Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
540.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 19 ekimde bağlatmıştım ping ve dalgalı internet yüzünden bugün iptal ettirmek istedim 500tl para istediler olabilirmi sizce yüksek geldi bana
  • Arkadaşlar bugün itibari ile bende geçiş yaptım eko aile paketi 50 gb 50 mbps ilk sene 29.90 diğer sene 59.90 alt yapi yeni geldi başka alt yapida yok şuanda 50 mbps yakinda hiz testi yaptım memnunum nokianin modemini verdiler modem biraz büyük :) istediğimiz yerede kurdular bakalim ilerleyen zamanlarda nasıl olacak tek beğenmediğim yanı modemi taşıyamıyoruz sanirim adsl gibi değil direk modeme bağlı taşımak istesek herhalde vodafone ekibine soylememiz gerekiyor bu konuda bilgisi olan varmi boatlardan gecti kablo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • adsl hizmet veren yere bağlayabiliyorlar mı?
  • 5 gündür 100Mbit/100AKN paketini kullanıyorum.Altyapı 1.5 ay önce yapıldı.Hız testinde 101 download - 4.75 upload sonucu alıyorum.5 gündür aynı ve dalgalanma yok.Fakat oyunlarda pingim 150~ ve düşmüyor.Ping konusuna çözüm bulabilen var mı ?
  • İptal sürecim 1 haftadır devam ediyor. Hat pasif durumda. Bunun için bir şey yapmam gerekiyor mu? MH aradım sizi ararlar dedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • prestiggge P kullanıcısına yanıt
    peki sizce ne yapayım :) taahüt sürem 12sinde doluyo, vodafone hiç geçmiyeyimmi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah1982

peki sizce ne yapayım :) taahüt sürem 12sinde doluyo, vodafone hiç geçmiyeyimmi acaba?

Denemekte fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

quote:

Orijinalden alıntı: emrah1982

Denemekte fayda var.

Aynen..

• Superonlineden vodafona geçtim.Superonline nın fiber kablosunu bağladılar. Altyapı tamamen superonline.Modemde ve ont de superonline yazan yerlere vodafone stickeri yapıştırmışlar.Kurulum yapan bayi s.o.l bayisi. Ping düşmedi. 5-8 arası. 25 mbit 75 akk limitsiz fiber 59 du s.o.l. taahhüt uzatmadı. Aynı altyapıdan vodafonedan 50 mbit 100 akk limitsiz fiberi 59tl ye aldım.Hız 50 geliyor şimdilik dalgalanma yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuci -- 9 Kasım 2017; 1:27:56 >
  • 1 ay oldu kullanmaya başlayalı nerdeyse, sıkıntı yok şu ana kadar. Superonline kullanıyordum, ping aynı kaldı, yükselme veya düşme yok. Superonline'da 50 mbps kullanıyordum. Aldığım hız sabitti, 50yi alıyordum. Vodafone'da 100 kullanıyorum, hız testinde 110-114 çıkıyor. Şimdilik bir sıkıntı yok. Superonline alt yapısı ile kullacaklara tavsiye edebilirim.

• yuci kullanıcısına yanıt
    Altyapı tamamen Turkcell değil bildiğim kadarıyla sadece erişim altyapısı Turkcell'den gerisi Türk Telekom son olarak da Vodafone veri merkezinde sonlanıyor zaten bu şekilde KOTA'ya geçmekten yırttılar.. Tabi Vodafone yavaş yavaş kendi omurgasını da yapıyor.

• Arkadaslar bugun superonline aboneligimi iptal edip fibermaxa basvurdum, basvuru sonrasi kurye ariyayip adres teyit etti ve sozlesme getirecegini soyledi, bu sozlesme gelmeden kurulumu yapiyorlar mi yoksa sozlesmenin imzalanip vodafone’a ulasmasinimi bekliyorlar?

• Bende bugün Süperonline aboneliğimi iptal ettirip Vodafone cep merkezinde sözleşme imzaladım. Kurulum için aranacağımı söylediler. Bekliyorum bakalım ne zaman arayacaklar.

• Arkadaşlar nokia modemde iki kullanıcımı oluyor birisi misafir kullanicimi

• Arkadaşlar fibermax bağlantım yapıldı.Hg255s modem taktılar. Arayüz şifresini bilen varmı acaba? Arayüze giremiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: klon1984

Arkadaşlar fibermax bağlantım yapıldı.Hg255s modem taktılar. Arayüz şifresini bilen varmı acaba? Arayüze giremiyorum.

Kullanıcı adı:admin
    Şifre:VDF.542
    (VDF büyük harflerle)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 14 Kasım 2017; 14:19:11 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ediyorum. Ancak bunu defalarca denememe rağmen yanlış kullanıcı adı veya şifre uyarısı veriyor.

• Şifreyi admin süperonline olarak yazdım arayüze girdi:)

• quote:

Orijinalden alıntı: dakina

Arkadaş 1,5 2 ay oldu apartmana kutu geleli içine kablolarına kadar her şeyi yerleştirdiler ama müşteri temsilcisini arıyorum aktif değil diyor apartmanlara iş emri çıkartan bir bey vardı kartını verdi onuda arıyorum cevap vermiyor. Antalya'dan yardımcı olacak bu konularla ilgili bilgili birisi varmı? Hayır taahhüd bitiyor boşuna 16 MB internete 80 lira vermek istemiyorum.

Ayni durumda idim. Benim fiberi sonunda bagladilar. Sizinki ne oldu. Aktif ettiler mi

• quote:

Orijinalden alıntı: melmur

Herkese Merhaba
    Vodafone kendi alt yapısı ile sağladığı fiber ile 100mbps / 240 akn olanı paketi aldım.
    hızım resimdeki gibi aşağı yukarı hep böyle.
    Fakat modemin sinyal gücü zayıf kalıyor.
    sürekli 2.4ghz / 5 ghz ( ac desteği varairties 5750 bağlandı) bandı arasında evdeki cihazlarım bağlantı manyağı oldu.
    2.4 ghz hız ile bağlanırlarsa iki oda sonrası hızım 5 'e düşüyor. 5 ghz hız bağlanırsa 30-40 arası dolanıyor. Biraz daha kullanıp teknik kayıt açtıracağım.
    CGN havuzunda değilim. kimi zaman 31 kimi zaman 176 ip 'si alıyor.

Cgn havuzu nedir? Ayrica bir sey merak ediyorum . Vodofone 2.4 ghz de max 50 mb hız verebiliyor. Telefon 5 ghz destekledigi icin 100 mbit hiz aliyorum ama bilgisayarda max 50 mbit gorebiliyorum. Bunun cozumu varmi

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.