Şimdi Ara

Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım) (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
276
Cevap
16
Favori
187.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gokhanooo

Merhaba arkadaşlar. Bende 2004 3.2 Touareg kullanıcısıyım. Sayılan problemler sanırım herkeste var. Ben geçtiğimiz günlerde bir problemle karşılaştım. Yolda seyir halindeyken (çukura girip çıkmadım. düz bir yol) sesli ikazla birlikte esp kapatıldığında çıkan ikaz ışığı ile birlikte el freni göstergesi yanıp sönmeye başladı. Ekranda BRAKE FAULT. STOP VEHİCLE yazısını aldım. Stop edip tekrar çalıştırdığımda aynı sorun devam etti. Gideceğim yere gidip 2-3 saat sonra çalıştırdığımda uyarı yoktu. Şimdi yolda giderken zaman zaman bu problem geliyor karşıma. Sanayide bir ervise götürdüğümde abs devresinin arızalandığını ve parçanın 7.500 tl olduğunu söylediler. İnternette yaptığım araştırmalarda yurt dışı forumlarında makaleler var ama sorunun ne olduğunu anlamadım. Fotoğrafını ekliyorum. Yardımcı olabilecek birileri varsa çok sevinirim.

Ayrıca yüksek hızlarda kapıdan gelen rüzgar sesi , farın yolu göstermemesi, klima kapalı olduğu zaman bile torpidonun içinden gelen tık tık seslerim var. Sanırım bunlar herkeste var. Bunlarla ilgili yazılan yazılar haricinde bir tavsiyeye ciddi anlamda açığım. Kekşe daha önce buraya girip bilgilerinizden yararlansaydım. Zira far yolu zar zor gösteriyor diye ayar yaptırmaya götürdüm. Sağ farı kurcalarken sanırım bir tırnak kırıldı. Selektör atarken sanki göz kırpar gibi yukarı aşşa sallanıyor. Şimdi anladımki ampülde problem.

Birde 160-170den sonra arka taraftan titreşimli bi gürültü geliyordu. Çok yere gösterdim kimse neden olduğunu bulamadı. En son bir usta spoiler ters takılmış dedi. Şaka gibi geldi ama çevirince ses ortadan kalktı. Bilginize

Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım) Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım)

Vites koluna bağlı olan sensörden yapar bazen devreye girip bazen çıkıyordur. Nasıl stop ettiğinde vites kolunu parka almadığında yanıyorsa aynı hatayı veriyor biraz ileri geri vites kolunu oynatırsan düzelebilir. yoksa sensör değişecek ve oda uçuk rakamlar değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALTUNSU53

herkese hayırlı bayramlar.
    konunun başından buyana yazılan butun yorumaları okudum .Gördüğüm kadarıyla bır kaç arkadas harıcınde kımse buyuk bır sorunla karsılasıp yuksek mıktarda paralar harcamak zorunda kalmamiş.Yaklaşik 20 gundur touareg lerle ılgılenıyor ve arastırıyorum. 2.5 kullanıcı tr daha fazla gordugum kadarıyla hem yakıt hemde vergı yonunden ama 2.5 kullanıcılarının gonullerının 3.0 dan yana oldugunu gorunuyor .
    Benim sizlere sormak ıstedığım ınternette suan satılık olan 2005/2006 model 2.5 veya 3.0 lerın km lerı yaşları ıtıbarıyle 200 bın km den asaği yok .Aranizda bu km olup 2.5 veya 3.0 kullanan veya satın alan varmı varsa eğer yasadığı problemlerı bunların malıyetlerını veya sorun açma olasılığı yuksek parçalar hakkında bılgılerını paylasırsa memnun olurum.şu an japon aracı kullanıyorum ve malıyetsız ve sorunsuz bı araç touareg alıp üzücü masraflarla karşılaşip boşa para harcamak ve can sıkıntısı cekmek istemıyorum.

Vw touareg in özelliği uzun yıllar ve uzun yollar gitmesi içindir. Bas marşa git gidebildiğince. Eğer her araçta olduğu gibi servisini ( Yağını , suyunu, vs bakımını) zamanında yapar zorlamadan yormadan düzgün ve temiz yakıtla kullanırsan (Aksilikler hariç) 700 bin banamısın demez. (870 bin yapan alman gördüm) Parçasına gelince servise gidersen biraz tuzlu ama iyi araştırırsan piyasadan orjinalini yada orjinali gibi kalitelisini gayet makul fiyata buluyorsun. Ve japan araçlar kadar arıza yapmaz onlar kadar masraf açmaz. 2.5 ile 3,0 arasında da biraz güç birazda hız farkı var. 2,5 5 silindir 3,0 6 silindir...
    2,5 tdi her sanayide parçası var (çünkü vw transporter 2,5 la aynı motordur) 3,0 ise parçasını her sanayide bulamaya bilirsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: Howlin Wolf

Far ampulleri değiştiği halde yine güzel aydınlatmıyor. Sizce neden olabilir?

Size söylemiştim Osram olsun diye siz farklı almıştınız ebaydan sanırım, benim verdiğim adrestekilere bir bakın ben bir sene oldu takalı gayet memnunum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: scoutman81

quote:

Far ampulleri değiştiği halde yine güzel aydınlatmıyor. Sizce neden olabilir?

Size söylemiştim Osram olsun diye siz farklı almıştınız ebaydan sanırım, benim verdiğim adrestekilere bir bakın ben bir sene oldu takalı gayet memnunum..

Foruma yazmayı unutmusum, problem ampullerde değil far merceklerindemis. Mercekler zamanla kararıyor bu yüzden temizlenmesi gerekiyormus. Ampullerde sorun olunca titreme yapıyor hocam...
  • yeni far yollıyalım yurtdışından??
  • quote:

Orijinalden alıntı: locoste88

yeni far yollıyalım yurtdışından??
    Ankara'da komple far temizliği için aldığım fiyat (2 far için) 500TL (2 ay oluyor) .

İşini iyi yapan başka bir yer bakıyorum. Sol far içerden terleme yapmaya başladı.

Ankara'da bildiğiniz bir yer var mı?
  • scoutman81 S kullanıcısına yanıt
    gardaş defransiyel kilidini bi kapat aç yada acıksa kapat vitesin oldugu yerde anahtar deligi gibi var kontak anahtarını tak çevir çıkart öyle çalıştır bide aracı
  • la bileydim 2 tane far yeni aldım eskilerin sadece ayar plastigi tıktık kacırıyoru tam ayara girmiyordu saglamdı yeni aldım 2 tane bileydim yollardım ;) mercekleri saglamdı
  • mrbwp kullanıcısına yanıt
    ayrıca farlar cok kolay sökülüyor tek tornivadayı aşşaga basınca tak önden cıkıyor birde vidası var ceviriyorsun farı öne dogru ittiriyor acın arkdasını bi hava tutun ne bileyim temizlenir yani @mrbwp
  • scoutman81 S kullanıcısına yanıt
    len gardaşım senin ekranda 70 km re gidiyon gösteriyor artı elfreni çekik lambası yanıyor snin el freni teli kopmuş boş bi yere dur bas iyice el frenini d ye tak gaz la kalkıp gidiyorsa kopmuştur benimde öyleydi tel kopmuştu el freni hiç tutmuyordu bi kontrol et el frenini
  • quote:

Orijinalden alıntı: locoste88

len gardaşım senin ekranda 70 km re gidiyon gösteriyor artı elfreni çekik lambası yanıyor snin el freni teli kopmuş boş bi yere dur bas iyice el frenini d ye tak gaz la kalkıp gidiyorsa kopmuştur benimde öyleydi tel kopmuştu el freni hiç tutmuyordu bi kontrol et el frenini
    Yılın korku filmi

Demontage VW Touareg

https://www.youtube.com/watch?v=0IwcHkjS6gE

Güzel Reklam :https://www.youtube.com/watch?v=W9FHllX1srY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrbwp -- 1 Ağustos 2015; 22:31:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mrbwp

Yılın korku filmi

Demontage VW Touareg

https://www.youtube.com/watch?v=0IwcHkjS6gE

Güzel Reklam :https://www.youtube.com/watch?v=W9FHllX1srY

Alıntıları Göster
    Ampul değişimi kolaymış.
    Far temizliğini deneyip de başarılı sonuç alan oldu mu hiç ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mrbwp

Merhaba,

Yeni kullanıcıları da görmek çok güzel :)

6 Aylık güncel vergi paylaşımı yapayım hemen: 3,2 V6 - 2004 / 1.131,50TL (6 Aylık)

Ankara'da Touareg kullanıcıları bir araya gelsek ne güzel olur.

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaslar bende touareg 4.2 yil 2007 var . Belki siz yardimci olursunuz DVD ve Tv izliyorum arabada ancak araba haraket etdiginde ekran siyaha donuyor yalniz ses geliyor. Ekrani hep acik saklamanin yolu varmi ?

• Forever79 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,Ilk kez 4.2 Toureg benzinli sahibi olmak üzereyim.2004 model.Fiyat ve sürüç hakkında bilgisi olan var mı?Teşekkürler
  • xeyyam1907 kullanıcısına yanıt
    Selam,tv anteni arka cam üzerinde olduğu için,araba hareket ettiğinde yayın kopar,sadece ses kalır.Görüntü sabit isteniyorsa,Arabanın üzerine anten takılıyoruz.Bence hiç düşünme😀
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esco2011

Selam,tv anteni arka cam üzerinde olduğu için,araba hareket ettiğinde yayın kopar,sadece ses kalır.Görüntü sabit isteniyorsa,Arabanın üzerine anten takılıyoruz.Bence hiç düşünme😀
    Yol bilgisayarında bu uyarıları verdi. Ne anlama geliyor bilen var mı?

Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım)

Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım)

Ayrıca 1 hafta içerisinde 3 kere fren lambaları patladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Howlin Wolf -- 8 Eylül 2015; 13:23:04 >

• Howlin Wolf kullanıcısına yanıt
    FAULT RUNING GEAR WORKSHOP: Bu uyarı bende de olmuştu. Başıma gelen duruma göre şu bilgiyi paylaşabilirim. Yükseltme alçaltma özelliği sorunsuz çalışır ama bir arıza olduğunu gösterir büyük ihtimalle. Bir süre sonrada körüklerden sorunu olanlar yada kompresörünün değişmesi gerekebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forever79

FAULT RUNING GEAR WORKSHOP: Bu uyarı bende de olmuştu. Başıma gelen duruma göre şu bilgiyi paylaşabilirim. Yükseltme alçaltma özelliği sorunsuz çalışır ama bir arıza olduğunu gösterir büyük ihtimalle. Bir süre sonrada körüklerden sorunu olanlar yada kompresörünün değişmesi gerekebilir.

Aynen dediğiniz gibi yükseltme alçaltma sorunsuz çalışıyor. Birde aküm zayıf bu yüzden de olabilir mi sizce?
  • Howlin Wolf kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle akü ile ilgisi yoktur.
    Servisten net bilgi alırsınız. Biraz can sıkıcı bir durum olabilir. Duygusal olarak.
    İnşallah büyük bir sorun değildir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Forever79

Aynen dediğiniz gibi yükseltme alçaltma sorunsuz çalışıyor. Birde aküm zayıf bu yüzden de olabilir mi sizce?

Alıntıları Göster
    Selam, aynı uyarı bende de 1-2 defa olmuştu. Fakat kompresörlerde bir problem çıkmadı. ,

Çok nadir arada bir yapıyordu (en son 1-2 ay önce yapmıştı ama sizin ekrandaki gibi bir çok uyarı yoktu) ve genellikle gün içinde aracı ilk çalıştırır çalıştırmaz hareket ettiğim zamanlarda (kompresör dolmasını bekleyemediğim zamanlarda) oluyor ve sonra stop edip yeniden çalıştırdığımda kayboluyor.

Biraz araştırmıştım zamanında, bu durum anlık bir voltaj eksikliğinden ve soğuk havalarda nadiren olabilirmiş. Dediğiniz gibi akü eskiyse de olabilir.

Şuradan da bir bakın: http://www.clubtouareg.com/forums/f43/fault-running-gear-workshop-23900.html

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.