Şimdi Ara

Volkswageni Tercih Etmenizin/ ETMEMENİZİN 3 Nedenini Açıklarmısınız ? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
2
Favori
5.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bekleme süresi - satış servis küstahlığı
    fiyat/p
  • Almamam icin nedenler:
    1- Bayide agiz tadiyla inceleme yapacak arac olmamasi, indirim yapilmamasi gorevlilerin ilgisiz tavri,surekli zam gelip aracin zamli fiyattan teslim edilmesi,en az 3 ay teslimat suresi,hediye soz konusu olmamasi.
    2- Herseyin opsiyonel olmasi, yari fiyatina satilan araclardaki donanima sahip olmamasi,araci doldurmaya calisinca dizel fiyatini bulmasi.
    3- Iddiasiz dis tasarim. Rakibi olan cogu aractan sonuk durmasi golf ile polo'nun karistirilmasi, dizel otomatik kombinasyonunun asiri pahali olmasi ve dsg'nin insanlarda hala endise yaratmasi.

Almam icin nedenler:
    1- Guvenlik donanimlari tum modellerde standart, aracin ici ve disi kaliteli ayrica gozu yormuyor. Hersey yerli yerinde.
    2- Marka imaji. Forum haricinde vw'ye kotu diyen duymadim her ne kadar cogu inkar etsede bu da onemli bir kriterdir. Golf yillarin Golf'udur bunu herkes bilir.
    3- Az yakan verimli turbo motorlari ve ikinci eli sifirindan daha pahali olan tek arac olmasi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• -Malzeme kalitesi
    -Konfor
    -Turbo destekli TSI motor. Bu kadar :)
  • 400 gram Ramazan pidesinin 300 grama düşüp fiyatının değişmemesi gibi Türk halkına donanım seviyesi sunan ve bunu araçtan alınan kalite hazzından dolayı çaktırmayan Alman firması.
  • Tercih sebeplerim :

- Kaliteli malzeme, işçilik
    - İkinci el piyasası
    - Üçüncü bir sebep bulamadım

Tercih etmeme sebeplerim :

- İzlediği fiyat politikası (özellikle dizelde)
    - Basit ve dümdüz, albenisiz tasarım
    - 6 ay sıra bekleme saçmalığı (sanki Ferrari alıyoruz)
  • Tsi motor ve yakıt tüketimi
    Karizma tasarım ve kaliteli iç mekan
    İkinci elde güven

Uzun Termin
    Sıra Bekleme
  • Mesela bugüne kadar yolda bozulmuş 100 araba gördüysem bunun 80 tanesi vw' dir. Sadece bu bile vw' nin ne kada r sıkıntılı olduğunu gösterir. Sonra "anlatılanlara göre" servis pahalılığı ayrı bir itici sebep. Üstelik dsg, fsi, tsi muhabbetlerini dinlemek bile korkutucu. Adam gecenin 2' sinde dağın başında vitesi kilitlenip kalmış filan. Düşünmesi bile kötü. Ben japoncuyum. Honda-Toyota gibi araçlarım oldu hep. Şu an avensis biniyorum. Beton gibi araba maşallah. 2 sene oldu daha tık demedi. Geçtiğim onlarca yılda da hiç istisna arıza bile yaşamadım. Yağ-su-benzinden başka bişeye para verdiğimi bilmem.
  • Tercih etmememin nedenleri:
    1- Cihanair
    2- Anro
    3- ...

Şaka bir yana Volkswagen'in son zamanlarda kaliteyi düşürdüğünü düşünenlerdenim. Ayrıca da Doğuş varken, milletin servislerde nasıl muamele gördüğünü öğrendikten sonra iyice soğudum. Hele ki sıra bekleme olayına hiç değinmiyorum. Paranla rezil olmak böyle bir şey.
  • 6 ay sıra beklersem kanser olurum..

• quote:

Orijinalden alıntı: hug

Mesela bugüne kadar yolda bozulmuş 100 araba gördüysem bunun 80 tanesi vw' dir. Sadece bu bile vw' nin ne kada r sıkıntılı olduğunu gösterir. Sonra "anlatılanlara göre" servis pahalılığı ayrı bir itici sebep. Üstelik dsg, fsi, tsi muhabbetlerini dinlemek bile korkutucu. Adam gecenin 2' sinde dağın başında vitesi kilitlenip kalmış filan. Düşünmesi bile kötü. Ben japoncuyum. Honda-Toyota gibi araçlarım oldu hep. Şu an avensis biniyorum. Beton gibi araba maşallah. 2 sene oldu daha tık demedi. Geçtiğim onlarca yılda da hiç istisna arıza bile yaşamadım. Yağ-su-benzinden başka bişeye para verdiğimi bilmem.

İstanbulun hangi semtinde görüyorsunuz 100/80 araçları?

10 yıldır her gün beylikdüzü güngören arası gidip geliyorum bize görmek nasip olmadı o kadar vw.

• Genel olarak bakarsak

Vw konforlu araçtır
    Vw 2. eli canlı araçtır
    Vw yaygın servise sahiptir.
    Olumsuz olarak
    Vw pahalı araç satar
    Vw araç için uzun süre bekletir
    Vw bazı kronik problemleri vardır
  • Vw kaliteli ama çok pahalı ,

• quote:

Orijinalden alıntı: djoz

6 ay sıra beklersem kanser olurum..

Puahahahhaa.

• quote:

Orijinalden alıntı: rst78

Tercih sebeplerim :

- Kaliteli malzeme, işçilik
    - İkinci el piyasası
    - Üçüncü bir sebep bulamadım

Tercih etmeme sebeplerim :

- İzlediği fiyat politikası (özellikle dizelde)
    - Basit ve dümdüz, albenisiz tasarım
    - 6 ay sıra bekleme saçmalığı (sanki Ferrari alıyoruz)

+1

• Bana göre;
    1)Bana hitap eden tasarım
    2)Geniş motor yelpazesi
    3)Konfor ve yalıtım
    4)Almanarın ince detayları.Bunu kullanmayanlar bilemez.Hala 2003 model Golf'ümde ufak detaylar keşfediyorum.Boşuna detaycı almanlar dememişler.
    5)2.eli kuvvetli.
    6)Bana göre kaliteli ve işçiliği diğer markalara göre gayet yeterli.Tabi bu diğer markalara premium sınıfları katmıyorum.Onların kategorisi farklı
  • ben tercih etmiyorum cunku parasini haketmiyor araclar

• Negatiwe kullanıcısına yanıt
    Hiçbir marka babamın markası değil. Sadece gördüklerimi, duyduklarımı söylüyorum. Ne zaman yolda arıza yapmış bir araç görsem markası %80 Volkswagen. Yani benim bir suçum yok. Bir defasında da şirkete 1.6 FSI passat kiralamıştık mesela, üç-beş gün sonra vites kutusunun olduğu yerlerden ilginç bir uğultu gelmeye başlamıştı. Firmayı arayıp söylemiştik ve onun yerine bize Volvo S40 vermişlerdi. Mahallede komşumuz olan bir kız arkadaşım "ya babamda passat var, bıktık artık arabadan, asp mi osp mi ne hep bozuluyor (esp demek istiyordu muhtemelen), araba kendi kendine arkaya fren yaptırıyor, bu arabanın arızalarından bıktık artık" şeklinde bir söylemde bulunmuştu. Bahsedilen araç 2005 passat exclusive. Söyleyende arabalardan hiç anlamayan bir kız.

• yanlış anlamayın sadece meraktan soruyorum bu prestij olayı nedir kim vw sahiplerine bu prestiji veriyor neye göre veriyor
    ben hiç bir zaman golften inen bir adama vay be adamın arabasına bak demedim diyeni de görmedim
    bir arabanın insanı prestij sahibi yapmasından bahsediyorsanız bu kesinlikle vw olmamalı bence çünkü prestij üzerine kurulu bir çok marka var ki vw nin kuruluş amacı prestij değil halka hitap etmesidir

bir diğer anlamadığım madde aracın alman olması onu nasıl kaliteli yapar
    ne demek almansa kalitelidir alman milliyetçiliği mi işleniyor arabaya o disiplinle mi çalışıyor araba
    kaliteli üretim yapan marka vardır kaliteli milliyet yoktur vw de evet kaliteli araç üretir

vw çok kaliteli bir markadır ve kalitesine yakışır araçlar üretir sana hitap edebilir etmeyebilir ama iyidir
    aynı şekilde diğer markalar da öyle honda da opel de toyota da kaliteli üretim yapar aksi düşünülemez
    aracın size sunduğu donanım ve imkanlar sizi tatmin ederse aracı alırsınız etmezse almazsınız bu kadar basit

vw varken diğer markalar da neymiş gibi aptalca bir söz daha duymadım aynı şeyi markayı değiştirip diğerleri için de söyleyebilirim

her markanın kendine göre eksisi ve artısı vardır eleştirmekte onu kullananların en doğal hakkıdır ama aracımı öveyim derken diğer markalara çamur atmak kimsenin haddi değil... bunu tüm markalar için söylüyorum

• Bizde bir algı oluşmuş gidiyor, doğuşta bunu iyi kullanıyor , vw kalite ama türkiyede pahalı bir kalite ,

Bu arada vw artık halk otomobili değil çünkü ucuz degil

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.