Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (459. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
540.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 457458459460461
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• arkadaşlar merhaba, haftasonundan beri oyunlara ciddi lag ile bağlanıyorum. playstation'dan nba2k20 oynuyorum, aşırı bir lag var oyunda, şut attıktan 4-5 saniye sonra tepki veriyor. sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

• 100 mnit 24 ay ay tahuteeyım 542 yi arsyarak 200 mbit gedebişir miyim fiyat kaç olur

• vodafone'un kendi altyapısındaysanız evet. superonline altyapısındaysanız hayır, en fazla 100 MBPS alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Evrifaessa_TR

vodafone'un kendi altyapısındaysanız evet. superonline altyapısındaysanız hayır, en fazla 100 MBPS alabilirsiniz.

Altyapınız RedBox tarifelerine uygun değildir. Altyapınıza uygun 6 adet FIBER İnternet tarifesi bulunmaktadır.

merhaba bu önrrdiği en yujdek 100 mbit yani sol altyapısı var oturduğum yerde sanırım?

• redbox dediğiniz hizmetin superbox gibi bir şey olması lazım diye biliyorum. siz büyük ihtimal fiberden hizmet alıyorsunuz, redbox paketleriyle fiber paketleri farklı. fiberde 20-24-35-50-100-200 olmak üzere 6 paket var. müşteri hizmetlerini arayıp geçiş yapmayı deneyebilirsiniz.

• 2 hafta öncesine kadar 50mbit fiber internet kullanıyordum 2 hafta önce 100 mbit'e yükselttim hızımı, upload ta buna bağlı olarak 5 seviyerinden 10'a çıktı.

bir kaç gün önce Vodafone'dan mesaj geldi upload hızınızı size daha iyi hizmet verebilmek için ücretsiz 2 katına çıkarıyoruz 10mbit olarak kullanabilirsiniz diye

ben 100 mbit tarifesine geçtiğimden zaten 10 mbit upload hızını almaya başlamıştım mesaj sonrasında da bir değişiklik olmadı upload hızımda.

İzmir'de oturuyorum, 100 mbit yukarısını veremediğinden Vodafone sanırım SOL altyapısına sahip fiber internet kullanıyorum.

100 mbit kullanıp benzer şekilde mesaj sonrası 20 mbit'e yükselen var mı acaba upload hızı, benim bağlantımı atladılar bir karışıklık mı oldu acaba 50 mbit/100 mbit geçiş sonrasında ?

• U.Soydan kullanıcısına yanıt
    Çoklu bağlantıda yanlış gösteriyor aslında sahip olduğunuz hız 10 mbps upload testi tek bağlantı/single olarak ayarlayıp test edin.
  • çoklu bağlantıda da tekli bağlantıda da 10 mbits upload hızı çıkmakta, benim anlatmak istediğim bu hızı 20 mbits upload olarak alanlar duydum etrafta , 100 mbits download hızına sahip kişilerde upload hızını 20 mbits yaptılar mı

ben 50'den 100 mbit e çıktığımdan karışıklık olmuş olabilir upload hızımı arttırma aşamasında

Yok yapmadılar o switchle alakalı bir durum ben çoklu bağlantı yapınca 20 mbps upload alıyorum ama paket kaybı yaşanıyor jitter giriyor hattın tamamı kullanıldığında qos ile 9 ayarlıyorum sorun kalmıyor.

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luzumsuzdur -- 16 Nisan 2021; 11:32:39 >

• luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt

tamamdır teşekkürler

Rica ederim
  • 2020 ekim ayından beri 20mbps upload alt yapı vodafone. Uzaktan eğitim için uploadların arttırıldığı dönem baya bastırmıştım, yükselttiler ve öyle kaldı.

https://www.nperf.com/tr/r/3314905532836501-W5CEHJKm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.Bozoğlu -- 16 Nisan 2021; 23:57:20 >
  • A.Bozoğlu kullanıcısına yanıt

Speedtest'ten single connection seçip bir test yapın.

Bende 20 Mbps çıkıyor upload görüntüde ama gerçekte 10 Mbps maalesef.

OneDrive'a dosya yüklüyorum :

Sonuçta pratik olarak upload 10 Mbps.

• A.Bozoğlu kullanıcısına yanıt

Nisan ya da Mayıs 2020'den beri upload 20 Mbps hocam.

• Charmlander kullanıcısına yanıt

Veri gönderilen kaynağa göre değişiyor aslında. Youtube'a ya da sunucumun FTP'sine atarken 2,5 MB'a yakın bir hızla yüklüyor. Evdeki NAS'tan bir şey çekerken de gayet iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

Speedtest'ten single connection seçip bir test yapın.

Bende 20 Mbps çıkıyor upload görüntüde ama gerçekte 10 Mbps maalesef.

OneDrive'a dosya yüklüyorum :

Sonuçta pratik olarak upload 10 Mbps.

• sis651 kullanıcısına yanıt

Sizin VDF kendi altyapısıydı değil mi?

• Charmlander kullanıcısına yanıt

Evet, kendi altyapısı.

• Fiber olmayan bir yere nakil durumu olabilir o yüzden adsl bağlatmak istiyorum. Fiber mevcut binaya adsl abonelik alınamadığını okudum Türk Telekom'da, Vodafone'da böyle bir şey göremedim. Fiber mevcut binaya Vodafone adsl bağlayabilir miyim? Ya da başka bir firma?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 457458459460461
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.