Şimdi Ara

Volkswagen Amarok mu Nissan Navara mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
1
Favori
31.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tahrikk

quote:

Orijinalden alıntı: ilysblc

quote:

Nissan Fransız olduğu için baştan eleyin. Amarok da tamamen gösteriş ve sidik yarışı ürünü. Amarok bir deney, birkaç sene içinde üretimi durabilir bile. Pickup alacaksanız ya L200 alın, ya da Hilux. Gerçi yeni Hilux'ların kalitesi eskisi gibi değil deniliyor fakat bakmakta yarar var. Ama L200 kafadan götürür.

Nissan fransız mı hocam?

Evet, çoğunluk hissesi Renault'ta. O QQ'deki 1.5 dci Renault'un motoru.

4x2 yolda iyidir, 4x4 özellikle karda ve gevşek zeminde. Pickup'larda 4x4 ile 4x2'nin yüksekliği pek değişmez genelde. O yüzden o farkı göz ardı ediyorum. Bir de ikisi arasında vergi farkı olacaktır. Ama büyük çoğunluk arazide geçecekse 4x4 alır, üzerindeki lastikler eskiyince yola da gelecek bir AT lastik alırsınız. Bu arada, reklamlarına bakarak Amarok'la araziye girebileceğinizi düşünmeyin bence.

Renaul2, Nissan %45, Nisaan da Renault!'nun %15 hissesine sahip. %15'ler birbirini götürürse, özel olarak Renault, Nissan'ın 3'te 1'ine sahiptir çoğunluk hissesine değil.

• quote:

Nissan Fransız olduğu için baştan eleyin. Amarok da tamamen gösteriş ve sidik yarışı ürünü. Amarok bir deney, birkaç sene içinde üretimi durabilir bile. Pickup alacaksanız ya L200 alın, ya da Hilux. Gerçi yeni Hilux'ların kalitesi eskisi gibi değil deniliyor fakat bakmakta yarar var. Ama L200 kafadan götürür.

1. Nissan, Fransız değil, Fransa da da hissesi bulunan bir japon.
    2. Safkan japon alman fransız diye bir araç artık yok, Focusta kullanılan 1.6 TDCI motoru, Peugeot 308de, Citroen C4-C5 te, Volvo S40 da hatta TATA da bile kullanılıyor. Diğer parçaları sen düşün artık.

Boykot ederken kimi boykot ettiğimizi bilelim
  • Ikisinide kullanmadim ama amarok daha kisa yuksek oldugu icin daha heybetli duruyor ayrica navara tanidik yuz amarok alirsan daha degisiklik olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ohara

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ilysblc

quote:

Nissan fransız mı hocam?

Evet, çoğunluk hissesi Renault'ta. O QQ'deki 1.5 dci Renault'un motoru.

4x2 yolda iyidir, 4x4 özellikle karda ve gevşek zeminde. Pickup'larda 4x4 ile 4x2'nin yüksekliği pek değişmez genelde. O yüzden o farkı göz ardı ediyorum. Bir de ikisi arasında vergi farkı olacaktır. Ama büyük çoğunluk arazide geçecekse 4x4 alır, üzerindeki lastikler eskiyince yola da gelecek bir AT lastik alırsınız. Bu arada, reklamlarına bakarak Amarok'la araziye girebileceğinizi düşünmeyin bence.

Renaul2, Nissan %45, Nisaan da Renault!'nun %15 hissesine sahip. %15'ler birbirini götürürse, özel olarak Renault, Nissan'ın 3'te 1'ine sahiptir çoğunluk hissesine değil.

Mantığınıza hayran kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: MMMacit

Öncelikle Hangisini Alırsanız Alın Hayırlı Olsun. Nissan Pick up lar Türkiye ye Geldi Geleli İlk Kasasından Beri Babamın Favori Aracı Arka Kasadan Dolayı. Şu Anda Uzun Şasi Navaraya Biniyor. Amarokları Bilmiyorum Ama Navara Bana Göre Türkiyede ki En İyi Pick up ( Amerikanları Katmıyorum ) Alıcaksanız Kesinlikle Ama Kesinlikle 4x4 Alın. Bundan Önceki Aracımız 4x2 ydi Ne Yol Tutuşu Güzeldi Ne Yolda Gidişi Güzeldi Ama Bu Uzun Şasi Araçlar Çok Farklı. Yakıt Olarakta İyi Yakıyorlar Bizim Araç 450 kr Yakıyor. Otomatik Vites de Gayet Güzel Geçişlerde Hissettirmiyor.

Navara şehir içi mi 450 kr yakıyor yoksa ortalamamı bu değer baya yüksekmiş.
  • Şehir İçi Yakıyor Hocam.
  • Volkswagen Amarok capı ve tecrübesi ne ki Nissan Navara'ya rakip olsun derim bu işler tecrübe ile aşılıyor hiç nıssan patrol gördünüz mü yanyana getirin eski modellini Amarok ile farkı orada görünüz, ANDOF'ta hiç vw Amarok yoktur dağa taşa daha gelicek tecrübede olmadığından alınmıyor bir toyata TOYOTA Land Cruiser gibi nıssan patrol gibi kendini arazide kanıtlamadı bakalım ilerki zamanlarda testleri kullanıcı yaptıkça cıkar kokusu
  • bu konu kitlenir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

Volkswagen Amarok capı ve tecrübesi ne ki Nissan Navara'ya rakip olsun derim bu işler tecrübe ile aşılıyor hiç nıssan patrol gördünüz mü yanyana getirin eski modellini Amarok ile farkı orada görünüz, ANDOF'ta hiç vw Amarok yoktur dağa taşa daha gelicek tecrübede olmadığından alınmıyor bir toyata TOYOTA Land Cruiser gibi nıssan patrol gibi kendini arazide kanıtlamadı bakalım ilerki zamanlarda testleri kullanıcı yaptıkça cıkar kokusu

amarokla patrol ve land cruiser aynı segmentte diiller dolayısıyla karşılaştırmak yanlış olur...........

• Sorularınaza cevap olur bu videolar

• İşimiz gereği son 10 yıldır Hillux,Ranger ve Navara tecrübelerini edinmiş biri olarak benim görüşüm kesinlikle Navara.2006 da ve 2008 de sıfır olarak 2 kere Navara değiştirdik ve hiç bir çift kabinde Navaranın konforunu ve kalitesini bulamadık.Amarok daha çok yeni ve hiç kullanmadım yalan söylemeyim.Zaten işi gereği çift kabin pick-up kullananların çoğu Nissanı tercih ederler.Sadece Nissanın tek bir kötü yanını söyleyebilirim yakıt tükettimi çok fazla.Bence gidin bütün pickupları test edebilme imkanınız varsa test sürüşüne çıkın,birde Navarayla çıkın ne demek istediğimi anlayacaksınız.
  • Ben 4 sene Navara kullandım iş için dağ bayır gittim.Gerçekten çok iyi bir araç ama size tavsiyem off road için alacaksanız otomatik vites almayın.
  • amarok vw olduğu için alınır.

•  Volkswagen Amarok mu Nissan Navara mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golfçü_ -- 27 Ocak 2012; 18:08:42 >
  • Otomatik vites sorunu olmasa 1 dk.dusunmeden amarok al derdim kardesim
  • konfor isteyen navara arazi kaabiliyeti isteyen l200,hilux veya amarok alsın.amarok japonlar kadar olmasa da modifiye ile çok iyi performans verebilir.araca uygun arka diferansiyel kilidi istenirse alınabiliyor.
    yalnız koskoca vw aracın farını yaparlen dusterden esinlenmiş, bu çok ilginç geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baracuda05

quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

Volkswagen Amarok capı ve tecrübesi ne ki Nissan Navara'ya rakip olsun derim bu işler tecrübe ile aşılıyor hiç nıssan patrol gördünüz mü yanyana getirin eski modellini Amarok ile farkı orada görünüz, ANDOF'ta hiç vw Amarok yoktur dağa taşa daha gelicek tecrübede olmadığından alınmıyor bir toyata TOYOTA Land Cruiser gibi nıssan patrol gibi kendini arazide kanıtlamadı bakalım ilerki zamanlarda testleri kullanıcı yaptıkça cıkar kokusu

amarokla patrol ve land cruiser aynı segmentte diiller dolayısıyla karşılaştırmak yanlış olur...........

Tabikide bende onu vw touareg için dedim, bu model mutlak referans modeli olmak zorunda bu model bu alanlara hitap eden bir model değil, öyle olduğuna inanıyorum ve bu konuda lider olan toyata ve nıssandan sasmam.

• 4 çeker tercih edicekseniz Amarok olur sebebi ise 2000 motor olduğundan dolayı vergi avantajı var. Vergi önemsiz ise L200 veya Navara tercih ediniz..
  • 2005 Yılından beri Pick-up 4x4 Skystar var. Öncellikle bu yıl ve öncesinde olan Nissan dizellerde DTI kullaniliyordu. Arazi Kabiliyetinde L200 ile karsılastıran arkadasları gercekten kınıyorum. L200 dengeli bi araç mı? arazi kabiliyeti olsun. Navara Otomatik Sanzimanlarda arazide cok problem yasandigini biliyorum. Ama siz sehir ici 4x4 kullanacagim az toprak camur derseniz problem yok. 2.5 Dizel DTİ'nin tüketimi 375-450 krs arası degisiyor. Servis bakımından Nissani Tek geçerim. Seffaf gayet ilgililer.
    WV gibi öküzümsü temsilcileri ve servisleri yok.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.