Şimdi Ara

Volkswagen fahis bakim masrafi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
10.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2016 polo 1.2 tsi manuel aracim icin bakim fiyati aldim arac 29 bin km. Yag filtreler bujiler ve fren hidrolik yagi degisecek bana cikardiklari fiyat 2500 tl .. bana mi cok geliyor insanlar bu parayi verip nasil bakim yaptiriyor bu pandemide. Birde lutfedip indirim yapmislar 1900 e dusuyorlarmis ..bakimi disarida yaptirsam sorun yasarmiyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baggio2 -- 23 Şubat 2021; 18:44:36 >

• 2009 model Citroen Grand Picasso dizel aracımın 200 bin km bakımını yazın 500 TL’ye yaptırdım. Yetkili servisten ayrılan ustamın açtığı özel servise gidiyorum. 8 yıldır başka kimsenin eli değmedi araca. Yetkili servise bu parayı 2013 yılında vermiştim. Bence fark çok fazla.

Guvenebileceginiz yetkin birisi olsa özel servis daha cazip. Ancak garanti devam ediyorsa veya araç dsg ise yapacak birsey yok.

Daha bugün ekside okudum sıfır km alınan troc 150km de iken ilk 24 saatte şanzıman + vites kolu komple değişmiş. Boşuna demiyorlar saatli bomba diye.

Bilemiyorum Altan.
    Mitokondri Kristası kullanıcısına yanıt
    Mitokondri Kristası demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Mitokondri Kristası

Aaaa olur mu bitanemm 1500 tl'de tok kapı akordunu yağlamak için alıyorlar

Amma boş yapıyorsunuz sizin gibiler yüzünden otomobil bölümünü bıraktı çogu kişi.

3 hafta önce açtıgın konunun linki;

https://forum.donanimhaber.com/20-asirlik-volkswagen--147740621

Otomobil bölümü sizin gibiler sayesinde bitti tebrikler.

quote:

Orijinalden alıntı: alembizim

Amma boş yapıyorsunuz sizin gibiler yüzünden otomobil bölümünü bıraktı çogu kişi.

Alıntıları Göster

Hocam Allah sizden razı olsun, bi trolü ifşalamışsınız.

Bunların işi gücü bu zaten milletin arabasına çamur atmak, kedi ve uzanamadığı ciğer gibiler. Misyon ve vizyonları VW düşmanlığı.

• Vw polo biniyorsunuz beyefendi...

Şaka bir yana normal bakımda honda jazz 1500 tl verdim geçen ay. Fren hidroliği zımbırtısını da eklersen normal gibi 1900. Ha, çok mu hem de fahiş! Ama ucuzu kalmadı maalesef...
  • Herkes araç fiyatlarına odaklandı ama dolarla yükselirken parça fiyatları ve bakım maliyetleri çok yükseldi maaşlı çalışan herkesi zorlar o paralar

• vw'e özel bir pahalılık değil, fiyatlar tüm markalarda böyle.

• 4 litre Castrol Edge 5-30 yağ + yağ filtresi değişimi ve hava filtresi temizliğine 370₺ ödedim.
  • Yetkili serviste yağ filtre buji ve fren sıvısı değişimi için normal bu fiyatlar.
    Pahalı geliyorsa aynı işlemleri Civic için Honda servisi de yapın
    3.000 TL tutar

Garanti bittiyse özelde orijinal parçalar ile veyahut OEM parçalar ile yaptırabilirsiniz.
    Arabanın gidişatını etkileyecek bir işçilik Yok bu işlemlerde.
    Önemli olan parçanın kalitesi.
    Dışarda dandik filtre dandik yağ kullanıp en iyi işçilik yapan yere yatirsanız ne fayda kaldı ki iyi işçilik yapan yerler dandik malzeme götürseniz yapmazlar.
    Manisa İzmir bu çevreye yakinsaniz malzeme için yardımcı olabilirim.
    Dilerseniz orijinal parçaların fiyatları hakkında bilgi verebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ariic -- 23 Şubat 2021; 19:18:54 >
  • Sadece buji takımın piyasada 300-330 lira civarında, sen serviste ona 400 lira de.. Eeeeee ne istiyorsunuz bu adamlar her şeyi bedavamı versin yapsın?

Dışarıda sorun yaşar mıyım diye yazmışsın, usta yanlış bir şey yapsa kabul etmez etse de çıkma kullanalım der. Yetkili servis özür diler hiç bir ücret almadan durumu düzeltir, düzeltmek zorunda elinde yapılan bütün işlemlerin faturası var. Düzeltmezseler mahkemeye verirsin, ustayı versen elinde bir kanıt yok hatta sanayideki yan komşusuna sahte tanıklık yaptırır sen haksız çıkarsın...

• 2009 model Citroen Grand Picasso dizel aracımın 200 bin km bakımını yazın 500 TL’ye yaptırdım. Yetkili servisten ayrılan ustamın açtığı özel servise gidiyorum. 8 yıldır başka kimsenin eli değmedi araca. Yetkili servise bu parayı 2013 yılında vermiştim. Bence fark çok fazla.

Guvenebileceginiz yetkin birisi olsa özel servis daha cazip. Ancak garanti devam ediyorsa veya araç dsg ise yapacak birsey yok.

Daha bugün ekside okudum sıfır km alınan troc 150km de iken ilk 24 saatte şanzıman + vites kolu komple değişmiş. Boşuna demiyorlar saatli bomba diye.

Bilemiyorum Altan.
  • Aboooow

2014 c4 e-hdi 92bg aracıma CITROEN orjinal yedek parçalarından oluşan,

5lt Motul 8100 Efe 5/30

Yağ + Hava + Yakıt + Polen filtreleri

Triger ve tüm kayış + gergi ve bilyalar

4 teker disk ve balatalar

Debriyaj Baskı + balata + bilya

Arka amortisörler ve (Golf4) takozları

Arka torsiyon burçları (Pejo 3008)

Ön salıncak burçları (Pejo 308)

Z rotlar

Debriyaj alt merkezi

Bosch AeroTwin silecek takımı

Toplamda 3000₺ ödeyiverdim yahu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

Sadece buji takımın piyasada 300-330 lira civarında, sen serviste ona 400 lira de.. Eeeeee ne istiyorsunuz bu adamlar her şeyi bedavamı versin yapsın?

Dışarıda sorun yaşar mıyım diye yazmışsın, usta yanlış bir şey yapsa kabul etmez etse de çıkma kullanalım der. Yetkili servis özür diler hiç bir ücret almadan durumu düzeltir, düzeltmek zorunda elinde yapılan bütün işlemlerin faturası var. Düzeltmezseler mahkemeye verirsin, ustayı versen elinde bir kanıt yok hatta sanayideki yan komşusuna sahte tanıklık yaptırır sen haksız çıkarsın...

Bujisi takım serviste 548 TL

• Aaaa olur mu bitanemm 1500 tl'de tok kapı akordunu yağlamak için alıyorlar
  • Peugeut 3008'in bakımına 1200 tl vermiştim 6 ay önce yetkili serviste.
  • quote:

Aaaa olur mu bitanemm 1500 tl'de tok kapı akordunu yağlamak için alıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alembizim -- 23 Şubat 2021; 20:16:6 >
  • alembizim kullanıcısına yanıt
    Rica ederim:)
  • uzakdağ kullanıcısına yanıt
    Citroën C5 aircross dizel 2021 Şubat ayında bakım fiyatı 950 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alembizim

Alıntıları Göster

Hocam Allah sizden razı olsun, bi trolü ifşalamışsınız.

Bunların işi gücü bu zaten milletin arabasına çamur atmak, kedi ve uzanamadığı ciğer gibiler. Misyon ve vizyonları VW düşmanlığı.

• quote:

Citroën C5 aircross dizel 2021 Şubat ayında bakım fiyatı 950 TL.

bedavaymış valla.

• 2020 1.0 tsi manuel polo icin fiyat aldim ben de .1600 lira fiyat verdiler, garanti devam ediyor diye yuksek soyledikleerini dusunmustum ama genel olarak yukselmis bakim fiyatlari demek ki.

Mercedes -bmw de fiyatlar nasil acaba, 1 serisi, 3 serisinde kac lira rutin bakim ?
  • Mercedes a180d sedan araca 3400 TL istediler hocam
    Ayrıca 29 bin km'de ki aracın nasıl buji si değişiyor anlamadım Toyota Corolla kullandım bujileri 100 bin km'de değişiyordu
  • Ülkemizde vosvosa binmenin bir degeri var aracı alırken ve bakımlarını yaptırırken bunu çok iyi hatirlatirlar
    2 ay içinde 10 yaşında Caravelle için toplam 5 bin lira ödedik servise ne mi yapıldı yağ filtre değişimi termostat hararet musuru olay budur yani
    Bana göre bu fahiş fiyatlar DSG zinbirtisinin sorunlarindan doğan maliyeti karşılıyor ayrıca şirketin o kadar çalışanı var kirası var eee tok kapı alman aracına biniyor milletimiz belki de bu fiyatlar az bile kimbilir...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.