Şimdi Ara

volvo c30 sahiden bu kadar mı tüketiyor. ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    volvo c30 DRIVe Start/Stop (115 hp) incelerken dikkatimi çekti.

YAKIT TÜKETİMİ (ŞEHİR İÇİ)
    Altı vitesli düz şanzıman 4,3 litre/100km
    Altı vitesli Geartronic şanzıman
    YAKIT TÜKETİMİ (ŞEHİR DIŞI)
    Altı vitesli düz şanzıman 3,5 litre/100km
    YAKIT TÜKETİMİ (ortalama)
    Altı vitesli düz şanzıman 3,8 litre/100km

ne derece dogru olduğunu sorgulamak istiyorum.
    düz bi hesapla 600km yolu 84 lira gibi bi rakama kapatıyor.inanması güç. doğru mu ?

• dostum inanması gerçekten güç ama 1.6 olmasına rağmen bu araçlar dünyanın en ekonomik 1.6 dizel modelleridir diye iddia ediyorum 2008 model c30 sahibiyim ve 2.5 ile 3.5 arası yakıyor yolda giderken sen düşün artk
  • O sonuçların ideal şartlarda oluştuğunu göz önüne alalım.
    şehirler arası 110km yahut otoyolda 125 ile giderken oluşmuyor o dereceler.
  • size kim diyorki 110 yada 125 ile gidin diye ?
    ben 80-90 arası giderim hep hem yakıttan tasarruf hemde can güvenliğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furion90

size kim diyorki 110 yada 125 ile gidin diye ?
    ben 80-90 arası giderim hep hem yakıttan tasarruf hemde can güvenliğim

Şehirler arası hız limiti 110km otoyol 120(130 tolerans) iken 80 90 km hızlar.....

Ben gerçeklere bakarım ki bayramda yollarda 80 90 la ilerleyen araç görmedim

80 90 niye ki? diye sorarım "size kim diyorki 110 yada 125 ile gidin diye ?" sorusunu soran size.

200 km hız demedim makul bir hız söyledim.

80 90 niye ki? arkadan 110 ile gelen şahıs size çarpmamak için hamle yaparak can güvenliğiniz ve diğer insanlar tehlikeye girsin diye mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

arkadaşlar merhaba.
    volvo c30 DRIVe Start/Stop (115 hp) incelerken dikkatimi çekti.

YAKIT TÜKETİMİ (ŞEHİR İÇİ)
    Altı vitesli düz şanzıman 4,3 litre/100km
    YAKIT TÜKETİMİ (ŞEHİR DIŞI)
    Altı vitesli düz şanzıman 3,5 litre/100km
    YAKIT TÜKETİMİ (ortalama)
    Altı vitesli düz şanzıman 3,8 litre/100km

ne derece dogru olduğunu sorgulamak istiyorum.
    düz bi hesapla 600km yolu 84 lira gibi bi rakama kapatıyor.inanması güç. doğru mu ?

en ideal şart ve hızlarda yazanlar doğru ancak en ideal şart ve hızı genelde yakalayamadığımız için 4,5 5 arası ortalamalar ile gezebilirsiniz.
    Çok sıkı trafikte 6,5 litreye kadar çıkar ancak uzun yolda 4,3 4,5 arası iner

• eşimle çok sıcak bakıyoruz volvolara bu yüzden. yalnız bizi korkutan artık yeni üretimlerin olmaması.bu konuda çekincelerimiz var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

eşimle çok sıcak bakıyoruz volvolara bu yüzden. yalnız bizi korkutan artık yeni üretimlerin olmaması.bu konuda çekincelerimiz var.

c30 ve s40'ların üretimi durdu yerine v40 üretiliyor
    ama bu demek değildirki o araçların üretimi durdu diye parçaları zor bulunucak
    hiç öyle bi düşünceye girmeyin
    ZTNVOLVO dostum ben trafik canavarı değilimki senin gibi 120 ile gidip hız yapayım 90km'yi geçtikten sonra hataya yer yoktur altında hangi araç olursa olsun bu böyledir
    bu araçların çarpışma hızınıda zaten trafik kurallarına göre yapıyorlar 120km hız ile yapmıyorlar yani senin bileceğin iş ''başıma ne gelir ne olur ne biter '' diye düşünmesi gereken sensin ben hayatımı önemsiyorum diğer insanlarında canını tehlikeye atmıyorum böyle yaparak kendimi bilmeden araba kullanmıyorum yani...
    o yüzden bayramlarda yüzlerce kişi kaza yapıp ölüyor işte
    ayrıca sol şeritte gitmedigim için arkadan gelen aracın bana çarpması imkansız solumdan geçmek varken sağ şeritten geçen insanlar trafikten anlamıyor demektir türkiyede soldan geçiş vardır sağdan değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furion90 -- 30 Ağustos 2012; 22:20:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Furion90

quote:

eşimle çok sıcak bakıyoruz volvolara bu yüzden. yalnız bizi korkutan artık yeni üretimlerin olmaması.bu konuda çekincelerimiz var.

c30 ve s40'ların üretimi durdu yerine v40 üretiliyor
    ama bu demek değildirki o araçların üretimi durdu diye parçaları zor bulunucak
    hiç öyle bi düşünceye girmeyin
    ZTNVOLVO dostum ben trafik canavarı değilimki senin gibi 120 ile gidip hız yapayım 90km'yi geçtikten sonra hataya yer yoktur altında hangi araç olursa olsun bu böyledir
    bu araçların çarpışma hızınıda zaten trafik kurallarına göre yapıyorlar 120km hız ile yapmıyorlar yani senin bileceğin iş ''başıma ne gelir ne olur ne biter '' diye düşünmesi gereken sensin ben hayatımı önemsiyorum diğer insanlarında canını tehlikeye atmıyorum böyle yaparak kendimi bilmeden araba kullanmıyorum yani...
    o yüzden bayramlarda yüzlerce kişi kaza yapıp ölüyor işte
    ayrıca sol şeritte gitmedigim için arkadan gelen aracın bana çarpması imkansız solumdan geçmek varken sağ şeritten geçen insanlar trafikten anlamıyor demektir türkiyede soldan geçiş vardır sağdan değil

Haklısınız pardon şahsım adına ben trafik canavarıyım...
    Benim dışımda kimse 90 km/s i geçmiyor yasal sınır 110 iken...
    Çarpışma testleri 90 km/s değil 60 65 km/s gibi bir aralıkta yapılır...
    D2 motor bir aracın 6. viteste 90 km hızla kaç devir(rpm)yaparak ilerlediği muamma...
    Pardon ben hız sınırları içinde giden kendimi öldürmek isteyen bir trafik canavarıyım...

• 1 yildir 2010 model c30 drive manuel 1.6 dizele biniyorum. Ortalamam sehir ici/disi karisik 4.9 litre civarinda. Sadece uzun yol yaparsam 1 depoya 1200 km yaptim.(ist-bodrum) Full sehir ici klima dur kalkta ise 850 km ye kadar dustu ama daha dusugunu hic gormedim.1 depo 50 litre. Dikkatinizi cekerse kurus falan yazmadim.Aracim R-Design ve 17 jantli ve tabi edrive olmasininda etkisi var asiri az yakmasinda.

Kisacasi uzun yolda 4.0 litre, agir sartlarda ise 5.8 litre yaktim. Son 10000 km ortalamam ise 4.9-5 arasinda gidip geliyor. Bu araca 6 litre yaktiracak adam ya araba kulllanmayi bilmiyordur ya da arabasi bozuktur.

Not 1: Sehir ici dedigim istanbuldan bahsediyorum. Istanbulun sehirdisi yollari =Ankaranin sehir ici trafigidir :) buda boyle biline

Not 2: Motorum 2010 makyajsiz yani 1.6 110 hp 5 ileri vitesli olanlardan. Yeni motor 115 hp 8 valf 6 ileri olan motorun %5 daha fazla yaktigi dogrudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YEY -- 31 Ağustos 2012; 13:10:35 >

• Arkadaşlar bende volvo c30 düşünüyorum.Sizce şuan 2011-2012 model almak mantıklı mıdır?yedek parça konusunda sıkıntılar olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurko57

Arkadaşlar bende volvo c30 düşünüyorum.Sizce şuan 2011-2012 model almak mantıklı mıdır?yedek parça konusunda sıkıntılar olabilir mi?

Yedek parçayla ilgili hiç sıkıntı çekmezsiniz. Bende c 30 sahibiyim ve gerçekten memnunum. Pişman olmazsınız dua edersiniz;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurko57

Arkadaşlar bende volvo c30 düşünüyorum.Sizce şuan 2011-2012 model almak mantıklı mıdır?yedek parça konusunda sıkıntılar olabilir mi?

C30 un yedek parcasi = Ford focus+ piyasadaki tum 1.6 tdci, hdi motorlu araclarin yedek parcasi...

Kisacasi bu aracin filtresini falan tabiri caizse bakkalda bile bulursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YEY -- 17 Şubat 2013; 10:15:41 >
  • Teşekkürler.Bakalım araştırmaya devam ediyoruz uygun bir fırsat çıktığında almayı düşünüyoruz.
  • Merhaba

Bende c30 almak üzeriyim ve araştırma yapıyorum yanlız maddi durumdan dolayı hasar kayıtlı buldum 2 parça değişen ve 1 parça boya var arabada 2010 model ileride satmak istesem sorun yaşarmıyım memnun kalırmıyım bilgi verirseniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.