Şimdi Ara

Vodka bozulur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, geçen gün valizin içinde unuttuğum 1 şişe vodkayı buldum.Ağzı hiç açılmamış 1-1.5 aydır duruyor. Oda sıcaklığında olsa bozulmaz diyeceğim de valizin içi biraz fazla sıcaktır yani.Bir de yaz ayları olunca sıcaklık katlanıyor haliyle. Hazır bulmuşken içeyim diyorum da sakata gelmeyelim sonra..?

• içen de ölüyor, içmeyen de.dik kafaya kanka.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ağzı açılmadıysa bozulmaz. Meraktan soruyorum, markası nedir?

• Al vodkanı git sat sen
  • Bozulmaz kardeşim.Yarasın
  • Viski, votka, cin ve tekila gibi alkol oranı %30un üstünde olan içkiler bozulmaz. Yani içmeniz halinde gıda zehirlenmesi geçirmezsiniz. Eğer şişenin iyi bir kapağı varsa ve sıkıca kapanmışsa, içki zamanın akışından pek etkilenmez. Rahatça içilebilir. Ama kapağı kötüyse ya da sıkı kapanmamışsa alkolü kısmen uçmuş ve tadı bozulmuş olabilir. Bu durumda bozulmuş olma ihtimali de ortaya çıkar. İyi kapanmamış şişelerde uzun zamandır duran içkileri içmemekte fayda var.

Google'dan da bulabilirdin.
  • Bende Eylül'ün 2. haftası Kıbrıstayım. 1 valiz alırım heralde içki. Vodka da kolay kolay bozulmaz at buzluğa soğusun biraz sonra içersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

Bende Eylül'ün 2. haftası Kıbrıstayım. 1 valiz alırım heralde içki. Vodka da kolay kolay bozulmaz at buzluğa soğusun biraz sonra içersin.

1 lt mi hacmi valizin
  • Cevaplar için sağolun arkadaşlar

@Ss4Gogeta , markası "Zubrowka" Polonya votkası.

@asphendus , evet aratmıştım google da, aynı yazıyı ben de gördüm de, ilk mesajımda belirttiğim gibi normalin üstünde bir sıcaklık sözkonusu olduğu için tekrar sorma ihtiyacı hissettim
  • quote:

Bende Eylül'ün 2. haftası Kıbrıstayım. 1 valiz alırım heralde içki. Vodka da kolay kolay bozulmaz at buzluğa soğusun biraz sonra içersin.

Absinthe almayı unutma. Yurtdışından dondüm kısa süre önce, 10 sise civari alkol getirdim. Absinthe basta olmak uzere tatmadigim içkiler ve kokteyller tattım. hos seyler bunlar, imkanınız varsa yurtdışında yapın.

• Evdekilerden gizlemek için cayır cayır yanan bilgisayar kasasına koymuştum 20lik vodkayı, yaklaşık 1.5-2 ay sonra aklıma geldi, çıkarıp içtim. Yaşıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ss4Gogeta

quote:

Absinthe almayı unutma. Yurtdışından dondüm kısa süre önce, 10 sise civari alkol getirdim. Absinthe basta olmak uzere tatmadigim içkiler ve kokteyller tattım. hos seyler bunlar, imkanınız varsa yurtdışında yapın.

Turizm rehberi olduğum için Yılın 4 de 1 i yurtdışında oluyorum. Yerli tekila varmış hiç görmemiştim onu alacağım Kıbrıstan. Bol bol da vodka.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ss4Gogeta

quote:

Turizm rehberi olduğum için Yılın 4 de 1 i yurtdışında oluyorum. Yerli tekila varmış hiç görmemiştim onu alacağım Kıbrıstan. Bol bol da vodka.

Mükemmel o zaman :) bunun ticaretini yapanlar var. Adam yurtdışına çıktığında alıyor 20 sise viski. Burda 80-90 tl olan şey mesela italyada 15€

• Riske girme kör olursun.
  • Soğut da iç kardeşim dert ettiğin şeye bak
  • canımı çektirdin mubarek akşama bende içiyim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.