Şimdi Ara

Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
276
Cevap
16
Favori
186.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun, kazasız belasız gülegüle kullanın.
  • Banada aşırı yumuşak geliyo.
    Ön tekerlerinizin havasını kontrol edin bi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forever79

Banada aşırı yumuşak geliyo.
    Ön tekerlerinizin havasını kontrol edin bi.
    Çok teşekkürler arkadaşlar, hepimiz problemsiz ve keyifle bineriz inşallah...
    Direksiyona gelince, ben 275 taban lastik taktım, direksiyon hala gayet hafif...

@Howlin Wolf
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erbil7

Çok teşekkürler arkadaşlar, hepimiz problemsiz ve keyifle bineriz inşallah...
    Direksiyona gelince, ben 275 taban lastik taktım, direksiyon hala gayet hafif...

@Howlin Wolf
    Yorumlarınıza bakılırsa benim aracında direksiyonda bir problem var. Park ederken 2 elle çevirdiğim oluyor bazen
  • Merhabalar, baştan sona kadar yazdıklarınızı okudum. Öncelikle faydalı paylaşımlarınız için teşekkür ederim..

Bende yaklaşık 1 hafta önce 2004 3.2 v6 183.000 km de bir Touareg sahibi oldum.. Aracı Ankara'dan alıp, İstanbul'a getirdim.. Bu kısa süredeki izlenimlerimi paylaşmak isterim..

Almadan önce, Ankarada Aydınlar diye bir serviste kontrollerini yaptırdım genel olarak araç sağlam durumda çıktı..
    430 TL ye depoyu fulledim; yarım depoyla 320 km
    Tam depoyla 600 km civarında bir yol yaptım (Ankara - istanbul) tabi arada vitesi S 'e alıp anlık yakıt tüketimini 60lt lerde gördüğüm oldu :) Şuanda: Şehirlerarası 14-15 lt/km, Şehiriçi 17-18 lt/km.
    Güç kendine hayran bırakıyor, yol tutuşu, içerideki konfor, aydınlatma vb çok keyifli.. Anahtarsız çalıştırma, airmatik,
    4koltuk ısıtma ve bir çok şey gayet özel..
    Neden yok dediğim şeyler;
    Anahtardan aynaları ve camları kapatamıyor ve açamıyoruz.. Gizli bir özelliktir açılabiliyordur diye bir ümidim var :)

Araçta evet ciddi bir sorun yok, ama halledilmesi gerekenleri kendimce sıraladım.. Bu konularda fikirlerinizi almak isterim

1) LPG Seçimi: hangi markayı ve istanbulda nereyi önerirsiniz ? mrbwp 4-5 günde lpg nin aküyü boşaltma olayı biraz canımı sıktı, fakat vermiş olduğun rakkamlarda " taktır lpgyi rahat rahat gez " diyor :) performansı etkiliyor mu ? @mrbwp
    2) TUŞLAR; İçeride soyulan tuşlar özellikle direksiyon ve arka klima bölümü, bu konuda yapışkanları deneyen var mı?
    3) PASPAS; Aracın içi bej rengi, güzel kumaş bir paspas takımı bulamadım..
    4) CD-USB : Araca önceki sahibi, torpito gözüne usb device taktırmış.. Ne usb çalışıyor ne de Cd okuyor.. Radyo ya talim :) bagajdaki cdChanger da malesef çalışmıyor, sanki iptal edilmiş gibi.. ( servise götürüp göstereceğim )
    5) NAVİ: Navigasyon u açmaya çalıştığımda cd istiyor; nereden temin edebilirim ?
    6) LASTİK: Aracın üzerinde yeni 255 55 R18 kış lastikleri var, mevsimlik yumuşak konforu arttıracak 4 adet lastik almak istiyorum, önerinizi var mı ?
    7) GERİ görüş kamerası taktıran veya bir fikri olan var mı ?
    8) KOLTUK koltuk hafıza ayarını bir türlü yapamadım, ya bir arızası var yada ben bilmiyorum. SET e basıp 1 e basıyorum alakasız bir model alıyor. Basılı tuttum olmadı aynı anda bastım olmadı :)

Biraz uzun oldu :) ama aklimdaki sorulari bir seferde soriyim dedim.. Şimdiden teşekkürler..
  • enginzone E kullanıcısına yanıt
    Selam,

Öncelikle hayırlı olsun aracınız.

Ayna konusunda hem fikiriz. Keşke öyle bir özellik olsa. Hatta kapıları kumandadan kilitleyince sunroof - camlar da kapansa. Bazen unutuyor insan :)

1- Lpg-Akü sorununu akü değişimi ile hallettim (Bosch 100A). Geçenlerde 7-8 gün araç hiç çalıştırılmadı. Aracı daha ilk çalıştırdığımda hemen aldı. Problemin kaynağı, akünün şarj tutma özelliğini yavaş yavaş kaybetmeye başlamış olması. Eğer akünüz iyi durumda ise bu konuda bir sıkıntı yaşamazsınız.
    Lpg seçiminde bilmiyorum diğer arkadaşlar ne düşünür ama, Prins tavsiye ediliyor genelde bu tarz yüksek hacimli araçlarda. Hatta Prins taktırıken valve kiti var onu da tavsiye ediyorlar. Ben de araştırıyorum.
    Ben aracı Lpg'li aldım. Gayet memnunum. Depoyu simit tüp yapmışlar ve gayet memnunum. Tek sıkıntı her 220Km'de bir depoyu doldurmanız gerek :) Büyük depo olursa bagajda yer kaplıyor.

2- Tuşlar konusunda yapışkan deneyeni gördüm. Ama ben yaptırmama kararı aldım. Çok basit duruyor gibi geldi bana.

6- Lastik, Goodyear Efficient Grip M+S 255/55 r18 kullanıyorum. Yol tutuşundan memnunum. Ama halen aklımda Michelin Latitude Cross Dt kaldı. Dişlerinden dolayı hem arazi-hem asfalt kullanımı için daha iyi olurdu gibi geliyor ama asfaltta diğer lastiklere göre biraz daha gürültülü diye pek tavsiye etmediler. onun dışında bu lastiği de düşünebilirsiniz.

8- koltuk ayarlamayı kullanım kılavuzundan bulabilirsiniz. Şimdi ben de hatırlamıyorum tam olarak. Kontağı kapatıp açıyordunuz sonra sete falan basıyordunuz gibi bir şeyler yapmak gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrbwp

Selam,

Öncelikle hayırlı olsun aracınız.

Ayna konusunda hem fikiriz. Keşke öyle bir özellik olsa. Hatta kapıları kumandadan kilitleyince sunroof - camlar da kapansa. Bazen unutuyor insan :)

1- Lpg-Akü sorununu akü değişimi ile hallettim (Bosch 100A). Geçenlerde 7-8 gün araç hiç çalıştırılmadı. Aracı daha ilk çalıştırdığımda hemen aldı. Problemin kaynağı, akünün şarj tutma özelliğini yavaş yavaş kaybetmeye başlamış olması. Eğer akünüz iyi durumda ise bu konuda bir sıkıntı yaşamazsınız.
    Lpg seçiminde bilmiyorum diğer arkadaşlar ne düşünür ama, Prins tavsiye ediliyor genelde bu tarz yüksek hacimli araçlarda. Hatta Prins taktırıken valve kiti var onu da tavsiye ediyorlar. Ben de araştırıyorum.
    Ben aracı Lpg'li aldım. Gayet memnunum. Depoyu simit tüp yapmışlar ve gayet memnunum. Tek sıkıntı her 220Km'de bir depoyu doldurmanız gerek :) Büyük depo olursa bagajda yer kaplıyor.

2- Tuşlar konusunda yapışkan deneyeni gördüm. Ama ben yaptırmama kararı aldım. Çok basit duruyor gibi geldi bana.

6- Lastik, Goodyear Efficient Grip M+S 255/55 r18 kullanıyorum. Yol tutuşundan memnunum. Ama halen aklımda Michelin Latitude Cross Dt kaldı. Dişlerinden dolayı hem arazi-hem asfalt kullanımı için daha iyi olurdu gibi geliyor ama asfaltta diğer lastiklere göre biraz daha gürültülü diye pek tavsiye etmediler. onun dışında bu lastiği de düşünebilirsiniz.

8- koltuk ayarlamayı kullanım kılavuzundan bulabilirsiniz. Şimdi ben de hatırlamıyorum tam olarak. Kontağı kapatıp açıyordunuz sonra sete falan basıyordunuz gibi bir şeyler yapmak gerek.
    Herkese merhaba,

Bayram tatilinde Ege kıyı turu yapmayı düşünüyorum. Kabaca bir rota planladım İzmir'den başlayıp Alanya'dan çıkacağım.

Tahmini km hesabım 2000-2500km civarı olacak.

Yola çıkmadan önce balataları değiştirmem gerek. Artık sertleşmeye ve ötmeye başladılar. Aramızda yakın zamanda balatalarını değiştiren oldu mu?

Marka olarak Bosch dışında tavsiye edeceğiniz kaliteli bir marka var mıdır?

Diğer bir soru da evaporatörü temizleteniniz oldu mu hiç? Klimadan pis kokular gelmeye başladı artık. Onu da aradan çıkartmam gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrbwp

Herkese merhaba,

Bayram tatilinde Ege kıyı turu yapmayı düşünüyorum. Kabaca bir rota planladım İzmir'den başlayıp Alanya'dan çıkacağım.

Tahmini km hesabım 2000-2500km civarı olacak.

Yola çıkmadan önce balataları değiştirmem gerek. Artık sertleşmeye ve ötmeye başladılar. Aramızda yakın zamanda balatalarını değiştiren oldu mu?

Marka olarak Bosch dışında tavsiye edeceğiniz kaliteli bir marka var mıdır?

Diğer bir soru da evaporatörü temizleteniniz oldu mu hiç? Klimadan pis kokular gelmeye başladı artık. Onu da aradan çıkartmam gerek.

Alıntıları Göster
    merhabalar

vw touareg 2.5 tdi 2004-2006, nissan pathinder 2.5tdi 2005-2006, nissan pajero 2004-2006 3.2did

bu araçlar arasında kaldık. arazıye cok cıkılmayacak. sehır ıcı ve sehıdısında kullanılacak bır arac olacak. benım gonlumden vw ya da nissan geciyor. bir yandan da pajero nun motoru ve yuruyenı daha ıyı dıye dusunuyoruz. toureg ise 2.5 tdi yerine 3.0 tdi sinin daha iyi oldugunu soyluyorlar. butcemız maks 65 bin tl. yardımlarınızı rıca edıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mendini

merhabalar

vw touareg 2.5 tdi 2004-2006, nissan pathinder 2.5tdi 2005-2006, nissan pajero 2004-2006 3.2did

bu araçlar arasında kaldık. arazıye cok cıkılmayacak. sehır ıcı ve sehıdısında kullanılacak bır arac olacak. benım gonlumden vw ya da nissan geciyor. bir yandan da pajero nun motoru ve yuruyenı daha ıyı dıye dusunuyoruz. toureg ise 2.5 tdi yerine 3.0 tdi sinin daha iyi oldugunu soyluyorlar. butcemız maks 65 bin tl. yardımlarınızı rıca edıyorum.

Alıntıları Göster
    Merhabalar,

Ufak ufak eksikleri tamamlamaya başladık.

Beylikdüzünde bir Prins bayisinde LPG yi taktırdım şimdilik herhangi bir performans kaybı vb şeyler yaşamadım.
    İlerleyen günlerde bende tecrübelerimi sizinle paylaşırım.

Direksiyon ve konsoldaki soyulan düğmeler için bir ince bir kalın asetat kalemi aldım ve ince ince rütuş yaptım. kusursuz diyemeyiz fakat eski halinden çok daha iyi olduğu kesin :) resmleri önce/sonra olarak paylaşıyorum bir göz atın, çok sinir bozucu olan bu soyulmalar bir nebze daha iyi oluyor.
    havalandırma düğmelerini daha yapmadım + - şekilleri biraz zorliyacak gibi:)

Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım) Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım)
  • iyi günler arkadaşlar 2011 bir touareg aldım belki klasik bir soru olacak ama multimedia+geri görüş kamerası ile yan basamak ihtiyacım var öneriniz ne olur
  • borankr B kullanıcısına yanıt
    Geri görüş kamerası bende istiyorum, yaptıran veya kullanan biri var ise paylaşmasını rica ederim. Orjinal ekranı kullanarak geri vitese taktığımda açılan bir ekran sağlamak mümkün mü acaba ?

Multimedia konusunda torpitoda bir USB Memory Aux Girişi var. CD Changer'ı iptal ediyor fakat bir hayli kullanışlı 6 farklı klasör yapmanıza imkan sağlıyor. Eğer taktırıp çalıştıramayan arkadaşlar varsa; Klasör isimleri CD01, CD02 CD03...CD06 şeklinde olmalı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginzone

Geri görüş kamerası bende istiyorum, yaptıran veya kullanan biri var ise paylaşmasını rica ederim. Orjinal ekranı kullanarak geri vitese taktığımda açılan bir ekran sağlamak mümkün mü acaba ?

Multimedia konusunda torpitoda bir USB Memory Aux Girişi var. CD Changer'ı iptal ediyor fakat bir hayli kullanışlı 6 farklı klasör yapmanıza imkan sağlıyor. Eğer taktırıp çalıştıramayan arkadaşlar varsa; Klasör isimleri CD01, CD02 CD03...CD06 şeklinde olmalı...
    Nokia telefon tutacağını söktüm fakat ayağını bıraktım içerisinde bir kablo var. niyetim oraya uygun bir iphone tutacağı ayarlayabilmek.
    tabi mevcut kablonun ucuna Iphone kablosu takıp sisteme entegre falan edebilir miyim diye sadece aklımdan geçiriyorum :) şarj etse yine yeter.
    Yandex navigasyon çok kullanıyorum. telefon orada dursa bile çok iş görür.

Ayrıca aracın navigasyonu için aşağıda resimde gözüken RN S2 Cdsi varsa, bulan gören indiren biri haber etsin:)
    Sizinkilerde navigasyon direk çalışıyor mu? Türkiye haritası var mı ? uğraşmaya değer mi yani ?

Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım) Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım)
  • enginzone E kullanıcısına yanıt
    Engin bey selam.
    Yetkili seviste aradığınız cevabı bulamıyorsunuz ama sokakta 5 yönlü kamera dahil ( çok gerekli mi bilmem 6.000 TL diyorlar) herşeyi takıyorlar.
    El mahkum çin mallarına yöneliyorsunuz çünkü zenec dahil touareg için OEM yok. VW nin diğer modeller için seçenek çok. Çin mallarıda araç için üretildiği için ön konsol orjinal gibi duruyor. 1 haftadır kullandığım için tam kurcalayıp cihaza tam hakim olamadım, arada donması olmasa cihaz mükemmel diyebilirim ama belki ilerleyen zaman beni pişman edecek. USB girişine 1TB büyüklüğünde external HD taktım içine attığım film ve müziklerde problem yok. Geri görüş kamerası aktif ve fonksiyonel. Herşey yazılım USB girişine bir SD kart okuyucusu takarsan orjinal ekranda bir navigasyona bile sahip olabilirsiniz.
    İyi günler
  • bn belçikada yaşıyorum 2004 model r5 aracımı 7 senedir 3200 kilometre sorunsun türkiyeye giriş yaptım size tecrubelerimden bahsedeyim biraz :) 1 sene bi şarap mahseninde dışarda kışın yatırdım fazla çalıştırmadım hortumlar dondu cok soguktu normal olarak aküde eskiydi tamamen yenilendi neyse izine gidecegim ay bakıma soktum hortumlar degişti dendi avusturyada dinlenirlen alttan su kaçırdıgını gördüm üsten koyuyorum 1 saate tamamen bitiyordu arabada hem su hem hava sogutma sistemi var hararet hep aynı kaldı tr ye kadar geldim sonra yaptırmıştım :) daha aklımda cok macera var yazacagım şimdilik bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: locoste88

bn belçikada yaşıyorum 2004 model r5 aracımı 7 senedir 3200 kilometre sorunsun türkiyeye giriş yaptım size tecrubelerimden bahsedeyim biraz :) 1 sene bi şarap mahseninde dışarda kışın yatırdım fazla çalıştırmadım hortumlar dondu cok soguktu normal olarak aküde eskiydi tamamen yenilendi neyse izine gidecegim ay bakıma soktum hortumlar degişti dendi avusturyada dinlenirlen alttan su kaçırdıgını gördüm üsten koyuyorum 1 saate tamamen bitiyordu arabada hem su hem hava sogutma sistemi var hararet hep aynı kaldı tr ye kadar geldim sonra yaptırmıştım :) daha aklımda cok macera var yazacagım şimdilik bu kadar
    Sağ ön hoparlörüm cızırtılı ses veriyor. Bu yüzden değştirmeyi düşünüyorum. Ön kapılardaki hoparlör ölçülerinin bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Howlin Wolf

Geçen hafta yağan yağmurla gelen çamuru fırsat bilip biraz eğlendim

Alıntıları Göster
    herkese hayırlı bayramlar.
    konunun başından buyana yazılan butun yorumaları okudum .Gördüğüm kadarıyla bır kaç arkadas harıcınde kımse buyuk bır sorunla karsılasıp yuksek mıktarda paralar harcamak zorunda kalmamiş.Yaklaşik 20 gundur touareg lerle ılgılenıyor ve arastırıyorum. 2.5 kullanıcı tr daha fazla gordugum kadarıyla hem yakıt hemde vergı yonunden ama 2.5 kullanıcılarının gonullerının 3.0 dan yana oldugunu gorunuyor .
    Benim sizlere sormak ıstedığım ınternette suan satılık olan 2005/2006 model 2.5 veya 3.0 lerın km lerı yaşları ıtıbarıyle 200 bın km den asaği yok .Aranizda bu km olup 2.5 veya 3.0 kullanan veya satın alan varmı varsa eğer yasadığı problemlerı bunların malıyetlerını veya sorun açma olasılığı yuksek parçalar hakkında bılgılerını paylasırsa memnun olurum.şu an japon aracı kullanıyorum ve malıyetsız ve sorunsuz bı araç touareg alıp üzücü masraflarla karşılaşip boşa para harcamak ve can sıkıntısı cekmek istemıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALTUNSU53

herkese hayırlı bayramlar.
    konunun başından buyana yazılan butun yorumaları okudum .Gördüğüm kadarıyla bır kaç arkadas harıcınde kımse buyuk bır sorunla karsılasıp yuksek mıktarda paralar harcamak zorunda kalmamiş.Yaklaşik 20 gundur touareg lerle ılgılenıyor ve arastırıyorum. 2.5 kullanıcı tr daha fazla gordugum kadarıyla hem yakıt hemde vergı yonunden ama 2.5 kullanıcılarının gonullerının 3.0 dan yana oldugunu gorunuyor .
    Benim sizlere sormak ıstedığım ınternette suan satılık olan 2005/2006 model 2.5 veya 3.0 lerın km lerı yaşları ıtıbarıyle 200 bın km den asaği yok .Aranizda bu km olup 2.5 veya 3.0 kullanan veya satın alan varmı varsa eğer yasadığı problemlerı bunların malıyetlerını veya sorun açma olasılığı yuksek parçalar hakkında bılgılerını paylasırsa memnun olurum.şu an japon aracı kullanıyorum ve malıyetsız ve sorunsuz bı araç touareg alıp üzücü masraflarla karşılaşip boşa para harcamak ve can sıkıntısı cekmek istemıyorum.

İyi günler hocam.. 2005 Model R5 Tdi kullanıcısıyım. Aracım şuanda 240.000 civarında ve klima kompresorü ile direksiyon pompası arızalı. Gelecek hafta 2 gün özel servise bırakçam . Bunun haricinde bir problem yaşamadım. Bütçeniz el veriyorsa 3.0 Tdi öneririm. Yakıt tüketimleri nerdeyse aynı...
  • Ben 2015 touareg 3.0 tdi aldım bunu kulanan arkadaşlar var mı?
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Touareg için Bagaj havuzu önerisi olanlar var mı?
  • touareg ın bulamadıgız yada fiyat karşılaştırması yapmak istedigin parçaları bana sorabilirsiz isteyene parça yollıyabilirim dhl ile belçikadam
     Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım) Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım) Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım)
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.