Şimdi Ara

Volkswagen aracım performans kaybediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben Almanyadan yaşıyorum.
    Benim bir sorum olacaktı.2007 model VW Sharan marka 2.0 TDİ - 140 ps BRT MOTOR anahtar nr: 0603- AEJ
    Aracım 2300- 2500 devir arasinda bir anlık hava kaçırma sesi ile birlikte sendeleyip tekrar toparlaniyor.ses ön taraf alt sağdan turbounu ordan geliyor.böyle oluncada motor performans vermiyor ve daha sesli çalışıyor.bazen gayet sessiz ve tam performanla calisiyor..Test ediyorlar Hata kodu P1401 deniliyor.bazı parçalar değişti fakat problem devam ediyor.degişen parçalar(AGR ventil) eksoz gazı geri dönüsüm ventili- hava ayar ventili gibi.kablo problemi olabiöir deniliyor kimse işin içinden çıkamıyor.lütfen yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.
    Resim de eklemek istiyorum hata veren yerle alakalı ama Almanca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Valla o arabalarin vatani ora usta ordakiler anlamiyosa burdakiler hic anlamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 23 Mayıs 2017; 0:27:1 >
  • Sorun turboda olabilir mi?

• Hata kodunun açıklaması neymiş hocam söylemedilermi ayrıca sorun sanki turbodan gibi görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mand1ra_Hekimi -- 23 Mayıs 2017; 1:24:29 >
  • Ich weiß nicht

• Kabloda kırılma olabiilr deniliyor.parclari degişe degişe bakacağiz deniliyor.

• Aracınızdaki egr sistemi vakumla kontrol ediliyorsa aracınızın vakum hattında kaçak olabilir aynı zamanda Selenoid valfli ile de kontrol ediliyorsa selenoid valfin içindeki kontrolü sağlayan Bobinde eskime veya kısa devre olabilir, dolayısıyla kontrol sağlanamaz, öncelikle aracınızın vakum hattını kontrol edin daha sonrasında egr selenoid valfini söküp ohm metreyle değerlerini ölçün, geçmiş olsun.

• Evet hava sistemi ile calisiyor AGR ventil önüdede bir baska parca valf var...iki parca bitisik AGT eksoz gazi geliyor VALF e temiz hava geliyor karisip motora gidiyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.