Şimdi Ara

Volkswagen'e göre Golf 1.5 TSI ACT Bluemotion, yakıt verimliliğinde dizelle yarışıyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
12.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    iste olduklari yerde saymiyorlar diyorum ama anlayacak adam lazim :)

aracim imzamda bu arada
  • yivlik kullanıcısına yanıt
    Profilinuze baktım da , mesleğiniz mühendislik. Olsa olsa çevre ya da gıda olmalı. Bu kıyaslamayı yaparak sakın makina mühendisiyim demeyin, sizi mezun eden ulemaya yazık. Bu arada çirkin uslubunuz içinde gerekeni yaptım.Bu seviyeye inenlerden asla olmadım ve aynı bayağılıkta cevap beklemeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RelaxedGuy R kullanıcısına yanıt
    Ortada kıyaslama yok, ironi var diyorum, tüm otomobil markalarının motorlarını reklam için olduğundan daha tasarrufluymuş gibi lanse etmeye çalıştıklarını vurgulamaya çalışıyorum,bunu idrak edemiyorsunuz ama mesleğime okuluma laf atacak kadar özgüvenli olmanız çelişkili değil mi.
  • Benimki 100 Km de 2 Lt su yakiyor. Modeli "pisiklet" Sehir ici trafikte hizi ayni zaten 4 tekerlekli ve motorlularla. :D

• quote:

Şirketin iddiasına göre bu motor, dizel motorların seviyesinde bir yakıt verimliliğine sahip.

Motor aynı (TSI)motor değil mi? Ek teknolojiler ile yakıt tüketimini düşürmeyi amaçlamışlar, aynı teknolojiler dizel motor ile kullanılırsa dizel yine "verimlilik" konusunda öne geçecek bu mantıkla.
  • Şu bir gerçek, yokuş aşağı 0-100 veya son hız değerini buraya yazanlar gibi; uzun yolda 100’ ü geçmeyip veya yarı mesafeyi yokuş aşağı gidip, tsi 4-5 lt yakıyor diyenler çok. Ve uzun yolda tsi üniteli araçları, kamyonların bile solladığına çok şahit olmuşumdur. Bu mudur teknoloji?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stasi -- 21 Temmuz 2018; 10:19:6 >
  • RelaxedGuy R kullanıcısına yanıt
    Hayırdır senin mesleğin nedir merak ettim, çevreyi bilmem ama gıda mühendisleri bu ülkenin en görgülü kültürlü insanlarından oluşuyor. Bil istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stasi

Şu bir gerçek, yokuş aşağı 0-100 veya son hız değerini buraya yazanlar gibi; uzun yolda 100’ ü geçmeyip veya yarı mesafeyi yokuş aşağı gidip, tsi 4-5 lt yakıyor diyenler çok. Ve uzun yolda tsi üniteli araçları, kamyonların bile solladığına çok şahit olmuşumdur. Bu mudur teknoloji?
    Dediğiniz doğru, yokuş aşağı gidip az yakti diyenler çok. Yanlız kamyonlar tsi motorlu aracı geçiyorsa şofördedir olay. Mesela ben uzun yolda 100 un üzerine çıkmam. Eskişehir Antalya 430 km, 7 saatte gidiyorum :)

• Gerektiğinde iki silindirin durdurabilmesi enteresanmış. Var mıydı daha önce bunu yapan, ilk mi?
  • Golf sw neden türkiye ye gelmez? Azda olsa gelmeli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.