Şimdi Ara

Volvo bakım fiyatları (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.873
Cevap
33
Favori
277.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar volvo I almaya hevesli bir insan olarak burda yazanları okuyunca gözüm korktu biraz açıkçası.. konuya çok hakim olduğumu söyleyemeyeceğim ama yıllık bakımları yaklaşık bin lirayı buluyor gibi geldi bana..

bir de 2004'e kadar olanlar daha mı masrafsızdır bakım konusunda acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ergungur -- 7 Aralık 2009; 17:54:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hesheit

lastgate1,

Rot balans: 50tl + 40tlyerine 60tl işçilik farkı 20 tl + 14tl sarf malzeme + yakıt filtresi ile polen aynı anda değişmiş, fark 50tl = 134tl
    500-134= 366 tl normal rakam.

İlk gidişiniz olduğu için 40 yerine 60 normal. Ben yılda dört kez gibi bu rakamı ödediğim için 40'dan olabilir. En son Ekim'de gittim, Aralık sonu ya da Ocak başı gidip ön balataları değiştireceğim, burada da işçilik ödeyeceğim. Bundan bir ay kadar sonra yağ vs. değişimi süresi gelecek zira 10bin yapmış olacağım burada da işçilik ödeyeceğim. Bundan birsüre sonra debriyaj setini değiştirme ihtimalim var. Bu sırada yine 10 bin dolar ve bakım yaptırırım, burada öderim. Bundan iki ay kadar sonra da 120bine ulaşacağım için triger değişimi gelir vs. vs. Tüm bunlar 2010 sonbahara kadar olacak.

Polen ve benzin filtresi 20-25 bin km. gider. Ben ise bu süre zarfında en az iki kez servise gittiğimden ikisinden biri değişiyor ve 50tl gibi bir fark da buradan oluşuyor.

...
    S40 I'lerde 99 model yılından itibaren servis lambasını söndurmek için yapılması gereken işlemler:

1. adım: Araç stop etmis durumdayken, gösterge tablosundaki günlük km sıfırlama düğmesine basınız,

2. adım: Düğmeyi basılı tutarken kontak anahtarını MAR pozisyonuna getiriniz, yani marş basmadan önceki pozisyon. Bu arada kontrol ışıkları yanmaya başlar ve servis ışığı da yanıp sönmeye başlar.

3. adım: Servis ışığı yanıp sönmeye başlayınca, km sıfırlama düğmesini bırakınız.

Bilgisayara sokmaya gerek dahi yok.

tekrar merhaba hesheit,

Cevabin icin cok tesekkurler.. Ancak ben de senin gittigi bakimin fiyatlari uzerinden bir hesaplama yapmistim.

O da soyle:

iscilik dahil 460TL odemissin ve bunun 190TL sinin Akü oldugunu belirtmissin. Geriye kalan iscilik dahil 270TL oluyor bu hesaba gore.

seninki ile bizim bakimdaki farklar da senin hesabina gore 134TL ediyor. Dogrudur. Senin 270TL'ye bu 134TL yi ekleyince 404TL ediyor. Bize kesilen ise 500TL.

iki ihtimal geliyor aklima: ya sana ozel parca fiyati var ya da Akü icin 190TL yerine daha indirimli bir tutar odedin ki bu da aradaki 100TL kadar fiyat farki olamazdi herhalde? ya da bize normalin ustunde parca fiyati kesilmis olabilir mi sence? ne dersin?

tekrar tesekkurler simdiden...

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Orijinalden alıntı: burock1903

Yalnız burda bi soru sormamın bir sakıncası varmı bilmiyorum ama servis ışığını sadece yetkili serviste mi söndürüyorlar?

Yoo, özel servislerde söndürebiliyor. Hani bir bilgisayara falan bağlıyorlar ya, işte ondan ve gerekli Volvo yazılımından olduktan sonra özel servislerde söndürebiliyor ki, İstanbul'da benim gittiğim küçük özel serviste bile var.

Ama bu gerekli yazılım ve pc olmadıktan sonra söndüremez tabii...

Konuyu hortlatmış olacağım ama tesadüfen gördüğüm için çözümünü de yazayım dedim.Servis ışığını söndürmek için servise veya pc ye veya obd den bağlanıp kendi laptop ınız ile uğraşmaya gerek yok.Başıma geldiği ve de yandığı müddetçe dikkatimi dağıttığı için söndürme işini zamanında bayağı bi araştırmıştım.Aşağıdakileri uygulayın:

1.Yapmanız gereken çok basit, kontağı açmadan gösterge panosu üzerindeki saat ayarlama düğmesine basılı tutun, ve kontağı sadece gösterge panosundaki ışıklar yanacak şekilde anahtarı çevirin.Unutmayın eliniz saat ayarlama çubuğuna basılı olacak.10-20 saniye gibi bi süreden sonra servis ışığı yanıp sönmeye başlayacaktır.Bunu görünce kontağı kapatın, elinizi ayağınızı çekin :)

2.Marşa basıp çalıştırın, servis ışığının sönmüş olduğunu göreceksiniz.

• Denedim az önce önce yanıp söndü tabi ben saniye saymaya odaklandığım için yanıp sönmeyi kaçırdım :) ardından 035 diye bişi yazdı.Kapattım ardından tekrar çalıştırdım. 035 yazıodu yine sonra yine servis zamanı yazısı geldi :( tam beceriodum :P birkaç sefer daa yaptım bu sefer yanıp sönme olmadı direk 035 yazdı...
  • @cburakreis

Bu tüm modeller için örneğin s60 için de geçerli midir, yoksa s40'a özel bir şey mi?
  • quote:

@cburakreis

Bu tüm modeller için örneğin s60 için de geçerli midir, yoksa s40'a özel bir şey mi?

@HIGHWAYMOUSE,

S40/V40'la tastamam aynı yöntemle mi yapılıyor bilmiyorum ama S60'ta da buna benzer bir şekilde bu ışık söndürülüyor. 100,000 bakımdan sonra servis ışığım yanmıştı, servistekiler aracı bilgisayara bağlamadan ön göstergelerin oradan söndürdüler.

Tabi ben çok ilgisiz olduğum için bakmadım bile ne yaptıklarına. (O sırada kahve alıyordum )
  • @HiGHWAYMOUSE

Ben S60 T5 sahibiyim ve bu yöntemle hallediyorum yanan 'SERVICE' ışığını.Her 5000 km de bir yanar ve önceki mesajımda yazdığım şekilde söndürürüm aracın servis ateşini.

Ayrıca s40 veya diğer modeller için deneyen arkadaşlar, saniye saymanıza çok gerek yok onu bekleme süresi bilgisi diye vermiştim.Yanıp sönmeye başlayınca elinizi çekin kontağı kapatın.Bu kadar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cburakreis

@HiGHWAYMOUSE

Ben S60 T5 sahibiyim ve bu yöntemle hallediyorum yanan 'SERVICE' ışığını.Her 5000 km de bir yanar ve önceki mesajımda yazdığım şekilde söndürürüm aracın servis ateşini.

Ayrıca s40 veya diğer modeller için deneyen arkadaşlar, saniye saymanıza çok gerek yok onu bekleme süresi bilgisi diye vermiştim.Yanıp sönmeye başlayınca elinizi çekin kontağı kapatın.Bu kadar...

Teşekkürler dostum.

Keşke bir kaç hafta önce öğrenseydim bunu. Şanzıman yağını değiştirmiştim. Servisten geldiğim günün akşamı servis uyarısı çıkmıştı bilgi ekranında. Sırf onun için tekrar servise gitmiştim.

Yine de s60 ben de olduğu müddetçe işe yarayacak bir bilgi oldu benim için. Yalnız bu yazıyı yazarken farkettim. İkimiz aynı şeyden bahsediyoruzdur inşallah. Işık şeklinde bir uyarı değil de benim dediğim yol bilgisayarında çıkan servis ile ilgili mesaj...Ve bu yanılmıyorsam bende 10 bin km. sonra uyarı verdi.

@volkan.d sana da teşekkürler....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cburakreis

@HiGHWAYMOUSE

Teşekkürler dostum.

Keşke bir kaç hafta önce öğrenseydim bunu. Şanzıman yağını değiştirmiştim. Servisten geldiğim günün akşamı servis uyarısı çıkmıştı bilgi ekranında. Sırf onun için tekrar servise gitmiştim.

Yine de s60 ben de olduğu müddetçe işe yarayacak bir bilgi oldu benim için. Yalnız bu yazıyı yazarken farkettim. İkimiz aynı şeyden bahsediyoruzdur inşallah. Işık şeklinde bir uyarı değil de benim dediğim yol bilgisayarında çıkan servis ile ilgili mesaj...Ve bu yanılmıyorsam bende 10 bin km. sonra uyarı verdi.

@volkan.d sana da teşekkürler....

@HİGHWAYMOUSE
    Bu "düzenli servis" yazısı her araçta baştan tanımlı standart bir uyarı değil.

Servistekiler araç bilgisayara bağlı iken Vadis dedikleri yazılım üzerinden bu mesajın ne zaman uyarı vereceğini ayarlıyorlar. üç parametre var:
    - belirlenen km (mesela 10,000 km'den biraz az),
    - belirlenen süre (mesela bir yıldan biraz az),
    - ve motorun belirli bir çalışma saati. (bunu kaç saat alıyorlar bilmiyorum)

Bu her akımdan sonra ayarlanıyor ve bukoşullardan hangisi önce gerçekleşirse ekranda bu uyarı çıkıyor. Bazen uzun yola gitmeyip şehir içinde motor uzun süre çalışsa da az km yaptığım dönemlerde bu yazının 5,000 km'de çıktığı olmuştu.

• Gayet açıklayıcı olmuş dostum. Sağolasın...
  • 2008 model V50 benzinli 1.6 Premıum 15000 km de kaça alınır? 36000 tl istiyorda ?
  • Yaptım sonunda... buraya yazmam uzun sürdü biraz ama nihayetinde servis yazısı gelmiyor artık.Valla ne kadar alıştığımı farkettim geçen gün:P elim oraya gidiyor :)))
    Sağol Highwaymouse

quote:

Orijinalden alıntı: burock1903

Denedim az önce önce yanıp söndü tabi ben saniye saymaya odaklandığım için yanıp sönmeyi kaçırdım :) ardından 035 diye bişi yazdı.Kapattım ardından tekrar çalıştırdım. 035 yazıodu yine sonra yine servis zamanı yazısı geldi :( tam beceriodum :P birkaç sefer daa yaptım bu sefer yanıp sönme olmadı direk 035 yazdı...
  • Bugün bakım için yine Gençler Volvo'da idim.

Yapılan işlemler:

1. 6 lt Castrol Magnatec yağ konuldu,
    2. Yağ filtresi değişti,
    3. Hava filtresi değişti,
    4. Ön fren diskleri değişti,
    5. Ön fren balataları değişti,
    6. Ön fren hortumları değişti,
    7. Fren hidroliği değişti,
    8. Silecekler değişti,
    9. Başkaca genel bakım yapıldı.

İşçilik dahil toplam 650 tl ödedim.

Araç: S40 Classic 2004 model, 1.6, 103 binde.
  • Dün Ankara Volan Volvo da 1.6 benzinli S40 ımın ilk bakımını yaptırdım. Aracım henüz 5500km de. 1 yılını doldurduğu için götürdüm.

Değişen parçalar;
    Yağ
    Yağ filitresi
    Hava filitresi

Tutar 265TL
  • arkadaslar merhaba
    serviste nisan ayi indirimi basladimi acaba bilgisi olan varmi?
  • Selamlar arkadaşlar,
    yetkili servislerde bırakın nisan indirimini bir kenara, Nisan bindirimi var.
    ben daha böyle bir periyodik bakım fiyatı duymadım.
    30bin bakımı (polen filt hariç) 560 TL. Polen de değişirse 660TL.
    tabi geçen sene ötv indirimi dolayısıyla o kadar çok s40 1.6d sattılarki, 10bin ve 20bin bakımı için gelen herkese geçiriyorlar. (tabirimi mazur görün)
    anlamadığım birşey de euronun en düşük seviyesinde olmasına rağmen fiyatlar uçup gitmiş olması.
    ben 10bin bakımına (euro 2.20 idi) 420TL, 20bin bakımına (polen de dahil) (euro 2,16 idi) 470TL vermiştim.
    şimdi euro 1.92 olmasına rağmen 560 TL olması fırsatçılık değildir de nedir???
    benim aracım garantisinin bitmesine 5 ay olmasına rağmen bu soyguna hayır diyorum ve Gençler servisime, Bülent ustama gidiyorum önümüzdeki hafta.
    Sevgiler.
  • gitmeyin abi...benden de 490 TL aldılar geçtiğimiz mart ayında 10.000 bakım için...ondan sonra mesaj atıyorlar...bu kadar ahlaksızlık olmaz ki kardeşim....yani tamam yetkili servis daha fazla alsın da bu kadar insafsızca olmaz ki......
  • @ROADEVIL

Bahsettiğiniz özel servise 30bin bakımının ne kadar tuttuğunu sordunuz mu?
  • Merhaba,

10 Mayıs - 30 Haziran 2010 tarihleri arasında Tüm Volvo yetkili servislerinde kampanya başlamıştır. Kampanya sadece 2005 model yılı ve öncesi araçlar için geçerli olacak, bu araçların servis bakım parçaları ve işçiliklerinde %30 indirim verilecektir. Servis bakım parçaları: Tüm filtreler, buji, kayış, kayış gergi ve makaraları, debriyaj kiti, fren disk ve balataları, rotbaşı, amortisörler, askı rotları.

Ayrıca kampanya süresince yetkili servisleri ziyaret eden 2005 model yılı ve öncesi araçlar için daha sonra kullanılmak üzere bir indirim kuponu var.Kampanya dahilindeki servis harcamasının 300 TL (KDV hariç) olması durumunda bu kupon kendisine verilecektir. Bu kupon,1 temmuz - 31 aralık 2010 tarihleri arasındaki ziyaretinde geçerli olacak, gene %30 indirim hakkı sağlayacaktır.

bilginize..
  • 2008 model S40 1.6 D Dynamic aracımın, garantisinin bitmiş olması nedeniyle, geçen hafta 40000 bakımını çorum erişkenler ford servisinde yaptırdım. daha önce polen filtresini değiştirdiğim için polen filtresi hariç, bakım maliyeti 267. lira tuttu. 30000 bakımını yetkili serviste 511 liraya yaptırmıştım. ayrıca ford'daki arkadaşlar focusları 15000 de bakıma çağırdıklarını, bizim araçların da 15000 de bir bakım yapılabileceğini söyledi. nitekim hepinizin malumu S40 ve focuslarda aynı dizel motor var.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.