Şimdi Ara

Volkswagen Polo 2020 (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Polo77777 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
2.093
Cevap
50
Favori
146.282
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Vw >> Volkswagen Polo 2020 (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    799 Mesaj
    Herkese merhaba. Bugün 2009 Getz otomatik aracımı sattım, nasip olursa daha önceden opsiyonladığım 1.0 95ps Dsg comfortline +hız sabitleyici beyaz renk aracı alacağım, fiyat 97bin lira. Kısaca olumlu olumsuz beni neler bekliyor bahsedebilir misiniz?

Donanım olarak sadece elektronik klima olmayışı üzüyor beni.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Olumsuzu söyleyeyim kol dayama cok cok cok aşağıda duruyor, şahine biner gibi yan yan süreceksin kolunu dayamak istersen,eski pololarda ayarlanabilir kol dayama yani aşağı yukarı kaldırma, yeni poloda sadece öne arkaya çekme var, yukarı yükseltmeyi kaldırmışlar 1,90 boyun varsa tam ideal benim boyum 1,75 bana alçak kalıyor,arabada başka olumsuz yön ben görmedim.

Benim aldığımda highline ile comfortline arasında 5 bin liralık fark vardı, hesapladım üstündeki farklılıklar 8bin kusur tutuyordu o yüzden highline aldım, bana kalırsa sende hesapla ona göre al, birde unuttum arkasında tsi yazısı olmayan pololar en son çıkan pololar ona göre ben ona dikkat ederek aldım şahsen :)

comfortline ve highline arasındaki farklar;(comfortline da olmayan highline da olan)

1.ön sis far
    2.ön krom cıta
    3.otomatik klima
    4.araç içi konsoldan kapılara kadar uzanan neon çizgi ışık(ambians aydınlatması)
    5.8 inç dokunmatik ekran
    6.16 inç jant
    7. Hız sınırlayıcı
    8.led stop lambaları
    9.radyo ve mp3lerdeki resim simgesi(comfortline da yok diye hatırlıyorum yanlışsa uyarın)
    10.karanlıkta otomatik yanan farlar(buda yoktu sanırım comfortline da)

Bir özellik daha olması lazım ama aklıma gelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slayker -- 7 Eylül 2018; 3:35:26 >
    |
    |
    ysf87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    799 Mesaj

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Boyum 1.90 olmasa da 180’den fazlayım. 👍

Otomatik yanan farlar Polo’da standart yani Comfort’da da var.

Hız sabitleyici olduğundan hoz limitleyici de var araçta.

Jantlara takılmıyorum zira 15” lastikler daha ucuz :)

Mp3’lerde simge de çok önemli değil 6 hoparlör standart.

Ambiyans aydınlatması olsa güzel olırdu.

Son çıkan polo’lardan olacağını sanmıyorum zira fiyatı liste fiyatına göre baya düşük 60günlük stok yaşı vardı.

Unuttuğunuz özellik kararan iç dikiz aynası mı acaba ama o da comfort’da var.

Highline ile arasında 10bin liradan fazla vardır muhtemelen.

Ekleme: Cd çalar yokmuş Comfort’da ama sd kart ve usb var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysf87 -- 7 Eylül 2018; 7:2:32 >
    |
    |
    Bahsedilenler: slayker

Orijinalden alıntı: ysf87

Herkese merhaba. Bugün 2009 Getz otomatik aracımı sattım, nasip olursa daha önceden opsiyonladığım 1.0 95ps Dsg comfortline +hız sabitleyici beyaz renk aracı alacağım, fiyat 97bin lira. Kısaca olumlu olumsuz beni neler bekliyor bahsedebilir misiniz?

Donanım olarak sadece elektronik klima olmayışı üzüyor beni.
    1.0tsi comf. Beyaz dsg hiz sabit. Cam tavan 30 gun once aldim 96.7 e

Guzel fiyat sizinki

Gule gule kullanin

Dsg şahane

Start stop sayesinde isinma minimum rahatca kullanirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ka.selcuk -- 7 Eylül 2018; 11:23:53 >
    |
    |
    Pan.cam tavan
    2018 model
    Beyaz
  • Yüzbaşı
    799 Mesaj

Sordum 103’e Highline vardı onu aldım, hız sabitleyici yok ama 6bin liraya highline oldu, elektronik klima ve ambiyans aydınlatma cezbetti.

30 gün önce 1.4 Tsi Dsg Highline Golf’ü 130’a aldım. O zamanki fiyatlar olsa yine Golf alırım.

|
    |
    Bahsedilenler: ka.selcuk , slayker

Sordum 103’e Highline vardı onu aldım, hız sabitleyici yok ama 6bin liraya highline oldu, elektronik klima ve ambiyans aydınlatma cezbetti.

30 gün önce 1.4 Tsi Dsg Highline Golf’ü 130’a aldım. O zamanki fiyatlar olsa yine Golf alırım.
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın, golf tabi ki başka ama poloda golfun kardeşi sonuçta, akrabalar... yeni poloya bakan araçtan çok anlamayanlar poloyu golf sanıyor zaten, epey bir golfe benzettiler aracı, hem içte hem dışta baya bir genişlettiler, şuan bmw 118i'den bile büyük bir iç hacmi var arabanın... bu arada yazıyı okuyupta bilmeyenler için otomatik klima (-) tuşu ile kapanıyor :)
    quote:

Orijinalden alıntı: slayker

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın, golf tabi ki başka ama poloda golfun kardeşi sonuçta, akrabalar... yeni poloya bakan araçtan çok anlamayanlar poloyu golf sanıyor zaten, epey bir golfe benzettiler aracı, hem içte hem dışta baya bir genişlettiler, şuan bmw 118i'den bile büyük bir iç hacmi var arabanın... bu arada yazıyı okuyupta bilmeyenler için otomatik klima (-) tuşu ile kapanıyor :)

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim. B sınıfı bir arabaya 100k vermek çok mantıklı gelmese de artık bu fiyatlara alışmak lazım.

Ben Getz’in üzerine 55-60 ekleyerek hem 10 yıl yenilemiş olduk hem de biraz daha iyi araba olmuş oldu diye bakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysf87 -- 7 Eylül 2018; 19:49:51 >

• Çavuş
    55 Mesaj

Rica ederim aynen öyle, arabanın piyasasını araştırdın mı bilmiyorum ama sahibindene 1 kaç hafta bakman yeterli, 2018 modeli en az ilan verilen B segmenti araba, bu demek oluyor ki kullanıcısını en çok mutlu eden arabalar sıralamasında başı çeken model, özellikle beyaz highline modelini 2 aydır takip ederim, ilana koyulduğundan itibaren 3 gün içinde ortalama satılan araba,böyle bir özellikte türkiye'de sanmıyorum ki başka model, başka marka olsun..
    |
    |

Gule gule kullanin

Ben hiz sabitleyiciden vazgecemedim. Sivas ankara yol yaptigim icin buyuk rahatlik bi de dsg olunca frene bile sadece ş.arası ışıklarda basiyorum. Kalani hiz sabitleyici parmagımın altinda çözüyor.

Yoksa digital klima daha modern bi iç mekan görüntüsü veriyor.

Ambiyans benzeri bi dizayn aklimda var lâkin

VW servise gidince baska yerde yapilmis diyip bizi suçladigi oluyor

Cam filminden bile pürüz cikariyorlar bazan.

Keyifle binin..

|
    |
    Pan.cam tavan
    2018 model
    Beyaz
  • Teğmen
    246 Mesaj
    quote:

Kayınbiraderim de 1.4tsi comf.manuel 2016 golf var

Benim aracı kullandiginda

Şahane dedi ve gercekten hizlanmasi gazı yemesi ani dip gaz la atak yapması baya etkiledi beni dedi

Bende polodan sonra manuel golfe binjnce 125 beygirlik 1.4 tsi sanki daha ağır kaldi gibi hissettim

Elbette Golf C sinifi ve kaliteli bi araç polo asla bi golf olamaz lâkin kullanimda polo daha pratik ve atik gibi hissettim.

Golf manuel 1.4 tsi 125

Polo 1.0 tsi 95 dsg

Galiba polo otomatik vites oldugundan yanilmiş olabilirim

Sizde bizim polo dan sonra bi golf kullanma firsatiniz olursa

Yorumlarinizi bekleriz..

|
    |
    Pan.cam tavan
    2018 model
    Beyaz

• Yüzbaşı
    799 Mesaj

Açıkçası Polo’dan başka seçeneğim kalmadı, i20 1.4 Otom. Almayı düşündüm Getz ile aynı motor şanzıman, 4 ileri şanzımanın zamanı geçti artık, 1.0 Dct ise Polo’dan pahalı. İbiza istedim 115hp olduğu için ama pek hoşuma gitmedi ve yine Polo için aldığım fiyattan pahalıydı.

Clio çok küçük kaldı, sığamadım. Fiesta’ya hiç bakmadım çünkü Ford’un benzinli motorları beni korkutuyor.

Geriye Polo kaldı. Kaporasını verdim hurda araç ayarlayacaklar önümüzdeki hafta içi verirler herhalde.

Hız sabitleyici hala aklımda, arkadaşımla gittik bayiye, highline alırsan sadece hız sabitleyicinin eksikliğini hissedeceksin, comfort alırsan bir çok şeyin dedi.

Uzun yolu çok yapan biri değilim en uzak Gebze-Adapazarı arası. İstisna çıkarsa yılda bir iki kez Zonguldak filan.

Zaten uzun yola gidersem Polo ile değil Golf’le giderim diye düşündüm.

Golf kullanma fırsatım mutlaka olur zira bahsettiğim gibi geçen ay ablama aldık, halihazırda arabam olmadığı için şu an da onu kullanıyorum. Şimdiye kadar bin km’den fazla kullandım.

1.4 Tsi Dsg Golf, 1.4 otomatik Getz’den bariz farkla az yakıyor. Üstüne çok daha performanslı ve keyifli sürüş sağlıyor.

Sakin kullanımda Polo’nun daha da az yakacağını umut ediyorum.

Biraz da Highline Golf’ü gördükten sonra Polo ile arasında çok fark olmasın istedim.

İyi dilekleriniz için tekrar teşekkür ederim.

|
    |
    Bahsedilenler: ka.selcuk , slayker

• Teğmen
    246 Mesaj

Polo guzel bir tercih

Yakit degerlerimin gorsellerini onceki sayfalarda bulabilirsiniz.

Hayırli olsun

|
    |
    Pan.cam tavan
    2018 model
    Beyaz
  • Teğmen
    246 Mesaj
    Arkadaslar

spor modda ve drive modda

ayni suruş tarziyla ayni mesafe de kullanip

yakit degerlerinizi paylasirmisiniz.

Ben 2 farkli modda degerlerin gorsellerini 57.sayfada paylasmistim.

|
    |
    Pan.cam tavan
    2018 model
    Beyaz
  • Teğmen
    237 Mesaj
    Yeni polo segmentindeki en iyi araç ancak gerek yol tutuşu gerek ivmelenmesi 1.4 tsi Golf ile karşılaştırılamaz. Araçta bir önceki poloya göre devrim niteliğinde farklar var ama bir Golf değil.

|
    |

bi kere sinif farkı

Var.

Lâkin yeni polo golfe yaklasmış vaziyette

Beden ve iç mekan olarak o kadar.

Param yetse 1.6 tdi dsg highline alirdim.
    Ama hibritler piyasa giricek dizel motordan kademeli olarak vazgecilecek söylentileri mevcut.

Bütçe meselesi benim ki..

Tamamen duygusal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ka.selcuk -- 9 Eylül 2018; 17:11:47 >
    Pan.cam tavan
    2018 model
    Beyaz
  • Yüzbaşı
    799 Mesaj

1.4 Tsi Dsg Highline Golf var, yalıtım olarak çok başarılı olmasa da yol tutuşu ve sürüş keyfi çok başarılı. C sınıfı olmasına rağmen otoyol sürüşlerinde keyifli ve heyecanlı bir sürüş sağlıyor.

Alırken 1.6 dizel almayı hiç düşünmedim hem 30bin lira fark vardı, hem yeni nesil dizellerin partikül filtresi sorunları ve en önemlisi 1.4’den daha yavaş olması hiç cezbetmedi.

Polo elbette Golf kadar olamaz arada uçurum var, tekrar 130bin liraya Golf bulsam 25 daha ekler alırım ama en düşük 160-170 seviyelerinde bulunabilir. O kadar da bütçe yok.

Zaten i20 alacakken 7 daha ekleyip Polo alalım dedik 6 daha ekleyip Highline çıktık artık uç noktadayız.

Eski fiyata göre Comfort Golf bulsak 110-120’ye ama zor.

|
    |
    Bahsedilenler: ozan40500 , ka.selcuk

Orijinalden alıntı: JNG9O

Egeanım tork 320 Hocam.

Egea çok hafif bir araç TDİ DSG Polo Sedan karoser Egeadan daha ağır o yüzden uçan teneke diyorlar onlara

https://mobile.donanimhaber.com/ucan-teneke-fiat-egea-fiyatlari-duser-mi--121381597

Egea virajda gelsin Poloya karşı

Zaten Polo 115 beygir olsa her halükarda egeadan daha hızlı

Alıntıları Göster
    Vallaha egea virajlarda da çok iyi bendeki 1.0 95bg benzinli dsg polo hızlı sert bi virajda arkayı salarken egea ile aynı viraja daha hızlı girdiğimde gram salma yok yeri ısırıyor resmen

• Yüzbaşı
    799 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kaanwetrust

Vallaha egea virajlarda da çok iyi bendeki 1.0 95bg benzinli dsg polo hızlı sert bi virajda arkayı salarken egea ile aynı viraja daha hızlı girdiğimde gram salma yok yeri ısırıyor resmen

Alıntıları Göster
    Bizim kuzende şirket aracı olarak 1.3 Egea var, hiç memnun değil, gitmiyor ve yol tutmuyor diyor. Eski aracı Symbol 1.5dci’di onun daha iyi gittiğini söylüyor.

|
    |

Orijinalden alıntı: ka.selcuk

Kesinlikle polo golf kiyaslanamaz

bi kere sinif farkı

Var.

Lâkin yeni polo golfe yaklasmış vaziyette

Beden ve iç mekan olarak o kadar.

Param yetse 1.6 tdi dsg highline alirdim.
    Ama hibritler piyasa giricek dizel motordan kademeli olarak vazgecilecek söylentileri mevcut.

Bütçe meselesi benim ki..

Tamamen duygusal
    İkiside VW bizim millet tipe bakar Polo da daha tipli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

" JNG90 " üzerinden forumdayım BU HESABI KULLANMIYORUM.
  • Çavuş
    42 Mesaj
    m.facebook.com/groups/2172973709641568?ref

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk_bayram -- 10 Eylül 2018; 16:41:32 >
    |
    |
Media Sözlük
SEO
bankalar.org
Sohbet
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.