Şimdi Ara

Volskwagen'in Neden Çok Sattığını Anladım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bi kere mercedes a cla gla grubu çöp aşırı dar havasız basık iğrençti camlar küçücük ve kör noktası bol

neyse c serisi ve e serisine bindim
    c güzeldi ama iç mekan olarak passat ferahlığını veremedi dardı
    e serisi ise çok ağır yaşımdan kaynaklı olabilir beğenmedim

bmw de ise araçlar güzel ama oturuş pozisyonu çok yere yakın tabi bu kişisel zevk

ve hyundai a gittim arabalar güzel ferah kaliteli idi.

vw ye gittim
    polo o paraları kesinlikle hak etmesede sınıfının en iyisi
    golf kesinlikle sınıfının en iyisi(135 etmez)
    passat kesinlikle en iyisi (180 etmez ama iç mekan kalitesi genişliği ferahlığı çok çok iyi)

vw kesinlikle çok iyi araçlar üretiyor ben passatı d sınıfında tek geçerim o iç mekan ve ferahlık hiçbirinde yoktu
    patlak dsg ve doğuş kazığı olmasa vw ci olurdum fakat pahalı
    ve en önemlisi 190 binlik r line highline tiguanda koltuk ısıtma nasıl olmaz abi bagaj bile elle kapatılıyor şaka gibi.
    subaru
    abi arabalar süper fiyatlar güzel ama 1.6 dizel otomatik yok

citroen
    vw ayarında bi marka o kalitede arabaları çok güzel kullanışlı ama fiyatları yüksek geldi ve motor şanzıman çeşidi az

opel
    güzel fiyatlarda fena değil beğendim

toyota
    çöp diyip geçiyorum hiçbir arabası vw citroen skoda hyundai nin yanından geçemez fiyat balon arabalar çöp
    hibrit olayı çok çok iyi ve iyi çalışıyor tek albenisi bu

audi
    çok iyi ama 1.6tdi otomatik gelmeli artık araçlarına

reno
    çöp iç mekan leş gibi
    dış tasarım çok iyi ama içi çok kötü

seat
    çöp fiyatlar balon

skoda
    araçlar iyi fiyat balon

araba alacak olsam tercihim
    baz donanım manuel vw olurdu çünkü doğuş çok kazıkcı passat baz 90k full 180k arada 90 k lık ne var ?

begenmediklerim
    merco yu beğenmedim çok boğuktu(lüks araçlarına binmedim a gla cla c e ye bindim)
    toyota

Vw çok iyi ama fiyatlar kazık dsg patlak passat hariç full dediği araba bile boş.
    tigu r line mükemmel ama o arabada daha ısıtmalı koltuk bile yoksa bagaj manuelse o arabaya 190k vermem
    yani baz bi manuel vw 10 numara 5 yıldız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeni bebe konusu açılmıştır hayırlı olsun
    15 yaşında ergen kaç yıllık otomobil markalarına çöp falan diyor ya kafayı yiyicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moueson -- 22 Mart 2017; 21:53:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Yeni bebe konusu açılmıştır hayırlı olsun
    15 yaşında ergen kaç yıllık otomobil markalarına çöp falan diyor ya kafayı yiyicem.

konuyu ciddi ciddi okudum, senin mesajı gördüm sonra konuyu açanın nickine baktım ama eksiyi basamadım
  • Ooo hoşgeldin kardeş, bayadır görmüyordum formundasın döktürmüşsün yine.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aferin, hadi git konu dışına takıl.
  • berke, bugün okulda akşama hangi konuyu açsam diye düşündün ve bunu mu buldun? Acilen trollüğü bırakman lazım. Onu bile beceremiyorsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çöpçü bile günlük işinde bu kadar çöple karşılamasa gerek.

Niye çöp olduklarını da açıklasaydın keşke.

• Bütün araçlardaki yorumlarına eyv desem bile;

''Bi kere mercedes a cla gla grubu çöp aşırı dar havasız basık iğrençti camlar küçücük ve kör noktası bol

neyse c serisi ve e serisine bindim
    c güzeldi ama iç mekan olarak passat ferahlığını veremedi dardı
    e serisi ise çok ağır yaşımdan kaynaklı olabilir beğenmedim ''

Demene eyv denilmez.Mercedese laf söylemek vay canına... Sahip olduğun araç ne acaba.. Yada hayalini kurduğun otombil nedir? Bu mercedes araçlarını çöp yapacak gözünde :)
  • Scoobz S kullanıcısına yanıt
    kendi aracımız Audi a6 fakat bizde a6 var diye mercedese bok atma olayı değil bu

mercedesler çok boğucu ve dardı

• Gene bir VAG cı gene VAG grubunu övme
  • Evet bir copcu arkadas daha , dunyanin en buyuk otomobil firmasina cop dedi ve toyota suanda butun fabrikalarini kapattigini duyurdu.

• Arkadaşın içinde bir dayı yatıyor. Neymiş BMW'nin sürüş pozisyonu yere yakınmış, Subaru'da dizel otomatik yokmuş. Alın bunu otomobil forumundan...

• Duellist kullanıcısına yanıt
    passatı çekemeyenler

• PresidentBerke kullanıcısına yanıt
    Olayın Passat ile alakası yok. Subaru'nun olayı simetik dört çeker ve boxer motordur, kalkıp dizel otomatik soruyorsun. BMW'nin olayı sportif sürüş deneyimidir, bu yüzden 3 serileri halen el freni ile geliyor; kalkmış oturma pozisyonu yere yakın diyorsun. Patlak DSG konusunda da yine saçmalamışsın, her DSG şanzıman patlayacak diye bir şart yok hele ki 10.000'de. DSG'nin problem çıkarma oranı diğer şanzımanlara göre daha yüksek olabilir ama bu patlak DSG demek için yeterli değil. Zaten VW yavaş yavaş ıslak kavramayı daha çok aracında kullanmaya başladı, sorun oranı azalacaktır. Konudan buram buram cehalet akıyor. Çocuk Subaru'da niye dizel otomatik yok diyor . Dizel otomatik istiyorsan bir sürü marka var, boxer motora bulaşmayın.

• Duellist kullanıcısına yanıt
    dizel otomatik demedim 1.6 dizel otomatik dedim

okudugunu anla önce

• Fanboyluk kısmını bir kenara bırakırsak, Volkswagen'i diğer her marka kadar beğenirim. Daha doğrusu otomobillerini beğenirim, diğer her marka kadar. Ayrıca özel otomobillerini de oldukça severim. Yani Bugatti Veyron'daki motorun atası hükmünde, aynı teknolojiyi taşıyan 5 silindirli bir Bora ya da 8 silindirli bir Passat'ı sunması diğer markalara göre çok daha cesur olduğunun göstergesi. Efsane motorları ve efsane modelleri olan bir marka kısaca.
    Volskwagen beğenimi bir kenara bırakıp mantıklı düşünmeye çalışırsam:
    Her şeyden önce Volkswagen'in Türkiye'ye yaygınlaştığı döneme göz atıyorum, sunduğu otomobillere göz atıyorum (B5,5 Passat, Bora, 6N/6N2 Polo, Golf v.b) otomobiller hep cidden kaliteli. Üstelik ince detaylara önem verilmiş (En basit aklımda kalan 6N2 Polo'larda motor seçeneğine göre devir ve hız kadranı vardı, yani Trendline ve Comfortline donanımlarda 75 beygir sunulan motor 5800 devirde kadranda redline başlarken 101 beygirlik modelde 6000 devrin üstünde redline başlıyordu. Bazı motorlarda redline 5500 devirde başlarken bazı motorlarda 6800 devirde redline başlıyordu, çok basit bir detay ama uğraşıldığının göstergesi) ve donanımda da bonkör davranılmış (2000 model 6n2 kasa Polo'nun highline donanımında Sunroof, yağmur ve far sensörü, otomatik kararan dikiz aynası gibi donanımlar vardı) ve insanlarda Volkswagen'in kaliteli olduğu algısı yerleştirilmiş. O esnada Renault'da R9 ve R12'den süregelen ve güncel modellerle devam eden bir "Kalitesizlik" algısı vardı. Her ne kadar aynı dönemde Laguna piyasada olsa da (Ve 2.0 motorla sunulmuş olsa da) etraf R9 ve R12 kaynıyordu. Fiat ise zaten malumunuz. Opel zaten bir süredir piyasadaydı yine.
    Yani her şeyden önce Volkswagen'in insanların kafasına yerleşmiş bir "Kaliteli" algısı var ve bu algıyı göz önünde bulunan yerlere biraz daha "kasarak" korumayı başarıyorlar. Yani sürücünün gözü önünde bulunan yerlerde daha kaliteli malzemeler kullanmaktan bahsediyorum. Araç çok kaliteli olmasa bile kaliteli hissettiriyor.
    Bir de şu husus var ki Volkswagen'de her otomobil mümkün. Dizel otomatik baz donanım, benzinli manuel en üst donanım, benzinli otomatik baz donanım, kısaca her türlü motor/şanzıman ve donanım kombinasyonu mümkün. Bir Volkswagen bayine giderken istediğiniz otomobili oluşturabileceğinizi bilerek gidiyorsunuz. Bazı markalarda işler o kadar basite indirgenmiş ki "Ya benzinli manuel baz donanım alırsın ya dizel otomatik full donanım alırsın işine gelirse" mantığı.
    Son olarak, İstanbul için konuşayım bir Volkswagen alıyorsanız her yerde yetkili servisi var. E5 üzerinde neredeyse 10 km'de bir yetkili servis var. Oysa mesela bir Volvo alsanız servis için sadece Kadıköy, Üsküdar veya Ümraniye var Anadolu yakasında. E hadi Pendik'te oturuyorsunuz, 10 bin bakımı için git gel 60 kilometre İstanbul şehir içi yol mu çekeceksiniz?

Volkswagen başarılı ise doğru bir strateji izlediğinden başarılıdır bana göre.

• Yahu bu berke nasıl bir isimse 30 yaşında bile olsa 3 yaşında çocuk imajı bırakıyor. Çocuklarınıza doğru düzgün erkek ismi koyun. Bizim apartmanda 2 çocuk babası emre can var. Bayramda harçlık veresim geliyor.
  • Valla ergen mergen ama tespitlerinin çoğuna katılıyorum özellikle mercedesle alakalı yorumlarında sonuna kadar haklı a,cla,gla gerçekten de çöp ve parasını haketmeyen araçlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunserce

Yahu bu berke nasıl bir isimse 30 yaşında bile olsa 3 yaşında çocuk imajı bırakıyor. Çocuklarınıza doğru düzgün erkek ismi koyun. Bizim apartmanda 2 çocuk babası emre can var. Bayramda harçlık veresim geliyor.

ne alakası var

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihkahve1234

Valla ergen mergen ama tespitlerinin çoğuna katılıyorum özellikle mercedesle alakalı yorumlarında sonuna kadar haklı a,cla,gla gerçekten de çöp ve parasını haketmeyen araçlar

ne sandın

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.