Şimdi Ara

VOLAR 9.7 Tablet Paylaşım-Destek [ANA KONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
722
Cevap
15
Favori
107.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

quote:

Orijinalden alıntı: zabit_ersin

quote:

Orijinalden alıntı: redvelvet

quote:

quote:

Ne sattıklarındanda haberleri yok adamların (A101)
    Broşürde ne yazıyor, kullanıcının karşısına neler çıkıyor.
    Tableti 12 saat süreyle şarjda bırakın.

Aynen öyle, aslında belkide özelliklerini biraz bilseler pahalıya satacaklar.. Hocam 2-2,5 satte şarj oldu bende şarjdan çektim, Benim ufaklıklar tableti rahat bırakmıyor. Şarjın ucu da tabletin girişinden biraz dışarıda kalıyor, açıkcası zorlarlar diye korktum..

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın, anlatığınız özellikleri okuyunca baya şaşırdım. eh özelliklere karşında baya olumsuz yazılarım oldu utandım.
    Umarım sorun çıkarmadan kullanırsınız.
    İlk şarj 12 süreyle olursa pilden daha iyi verim alırsınız.

Teşekkür ediyorum, utanmanıza gerek yok, zira satıcı bile özlliklerini bilmiyor.

Aşağıya fikir verebilmek adına aldığım screen shootları ekliyorum.

http://img689.imageshack.us/img689/4661/screenshot2012122622043.png
    http://img338.imageshack.us/img338/6051/screenshot2012122622023.png
    http://img593.imageshack.us/img593/9127/screenshot2012122622024.png
    https://store.donanimhaber.com/15/8e/a9/158ea9b3e98e86d6227023a741b4fbd8.png
    http://img26.imageshack.us/img26/4327/screenshot2012122621543.png

forum önizleme şeklinde yükleyemedim, anca böyle oldu.

Konum hizmetleri yazıyor, acaba gps mevcut mu cihazda?

VOLAR  9.7 Tablet Paylaşım-Destek [ANA KONU]

Bu cihazda GPS benim bildiğim sadece mobil ağlara (wifi, usb modem v.s.) bağlanıldığında çalışır, yani konumunuzu bulur..

• 27 sınde satısa sunulmuyormuydu nasıl satın aldınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty//trance

forumdan edindiğim bilgilere göre tablet hakkında baya bi bilgi sahibi oldum ki yarın tableti almayı düşünüyorum tek sorunum programlama öğrencisi olduğumdan tablete visual studio veya c# programlama yapabilirmiyim tablette yardım ederseniz sevinirim

Hocam programlama dillerinden anlamam ama markette ücretsiz bir program var (C# To Go) isminde belki işinizi görür. Google'a ismini yazıp aratırsanız programı inceleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Göbekli

27 sınde satısa sunulmuyormuydu nasıl satın aldınız

Resmi üniformalı gidince korktular mı ne? Şaka biyana aslında alabileceğimi sanmıyordum, A101 müşteri hizmetlerini aradım cihazla ilgili tam bilgi alabilmek için, kendilerininde bilmediklerini ama cihazların bugün itibariyle marketlere dağıtımının başladığı söylediler. Bende en yakın mağazaya gittim, inceledim, zaten 1 tane gelmişti, alabilir miyim dedim; kasiyer aslında bugün satışı yasak falan dedi ama en sonunda aldım.
  • quote:

quote:

forumdan edindiğim bilgilere göre tablet hakkında baya bi bilgi sahibi oldum ki yarın tableti almayı düşünüyorum tek sorunum programlama öğrencisi olduğumdan tablete visual studio veya c# programlama yapabilirmiyim tablette yardım ederseniz sevinirim

Hocam programlama dillerinden anlamam ama markette ücretsiz bir program var (C# To Go) isminde belki işinizi görür. Google'a ismini yazıp aratırsanız programı inceleyebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim :)

• quote:

quote:

quote:

Çok teşekkür ederim :)

valla cok ıyıymıs urunun fotolarını ne zaman yukeleyeceksınız onuda merakla beklıyorum

• Android bilindiği gibi linux çekirdek mimarisi üzerine kurulu ve içerisinde Dalvik Sanal Makinası (Dalvik VM)'ni bulunduran ve genel olarak Java ile üretilen byte-codun vu VM tarafından yorumlanması suretiyle uygulamar çalışmasına olanak veren Google'ın işletim sistemidir. Bu işletim sisteminde "doğal olarak" .NET Framework desteği yoktur ve olması mantıksızdır. CLR (Common Language Runtime) ve .NET Framework assembly'leri haliyle Android üzerinde kurulu değildir ve dolayısıyla hiçbir .NET dili ile yazılmış uygulama Android tarafından yorumlanamaz işletilemez.

ANCAK; bilindiği gibi MonoDroid ile Mono projesindeki yaklaşımın aynısı esas alınmış ve .NET dilleri ile yazılmış bir programın ürettiği ara kod (MSIL) ve ana methodların / sınıfların bulunduğu mscorlib Mono tarafından Java VM'ye tercüme edilir. Dolayısıyla MonoDroid'siz ne VB.NET ne C# ile yazılan programları Android aygıtlarda tekdüze çalıştırmak imkansızdır. Ve de; MonoDroid burada belirtildiği gibi halen yalnız C# ile çalışmaktadır, ve VB.NET desteği henüz getirilmemiştir. Ancak yine bilindiği gibi MonoDroid'in ücretli olması ve tam uyumluluk sunmaması nedeniyle bu girişimden cayılması da sizin düşündüğünüz gibi olasıdır.

Bundan dolayı .NET platformunda mobil geliştirme yapmak istiyorsanız Windows Phone 7 / 7.5 direkt hedefiniz olması gereken platformdur.

alıntıdır.
    http://social.msdn.microsoft.com/Forums/tr-TR/vbnettr/thread/f38dc578-33f1-4354-9f46-66f38c32b8a5/

• simkart takılabiliyor mu bu icada?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arzuhalcii

Android bilindiği gibi linux çekirdek mimarisi üzerine kurulu ve içerisinde Dalvik Sanal Makinası (Dalvik VM)'ni bulunduran ve genel olarak Java ile üretilen byte-codun vu VM tarafından yorumlanması suretiyle uygulamar çalışmasına olanak veren Google'ın işletim sistemidir. Bu işletim sisteminde "doğal olarak" .NET Framework desteği yoktur ve olması mantıksızdır. CLR (Common Language Runtime) ve .NET Framework assembly'leri haliyle Android üzerinde kurulu değildir ve dolayısıyla hiçbir .NET dili ile yazılmış uygulama Android tarafından yorumlanamaz işletilemez.

ANCAK; bilindiği gibi MonoDroid ile Mono projesindeki yaklaşımın aynısı esas alınmış ve .NET dilleri ile yazılmış bir programın ürettiği ara kod (MSIL) ve ana methodların / sınıfların bulunduğu mscorlib Mono tarafından Java VM'ye tercüme edilir. Dolayısıyla MonoDroid'siz ne VB.NET ne C# ile yazılan programları Android aygıtlarda tekdüze çalıştırmak imkansızdır. Ve de; MonoDroid burada belirtildiği gibi halen yalnız C# ile çalışmaktadır, ve VB.NET desteği henüz getirilmemiştir. Ancak yine bilindiği gibi MonoDroid'in ücretli olması ve tam uyumluluk sunmaması nedeniyle bu girişimden cayılması da sizin düşündüğünüz gibi olasıdır.

Bundan dolayı .NET platformunda mobil geliştirme yapmak istiyorsanız Windows Phone 7 / 7.5 direkt hedefiniz olması gereken platformdur.

alıntıdır.
    http://social.msdn.microsoft.com/Forums/tr-TR/vbnettr/thread/f38dc578-33f1-4354-9f46-66f38c32b8a5/

Öncelikle teşekkür ederim.Benim sorum android işletim sisteminde bi app ile mesela c# programlama yapılabilir mı eğer cevap hayır ise tableti alamam ne yazık ki öğrenciyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mahseer898

quote:

Bu fiyata cok daha iyi (JB 4.1- 1.5ghz-dual core-gpu Mali400) fakat 7" tablet alabilirsiniz. artes 702

hocam 7" tablet de çokküçük geliyor 9" lerin yanında. bu tablet hakkında adam akıllı bilgi bulabilsem düşünmeden alacağım ama bilgi yok gpu su ne onu bile bilmiyoruz.

görselde bu ürünün işlemcisi RK3066 yazıyor. Rockchip in cortex A9 dual core işlemcisi bu.
    4*400 GPU var bu işlemcide.
    aslında işlemci gayet iyi görünüyor, fiyatına göre ürün çok iyi gibi ama marka hiç duyulmamış bi marka.
    ona dikkat etmek gerek...

• quote:

Orijinalden alıntı: aksa_

simkart takılabiliyor mu bu icada?

Hocam simkart takılamıyor bo modele.
  • Eyvallah hocam. Birisi takılabiliyor yazmış da teyit etmek için sormustum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merak eden arkadaşlar için tabletin resimlerini de ekliyorum ama akşam karanlığında telefonla anca bu kadar oldu..

Bu da kutunun arkası, rsim küçük görünmesin diye tıklayıp bakın..
    http://img818.imageshack.us/img818/3118/20121226225523.jpg

• tablet hakkındaki birçok endişem gitti diyebilirim ancak şimdi yarın bunu almak var umarım her mağazaya 4-5 tane getirmişlerdir.

birde @zabit_ersin hocam tabletin wi-fi çekim gücü nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahseer898

tablet hakkındaki birçok endişem gitti diyebilirim ancak şimdi yarın bunu almak var umarım her mağazaya 4-5 tane getirmişlerdir.

birde @zabit_ersin hocam tabletin wi-fi çekim gücü nasıl ?

Hocam bende daha önce Artes D9702 vardı, onunla aynı, şimdiye kadar kopma v.s. olmadı. Markete biraz erken gitmeniz yararınıza olabilir..
  • http://www.youtube.com/watch?v=OUkhuaubPQo

videodaki ile aynı sanırım veya benzeri
  • peki arkadaşlar gps bluetooth usb çıkışı felan var mı ?
  • Arkadaşlar bu hafta "Artes D 821" almayı düşünüyordum ama kararsız kaldım. Bu tableti almış kişilerin yazdıklarını görünce. Bu tabletin özelliklerine baktığım zaman Artes D 821'den daha iyi olduğunu görüyorum. Kullanmaya başlamış arkadaşlara bir kaç sorum olacak (ufak cevapları olabilecek sorular) cevaplarsanız sevinirim.

- Grafik işlemcisi Tek Çekirdek mi? Mali 400 Gpu mu bulunmakta?
    - Dokunmatik Ekranı sizlere göre nasıl? Kullanışı iyi mi?
    - Dahili Hafıza, Ram gibi özellikleri söylenenler ile aynı mı?
    - Alan arkadaşların hepsinde Android 4.1 Jelly Bean sürümü mü çıktı?
    - Pili kaç mAh? Ortalama kaç saat gidiyor?
    - Hangi sensörler bulunmakta?
    - Tablet bilgisayarların sınırlarını zorlayan Android oyunlarından birisini oynamayı denediniz mi? Denediyseniz olumlu sonuç aldınız mı? (Akıcı ve sorunsuz oynatması vs.)
    - Gamepad denediniz mi? Destekliyor mu?
    - Kutudan tabletin yanında neler çıkıyor?
    - Ürünün malzeme kalitesi, kasası, tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aşağıda yazmış olduğum Ürün Özellikleri doğru mudur?

-> Volar 9.7" Tablet Bilgisayar Özellikleri

İşlemci - Rockchip 3066
    İşlemci Tabanı - Cortex A9 (Kullanıcılardan Atılan Bir Resimde Arm v7 Processor Yazmakta)
    İşlemci Tipi - Dual Core
    İşlemci Hızı - 1.6 Ghz
    Ram - 1 Gb DDR3
    Depolama (Rom) - 16 GB Nand Flash
    Grafik İşlemci - GPU 400 MHz (Çekirdek Sayısı Bilinmiyor)
    Ekran Boyutu - 9.7"
    Görüntü Oranı - 4:3
    Çözünürlük - 1024x768
    Ekran Teknolojisi - 10 Nokta Çoklu Dokunmatik
    Ekran Türü - Kapasitif IPS
    Görüntü Kalitesi - 1080p
    İşletim Sistemi - Android 4.1 (Jelly Bean) (Kutuda Android 4.0 ICS Yazıyor)
    Kablosuz Ağ - Var
    Dahili 3G - Yok
    Gps - Yok
    Usb 3G Desteği - Var
    Bluetooth - Var
    Sd Kart Desteği - TF (Maks. 32 Gb)
    Sensörler - Otomatik 4 Yöne Ekran Döndürme
    Titreşim - Yok
    Ön Kamera - 0.3 Megapiksel
    Arka Kamera - 2.0 Megapiksel
    Hoparlör - Var (Tek Çıkış)
    Mikrofon - Var
    Pil - 7800 mAh Li-Polyer (Kullanıcılardan birisi 7400 mAh demiş ancak kutuda verdiğim rakamlar yazıyor)
    Kulaklık Girişi - 3.5 mm Stereo
    Usb - 2x Mini Usb 2.0
    HDMI - 1x Mini HDMI

Gece gece bu yazıyı (yatmadan önce vs.) gören kullanıcılar varsa acil cevap bekliyorum. Duruma göre sabah erkenden almak için gideceğim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkPower34 -- 27 Aralık 2012; 4:56:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: f.aydin
    görselde bu ürünün işlemcisi RK3066 yazıyor. Rockchip in cortex A9 dual core işlemcisi bu.
    4*400 GPU var bu işlemcide.
    aslında işlemci gayet iyi görünüyor, fiyatına göre ürün çok iyi gibi ama marka hiç duyulmamış bi marka.
    ona dikkat etmek gerek...

Hocam 4x400 Mali Gpu olduğundan emin misiniz? Öyle ise harika yani.

->

Kullanıcılardan gelen ekran görüntülerinde ürün özelliklerinde "Mali 400 MP" yazıyor. Bende merak ettim Google Arama Motoruna yazdım.

Bir sitede şöyle bir görüntü çıktı. Sanırım dediğin gibi 4 Çekirdek bir Grafik İşlemci.

http://www.arm.com/images/Mali-400_MP_Web.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkPower34 -- 27 Aralık 2012; 4:48:40 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.