Şimdi Ara

Volkswagen kararını verdi: Fabrikayı Türkiye'ye kuruyor (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
0
Favori
21.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Harf ve kelime oyunlu ironi. Pekala.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çin, Vietnam, Malezya out, Türkiye in.
    Ucuz işçiliğin yeni adresi Türkiye.
    Saatlik çok ucuza gitsekte, her şeye rağmen Türkiye için güzel gelişme.

Burada üretilecek otomobillerin fiyat avantajı, Doğuş Otomotiv tarafından son kullanıcıya yansıtılır mı? Aylarca sıra bekleyenler olduğu sürece tabi ki hayır.

• Honda gitti Volkswagen geldi

• Ülkemiz için güzel bir gelişme. Hayırlı uğurlu olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: .CrT.

Fabrika Manisa ya kurulucak Manisa dan çok diğer illerin adı geçiyor haberlerde
    valla manisa zaten izmirin en büyük ilçesi gibi bir şey. yani normal izmir isminin geçmesi. hafta sonu bütün manisayı forum bornova da görmek mümkün.
  • hiçbirşeyden anlamayan andavallar gelmiş ucuz işçilik var diye geliyor zannediyor. yıllardır alman araba şirketleri doğu avrupada daha fazla ucuz işçilik var diye polonya çekya ya fabrika açıyolardı. ucuz işcilik var diye ww ülkene yatırım yapmaz Türkiye de çok ciddi bir otomobil yan sanayisi mevcut bu olmadan adam senin ülkene gelip yatırım yapmaz. artı kalifiye eleman açısından Türkiye cazip bir ülke..
  • Adamlar bakti skandallar emisyonlar vs. Nasil dandik bir ulke buluruz da haksiz hukuksuz is yapariz diye tam ulkesini secmisler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

cari açık okyanus vw fabrikası damla.
    Artik ne kadar kistiysak harcamayi bu ay cari fazla vermisiz. :D

https://www.google.com/amp/s/www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/son-dakika-cari-acik-belli-oldu-4-5224864/amp/

• quote:

Orijinalden alıntı: WB

Cari acik okyanus yorumu en cok begeniyi almis ilginc, o kadar kapandi ki sene sonuna kadar sifirlanacagi tahmin ediliyor, bknzhttp://www.mahfiegilmez.com/p/gostergeler.html?m=1

Forum uyelerinin dunyadan haberleri yok anlasilan..
    Cari aciktaki kapanmanin sebebini arastirirsaniz pekte ic acici bir sebeple kapanmadigini cok rahat anlarsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Cari aciktaki kapanmanin sebebini arastirirsaniz pekte ic acici bir sebeple kapanmadigini cok rahat anlarsiniz.

Alıntıları Göster
    Sebebi söyleyim senin paranın pul olduğu için geliyorlar € karşısında inanılmaz değer kaybetti.
  • İşçibaşı maliyet yaklaşık 776 euro.Arabayı(full) satarken 65.296 euro.Arabanın maliyetine de yarı yarıya desek 42 tane işçinin parası çıkıyor.Bu adam fabrika açmasın da ne yapsın.

Maliyeti düşük olmasa bak bakalım açıyorlar mı.
  • Darknesia kullanıcısına yanıt
    Analiz yeteneği olmayan 6 melün. Ben diyorum ki acınacak halimize gülüyoruz. Hayır orada çalışanlar köle değil, işçi. Sen Almanya'da çalışan işçi ile Türkiye'de çalışan işçiyi bir tutamazsın. Orda adam tek asgari maaş ile bile araba alabilirken burada tek asgari maaşa evini bile geçindiremezsin. Burada insana insan gibi bakmıyorlar. Zengin olan daha zengin, fakir daha fakir oluyor. Elbette sevindim Volkswagen gibi bir devin araçlarında Made in Turkey yazmasına. Hele Phaeton gibi bir aracın. Demek istiyorum ki bu fabrikanın Türkiyede açılması, daha ucuz iş gücünün oluşu. Örnek Çin, Tayvan, Afrika Ülkeleri, Vietnam. Bulgaristan gibi bir AB ülkesinde neden açmadılar zannediyorsun? Yada Manisa'nın manzarasını beğendiklerini ve sırf bunun için fazladan 1.300km geldiklerini mi söylüyorsun? Olaylara düz değil, detaylı bakın. Yoksa ben düşmanı mıyım memleketimin? Haşa. Diyenin de alnını karışlarım. Elbette sevinirim tek bir ailenin bile kursağından sıcak çorba geçmesine.

• Serdar kullanıcısına yanıt
    Ucuz işgücü olmamıza ramak kaldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: clupgizmo16

Ucuz işgücü olmamıza ramak kaldı.
    Ramak mı kaldı? İyimserliğiniz takdirde şayan.

• Bu olumlu bir yatırım. Sıcak paradan daha iyi.

• WW'nin %17'sş Katarlıların mı ? Vay arap sevici Almanlar vaaaay..
  • murdocklawless kullanıcısına yanıt
    16 yılın en düşük cari açığını verdik bide 78 artı almış, cahil beyanı ve destekleyenler.

• Yine katar desteği oldu bize wag grubunda %15 hissesi vardı katarlıların tebrikler yanımızdalar her daim... Tabi Türkiye onların yanında...

• Bende Türkiye'ye koyardım yabancı olsaydım. 40-50 cent/saat ile çalışan var. Çocuk işçiler daha fazla alıyor çoğu ülkede. Mis gibi bedavaya işçilik.

• Hani almanya bizi kıskanıyordu adamlar bulgaristanı seçmemiş türkiyeyi seçmiş

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.