Şimdi Ara

Volta Elektrikli Bisiklet 1.499 TL ( BİM İçerir ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
14
Favori
34.150
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alsan neyle nakledeceksin bunu? kamyonet mi bulacaz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cop diyenler fazla bencil. Yaslilar, emekliler, yurumek de zorlananlar icin alisveris ve gundelik islerde gayet uygun bir mobil arac olarak dusunulmus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şöyle 50-60 km ile gitse alınır da, 25 km ile bu yollarda olmaz mahallede sürülmeyecekse

• Bu 215 watt gerçek max 30km falan bunların, 215 watt en giriş seviye, bende 1200 watt vardı o bile yetersiz geliyordu bazen ki piyasada şuan 1200 1500 3000 5000 w a kadar motorlar var.
  • İstanbul'da olmaz, fakat köyde kasabada yazlikta getir götür işlerini halleder. Tabi çok bayir yerlere gitmeye uygun değil.

• Açılcası normal bisiklete monte edilen elektirik kitlerinden fırsat olsa değerlendireceğim. Ankaradayım işe gidip gelirken kullanmak istiyorum ama çok fazla yokuş var.

• İŞ yeri ev arası tam 3km. Benim için ideal gibi ama Mecidiyekoy de sürülür mü bilemedim. Birde nerede saklayacağız bunu gece? Kaldığım yer iş hanı ve giren çıkan çok. Apartmana bıraksan olmaz. Asansöre sığmaz...

Nasıl çözüyorsunuz?

• her bime 1 tane gelir mi bunlardan ? bana bölge bölge getirirler gibi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupe96 -- 16 Haziran 2018; 11:19:29 >
  • Her bim’e 1 adet gelecek deniyor bir video’da. Volta bu ayki bütün üretimleri bim’e yapıyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: CaptainJack

Kafamı çelmiyor değil. Yalnız 25km kısıtlamasını serviste ya da kendimiz falan kaldırabilir miyiz?
    bunların 25 yazma sebebi kanuni sınır yoksa daha 25le gidenini görmedim ama 30 olur 40 olur 50 olur onu denemeden bilemeyiz kullanan birini bulmak lazım. 25'i geçmemesi için soketi var iki kablo birbirine bağlanıyor benimkinde arka selenin altında bazısında direksiyonda. bu iki kabloyu birbirinden ayırınca 25 sınırı kalkıyor. bendeki kablo takılıyken 25 yapıyor maks. kabloyu çıkarınca 42 .

249 watt tek şarjla 45 km filan tek kişiyi gezdiriyor. 9 10 saatte doluyor. benim frenler ön disk arka çöp lastikler doğal olarak berbat. en ufak hatayı affetmiyor bi kere ön freni biraz kaçırdığım için kendimi yerde buldum hem de baya temiz sayılabilecek asfaltta. iş görüyor bisiklet gibi kullanmalık bir cihaz fazla beklentiye girmeyin ufak tefek alışverişinizi yaparsınız turlarsınız işlerinizi halledersiniz. bendekinde demir barlar var ama ona rağmen plastik kaportada iki kırık var demir barlar olmasa komple kırardım heralde. 3 4 kere pedal yamulttum ama ucuz ikisi 5 10 lira düştüğünde pedal direk yamuluyor zaten. bir de aralara girerken pedallar dışarda kaldığı için dikkat etmek lazım insan üst tarafa odaklanıyor aynalara vs ama pedal takılıyor. ve bu para gayet uygun ancak bu MODELİ kullanan birilerini bulun youtube falan bir araştırın.

• Teşekkürler hocam baya açıklayıcı oldu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainJack

Teşekkürler hocam baya açıklayıcı oldu
    rica ederim. elektrikli bisiklet hakkında başka sorusu olan varsa bildiğim bir konuysa yardımcı olurum.

• hashus000 H kullanıcısına yanıt
    Tek istediğiniz uzun mesafe ise yapılabilir ama verimli olmaz tabiki de. Mühendisler sıfırdan herşeyi düşünerek tasarlıyorlar, bizim sonradan eklediğimiz şeyler ise verimi düşürüyor.

• Kaliteli lastik takılabiliyor mu? O zaman frenleme nasıl? Önüne ani biri çıktı, durur ve düşmem diyebilir miyiz, yoksa bir şekilde kıvırarak kaçmak mı lazım?

• quote:

Orijinalden alıntı: mmucit

Kaliteli lastik takılabiliyor mu? O zaman frenleme nasıl? Önüne ani biri çıktı, durur ve düşmem diyebilir miyiz, yoksa bir şekilde kıvırarak kaçmak mı lazım?
    tabi ki kaliteli lastik bulunabilir ama ben değiştirmedim. ani fren kısmına gelirsek iki tekerli taşıtların ortak sorunu. fren yaparken tekerlekleri kilitlememek lazım hele ön tekeri.gerektiği yerde manevra ile kaçmak da bir seçenek ama en önemlisi yolu okumak gereksiz yerlerde hızlanmamak çevredekilere orada olduğumuzu farkettirmek ve asla ben bunu iyi kullanıyorum dememek bu taşıtın suçu değil yani altımızdakinin iki tekerlekli olduğunu unutmamak lazım. fren konusunda scooter ile aynı gibi olduğu için gerekli bilgiyi youtube'dan sağlayabilirsiniz

• Ben 8.katta oturuyorum bu aleti nasıl şarj edeceğim :)

• 3 sene cbf150 kullandım, lastikleri özellikle ıslak zeminde kotuydu. Michelin ile değiştirdikten sonra on fren bozulana kadar on frene güvenim tamdı. Beni durduramadığı ya da on tekeri kitlediği olmadı. Tabii on freni yay gibi sıkmak lazım. Once şiddetli sonra baskıyı azaltarak.

Bu bakımlardan sordum. Yoksa 2 teker kullanmak 4 tekerden daha zordur.

Burada bunu almak isteyenler sz da olsa çıkacaktır, çok temkinli olmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmucit

3 sene cbf150 kullandım, lastikleri özellikle ıslak zeminde kotuydu. Michelin ile değiştirdikten sonra on fren bozulana kadar on frene güvenim tamdı. Beni durduramadığı ya da on tekeri kitlediği olmadı. Tabii on freni yay gibi sıkmak lazım. Once şiddetli sonra baskıyı azaltarak.

Bu bakımlardan sordum. Yoksa 2 teker kullanmak 4 tekerden daha zordur.

Burada bunu almak isteyenler sz da olsa çıkacaktır, çok temkinli olmak lazım.
    kusura bakmayın hocam ben sizi "arabacı" zannettim rahmetli altın elbiseli adamın da dediği gibi limon sıkar gibi sıkmak lazım

• Allah için alıp iki katına satmaya çalışacak namussuzlar almasın.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.