Şimdi Ara

Vodafone Telsiz Kullanım Ücreti’ni ödesin diyen abonelere Cepstandart Tarifesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
2
Favori
13.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 yıldır vodafonluyum numarasını yeni taşıyana 31 aralığa kadar telsiz kullanım ücreti almıyor bizden alıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hie

Vodafone kullanıcısı olarak vodafon hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan destek istiyorum;

1. Neden bu ücretler bizden isteniyor ? Daha önceden vodafon ödüyordu da neden şimdi biz?
    2. Diğer iki operatörde bu uygulama varmı ?
    3. Vodafone gözümden düştün, avea ya geçmeyi düşünüyorum.

1- anlaşmışlar aralarında herhalde mutlaka bir başlangıç noktası oldu ama bilen varmıdır soru işareti.Tahminen çok fazla rekabet diye yırtındılar şimdi biyerden yeni kaynak yaratıyorlar tüm operatörler.

2- evet ilk turkcell başlattı sıra vodafoneda idi ki aveada duyurmuş sanırım yani hepsi alacak olayın özü bu.

@ooofof sanırım uygulama prosedürü bu şekilde.Misal ben faturasızdan faturalıya geçtim bende hala alınmıyor bu vergi yıl sonuna kadarda alınmayacak ocak 2012 de başlıcak alınmaya.Diğer operatörlerde de bu şekilde uygulanıyor sanırım.Faturasızlar içinde de hat taşındığında sene sonuna kadar alınmayıp yeniyıl itibariyle alınmaya başlıcak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeSiN -- 29 Temmuz 2011; 18:03:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeSiN

quote:

Orijinalden alıntı: hie

Vodafone kullanıcısı olarak vodafon hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan destek istiyorum;

1. Neden bu ücretler bizden isteniyor ? Daha önceden vodafon ödüyordu da neden şimdi biz?
    2. Diğer iki operatörde bu uygulama varmı ?
    3. Vodafone gözümden düştün, avea ya geçmeyi düşünüyorum.

1- anlaşmışlar aralarında herhalde mutlaka bir başlangıç noktası oldu ama bilen varmıdır soru işareti.Tahminen çok fazla rekabet diye yırtındılar şimdi biyerden yeni kaynak yaratıyorlar tüm operatörler.

2- evet ilk turkcell başlattı sıra vodafoneda idi ki aveada duyurmuş sanırım yani hepsi alacak olayın özü bu.

@ooofof sanırım uygulama prosedürü bu şekilde.Misal ben faturasızdan faturalıya geçtim bende hala alınmıyor bu vergi yıl sonuna kadarda alınmayacak ocak 2012 de başlıcak alınmaya.Diğer operatörlerde de bu şekilde uygulanıyor sanırım.Faturasızlar içinde de hat taşındığında sene sonuna kadar alınmayıp yeniyıl itibariyle alınmaya başlıcak.

Teşekkür ederim bilgilendirme için, öyleyse vodafone dan vazgeçmeye gerek yok çünkü bu tüm operatörlerde olan ve olacak bir uygulama. Vodafone 'a devam ediyorum
  • faturali ceptocep tarifesine 4,5 lira sabit ücret gelmiş.

1,1 lira da vergi ekleniyordu.

hemen faturasiz cepstandart tarifesine park ettik ;)
  • Ben konuyu BTK ya ilettim ve form doldurdum ne kadar ilgilenirler bilemicem. Sizde aşağıdaki adresten şahsi şikayetleri yapabilirsiniz. Tüm bilgileri eksiksiz ve ciddi doldurun. Boş hiç bi yer kalmıcak. EN alttaki bölümlere yok GSM oparatörleri gibi şeylerle doldudun

http://www.btk.gov.tr/basvuru_ve_sikayetler/piyasa_gozetimi/gercek_kisi/index.php

İşte mesajım

Merhabalar, şikayetim Turkcell, Vodafone ve aveanın telsiz kullanım ücretlerini GSM kullanıcılarına yansıtma ile ilgili olup, bu telsiz ücretlerinin biz kullanıcılara her ay yansılmasını haksız bir unsur olarak buluyorum.

Biz önödemeli hatları satın alırken tüm vergiler dahilindeki fiyata göre ücretlendirilip o fiyata göre kontör satın alıyoruz.

Burda tüketiciye her ay haraç kesmek gibi büyük bir yük biniyor. Siz btk olarak bu ücretlendirmeleri denetlemek zorundasınız. Çünkü bu tip hizmete bağlı vergiler gsm oparatörüne mecrur olmasada ön ödemeli hazırtkart satın alırken sözleşmede vergilerin yansıtılacağı yazmıyor.

Bu ücretlendirme ilk olmuyacak ve yakında bizlere ötv öiv vergilerinide ödetmeye çalışacaklardır...

GSM oparatöründeki telsiz ücretlendirme vergilerinin kullanıcılara haksız yere yük edilmesi konusunda gereğinin yapılmasını arz ederim. Saygılarımla...
  • Standart yazip 7048e gonderdim

Secmis oldugunuz paket icin kisitiniz mevcuttur. Talebiniz gerceklestirilememistir.

Diyor. 1aylik vedava internet var baskada bisey yok. Sorun nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Standart yazip 7048e gonderdim

Secmis oldugunuz paket icin kisitiniz mevcuttur. Talebiniz gerceklestirilememistir.

Yukarda o kadar dedim mesaj yoluyla değil myvodafone yoluyla tarifeye geçin diye, üstelik kalın ve büyük de yazdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ykaraca

quote:

Yukarda o kadar dedim mesaj yoluyla değil myvodafone yoluyla tarifeye geçin diye, üstelik kalın ve büyük de yazdım.

Mobilde gorememisim k.bakmayin. Myvodafone nin mobil versiyonu varsa yazabilirmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ykaraca

quote:

Mobilde gorememisim k.bakmayin. Myvodafone nin mobil versiyonu varsa yazabilirmisiniz

m.vodafone.com.tr
  • Sagolun hocam
  • haracı kesen vodafone değil devlet. devlet alıyor o parayı direkt
  • Cep telefonu TELSIZ DEĞILDIR.
    Neye istinaden telsiz vergisi alıyorlar.?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bico

Cep telefonu TELSIZ DEĞILDIR.
    Neye istinaden telsiz vergisi alıyorlar.?

Tuder el attı bu işe bakalım
  • Telsiz dedinde aklima geldi eskiden telsizlerde soylenirdi BREK BREK ARKADAS ARIYORUM :)) teknolojiye bak simdi akilli telefonlar var net var hakikaten nerelerden nerelere ...
  • rezalet, bir de çok büyük lütufmuş gibi yeni tarife çıkarıyor haracınızı, biz ödüyoruz ayağı çekiyor.
    öyle kazıklanmazsan böyle kazıklarım demek istiyor.
    hiç mi utanma yok bu heriflerde, gün boyu binlerce kişi kalaylıyor kendilerini...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lost -- 1 Ağustos 2011; 18:10:21 >
  • bugun tahsil edildi 1.1 tl..

bıde marıfet gıbı tarıfe mı yapmıslar ayıp be..avea ya gecırcem hattı ya..

6-7 yıllık vodafone kullanıoz bıde bu son oldu yettı artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: <flame>

bugun tahsil edildi 1.1 tl..

bıde marıfet gıbı tarıfe mı yapmıslar ayıp be..avea ya gecırcem hattı ya..

6-7 yıllık vodafone kullanıoz bıde bu son oldu yettı artık

avea'da telsiz kullanım ücreti alıyor ki
  • rezalet...
  • faturasızdan ayda 1,1tl vergi alınıyorken faturalıdan ayda ne kadar vergi alınıyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: syruse

faturasızdan ayda 1,1tl vergi alınıyorken faturalıdan ayda ne kadar vergi alınıyor acaba?

telsiz iletişim vergisi adı altında 2011 yılı için 1.1 TL yani aynı ücret alınmakta faturalılardan.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.