Şimdi Ara

Volkswagen dsg şanzıman hakkında (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
0
Favori
17.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşım DSG şanzıman değiştirmekten bıktı artık, burada maşallah kafasından senaryo yazan yazana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: winuae

Edc vds cvt varken ne uğraşırsınız anlamış değilim, paranıza yazık, al bi megane, nissan, toyota, honda vb. kullan paşalar gibi, vw alacaksan mümkün mertebe manuel olsun hadi otomatik aldın diyelim kenara 30bin koy, bozulduğunda paran hazır olur.
    renault edc si ile nissan cvt si de en az dsg kadar sorunlu şanjımanlar. renault edc kullandım kiralık şirket aracı olarak, aracın bütün vites dişlileri sıyırıyor, tüm vitesleri titreyerek geçiyordu. allahtan sadece 2 hafta kullanmak zorunda kaldım.

Nissan cvt şikayet yazarak da, tüketici sorunlarını kolaylıkla internetten araştırabilirsiniz. dsg elbette masum değil, ama ortalamadan bir çıt daha narin, o kadar. çoğu kuru kavramalı yeni nesil otomatikler türkiyedeki yol ve sürücü koşullarında sorun çıkarma potansiyelindeler.

sorunsuz otomatik için tork konvertörlü klasik otomatiklerin daha güncellenmiş olanlarına bakmanız gerekir. pug grubu ve opel bu konuda öndeler. gerçi onların araçlarında da başka sorunlar çıkıyor.

ayrıca toyota, mitsubishi ve subaru cvt leri hakkındaki şikayet oranları da oldukça düşüktür. cvt tercih edeceklerin de bu 3 marka artı belki suzuki içinde kalmaları tavsiye olunur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Melikşah_38

2016 dsg ile 2015 arasında herhangi bir fark olduğunu sanmıyorum
    bu dsg nin sağlamlaştığı yılla ilgili herkes bir iddia atıyor ortaya
    kimi diyor 2014 sonrası kimi 2015 der siz de 2016 yazmışsınız
    bu arada ben 2012 dsg kullanıyorum 4 yıl oldu arıza vs yok

Alıntıları Göster
    Satış temsilcileri bile kavga ediyor biri diyor değişti sorunsuz oburu diyor değişmedi zaten sorunsuzdu ahahaha

• quote:

Orijinalden alıntı: en1gma

Satış temsilcileri bile kavga ediyor biri diyor değişti sorunsuz oburu diyor değişmedi zaten sorunsuzdu ahahaha

Alıntıları Göster
    Satis temsilcileri efsana ye banada 2016 sonrasi yok oldu o sorun manuel isteyene dsg veriyoruz artik demisti

• Ulan vw kullaniyorum bu kadar abartan sacmalayan bi malos görmedim hadi bu mamalak sacmaladi 11 kiside bunu begenmis.. Kafanizmi guzel lan bu sanzuman dünyanın en rahat sanzumani eyvallah ama dikis tutmuyo arkadas ne boş konusup duruyosunuz beee..

• y.e.c. kullanıcısına yanıt
    Sendemi modifiyeci tayfadansin hocam dikis tutturamamissin demekki aracın hangi akşamlarıyla oynadın şöyle bakiyim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ^7pMş^

Sendemi modifiyeci tayfadansin hocam dikis tutturamamissin demekki aracın hangi akşamlarıyla oynadın şöyle bakiyim :)
    Arabaya orjinal aksesuar harici birsey yapan biri degilim baskan heleki yazilim vs gibi seyler hic yapmam.. Ilk arabam polo sonra golf son iki arabam passat ve dsg.. Abartmissin kabul et dsg iyi hos ama hassas arti volandan gelen sangirti seside cabasi.. Arabam daha 75 binde ama volan sangirdamaya basladi ki cokda hassas kullanan biriyim.. Titremede yapio yavas yavas hayirlisi bakalim araba 2015 model.. Volan iyi niyete girmiyomus 5000 tl dedi servis.. Kavrama iyi niyete giriyomus.. Sovermisin naparsin simdi..

• 2016 yılında 0 km olarak alınan golf 1.2 tsi dsg şanzımanlı araç geçen yaz 28.000 kmde iken marmaris-fethiye arası şanzıman arızası vererek yolda kaldı. Çekici ile götürüldü araç. İyi niyet kapsamında sembolik bir ücret alındı ve tamir edildi. He az bir ücret aldılar evet, ama öyle bir yerde yolda kalmak tatil ortasında. Ne bileyim garip yani.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Witwickyyy kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam inşallah tekrar böyle birşey yaşamazsınız

• y.e.c. kullanıcısına yanıt
    Peki haklısınız sanırım manuel almak en mantıklısı

• quote:

Orijinalden alıntı: ^7pMş^

Peki haklısınız sanırım manuel almak en mantıklısı
    Oo işten mi çıktın bak tanıdıklar var referans olayım istersen bu devirde dsg yi siz bozuyonuz diyen adam kolay kolay bulunmaz he

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.