Şimdi Ara

Volvo bakım fiyatları (85. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.873
Cevap
33
Favori
277.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jklozan

bunu benim isteğime göre yaparlar mı çünkü telefonla görüştüğüm kişi hepsi değişmezse garanti kapsamından çıkar dedi.
    170 bin kmde aracım benzin filtresi hiç değişmedi. Milli servetimizi yani paramızı boş yere harcatıyorlar. 3000 km de benzin filtresimi değişir. Opel bile 60 bin km de değişiyor. Polen filtresi araç kullanılmadıkça dolmaz , kirlenmez normalde 2 bakımda bir değişir. Yine hava filtresi kullanılmayan hava filtresi değişir mi ?
    Hadi motor yağı kimyasal bozulur diyelim. Ama diğerleri israf, milli servet bu parçalar hep ithal.
    Servis para kazanmak için değişecek diyor ne diyeyim bari çıkan parçaları isteyin ilerde kullanırsınız.(polen , hava filtresi)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jklozan J kullanıcısına yanıt
    Normalde sizin isteğinize göre yapmazlar ama yüz yüze görüşün isterseniz. aracın kilometresi az olduğu için belki anlaşabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsnn

170 bin kmde aracım benzin filtresi hiç değişmedi. Milli servetimizi yani paramızı boş yere harcatıyorlar. 3000 km de benzin filtresimi değişir. Opel bile 60 bin km de değişiyor. Polen filtresi araç kullanılmadıkça dolmaz , kirlenmez normalde 2 bakımda bir değişir. Yine hava filtresi kullanılmayan hava filtresi değişir mi ?
    Hadi motor yağı kimyasal bozulur diyelim. Ama diğerleri israf, milli servet bu parçalar hep ithal.
    Servis para kazanmak için değişecek diyor ne diyeyim bari çıkan parçaları isteyin ilerde kullanırsınız.(polen , hava filtresi)

Alıntıları Göster
    Görüşler kesinlikle haklı. 13 bin km'de S60 T3 aracın benzin filtresini 2 bakımda da zorla değiştirdiler. Polen filtresine ellemeyin dedik de ona uydular şükür. Motor aksamı gibi anlatıp insanları korkutup sorun çıkması durumunda garanti dışı kalırsınız gibi üstü kapalı tehditlerde oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kesinlikle çok haklısınız bende sizinle aynı fikirdeyim. konuşup ısrar edecez o zaman
  • Aslında bu durumu ticaret bakanlığına şikayet etsek sonuç alınır. Otomotiv şirketleri müşterileri garantiyle tehdit ederek, zamana karşı aşınmayan parçaların da değiştirilmesine zorlamaktadır. Teknik açıdan zamana karşı aşınmayan parçaların değiştirilmemesi garantiyi etkilemez şeklinde yönetmeliğe bir madde eklense sorun çözülür. Resmen soygun bu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Anlamadığım şey su. Volvo Türkiye bütün yetkili servislere bir yazı gönderip rutin bakımların içeriklerini niye net şekilde belirlemiyor? Her bakımda yok o değişecekti bu daha erken vs. Kaos ortamı var.
    Yoksa servisler mi takmıyor genel merkezi?

• 2013 V40CC aracım var 98.000 km bakımını yaptıracagim 60.000 e kadar yetkili servisde yaptırdım daha sonra ankara da özel servis de periodik bakımlarını yaptırdım bir problem yaşamadım çok şükür.

98.000 bakımda sanırım Triger kayışını da değiştirmem lazım 120.000 diyorlar ama 4 senesi doldu zamandan dolayı özel servisler ne yapar bilemiyorum malum triger seti değişimi biraz daha detaylı bir işlem sanırım. Yetkili servislerden fiyat alacağım 100.000 bakım ve triger değişimi için volvo car prime indirimi varmış mart sonuna kadar çok uçuk kaçık rakamlar söylemezler umarım...

internet den parçaları temin edip özel bir ustaya da götürebilirim çok fahiş bir fiyat çıkarsa İstanbul da güzel orjinal parça ve yağ kullanan triget seti değiştirebilecek özel servis varmıdır acaba tavsiyesi olan ?
  • realturk kullanıcısına yanıt
    2012 S40 kullanıyorum ,yılbaşından önce yetkili servise sordum 3.500 4.000 tl gibi rakam çıkar demişti.Ayrıca triger 10 yıl yahut 240 bin km değiştirilebilir.

Düzeltme:Bu değerler tabiki avrupa ülkelerine göredir,yani bizle aynı motor ama vatandaşı soymak varken niye 10 yıl beklenilsin ki ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samil422 -- 28 Şubat 2019; 11:3:28 >
  • realturk kullanıcısına yanıt
    4 ay önce 120k rutin bakım triger 3800 teklif etmişlerdi bu bakımda şanzıman yağı değişimi yoktu önceki bakımda değiştirdiğim için
    rutin bakım için 1800 istemişlerdi şimdi motor yağı indirimini düşünce 130 1200-1300 civarı istediler bunun içinde yakıt filtresi yoktu muhtemelen 130 bakımı olduğu için. bence 3500 üstü bir fiyatla karşılaşırsınız diye düşünüyorum.
    trigeri bende ankara'da özel serviste değiştirdim 10k oldu bir sıkıntı yok şimdilik
  • Arkadaşlar iyi forumlar herkese, v40 almak üzereyim fakat şöyle bir sıkıntı var 2017 model inc. Paket ve 12.300 kmde henüz, araç 1 yıldır kapalı garajda ve hiç km yapmamış bugün aklıma takıldı v40 t3 ler 1 yılda veya 30000 kmde bakıma gitmesi gerekli diye biliyorum şimdi bu araç ilk bakını dahi yapılmamış km düşük ve 1 yıldır sadece belirli aralıklarla rolantide çalıştırılıp kapatılıyor, servisi aradım net bir cevap vermediler, araç yıllık bakıma gitmediği için garanti kapsamı dışında kalmış olabilir mi veya durum izah edilerek bu önlenebilir mi araç konyada şu an

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre-ery -- 28 Şubat 2019; 12:18:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samil422

2012 S40 kullanıyorum ,yılbaşından önce yetkili servise sordum 3.500 4.000 tl gibi rakam çıkar demişti.Ayrıca triger 10 yıl yahut 240 bin km değiştirilebilir.

Düzeltme:Bu değerler tabiki avrupa ülkelerine göredir,yani bizle aynı motor ama vatandaşı soymak varken niye 10 yıl beklenilsin ki ?
    Ben 120.000 KM veya 4 sene olarak biliyordum dediğiniz gibi birşey varsa biraz değişik bir durum oluyor. Bir araştırmam lazım avrupada böylemi diye ama risk de almak istemiyorum pek. Bakalım fiyat alayım bilgi veririm.
  • Bende sizin gibi biliyordum ve bu konuyu yine buradan öğrendim daha öncede yazıldı
  • İkinci el aldığım aracın yağ değişimi geldi. Motorun yanındaki etikette Volvo'nun tercihi Castrol Edge Professional A5 0W-30 diyor. Bu yağdan alıp özel serviste değiştirteyim diye düşündüm ama Türkiye'de yok sanki. Bir tek benim araba mı bu yağdan istiyor? Düz Castrol Edge var 0W-30 ama o da A5 değil. Arayan bulan oldu mu daha önce?
  • caerium C kullanıcısına yanıt
    Servislerle anlaşmaları var perakende satmıyorlar motor yağını. Ben castrol bölge sorumlusuyla iletişime geçmiştim. Mercedes audi volvo servislerine veriyorlarmış. Ayrıca tavsiye edilen yağ castrol edge professionel 0w-20 .

• Mert GFL kullanıcısına yanıt
    O zaman bulmak zor. Yurtdışında satıyorlar normal :(

Etiket bu şekilde

Volvo bakım fiyatları
  • aracınızın marka modeline göre hangi yağı kullanmanız gerektiğini castrol ün stesinde bulabilirsiniz
    https://www.castrol.com/tr_tr/turkey/services/motor-yagi-secici.html
  • caerium C kullanıcısına yanıt
    klavuzda da bu şekilde yazmışlar;

Volvo bakım fiyatları

• quote:

Orijinalden alıntı: Mert GFL

klavuzda da bu şekilde yazmışlar;

İkisi çok farklı yağlar birnde t3 lere konması gereken sertifika var diğerinde yok. Çok ilginç

• Rbs0-2ae 0w20 piyasada bulunuyor. Özellikle Motul ve Liqui moly de var.

• denizli yetkili servisi arayıp ilk bakım için fiyat sordum 1.200 tl olduğunu sadece motor yağı ve yağ filtresinin değişeceğini söyledi telefonda diğer servislerin 1.900 tl fiyat verdiğini ve motor yağı yağ filtresi polen filtresi hava filtresi ve karter tapasının değişmesi gerektiğini söyledim aracınız 8.000 km geçmediği için gerek yok dedi. şimdi bu nası bi uygulama arkadaşlar burası dünyaca ünlü kurumsal bi yer değil mi ben anlamadım herkes kafasına göre bir şey söylüyor bunun bi kuralı olmaz mı. hem fiyat olarak hem de değişen parça olarak ciddi fark var bu konuyla ilgili olarak net bilgisi olan var mı Volvo Türkiye ye mail atmayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.