Şimdi Ara

VOLT DÜŞÜREREK FAN YAVAŞLATMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
3
Favori
20.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar forumlarda gezerken ilginç bi resimle karşılaştım zira egsoz fan aldım sesli çalışıor canımı sıktı resimdeki yöntem sağlıklımıdır şimdiden teşekkürler

• En sağlam yöntemdir. Hiçbir sorun yaşamazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeVeRaL

En sağlam yöntemdir. Hiçbir sorun yaşamazsın
    Zaten hepimiz aynı yöntemi uyguluyoruz...

Bağlantıyı yaparken kısa devre v.s yapmamasına dikkat edin yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Alıntıları Göster
    bağlantı yaparken elektirik bandı kullan kısa devre yapmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: PeGaSuS@01

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: DiabloXT

quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

Veya sicak silikon da kullanabilirsiniz kablolari bagladiktan sonra

• quote:

Orjinalden alıntı: rammstein guten tag

arkadaşlar forumlarda gezerken ilginç bi resimle karşılaştım zira egsoz fan aldım sesli çalışıor canımı sıktı resimdeki yöntem sağlıklımıdır şimdiden teşekkürler

sevgili rammstein guten tag,
    fanı 5v a bağlarız yavaşlar... onu bırak da..
    adriano'yu, serginho'yu, ronaldo'yu ve nihat'ı pes2008'de nasıl yavaşlatıcan onların formülünü araştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skksgk -- 30 Nisan 2008; 10:12:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: skksgk

quote:

arkadaşlar forumlarda gezerken ilginç bi resimle karşılaştım zira egsoz fan aldım sesli çalışıor canımı sıktı resimdeki yöntem sağlıklımıdır şimdiden teşekkürler

adriano'yu, serginho'yu, ronaldo'yu ve nihat'ı pes2008'de nasıl yavaşlatıcan onların formülünü araştır
    skksgk elimde bitirmem gereken baya bi oyun war sonra hergün master leauge sonra tozunu attırıcam takımlarına overclock yapmak zorunda kalıcaksın
    quote:

Orjinalden alıntı: skksgk

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: rammstein guten tag

skksgk elimde bitirmem gereken baya bi oyun war sonra hergün master leauge sonra tozunu attırıcam takımlarına overclock yapmak zorunda kalıcaksın
    quote:

Orjinalden alıntı: skksgk

quote:

Alıntıları Göster
    7volt yapmayı görmüştüm ama 5volta düşürmeyi görmemiştim, resim için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: NemesisR3

7volt yapmayı görmüştüm ama 5volta düşürmeyi görmemiştim, resim için teşekkürler

Alıntıları Göster
    Voltaj dusunce fan daha tıtresımlı bır hal alıyor nedenını bulabılmıs degılım.Fan ıle yuva arasına elastık tıtresım emıcı bır madde koymanızda fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: R`meRt

Voltaj dusunce fan daha tıtresımlı bır hal alıyor nedenını bulabılmıs degılım.Fan ıle yuva arasına elastık tıtresım emıcı bır madde koymanızda fayda var

Alıntıları Göster
    7V en ideal olanı.5V'de ses neredeyse hiç olmuyor ama fan çok az üflüyor.Birde bazı fanlar 5V'de titreşim yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: One Shot One Kill

7V en ideal olanı.5V'de ses neredeyse hiç olmuyor ama fan çok az üflüyor.Birde bazı fanlar 5V'de titreşim yapıyor.

Alıntıları Göster
    Kasa ve ekran kartı sessizleştirmesi.
    http://forum.donanimhaber.com/m_21753173/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: .i.

Kasa ve ekran kartı sessizleştirmesi.
    http://forum.donanimhaber.com/m_21753173/tm.htm

Alıntıları Göster
    7 volt ve sessizlik
  • quote:

Orijinalden alıntı: yrmz_melis

7 volt ve sessizlik

Alıntıları Göster
    7 volt ve 2 power havaya uçtu sakın 7 voltu denemeyin poweriniz yanar
  • quote:

Orijinalden alıntı: goro1982

araya kısa-devre koruma için Diyot koyarsanız sorun teşkil etmez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironblood19

quote:

Orijinalden alıntı: goro1982

araya kısa-devre koruma için Diyot koyarsanız sorun teşkil etmez...

Alıntıları Göster
    anakartta 3 pinli çıkış var kasa fanı için ama hiç yavaşlatmıyordu fanı sürekli yüksek devirde çalıştırıyordu.
    Bende fanı oradan söktüm kablolarını kesip kırmızı siyah kabloyu psu dan gelen 5 volta bağladım ama sorunum tam olarak çözülmemişti çünki psu fanı kasadaki fandan daha güçlü dönüyordu psudaki fanı yavaşlatmak için dirençli bi gerilim bölücü devre yaptım 100 ohm luk direnç kullandım ama 100 ohm fazla olmalıki baya yavaşlattı psu yu elimde başka direnç yoktu ve 2 konumlu anahtar kullandım 1. konum direnç üzerinden devresini tamamlıo 2. konum da direk gidiyor...

oyunlarda falan psu nun daha çok ısınacağını düşünerek normal konuma alıyorum şimdiki sorunum hdd lerden gelen ses onların sesini yok edemem heralde aslında biraz daha uğraşsaydım daha ciddi bir fan konroller yapabilirim program kullanarak bi türlü fanlarını ayarlayamamıştım bu şekilde baya ii oldu ama hdd lerden uğultu şeklinde bi ses gelio

• quote:

Orijinalden alıntı: arsima

anakartta 3 pinli çıkış var kasa fanı için ama hiç yavaşlatmıyordu fanı sürekli yüksek devirde çalıştırıyordu.
    Bende fanı oradan söktüm kablolarını kesip kırmızı siyah kabloyu psu dan gelen 5 volta bağladım ama sorunum tam olarak çözülmemişti çünki psu fanı kasadaki fandan daha güçlü dönüyordu psudaki fanı yavaşlatmak için dirençli bi gerilim bölücü devre yaptım 100 ohm luk direnç kullandım ama 100 ohm fazla olmalıki baya yavaşlattı psu yu elimde başka direnç yoktu ve 2 konumlu anahtar kullandım 1. konum direnç üzerinden devresini tamamlıo 2. konum da direk gidiyor...

oyunlarda falan psu nun daha çok ısınacağını düşünerek normal konuma alıyorum şimdiki sorunum hdd lerden gelen ses onların sesini yok edemem heralde aslında biraz daha uğraşsaydım daha ciddi bir fan konroller yapabilirim program kullanarak bi türlü fanlarını ayarlayamamıştım bu şekilde baya ii oldu ama hdd lerden uğultu şeklinde bi ses gelio

Alıntıları Göster
    yaptığım voltaj düşürücü

• quote:

5 para etmeyen firmalardan 40-50 liraya kontrolcü alıp. Paranla rezil olurken bir yandan da yalan bilgiler ile ürün satan kendileri değilmiş gibi sana yalancı demeleri ile uğraşacağına yap bu yöntemi. Boşuna para kaptırma üçkağıtçılara.

• quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

5 para etmeyen firmalardan 40-50 liraya kontrolcü alıp. Paranla rezil olurken bir yandan da yalan bilgiler ile ürün satan kendileri değilmiş gibi sana yalancı demeleri ile uğraşacağına yap bu yöntemi. Boşuna para kaptırma üçkağıtçılara.
    bazen 5v bazı fanlar çalışmıyor genelde 7v idealdir.

• quote:

yaptığım voltaj düşürücü

Hocam devresini bana atarmısın bende yapım birde nasıl sonuçlar alıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: The@Thing

quote:

yaptığım voltaj düşürücü

Hocam devresini bana atarmısın bende yapım birde nasıl sonuçlar alıyorsunuz

Alıntıları Göster
    6 tane 12 cmlik, 1 tane 8cmlik fanı 3 senedir 5v ile sorunsuz kullanıyorum.

Yaklaşık 4 sene önce açtığım ve pek çok arkadaşın bilgisini paylaştığı aşağıdaki konudan daha ayrıntılı bilgi alabilirsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_8637350/mpage_1/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow006 -- 24 Aralık 2010; 5:25:26 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.