Şimdi Ara

Volkswagen emisyon skandalı nedeniyle geri aldığı 300 bin aracı koyacak yer bulamıyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
5.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ahh ah bu millete derdimizi anlatamıyoruz ki, hiçbir ekstra özelliği olmayıp bir halta yaramayan vw arabalarından bir de apple sevdasından vazgeçmiyoruz.

• Stradale kullanıcısına yanıt
    Vw ve apple mi

doğru vw yerine toyota alalım hulooogg

apple yerinede zamzung

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bişey olmaz bızım burda dogusun arka bahcesıde boyle hatta elımızde araba yok dıyıp 6 ay sonraya randevu verıyorlar. Hiçbişey yapamıyorlarsa dogus otomotıvden danısmanlık alsınlar onlar halleder :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shifisitert -- 1 Nisan 2018; 14:34:35 >
  • O b.ku kim yediyse vw de onlara paylaştirsinlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: interwap

Bu araçlar bizde de satıldı. 1 adet araca herhangi bir işlem yapıldı mı?

Bizde o iş zor.

• Bizimkiler de şehrin ortasında asbest kamyonu gezdiriyor efil efil...
  • yaw benim anlamadığım bu vw nasıl batmıyor, ulan 500 bin tane aracı geri alıyorsun, milyarlarca dolar zarar ediyorsun, hala batmıyor pes diyorum. Ama her şerde bir hayır vardır, diğer firmalarda korkularından dizelden vazgeçmeye başladılar, zehir saçan dizellerden kurtulmamız hızlandı bu olay sayesinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: hanahmet

Olayın emisyon ölçüm değerinin yüksek çıkması falan değil. amerika - almanya arasındaki soğuk savaş öncesi atışmalar. Dikkatle bakarsanız volkswagen arabalarla beraber audi ve tek tük bmw arabalar da var.

eğer amerikanın derdi çevre olsaydı kyoto çevre sözleşmesinden çıkmazdı. amerikanın düşüneceği en son şey çevre olur.

bu arabalar burada satılsın diyenler var. Türkiye'de 2. el araçların ithali yasak. Bilginiz olsun. Onun bunun çöpü satılmıyor Türkiye'de. (almanlar her zaman ki gibi alavere dalavere yaparlarsa o ayrı)

Yerini merak edenlere:https://goo.gl/maps/KJpZ1Ukrfqt

dostummm sebebi ne olursa olsun adamlar sahtekarlık yapmişlar ve abd de bunu fark etti
    gelip senin askerine cuval gecirecek istediği ülkeyi istila edecek kadar daşşaklarına güvenen ülke almanya bana pandik atmaya çalişti ahahahasdha mi deseydi
    bizim ülkemiz gibi almanya karşısında ezik durmadi ve piyasadan kaldırdı peki biz naptik satış rekorları kırdırdık
    ortada bir sahtekarlık avr siz abd üzerinden vw kurtarmaya çalişiyorsunuz :D

• quote:

Orijinalden alıntı: aresGTi

quote:

Olayın emisyon ölçüm değerinin yüksek çıkması falan değil. amerika - almanya arasındaki soğuk savaş öncesi atışmalar. Dikkatle bakarsanız volkswagen arabalarla beraber audi ve tek tük bmw arabalar da var.

eğer amerikanın derdi çevre olsaydı kyoto çevre sözleşmesinden çıkmazdı. amerikanın düşüneceği en son şey çevre olur.

bu arabalar burada satılsın diyenler var. Türkiye'de 2. el araçların ithali yasak. Bilginiz olsun. Onun bunun çöpü satılmıyor Türkiye'de. (almanlar her zaman ki gibi alavere dalavere yaparlarsa o ayrı)

Yerini merak edenlere:https://goo.gl/maps/KJpZ1Ukrfqt

dostummm sebebi ne olursa olsun adamlar sahtekarlık yapmişlar ve abd de bunu fark etti
    gelip senin askerine cuval gecirecek istediği ülkeyi istila edecek kadar daşşaklarına güvenen ülke almanya bana pandik atmaya çalişti ahahahasdha mi deseydi
    bizim ülkemiz gibi almanya karşısında ezik durmadi ve piyasadan kaldırdı peki biz naptik satış rekorları kırdırdık
    ortada bir sahtekarlık avr siz abd üzerinden vw kurtarmaya çalişiyorsunuz :D

dostum, ben ne amerikayı kötülüyorum, ne de almanyayı övüyorum. ikisi de aynı şeyin farklı renklisi.

motor emisyon bilmem nesine,çevre kirliliğine en son bakacak ülke afrika ülkeleri ve amerikadır. amerikanın derdi çevre de değil. çünkü kendi ülkesinde 4000 cc - 5000 cc motorlu arabalar sokaklarında dolaşıyor.

amacı buradaki herkes az çok bildi. aralarındaki kavgalar. yani senin dediğin gibi arabalar değil. zaten; önceden ithal izni almış ve ithal edilen arabalar sonradan standart kanunu değiştirip daha önce izin verilen bu arabalara satış yasağı koymak sence de abes değil mi?

• hanahmet H kullanıcısına yanıt
    kapitalizm de abeslik aramıyorum kapitalizm gölgesini satamadiği ağacı keser
    ancak bizim gibi ülkeleri etkilemedi emisyon skandalı hatta 1.6 motorlarda yapılan skandalı biz stiş rekoru ile ödüllendirdik
    almanyada da en cok satan araç vw ama orada aynı motorları satmıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresGTi

kapitalizm de abeslik aramıyorum kapitalizm gölgesini satamadiği ağacı keser
    ancak bizim gibi ülkeleri etkilemedi emisyon skandalı hatta 1.6 motorlarda yapılan skandalı biz stiş rekoru ile ödüllendirdik
    almanyada da en cok satan araç vw ama orada aynı motorları satmıyorlar

dostum
    kaçırdığın bir nokta var. Türkiye'de "egzoz gazı emisyon standardı" 2009 yılından beri AB standartlarında zaten. AB ülkelerindeki standart ve kanunlar neyse Türkiye'de de aynı. Bilginiz olsun.

(sadece; Şimdi avrupa birliği bir kaç ülkede "kanunen 2015 yılından sonra euro 6 standartı altında araç satılmayacak" dendi. ancak 2017 yılı ortasında yürürlüğe soktular. Türkiye ise 2018 yılı sonunda yürürlüğe girecek. ab formunda yeni çıkan standartlar en geç 1 sene içerisinde bizde de uygulanması gerekiyor )

• hanahmet H kullanıcısına yanıt
    standardı uygulanıyor mu :D

1.6 jettlar caddyler ondan gelmiyor
    gelse bizim ülkemiz satmaz dimi standlara uygun olsun diye
  • Boşuna o çöllerde çürütmeyin arabaları. TR'ye kakalayın, çomarlar bayileri yağmalarlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: anadolu86

Buraya göndersinler , yari fiyatina verseler almak için millet birbirini ezer

Hocam bizim ülkede normal fiyatına da satsan millet birbirini eziyor...
  • quote:

Yerini merak edenlere:
    https://goo.gl/maps/KJpZ1Ukrfqt

Samsung note 7 de yapildigi gibi fan edition adi altinda kullanilmayan ve sifirlanan parcalardan uret sat bizde. Ucuz olsun heleki bu ortamda nasil da satar ulkemde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguz707 -- 2 Nisan 2018; 10:53:2 >

• VW batar yeaa
  • Emisyon neki. Yaptığı hatayı düzeltmek araçları terketmekten dsha mı pahalı ki bu şekilde yapıyor. Düzeltip tekrar sürsün piyasaya

• Türkiye de bu konu pek gündeme gelmedi. Sanki bize gönderdiği araçların hepsi bu soruna dahil değilmiş gibi. Millet tazminat aldı araç değişimi aldı. Garip .

• En temiz dizel motorlar bizde diyen marka değil mi bu :)

• Bunlardan birini almak icin bir omur birikim yapiyoruz ..koyacak yer bulamiyorlar . Aklima bir filmde fiyat yukselmesin diye denize sebze doktukleri sahne geldi

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.