Şimdi Ara

Volkswagen Golf 8 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
0
Favori
11.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Intrepid

Son derece vasat bir tasarımı var ayrıca kalitesi ve kullanışlılığı da azalmış.

Araba daha ülkeye gelmedi be.

Hiç kimse CANLI GÖRMEDİ BİNMEYİ BIRAK HİÇ KİMSE DAHA ARABAYI GÖRMEDİ.

Ama araba kalitesiz.

'' kullanışlılığı da azalmış.''

Forza'da mı kullandınız aracı?

Yorum yazanların imzalarına bakın, adamların özeti Royzon 5, ekran kartı, monitör, klavye ''PSN'' (?) Otomobil bölümüne 18 yaş altının giremediği bir yer açılmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

Golf 8 de golf 7 gibi yüksek fiyatına rağmen avrupada sınıfının satış lideri açık ara. 208 daha güzel diyen liselilere değil, arAbadan anlayıp cebinde parası da olan kişilere hitap ediyor.

Liseli olsa iyi, bi tanesi bu forumda Minecraft konusu açmış, ortaokula gidiyor olabilir.

Neyse en iyisi şunlara yüz vermemek ama otomobil genelde yaş olarak 40 yaş üstü çok üye var, bebeveliğin bu kadar serbest gezmesi doğru değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sirrüs

Adı Golf olmasa kesinlikle burun kıvırılacak bir araç. R-Line ile biraz kurtarıyor kendini.
    İç mekan kalitesindeki düşüş ve küçük detayların kaybolması da düşündürücü. VW için ID-3 ile beraber yeni bir serüven başlıyor. Belki de Golf bu yüzden 8.nesilde eblek oldu. Gerçi ID testlerini de izledik aman aman bir kalitesi yok.

Bende R-Line ve GTi'yı çirkin buldum ilginç...

Araba zaten önden fazla büyük tampon ızgarasına sahip, biraz daha büyüyünce çok abartı oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: aaguler

vagboy'lara dsg dene lanet sistemi anlatmak zor dostum. Hiç uğraşma

Yahu millet 100 liraya DSG Passat aldı, hayvan gibi kullandı içine etti şimdi de ilan veriyor 300-350'ye satıyor sorun da yaşamadı. Benim çevrem bu örnekle dolu. Düğün oldu arabanın kapılarına oturdular, köy yolunda Drag yaptılar araba en son 130 bindeydi tık demedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-61960E1CE

Ama araba kalitesiz.

Yorum yazanların imzalarına bakın, adamların özeti Royzon 5, ekran kartı, monitör, klavye ''PSN'' (?) Otomobil bölümüne 18 yaş altının giremediği bir yer açılmalı.

Alıntıları Göster

Evet araba daha ülkeye gelmedi

Hiç kimse canlı görmedi,siz nasıl kalitesiz diyenlere karşı çıkıyorsunuz belki kalitesizdir gerçekten,siz forza da kullandınız ve ondan eleştirenlere cevap yetiştiriyorsunuz galiba,vw marka aracınız var diye firmayı delice savunmaya gerek yok,ucuza kaçıp heryere ekran koyunca araç nefes kesici olmuyor işte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

Golf 7 aşığı birisi olarak ilk gördüğüm anda beğenmemiştim. Hala beğenmiyorum. Gelmiş geçmiş en çirkin golf olmaya aday bu kasa. Bence çok uzatmadan golf 9 gelecek. Aynı anda ikisi de satışta olsa düşünmeden yine 7,5 alırım.

Golf 7'nin C sütunu çirkin, kosnolda dokunmatiğin solundaki plastik çirkin, yandan bakınca da camları çok büyük eski arabalara benziyor. Kapı kollarının yeri omuzdaki çizgiden yukarıda, önden arkadan 7'ye lafım yok ama yandan bayağı kötü.

Golf 4'e benzemesi de hoşuma gitmemişti 2012 senesinde 1997'nin Remastered'ını satmak?

• quote:

Orijinalden alıntı: bamorex

Neredeyse bütün otomobillerin ön panelleri çıkma tablet gibi yapılıyor

Ben beğenmedim ..! O kadar para veriliyor ama aşağıda ki gibi bir ön panel benzeri yapan çok az marka var.

2005-2015 arası Audi-BMW-Mercedes hep öyle yaptı.

2010 E250

Volkswagen Golf 8

2006 M5

Volkswagen Golf 8

A6 2010

Volkswagen Golf 8

Artık moda sevsekte sevmesekte tablet, bazıları direkt tablet yapıyor VW-BMW nispeten konsola entegre yapıyor.

• Önden Renault Megane

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Evet araba daha ülkeye gelmedi

Hiç kimse canlı görmedi,siz nasıl kalitesiz diyenlere karşı çıkıyorsunuz belki kalitesizdir gerçekten,siz forza da kullandınız ve ondan eleştirenlere cevap yetiştiriyorsunuz galiba,vw marka aracınız var diye firmayı delice savunmaya gerek yok,ucuza kaçıp heryere ekran koyunca araç nefes kesici olmuyor işte

Alıntıları Göster

Mercedes S serisinde de her yer ekran. Tuş arıyorsanız Symbol ya da Sandero alın, elektrikli ayna bile yok.

Volkswagen Golf 8

Forza lafım size değildi aslında, ama konuya 9-15 yaş grubu üşüştü bir tanesi Forza oynamış ona dedim, seviye düşünce genelde konuyu siliyorum zaten. Volkswagen Golf 8 

Golf 8 bu segmentin kralı oalcak, istesekte istemesekte adamlar bu işi iyi yapıyor Toyota halen en üst paket Corolla'da bile tavana sarı ampul koyarken bu adamlar 2008'de Golf 6 Hghline'da tamamen LED iç aydınlatma ve yan aynalara LED ambiyans ışıkları koydular.

• quote:

Mercedes S serisinde de her yer ekran. Tuş arıyorsanız Symbol ya da Sandero alın, elektrikli ayna bile yok.

Forza lafım size değildi aslında, ama konuya 9-15 yaş grubu üşüştü bir tanesi Forza oynamış ona dedim, seviye düşünce genelde konuyu siliyorum zaten.  

Golf 8 bu segmentin kralı oalcak, istesekte istemesekte adamlar bu işi iyi yapıyor Toyota halen en üst paket Corolla'da bile tavana sarı ampul koyarken bu adamlar 2008'de Golf 6 Hghline'da tamamen LED iç aydınlatma ve yan aynalara LED ambiyans ışıkları koydular.

Alıntıları Göster

Ekran var ekran var gelipte s serisi örneğini vermek pek olmamış ki o bile güzel durmuyor ama artık bu yönde ilerliyor sektör,yeni dacialarda bile var ekran var ayrıca

Karşılaştırmalı videolarda 7 kalite konusunda üstün,firmalar maliyet kaygısıyla bunu bilinçli yapıyorlar,yani torpido içine kaplama koymamak,eskisinde amortisörlü olan kaputu eski düzene çevirmek,veya far açma tuşlarını dokunmatik tarzı yapmak bunları gösteriyor ama yinede satacak,kemik bi kitlesi var ne olursa olsun yine iyi rakamlar elde eder bu gerçek

• quote:

Golf 7'nin C sütunu çirkin, kosnolda dokunmatiğin solundaki plastik çirkin, yandan bakınca da camları çok büyük eski arabalara benziyor. Kapı kollarının yeri omuzdaki çizgiden yukarıda, önden arkadan 7'ye lafım yok ama yandan bayağı kötü.

Golf 4'e benzemesi de hoşuma gitmemişti 2012 senesinde 1997'nin Remastered'ını satmak?

Alıntıları Göster

Renkler ve zevkler hocam. Benim favori golf kasam hala 7. Söyle etrafımda golf sevenlere bakıyorum ve onlarla da aynı düşünüyoruz. Satar satmaz bilmiyorum ama ben ve tanıdığım hiçbir golf 7/7.5 sahibi sürücü aracını satıp 8 e geçmeyi düşünmüyor. 7 ilk geldiğinde böyle olmamıştı.Hatta yılın aracı seçilmişti hatırlayın.

• Ahım şahım bi tasarım göremedim be hocam.

• quote:

2005-2015 arası Audi-BMW-Mercedes hep öyle yaptı.

2010 E250

2006 M5

A6 2010

Artık moda sevsekte sevmesekte tablet, bazıları direkt tablet yapıyor VW-BMW nispeten konsola entegre yapıyor.

Alıntıları Göster

Valla eski tasarımlar bence daha iyiydi.

Şimdiki çakma tablet şeklinde olan ve tam içine gömülmeyen konsolları beğenmiyorum.

• quote:

Ama araba kalitesiz.

Alıntıları Göster

Kaput çubuklu

Aküde kaplama yok

Vites arkası gözde sürgü yok

Koltuk altı çekmece yok

Gözlüklük yok

Kapı cepleri eskiye nazaran dar

Torpidoda kaplama yok, kilit yok

Far ve klima kumandaları ayar yaparken insana kaza yaptıracak cinsten

2 nesildir de Golfe biniyorum şimdi kaybol

• Nasıl kafalar yaşıyorsunuz hayret ediyorum. Ne yani, Tiguan Passat'tan daha çok satıyor diye daha mı kaliteli oluyor? O mantıkla, dünyanın en çok satan arabası Corolla diye ya da Türkiye'nin en çok satan arabası Egea diye bunlar 2020'de üretilmiş en kaliteli araçlar mı oluyor? Volkswagen Golf 8 

B9 kasanın çıkacak olması ya da olmaması zerre umrumda değil, nihayetinde ben aracı A noktasından B noktasına gitmek için kullanıyorum. Tabi bazıları, sırf aracı eskimesin diye Tiguan'ını kullanmayıp Felicia falan alıyor Volkswagen Golf 8 

Ben Passat'ı incelerken aynı zamanda merak edip Tiguan'a da bakmıştım. Kapı kolları, kaplamasız cepleri ve o ön görünüşü ile sanki VW armalı Duster'a binmiştim. Ben neye bindiğimi iyi biliyorum da siz gereksiz yere malınızın kölesi olmuş durumdasınız.

Alıntı

metni:
    VW'nin izolasyon testleri çoğu zaman BMW'leri geçiyor, Tiguan'da testlerde X3 ve Q2'den sessiz bir araba. Premium olmak sessizlikse evet Premium.

Sadece sessiz olmak ne zaman Premium olmak oldu? Yahu birkaç yıl öncesine kadar sloganı "Halk arabası" olan bir marka ne ara Premium oldu da benim haberim yok? Premium olmak sessizlikse evet Premium demek nedir nasıl kafalar bunlar Volkswagen Golf 8 Volkswagen Golf 8 Volkswagen Golf 8 

Ben zaten al/sat ile uğraşmaya vakti olmayan birisi olduğumdan araçların fiyatının her zaman düşmesinden yanayım ki aracımı sıfırlayacağım zaman sahibinden vs ile uğraşmadan bayide takasa girebileyim. Ama Golf 8'de hakikaten olmamış arkadaş, yani amaç algı operasyonu ile piyasa düşürmek falan değil yani olmamış, leş, eblek suratlı bi araba.

Alıntı

metni:
    Hem bana tavsiye vermişsiniz benim 167'ye aldığım Tiguan 350 ediyor siz kendinize akıl vermeye bakın bence.

Araç 2017 model olsa 167'ye alınan Tiguan 1 Haziran TCMB kuruna göre 167.000/3,53=47.308 dolar ediyor.

Peki şu an aracın ne kadar ediyor? 350.000/7,37=47.489 dolar.

Eee, kar nerede ben anlamadım? Araba alarak yatırım yaptığını düşünmek gibi bir saçmalık ancak Türkiye'de olur zaten. En basit örnek, o para ile aynı yıl 4000 dolardan Bitcoin alsaydın eğer;

167000/3,53/4000=11,827 BTC alacaktın.

Şu anda 11,827 BTC = 11,827*39.799= 470.702 Dolar * 7,37 = Yaklaşık 3.5 milyon TL

Hadi, al sana yatırım tavsiyesi Volkswagen Golf 8 

Tiguan ile mutluluklar.

Gerçi pardon, Tiguan eskimesin diye Felicia kullanıyordunuz Volkswagen Golf 8 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talhadogdu -- 14 Ocak 2021; 19:11:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: talhadogdu

Nasıl kafalar yaşıyorsunuz hayret ediyorum. Ne yani, Tiguan Passat'tan daha çok satıyor diye daha mı kaliteli oluyor? O mantıkla, dünyanın en çok satan arabası Corolla diye ya da Türkiye'nin en çok satan arabası Egea diye bunlar 2020'de üretilmiş en kaliteli araçlar mı oluyor?  

B9 kasanın çıkacak olması ya da olmaması zerre umrumda değil, nihayetinde ben aracı A noktasından B noktasına gitmek için kullanıyorum. Tabi bazıları, sırf aracı eskimesin diye Tiguan'ını kullanmayıp Felicia falan alıyor  

Ben Passat'ı incelerken aynı zamanda merak edip Tiguan'a da bakmıştım. Kapı kolları, kaplamasız cepleri ve o ön görünüşü ile sanki VW armalı Duster'a binmiştim. Ben neye bindiğimi iyi biliyorum da siz gereksiz yere malınızın kölesi olmuş durumdasınız.

Alıntı

metni:
    VW'nin izolasyon testleri çoğu zaman BMW'leri geçiyor, Tiguan'da testlerde X3 ve Q2'den sessiz bir araba. Premium olmak sessizlikse evet Premium.

Sadece sessiz olmak ne zaman Premium olmak oldu? Yahu birkaç yıl öncesine kadar sloganı "Halk arabası" olan bir marka ne ara Premium oldu da benim haberim yok? Premium olmak sessizlikse evet Premium demek nedir nasıl kafalar bunlar    

Ben zaten al/sat ile uğraşmaya vakti olmayan birisi olduğumdan araçların fiyatının her zaman düşmesinden yanayım ki aracımı sıfırlayacağım zaman sahibinden vs ile uğraşmadan bayide takasa girebileyim. Ama Golf 8'de hakikaten olmamış arkadaş, yani amaç algı operasyonu ile piyasa düşürmek falan değil yani olmamış, leş, eblek suratlı bi araba.

Alıntı

metni:
    Hem bana tavsiye vermişsiniz benim 167'ye aldığım Tiguan 350 ediyor siz kendinize akıl vermeye bakın bence.

Araç 2017 model olsa 167'ye alınan Tiguan 1 Haziran TCMB kuruna göre 167.000/3,53=47.308 dolar ediyor.

Peki şu an aracın ne kadar ediyor? 350.000/7,37=47.489 dolar.

Eee, kar nerede ben anlamadım? Araba alarak yatırım yaptığını düşünmek gibi bir saçmalık ancak Türkiye'de olur zaten. En basit örnek, o para ile aynı yıl 4000 dolardan Bitcoin alsaydın eğer;

167000/3,53/4000=11,827 BTC alacaktın.

Şu anda 11,827 BTC = 11,827*39.799= 470.702 Dolar * 7,37 = Yaklaşık 3.5 milyon TL

Hadi, al sana yatırım tavsiyesi  

Tiguan ile mutluluklar.

Gerçi pardon, Tiguan eskimesin diye Felicia kullanıyordunuz  

Açık açık yalan söylediniz, kapı cepleri tamamen halı kaplamalı, kapı kolları Golf 7 ve Passat'la da aynı.

TİGUAN

Volkswagen Golf 8

PASSAT B8

Volkswagen Golf 8

Golf 7'niz fln var bence, 250-300'e satma hayali kuruyorsunuz ama 230'a Leon gelmiş 230'a da Golf 8 gelecek. Tiguan'ın zaten piyasası 350'ye oturmuş sıfırı bayide 440, burada yalan söyleyerek piyasasını mı kıracaksınız?

Bu segmentte Premim'lar dahil en kaliteli araçlardan biri Tiguan'dır.

Tiguan'ı da 2019'da ikinci el olarak 167'ye aldım şimdi 350-400 ediyor aldığımda İstanbul'da seçimler tekrarlanma haftasıydı galiba, Dolar 6 liraya yakındı 30 bin Dolar bile vermedim, Dolar'a da koysaydım 220 etmiyordu Dolar bazında yaklaşık 130 bin TL yani 17 bin Dolar kar ettim bir de Dolar hesabı yapılmış, ben kaçın kurasıyım bir bilsen. Volkswagen Golf 8 

Felicia'yı da 35'e aldığımda Dolar alsaydım 37 ediyormuş şu an ölüsü 50.

Allah'a şükür araba ve para mevzularında hiç yanılmadım siz burada makara yapana kadar saçınızı uzatıp ona makara sarabilirsiniz.

Bir de Bitcoin almamışsın sanırım, TC numarana göre maksimum 25 bin TL'lik alabiliyorsun BTCTurk'te güncel değerden bozmuyor, öyle olsa TCMB varı yoğu BTC'ye gömer şimdi gelişmiş ülke olurduk.

Edit: Arkadaş arabayı ikinci el aldığmı bile bilmiyor, forumdaki seviyesiz tartışmalara güzel bir örnek oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-61960E1CE -- 24 Ocak 2021; 16:8:44 >

• Bu arada Golf 8'e ebleh suratlı denmiş, sümüklü Golf 4'ten bozma Golf 7'ye on basar.

• gelişmiş ülkelerde al geç arabası olan golf ülkemizde nefes kesiyor. normaldir. sanmıyorum ki avrupa'da amerika'da bu araca dönüp "üff ne araba be" desinler. düz araba işte. golf hep düz arabaydı, hep düz araba kalacak. iş görür, heyecan yaratmaz. zaten heyecan yaratma gayesinden çok uzakta konumlandırıyor vw bu aracı ama ülkemiz insanının nefesi kesilmek için yer arıyor. fiyatlardan sanırım.

• Zevkler-renkler tartışılmaz ama gördüğüm en kötü mercedes iç mekanı.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.