Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
539.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çanakkale ile ilgili inan hiç bilgim yok biraz kıyıda köşede kalan bir şehir olduğundan pek yatırım yapan olmadı malesef o güzelim şehire..Sayfamı dikkatli okuduysanız heryere Fiber döşemek serbest artık yani Türk telekomun var döşeyemezsin diye bi kural yok artık....
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih_izmir

Çanakkale ile ilgili inan hiç bilgim yok biraz kıyıda köşede kalan bir şehir olduğundan pek yatırım yapan olmadı malesef o güzelim şehire..Sayfamı dikkatli okuduysanız heryere Fiber döşemek serbest artık yani Türk telekomun var döşeyemezsin diye bi kural yok artık....

çanakkale merkeiz çoğu sokağında altyapı ve üst yapı yenilendi son senelerde.
    önceki senelerde türktelekom sokaklara boş mavi borular döşüyordu.
    son 1 senedir altyapı döşemiyor.

vodafone kabloları nerelerden geçiriyor ?
    ttnet fiber olan apartmanlara altyapı döşüyor mu ?denk geldiniz mi hiç?
  • semih_izmir kullanıcısına yanıt
    Ankarada nerelerde başlamış fiber çalışması bir bilginiz varmı?
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Borular ilk döşenir ve sonra boruların içinden fiber kablolar geçer ama Fiber kabloyu ne zaman döşerler bilemem önemli olan boruları döşemek kazı maliyeti vs vs ..TTnet fiber olan binada aynı zamanda Süperonline Fiber olan binalar mevcut...
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    İzmirde yaşadığım için ben diğer şehirleri takip etmiyorum ama Müşteri Hizmetlerini arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.Şu an aktif olarak İzmir/Yeşilyurt bölgesi ve İstanbul/Beykoz'da aktif olarak kendi alt yapıları kullanılıyor.
  • quote:

Borular ilk döşenir ve sonra boruların içinden fiber kablolar geçer ama Fiber kabloyu ne zaman döşerler bilemem önemli olan boruları döşemek kazı maliyeti vs vs ..TTnet fiber olan binada aynı zamanda Süperonline Fiber olan binalar mevcut...

normalde döşerlerdi ama artık döşemiyorlar çok enteresan.

vodafone onceliği turktelekom fiber olmayan yerlere verse daha iyi olur.
    planlamaları nasıl yapıyorlar acaba ?
    nüfüs yoğunlu ve gelir düzeyine göre mi acaba ?
  • Vodafone kendi fiber alt yapısında acaba upload hızlarını daha yüksek tutarmı? Kaldı ki Telekomdan kiraladığı hatlarda bile 4Mbit upload var.. Acaba 6-10Mbit görmek mümkün olacakmı?
    Kurumsal bir şirket olduğundan Proje bölümü aylar veya yıllar öncesinden hangi lokasyonlara öncelik verileceğini belirlemiştir ama Vodafone bölgenin tamamına Fiber döşeme potansiyeli olan bir kurum çünkü; ben Türkiyenin ilk 3'e girecek yoğunlukta olan ilçesinde oturuyorum nerdeyse tamamına yakınına döşedi diyebilirim.Bu arada Nüfus yoğunluğu ve gelir düzeyi kısmı malesef Süperonline'a yakışan bir yaklaşım olduğundan dolayı çok dişli bir rakip ile karşı karşıya kaldıklarında acaba halen binanızda minimum 5 kişi alacaksa fiber döşerim gibi ağa,paşa gibi davranış biçimini devam ettirebilecek mi
  • mehmet_alp M kullanıcısına yanıt
    Emin olmamakla beraber galiba kararı Btk veriyor diye düşünüyorum.Bana verilecek hız 10 upload en azından Müşteri hizmetleri bu bilgiyi verdi bana...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih_izmir -- 14 Şubat 2016; 14:25:01 >
  • bence olabilir ama BTK saçmalar engeller...
  • http://beta.speedtest.net/result/5013049279
    bununla kıyas olmaz...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    gpondaki kablolama kötü olmuş...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • trollvenator kullanıcısına yanıt
    Sen sayfamda Anarşistlik yapmayamı geldin?
  • Bu arada online oyun meraklılarının bilmesinde fayda var vodafone, bir çok eu merkezli oyun sunucusunun erişim sağlayıcısı. Muhtemel en iyi eu ping değerleri vodafone da olacak. Paketler fiyat olarak güzel Narlıdere ye geleceğini bilsem umutlanırdım ama buraları superonline işgal etmiş hemen hemen bütün binalara girmiş durumda. Yatırıma girmez buralarda vodafone.
  • Sabah 10.00 civarı Vodafone ekibi Plastik kanalet işlemlerini yapmaya geldiler matkapla deliyorlar apartmanı eski bir apartmanda yaşadığım için kablo geçirilecek özel bi bölüm yok malesef Bu arada Plastik kanalet işlemlerini Digiturk elemanları yapıyor şu an gürültüden durulmuyor apartmanda yıkılıyo
  • Gelicek zamanla ben konuştum şu an için İzmirde yapılacak semtler Karşıyaka ilk etapta ama zamanla gelicek için rahat olsun.Bu arada değerli bilgini paylaştığın için tşk ederim
  • Menderes ilçesinde ne kablo ne de fiber var. Sadece ADSL ve mobil ile internet hizmeti alınabiliyor. Menderes ve çevresi de yatırım için tercih edilebilir aslında. Aralık ayında doğalgaz ile tanıştık. Umarım Fiber de gelir.
  • quote:

Sabah 10.00 civarı Vodafone ekibi Plastik kanalet işlemlerini yapmaya geldiler matkapla deliyorlar apartmanı eski bir apartmanda yaşadığım için kablo geçirilecek özel bi bölüm yok malesef Bu arada Plastik kanalet işlemlerini Digiturk elemanları yapıyor şu an gürültüden durulmuyor apartmanda yıkılıyo

hayırlı olsun.
    digiturk ne alaka ?
    apartmanda kaç hane var ?
    Biz fakiriz 11 hane var ve asansörsüz 40 senelik bina sadece cadde üzeri :) Vodafone katlar arası plastik kanalet işlemlerini Digitürk elemanlarına yaptırıyor çünkü donanımlı olduklarından riske girmiyor başka firma ile çalışarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih_izmir -- 6 Şubat 2016; 14:34:51 >
    Superonline da ayni şekilde 8-10haneli apartmanlara fiber çekiyor
    Karşıyaka'da amcam var . Salona kadar fiber çekti superonline

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.