Şimdi Ara

Volkswagen - Audi Artık Garantisi Biten DSG - Stronic Arızalarını Karşılamıyor. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
399
Cevap
3
Favori
32.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Adam 2012 model aracını sadece bakım ücreti ödeyip bedavadan komple şanzıman yaptırıyor .
    Sen 7 yıllık aracını servise yok bedava yıkama bile yapmazlar .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • B7 kasa 2012 model araç aldı abim.
    son servis bakımı yapılmamış üstüne 6 ay geçmişti.
    aracı aldıktan 3 ay sonra DSG de titreme hissetti.
    Doğuş otoya gitti, bakıma soktu ardından iyi niyetten dsg ve mekatronik değişti.
    680 TL ücret ödedi sadece.

üstelik 1 haftalık ikame araç vediler tiguen higline hemde .
    Bende de B8 var, 3 ay önce servise gittim, en ufak bi sıkıntıda iyi niyetten hallederiz dediler.

Dostum işin içinde başka bişey var bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Daha geçen ay forumdan bi arkadaşa iyi niyet garantisi altında 800 TL ye komple mekatronik değişimi yapıldı.

Hemde aracı 76000 km de ve 5 yıllık araç

Sizin şanzımanlarınız ölümsüz mü zannediyorsunuz ?? Manuel şanzıman bile yeri geldiğinde 80 bin de bitiyor

Geçen ay FC5 civic için 30 bin bakımına 1500 TL servis parası ödedi bacanak

İçinde 500 TL si şanzıman bakımı. Sorunsuz şanzıman ama 5 yılda bi DSG masrafı kadar bakım parası yiyecek

6 Ay önce garantisi bitmiş miş de 10 bin TL masraf istemişler miş miş de..

Bırakın bu işleri. Karalamanızı başka yerde yapın..
    İşt vw sizin gibilere satış yapıyor. Manuelin biten şanzıman değil kavrama o da kötü kullanırsan 1 saatte de biter. Peki kaç tl?
    Seninki nasıl bitiyor ( ki aslında sizinki balata bitmesi de değil sadece) otomatik araçta bu kısa sürede bitiyorsa bu kullanıcıdan çok üretici hatasıdır.
    Başkası bedava yıkama bile yapmazken vw az bi kitleme pardon ücretle komple şanzımanı mı değişiyor. Afedersiniz mal mı bu vw niye debriyaj ya da elektronik kontrol ünitesi gitti diye mekaniği de değişiyor. Sizin kabul etmediğiniz kusuru onlar biliyor da o yüzden. Bütün firmalar kusurları olan parçaları ücretsiz değişiyor. Bunu da hergün haberlerde duyuyorsunuz. Ama işinize gelmediğinden unutuyorsunuz. Anlamadığınız bir nokta daha ; kusur tespit edilince arıza başgöstemeden arıza olabilecek bütün seri çağrılıp değişiyor. Vw bunu yapmak yerine arıza çıksın gelsin bakarız yoksa ellemeyelim demiş. Siz bunu övünme vesilesi yapmışsınız.
    Bi de nasıl insanlarsanız biri çıkıyor öyle bişey yok siz sağdan soldan duyuyorsunuz benim gibi otorite kaynaktan gelene bakjn öyle bişey yok diyor. Öteki var ama ucuza yapıyorlar daha ne olsun diyor. Sizi anlamak güç benim için. Çok şükür sizi anlamak güç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yetkili biri size bu yönde bilgi mi verdi? Elinize şirketin iç yazışması mı geçti? 2 tane örnekten tümevarmak da neyin kafası merak ediyorum. Aracımın daha dün Doğuş Oto Çankaya'da bir kuruş para vermeden mekatronik ünitesi değiştirildi. İyi niyet adı altında ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalıştılar ancak işçilik ücreti falan da ödemedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 19 Nisan 2019; 12:51:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Yetkili biri size bu yönde bilgi mi verdi? Elinize şirketin iç yazışması mı geçti? 2 tane örnekten tümevarmak da neyin kafası merak ediyorum. Aracımın daha dün Doğuş Oto Çankaya'da bir kuruş para vermeden mekatronik ünitesi değiştirildi. İyi niyet adı altında ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalıştılar ancak işçilik ücreti falan da ödemedim...
    Pek kaale alma hocam boş ver eğlensinler
  • Arkadaşımın 2013 model 508 inde kavrama değişimine 4.000 tl para ödedi bunda sıkıntı yok ama adamlar 2013 leonun komple şanzımanı 800 e değişince püü k*ka oluyor niye böyle anlamış değilim 😂

• 7 yıldır otomatik araç kullanıyorum, ailede şu anda her tür otomatik mevcut. Sadece dsg bizi yarı yolda bıraktı. Ne cvt ne eat6 ne de powershift. Siz sabaha kadar anlatın dsg şöyle keyifli böyle bilmem ne..

Hafta sonu çoluk çocuk yolda kalırsanız hatırlarsınız yazdıklarınızı...

• Bir vw kullanıcısı olarak , DSG şanzımanın sorunlu olduğu kullanan kullanmayan herkesin malumu.Tabiki hepsi arızalanıyor diyemeyiz.
    Ancak iyi niyet garantisi safsatası altında onarımı yapılması, şanzımanı temize çıkarmaz. Daha konforlu olması veyahut hızlı olması onu temize çıkarmaz.
    Vw bu konuda artık saçmalayı bırakması lazım , burası Türkiye kardeşim. Avrupada amerikada çıkarır atar yenisini takarsın , burda bu arızaya 3-4 aylık asgari ücret veriliyor.
    Daha dün arkadaş konu açmış. Honda cr-v aracına 30 bin bakımı 2766 TL para vermiş. (+bir çift silecek ve balata)
    Gerçi ben araba firmalarınada hak veriyorum adamlar ne yapacagını şaşırdı. 0.9 -1.0 motor gönderiyor artık yakıttan vergiden sıyrılıp satabilmek için.
    Ama şu amerikada ki emülsiyon skandalını söyleyip de vw yi taşlamacılığı yapanlarda harbiden yuh diyorum. Orda skandal diye söylediğin değerler , senin ülkenin eşik değerinin altında zaten. Bir çoğu katalitik konvertör iptali yaptırıp geziyor , sonra gelip burda vw emülsiyon skandalı diye geziyor.
    La kardeşim orası amerika , senin ülkende o araç en çevreci araç :)

• DSG sigara gibidir. Zararlı olduğunu bile bile kullanmaya devam.
  • Keşke sorunsuz olsaydı da alsaydık. keyfine varsaydık.

İş yerinde arkadaşım 2 yıl içinde 2 kez 3800 tl masraf yaptı aynı araca. özel serviste. sattı pes etti. Özele gitti çünkü yetkili servis 8000 istedi. aynı hesaba geldi gerçi, o 8000 her türlü çıkacak
  • 170.000 de dsg touranım var, hiçbir arıza yaşamadım takır takır atıyor hala vitesleri. Çok konforlu ve performanslı bir şansızman. Gerçekten forumdaki dsg konularına ilk defa yorum atıyorum çok abartıldı bu konu.

Dsg arac kullanmayanların yorum attığını düşünüyorum artık

• İyi olmuş dsgciler düşünsün Adamlar da haklı iyi niyet de bir yerw kadar di mi ama

• Geçende arkadaş iyi niyetten A3 stronic yeniledi yalan olmasın sadece 300-500 lira işçilik parası verdi araç garantisiz ama full servis bakımlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canlee89 -- 19 Nisan 2019; 15:9:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya cebime 250bin tl koyacam araç almak isteyecem , doğuş otoya gidecem sıraya geç diyecekler 7 ay sonra gelir diyecekler o arada fiyat artarsa farkını da vermeyi kabul edecem, çünkü kapısı çok tok, size mustahak acımıyorum, ayrıca az çok makineden anlayan insan o şanzımanın çalışma prensibine bakarsa arızalanmama ihtimali olmadığını 2 dakkada anlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: fakiramaseksi

Ya cebime 250bin tl koyacam araç almak isteyecem , doğuş otoya gidecem sıraya geç diyecekler 7 ay sonra gelir diyecekler o arada fiyat artarsa farkını da vermeyi kabul edecem, çünkü kapısı çok tok, size mustahak acımıyorum, ayrıca az çok makineden anlayan insan o şanzımanın çalışma prensibine bakarsa arızalanmama ihtimali olmadığını 2 dakkada anlar.
    Ağzına sağlık+1

• En beğenilen yorumlara bakarsanız forumda kaç dsg kullanıcısı var çıkarabilirsiniz. Savunma da “benimki bozulmadı!” Bozulup binlerce lira istediklerinde de bekleriz başlıklara. O zaman bu kadar sakin yazabilir misiniz bakalım

• Patlak Dsg ye laf yok değil mi ?

• Eğer Otomobil üreten bir ülkenin yalakalığını yapacaksam bu kesinlikle bu Japonlar ve Koreliler olur.

Allah kimseyi "Almanların yalakalığını" yapacak konuma düşürmesin

VW bile DSG'yi bıraktı. Bizimkiler yalamaya devam...
  • Geenlerde kuzenin İbiza 1.2TSI aracın balatalar bitmiş, 138.000km'de. Baskı balata değişimi için internetten seti 2000₺'ye aldılar ( en ucuz fiyat buydu), 500₺ de işçilikle 2500₺'ye baskı balata değişti. servis 5-6bin istiyor herhalde.

Nerede manuel baskı balata fiyatları nerede dsg fiyatları.

Sadece arıza değil, bunu da hesaba katın.
  • Ben bunları bildiğim için gidip manuel passat aldım.millet yıllar geçti akıllandı diye düşünüyordum ama anladım ki pek birşey değişmemiş satış temsilcileri forumda cirit atıyor,onların gazına gelen tipler de babasının malı gibi savunuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en1gma -- 19 Nisan 2019; 16:29:47 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.