Şimdi Ara

Volkswagen’e vergi kaçakçılığı soruşturması açıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.otopark.com/2015/11/25/volkswagene-vergi-kacakciligi-sorusturmasi-acildi/

Dieselgate skandalıyla başı yeterince dertte olan Volkswagen’e Alman savcılarından bir şok daha geldi. Alman devine bu sefer de vergi kaçakçılığı suçlamasıyla soruşturma açıldı.

Avrupa ülkelerinde vergilendirme CO2 değerlerine göre yapıldığı için Volkswagen grubu bu değeri düşük gösterdiği her araç başına daha az vergi ödedi. Savcılar bu yüzden geçtiğimiz günlerde şirket binasında incelemelerde bulundu. Soruşturmaya katılan bir savcıdan alınan bilgiye göre vergi kaçakçılığından dolayı olan kaybın önemsiz bir miktar olmadığını ve bunun üstüne gideceklerini belirtti.

Grubun skandaldan etkilenen 4 markasının eksik bildirimden dolayı milyarlarca dolar vergi kaçırdığı tahmin ediliyor. Volkswagen, skandaldan etkilenen araçların CO2 değerlerinin yeniden belirleneceğini ve aradaki farkın şirket tarafından ödeneceğini daha önce açıklamıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onsos1100 -- 25 Kasım 2015; 0:05:34 >

• önden yerimi alayım. oldum olası zaten vw yi sevemedim gitti.
  • bir şirketin adım adım batışına şahit oluyoruz
  • ondan sonra türkiye fiyatları 2 3 katına çıkar vergiye ödediği parayı tr piyasasına zam olarak döner polo 100 bin golf 140 150 bin passat 200 bin tlden satarlar artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: İMAX 3D

ondan sonra türkiye fiyatları 2 3 katına çıkar vergiye ödediği parayı tr piyasasına zam olarak döner polo 100 bin golf 140 150 bin passat 200 bin tlden satarlar artık

alan da olur ha, malum bizim millet sado mazoya bayılır
  • Bu zaten beklenen bir şeydi. Sonuçta emisyona göre vergi alınıyor, emisyonda hile varsa vergide de var...
  • bizde de emisyon üzerinden vergi alınsaydı da devlete para geleydi diyenler olur kesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri006

bir şirketin adım adım batışına şahit oluyoruz

çok beklersin

• Adamlara alamanlar bile vuruyor. Düşene bir tekmede biz vuralım hesabı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Negatiwe

quote:

çok beklersin

uzun süre sonra batabilir diyo beyler eksilemeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

quote:

quote:

çok beklersin

Bu da sıvama kısmı herhalde

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

quote:

quote:

çok beklersin

Bu da sıvama kısmı herhalde

evet vergi kaçakçılığı da işin sıvama kısmı

• Burdan cevapliyorum

Lafın bilmem neresinden anlamayin ya da işinize geldiği gibi yorumlamayin Turkiye kendi aracını uretiyor mu?japonların araç üretimindeki disiplininden ornek alınmasını kast ettim

• vergi kaçakçılığı soruşturması açılması gayet normal zira vw araçları düşük emisyon gösterip emisyon vergilerini bir yerde indiragandi yapıyordu.Bir malumat da ben vereyim okuldaki rehber öğretmenimizde jetta 1.2 tsi var aracı Tüv Türk'e bakıma götürdüğünde muayeneden geçmemiş doğuşta yaptırmış işlemi.Yani bizdeki kullanıcılar da yorulabilir gelecek dönemlerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

vergi kaçakçılığı soruşturması açılması gayet normal zira vw araçları düşük emisyon gösterip emisyon vergilerini bir yerde indiragandi yapıyordu.Bir malumat da ben vereyim okuldaki rehber öğretmenimizde jetta 1.2 tsi var aracı Tüv Türk'e bakıma götürdüğünde muayeneden geçmemiş doğuşta yaptırmış işlemi.Yani bizdeki kullanıcılar da yorulabilir gelecek dönemlerde.

İleride ki zamanlar da TÜV dönüşleri epey sıkıntılı olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

önden yerimi alayım. oldum olası zaten vw yi sevemedim gitti.

bende bmw yi sevemedim.serseri arabası baba parasıyla alınan araba benim gözümde.mekanik sorunlu ozelliklerinin bozulma sorunlu bmwler.
  • en azından dürüstler her ne kadar serseri baba parasıylada deseniz :D sizin vw ve türevlerinde oda yok
  • Vuran Vurana
  • quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

en azından dürüstler her ne kadar serseri baba parasıylada deseniz :D sizin vw ve türevlerinde oda yok

hıhı oda yok.golf gti ,golf r ,passat r ,vw cc ,hadi havrum hadi anca gidersin.ben 3 yıldan beri arım terimle kazandıgım paramla helal paramla gittim arabami aldım.sen kac yıldan beri ne kadar biriktirdin haa?arabanın vergisini bile sen odemiyorsundur.helal paranla veya alın teriyle alsaydin başkalarına saygı duyardın.bana gore 10 tane m4 verseler ben aracımı değişmem.ilk goz ağrım.emeğim herşeyim.ama sen vursan kırsan baban bidaha alir.dimi?

• Bir şok daha gelmiş. Zaten aynı olay, emisyon skandalının uzantısı bu durum. Yeni bir şey yok yani.
    VW emisyon skandalı yüzünden çok zarar etti/edecek ancak firmanın batması söz konusu olamaz. VW batana kadar satacağı bir sürü marka var, ki öyle bir durum olur ve bazı markaları elden çıkarsa bile mali durumunu düzeltir devam eder. Hadi diyelim ki yine kurtarmadı başka bir firmaya satılır vs. Bu tarz şirketlerin iflası kolay olmaz. Zaten VWnin şu anki maddi gücü bu durumu kaldırmaya yeterli olacaktır.

Bu yorumum tamamen ekonomi ile alakalıdır. Otomobil, marka, motor, şanzıman vs ile alakalı değildir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.