çok düşük diye düşünüyorum 125NM

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ROPS

Hayır
    Mercedes SL (1989-2002)
    1989'da çıkan bir model.

tabii SL serisi bir ara bir kaç kez değişti sanırım 1989 dan bu yana aynı değil hiç biri .. bu araç kaç model olabilir ki?
    150mil ile takla atıyor yani 249 kilomtre hızla ve canlı çıkıyor ...müthiş..

• quote:

o ADAM da takla atıyor VE SAĞ çıkıyor ARABA da bitiyor her şey ve O da coupe VOLVO sanırım motor kaputuna bakarsak tam seçemiyorum videodan..

Hocam belki adam Allah'ın sevgili kuluydu.

Belki ömrü boyunca yemeyip içmeyip sadaka vermiştir.

O hızda yapılan kazalarda araçlardan sağ çıkmayı geçtim, onlarca parçaya ayrılan insanların fotolarının olduğu konu var forumda aratırsan bulursun.

1 (bir) kez böyle bir durum yaşanmış olması referansın ve de kriterin olmasın sakın.

Emin ol karşılığında 99 tane aksi örnek bulunur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Hocam belki adam Allah'ın sevgili kuluydu.

Belki ömrü boyunca yemeyip içmeyip sadaka vermiştir.

O hızda yapılan kazalarda araçlardan sağ çıkmayı geçtim, onlarca parçaya ayrılan insanların fotolarının olduğu konu var forumda aratırsan bulursun.

1 (bir) kez böyle bir durum yaşanmış olması referansın ve de kriterin olmasın sakın.

Emin ol karşılığında 99 tane aksi örnek bulunur.

internette bir sürü video var böyle Bence KAza anında verdiğiniz KARAR çok önemli,En az zararla kurtarmalı sizi..

• hocam tam senin tersini düşünüyorum.marka olarak Volvo'yu çok severim.ama 10 senelik araba alana kadar paramın yettiği sıfır arabayı almayı tercih ederim.ufak tefek konsol süslemeleri,yeni elektronik özellikler ve en önemlisi o arabanın sizin elinizde eskiyecek olması sıfır almanın en güzel yanı.
  • qwerty

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PORSCHEM -- 14 Temmuz 2020; 17:25:46 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jeepers_creepers

hocam tam senin tersini düşünüyorum.marka olarak Volvo'yu çok severim.ama 10 senelik araba alana kadar paramın yettiği sıfır arabayı almayı tercih ederim.ufak tefek konsol süslemeleri,yeni elektronik özellikler ve en önemlisi o arabanın sizin elinizde eskiyecek olması sıfır almanın en güzel yanı.

10 senelik olsun sonuçta Araç Çok bakımlı bugun baktım araca Faturalarını falan Yetkili servis kayıtlarını hepsini inceledim,En önemlisi Yedek parçası BOL , yukarda bir çok link verdim Türkiyeye de gönderi yapan İnternet sitelerinin,VE araştırmam şunu söylüyor ki Tüm volvo ile ilgilenen Yetkili Servis elemanlarının birer VOLVO su var.(yoksa adamlar da almazdı volvo,FORD çalışanlarının Ford u var mı? yada OPEL çalışanlarının,? yada DACIA çalışanlarının?)
    Muhabbeti sıkı tuttum elemanlarla ,volvo nun sahibi de yanımızdaydı,Servis elemanları üstlerine çaktırmadan tek dedikleri ARaç ların PArça kalitesi mercedes ile aynı imiş sonra yedek parça KOD larını karşılaştırdım Gerçektende aynı (sonuçta mercedes diye gidip mercedes ten aldırmak istemez değil mi volvo)(mesela MARŞ motoru ve Dişlisi MERCEDES in AYNISI bosch marka ) (yetkili servis fiyatı 900TL komple set,,dışarda aynısı 400TL ,yurt dışı sitelerde 600TL ) yani demek istediğim şu:::
    NEDEN 24000TL ye gidip SIFIR bir dandik B segmenti araba alayı m ki? E segmenti varken?? ve Parça eskitme oranları olsun (örneğin bir GETZ baskı balatayı 50000km de yedi bizim elemanda ki bu trafikte normal,volvo da baskı balata orjinali için 100000km yi devirir deniliyor,
    gelelim TRIGER seti ne VOLVO c 70 in Triger SETİ tahmin edin kaç km de bir değişiyor???
    ŞOK olmaya hazır mısınız???
    120,000(BİN) kilometrede değişiyor bugun ANCAK ZİNCİR triger li olan BMW ler (ve VOLVO s 80 lerin de bazıları zincir triger)ve bazı zincir triger seti olanlar 120000KM yi buluyor.ADamlar yapmış bir kere ,hangi bu fiyata alınabilecek aracın triger i 120bin km gidiyor??
    hyundai GETZ mi? (GETZ benim bildiğim 60bin falandı arkadaşınki)
    dediğim gibi FİYAT/PERFORMANS olarak en güzel araç tabii TEMİZİNİ bulmak kaydı ile...
    çünkü VOLVO nun fiyatını düşüren tek şey MOTOR..onun dışında herşeyi mükemmel (çünkü bugun EN KRAL boya ile aracı boyatmak istesek en fazla 1000TL bu volvo için sordum çünkü aracı alınca tavan hariç boyaya sokacağım GÖrünüş önemli..)
    BİRDE en ÖENMLİSİ BU fiyata SIFIR araç ile kim size yolda YOL verir veya HANGİ hatun dönüp bakar????
    yada gece bir yere gidince kim hoş geldin Abi der ? araba PRESTİJ işi bence bu fiyata küçük araba alıp sıradan olmak var birde bununla dikkat çekmek var..
    bu arada arabada çok güçlü bir DOLBY prologic SES sistemi var ??? bu fiyata sıfır araçta 2 hoparlörlü radyo var ancak..
    Sıfır araçlar zaten donanım eklendi mi fiyat uçuoyr

Tamam hocam volvo da kral c70 de kral sizde kralsınız.bu kadar sert cevap vericekseniz keşke açmasaydınız konuyu insanlar görünce yorum yapıyor çünkü haklı olarak.yazınıza yorum yapmak bizim hatamızdı mazur görün...

• Ne arabaymış arkadaş bu C70. Al sen arkadaşım bu arabayı. Bu arabayla cehenneme gitsen yanmazsın . bırak 230 u 330 la duvara çarpsan ölmezsin. Napacan kağıt gibi civic'i. Al C70 yi topla hatunları . Bir arada bu kafaya ne kullanarak ulaştığını bizle paylaş. Kolay gelsin
  • Adam arabayla "hatun" düşürmeye çalışıyor. Ha, ben yol veririm ama duruma göre değişir. Ama önümde tın tın gidersen korna+selektör şeklinde yeri gelir uyarımı da yaparım.
  • Ötesi berisi 4 tekerlekli bir makinenin hatun götürme, prestij saygınlık sağlama, adam yerine konulma vasıtasına dönüşmüş olması ne kadar komik...

Ye kürküm ye...
  • Fiestanın motorları eski teknoloji ürünü değil 1.4 dizel motoru dışında 1.6 benzinli,1.6 dizel,1.4 benzinli ve 1.25 benzinli motorların hepsi euro 5 normunda. Benzinli motorlarını torklarıyla değerlendirmek çokta doğru değil atmosferik motorlar çünkü tork çok fazla yüksek olmaz ama bu güçsüz olduğu anlamına da gelmez. Arka frenleri kampana alınmaz demişsiniz ama 950-1000 kg lık araçlarda 4 tekerlek disk e gerek yok kampana da yeterli duruş mesafesini sağlıyor. B segmenti çoğu araçta olmaz 4 disk fren hatta yeni kasa pololar da önce 4 disk fren ile geldi sonra 2 disk frene düştü arka tekerlekler kampana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mangona

Ne arabaymış arkadaş bu C70. Al sen arkadaşım bu arabayı. Bu arabayla cehenneme gitsen yanmazsın . bırak 230 u 330 la duvara çarpsan ölmezsin. Napacan kağıt gibi civic'i. Al C70 yi topla hatunları . Bir arada bu kafaya ne kullanarak ulaştığını bizle paylaş. Kolay gelsin

Çok basit yumurtanın akı ile sarısını ayırıyorsun o kadar..:)

ya yok Araba iyide cidden,beni 0,40TL ve 0.29TL lik yakıt sarfiyatı, BENZİN ile, düşündürdü,acaba LPG olur mu bu araçalra??

Hatunlar arasında YAPILAN bir araştırmaya göre bir kadın bir erkeği gördükten sonra 5dk içinde onun hakkında kararını çoktan vermiş oluyor,
    bununla birlikte büyük boy spor arabası erkek onlar için heyecan uyandırmakta(hatta bir reklam vardı içinde AKREP kral filminde oyanayan eleman oynuyordu,adam hatun ile akşam yemeğine çıkıyor hatun arabanın 4 kapılı aile arabası oldugunu görünce kaçıyordu)

• quote:

quote:

quote:

quote:

S80 T6 sahibi olarak yazayım.

Öncelikle o 230 km/h olayına inanmayın. 230 km/h hızla bir yere çarpan bir arabayı tanımak bile zordur.

Parça konusunda, bendeki araç 2005 model, İzmir'deyim, olmayan parçalar İstanbul'dan 1 günde geldi.
    bendekinin parça fiyatları çok ucuz değil, örnek vermem gerekirse, vakum pompası değiştirmek zorunda kaldım: 1200 TL, arka disk ve balatalar değişti, 750TL.
    C70 umarım bu konuda daha insaflıdır. Yurtdışından parça getirme imkanınız da var ise çok düşünülecek bir sorun değil.

C70 benim de beğendiğim bir model. Ama 2000 model bir Volvo ne kadar güvenli olduğunu hissettirse de, teknolojinin hızlı geliştiğini unutmayın, 2010 model alt sınıftan bir otomobil kaza sonrası insanı daha çok koruyabilir. Üretildiği yıllar gözönüne alınırsa kaliteli bir otomobildir. Tamponun içindeki 20cm strafor'dan da çok birşey beklemeyin. Honda'nın da ön tamponunun içinde strafor vardır, başka bir sürü markanın da. Unutmayın BMW'lerde de ön tamponun içinde amörtisorler vardır, gelen küçük darbeleri sönümlesin diye. Her markanın uyguladığı farklı farklı yöntemler var. Ayrıca E60 BMW'ler de oldukça güvenlidir. Ncap'ten 5 yıldız almak, sizi hayatta tutacağı anlamına gelmez.

Temizini bulun, keyifle kullanın, sıkılırsanız az bir zararla veya aynı fiyata satarsınız.

C70 in diskleri için link veriyorum ön disk(arkalar daha da ucuz) Türkiyede ki fiyatıda 150TL civarı diye şimdi sordum..
    https://www.carpartsdiscount.com/auto/parts/2000/volvo/c70/brake_rotors_discs/front_brake_disc.html?3593=79986

birde S80 ve T6 yani 6 silindir ve S80 in parçaları çok pahalı T6 oldugu için daha da pahalı olacaktır çünkü T6 lar sadece S80 ve XC90 da var diye biliyorum ...
    T5 ise S60,S40,S80 ,XC90 a kadar hepsinde var.,,
    kaza olayına gelirsk gerçek ten
    google videolarda " VOLVO crash " yazıp aratınca V40 tan bir çok volvo ya kadar kaza video ları var..
    230Kilometre de ki kazada ARAÇ ın yapısı ÇOK önemli SEDAN bir araba bir COUPE bir araç bir olamaz çünkü COUPE nin kabin i koruyan Destekleri çok daha fazla..VOLVO nun da kasa kalınlıgı çok fark ediyor...C 70 ile S70 in ...birde 230km ile adam gördü de fren yaptı mı???
    bariyer i altına mı aldı ???
    bariyer yumuşak mıydı? ?? bunları bilmiyorum ama benim mantıgım şu ki gerçek bir olay bu

S 80 in coupe versiyonu şuan ki C70 ...eskiden S70 in coupe si ise C70 ti..

150 TL fiyat verdiğiniz parça orjinal yetkili servisten mi temin ediliyor?
    Yoksa kaliteli muadil mi?

Volvoların parçalarını orjinal yedek parça olarak yetkili servisten alırsanız ucuz değildir. keşke olsa.
    Ama piyasada kaliteli muadil parçalar oldukça fazla ve bunlarla da sorun yaşamazsınız.

Bu araçla pek parça ihtiyacınız olmayacak büyük ihtimalle. Periyodik bakımlarını yaptırırsınız, sorunsuz kullanırsınız.

150TL olan yetkili servisten alınmış alacağım arkadaşa mail attım faturasına baktı 150TL dedi bana şimdi arkadaş 20000km önce değiştirmiş..
    birde MEYLE kaliteli muadil miş ve fiyat a baktınız mı link ten? bu da kendi resmi adresi burada fiyat yok ama.http://www.meyle.com/EN/Automotive-spare-parts.html

evet En sorunsuz marka deniliyor VOLVO için...
    BMW dedim 50tane şey saydılar...Yok yağ kaçırır yok şu olur yok bu olur

Bugün servise uğradım
    Senin için de iki parçanın fiyatını sordum
    Eğer frenlerde orjinal parça kullanmak istersen sana yetkili servis fiyatları;

2001 C70 coupe 2.0T için baktık.
    Ön fren diski 2 adet : 474 TL (balata hariç)
    Arka fren diski 2 adet : 326 TL (balata hariç)

Eğer sen de benim gibi frenlerde orjinal parça kullanmak istersen yetkili servisteki fiyatları bunlar
    Muadilleri ile de sorun yaşamayabilirsin tabii ki.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.