Şimdi Ara

Volkswagen Tiguan 2016

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
39
Cevap
2
Favori
1.184
Tıklama
Giriş
    4866 Mesaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İMAX 3D -- 22 Şubat 2016; 10:31:10 >

|
    |
  • Araba yeni diye çıkıyor içine bakıyorsun, direksiyon, vites topuzu, butonlar %90 aksam halihazırda olan golf passat gibi araçlardan alınma. Ben 2016 model yeni kasa bir araç alıyorsam içinin de değişik yeni olmasını beklerim. 5 sene önce piyasaya çıkmış aracın içiyle aynı olacaksa ne manası var yeni diye almanın? İşte vw bu yüzden sıkıcı. 2016 arabasının içiyle 2010 arabasının içi aynı. Hondaya bak mesela güncel civic ile 2016 civic tamamen farklı. İnsana bir heyecan geliyor. Peugeot'ya bakıyorsun önceki 308 ile yenisi tamamen farklı araçlar. Yeni bir araç aldığını düşündürüyor, iç mekanı keşfediyorsun. Bu aynı iç mekan halihazırdaki modelden direksiyon alma vs olayları baydı beni vw'de, aşırı sıkıcı.

Eski kasası motor, donanım, sürüş hissi, kullanışlılık ve en baştada tasarım bakımından rakipleriinin gerisindeydi.
    Yenisininde akıbeti aynı olacak gibi.

• Yüzbaşı
    903 Mesaj
    Ne zaman gelecek bakalim, canli incelemek lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Merakla bekliyoruz Türkiye fiyatlarını
    |
    |
    Stopları diğer vw modellerinden daha iyi olmuş bana göre.

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ml_csd_ds -- 22 Şubat 2016; 13:59:24 >

Bu mesajini okuyan vag grubu derin uzuntuye girip hemen iflasini verdi

|
    |
    ukubat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Doğru söylemis neden sinirlendin?
    Tiguan 2008de çıktı ve makyaj yiyeli de cok oldu.

|
    |
    Hazan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ml_csd_ds

Edeceği fiuat 60-70 bin. Türkiyede 150 bin olur bu araç.

60-70 e reno sümbül satmıyolar..
    Vw abi

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: tyrant1907

quote:

Orijinalden alıntı: ml_csd_ds

Edeceği fiuat 60-70 bin. Türkiyede 150 bin olur bu araç.

60-70 e reno sümbül satmıyolar..

Reno sembol yapım maliyeti (işçilik dahil) 5-10 bini geçemeyecek araç. O kadar çok vergi alıyorlar ki (% 145 vergi) teneke reno sembol için 60-70 bin tl normal geliyor.

|
    |

Orijinalden alıntı: ukubat

Eski kasası motor, donanım, sürüş hissi, kullanışlılık ve en baştada tasarım bakımından rakipleriinin gerisindeydi.

Eski kasa tiguanın tasarım dışında eksiği değil fazlası var rakiplerinden.

İç mekan oldukça işlevsel ve geniş, sürüşü oldukça dinamik ve rahat. Ayrıca kasa değişimi geleceği için özel donanım paketleri geldi ve ağzına kadar dolu neredeyse.

Yeni kasa için konuşursak tiguan yeni getirdiği 1.5 motorlar ile bu aracı piyasaya sürmez ise tercih edilmez. Kuga iyi bir fiyat ile 1.5 dizel otomatik olarak makyaj sonrası tercih edilir

Ben de makyajli kasa tiguan sahibiyim. Arkadasa kismen katiliyorum , kismen dedigim kisim kasanin dis gorunumunun x markalarin yeni kasa veya makyaj cikarmasiyla eski durmasi. Mesela tucson u cok begeniyorum. Ama yeni kasa tiguani daha canli kanli gormeden, test etmeden hemen akibete baglamasi garip geldi. Nasil gorus bildirdiyse ben de gorus bildirdim

|
    |
    jimhendrix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

quote:

Orijinalden alıntı: ukubat

Eski kasa tiguanın tasarım dışında eksiği değil fazlası var rakiplerinden.

İç mekan oldukça işlevsel ve geniş, sürüşü oldukça dinamik ve rahat. Ayrıca kasa değişimi geleceği için özel donanım paketleri geldi ve ağzına kadar dolu neredeyse.

Yeni kasa için konuşursak tiguan yeni getirdiği 1.5 motorlar ile bu aracı piyasaya sürmez ise tercih edilmez. Kuga iyi bir fiyat ile 1.5 dizel otomatik olarak makyaj sonrası tercih edilir

Tasarımda anlaştıysak;
    -Motor ne olacak 1.6 dizeli yok
    -Birde donanıma bakalım en dolu Qasqai ile Tiguan kıyaslayın isterseniz.
    Qasqai'de standart olanlar Tiguanda opsiyonel
    Örnek;
    Anahtarsız giriş
    Cam tavan
    Deri koltuk ve ısıtma
    4 adet çevre görüş kamerasi
    Navigasyon
    Çarpışma önleme freni
    Metalik renk
    Bi-led far
    Paralel park asistanı
    Şerit takip
    Trafik İşareti Tanımlama Sistemi
    ......
    aklıma gelmeyen bir sürü donanım

bunlar en full Qasqai de standart Tiguanda ise opsiyonel.
    |
    |

• Binbaşı
    1888 Mesaj
    Markalar motor teknolojisinde ileri giderken Vw her çıkardığı araçta geri gidiyor.

2000cc dizel 110hp - 150hp

2000cc benzinli 180hp - Daha geçen yıla kadar 1.400cc motordan çıkardığı beygiri şimdi 2000 motordan çıkartıyor.

Demek ki neymiş çıkmıyormuş,çıkartamıyormuşsun olmayınca olmuyormuş. İnsanları denek olarak kullanmamak gerekiyormuş.

Avrupada değil ama Amerika da öperler adamı.

Yapamıyorsan alacaksın,bükemediğin eli öpeceksin. Bak Mercedes'e anlaştı Renault'la tıkır tıkır satıyor beyin bedava.

Araba değşet olmuş yalnız baya baya beğendim. Q3-Q5 sittin sene satamaz artık.

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsav12 -- 22 Şubat 2016; 15:58:30 >
    |
    |
    6496 Mesaj
    Araba yeni diye çıkıyor içine bakıyorsun, direksiyon, vites topuzu, butonlar %90 aksam halihazırda olan golf passat gibi araçlardan alınma. Ben 2016 model yeni kasa bir araç alıyorsam içinin de değişik yeni olmasını beklerim. 5 sene önce piyasaya çıkmış aracın içiyle aynı olacaksa ne manası var yeni diye almanın? İşte vw bu yüzden sıkıcı. 2016 arabasının içiyle 2010 arabasının içi aynı. Hondaya bak mesela güncel civic ile 2016 civic tamamen farklı. İnsana bir heyecan geliyor. Peugeot'ya bakıyorsun önceki 308 ile yenisi tamamen farklı araçlar. Yeni bir araç aldığını düşündürüyor, iç mekanı keşfediyorsun. Bu aynı iç mekan halihazırdaki modelden direksiyon alma vs olayları baydı beni vw'de, aşırı sıkıcı.

Uzunluklar, ekler arasındaki açılar, açı ölçer, 30'luk cetvel ve güzel bir çizim kalemi ile şu aracı çizemeyecek insan yoktur

|
    |
    http://app.volkswagen.de/ihdcc/de/configurator.html#31105
    Bu aracın tasarımı gerçekten çıktığı zaman çok beğendim ama kandırmaca oldu resmen.R- line versiyonu gerçekten çok ilgimi çekti ve tasarımsal olarak çok iyi buldum.
    Ama sonra bu linkini attığım sitedeki resmini görünce birden fikrim değişti.Yani highline ile farları kurtarmışlarda trendline versiyonu çok berbat gözüktü gözüme.

Bu araç alınırsa R-line versiyonunu alırdım onun tasarımı çok daha ilgimi çekti ama standart versiyonunda biraz hayal kırıklığına uğradım.
    Güncel kasa tiguanı sürüş kalitesi ve tasarım olarak sevmiyorum rakiplerine oranla başarısız buluyorum benim fikrim tabi çok hoşuma gitmiyor.
    Mesela tucson,sportage veya kugaya göre 1 tık daha aşağıda ama qashqaiden daha iyi.

Şimdi karşılaştırırsak qashqai,tucson,sportage ve kuga ile karşılaştırmamız lazım bunlar oluşturuyor zaten Suv pazarını bunlarla karşılaştırmak lazım.
    1.6 Tdı uygun fiyatla gelirse yani 1.6 tdı manuel en baz versiyon 80 veya 85 civarında olursa çok satacaktır.Otomatikte gelirse 6 ay değil 16 ay sıra olur.

Ve güncel modeldeki eksiklerini tamamlayacaklarını düşünüyorum beklentim yüksek umutluyum tigudan
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
SEO
haberler
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.