Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (458. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
540.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 456457458459460
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Altyapı VDF mi SoL mu?

• Charmlander kullanıcısına yanıt
    VDF

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bugün bağlantımda güzel bir gariplik oldu. Sanırım Vodafone ya da TSOL bir şeyler deniyor, çünkü upload hızım şu an 100 MBPS'e tanımlı. Wi-Fi üzerinden (bilgisayarımda ethernet girişi olmadığından tam hızları aldığım bir test sonucu paylaşamıyorum) yaptığım yurt içi ve yurt dışı testlerinde upload sınırını kaldırmışlar gibi duruyor.

Superonline altyapısı, 100 MBPS paket, FTTB (binadaki switch maks. 100 MBPS destekliyor), Wi-Fi (5GHz), İstanbul.

Keşke bilgisayarda ethernet portu olsa da 100 görüp görmeyeceğini test edebilsem, ama ne yazık ki sadece Wi-Fi üzerinden yapılmış testleri paylaşabiliyorum.

Bu testlerin amacını merak etmiyor da değilim. Belki de hızları yükseltmek için önden test yapıyorlardır, bilemem.  VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- 

-----

Sonuçlar:

-----

Frankfurt test:

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

Sofya test:

Türkiye test 1:

Türkiye test 2:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evrifaessa_TR -- 4 Nisan 2021; 15:5:37 >

• Evrifaessa_TR E kullanıcısına yanıt

Devam ediyor mu aynı durum?

• quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

Devam ediyor mu aynı durum?

evet, hâlâ aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

Sevincim kursağımda kaldı   

SOL altyapı VDF kullanıyorum. Defalarca yeniden başlattım routerı hala 18-20mbit upload mevcut.

• Vodafone taahütüm bitmişti 8500850 aradım 100 mbit taahüt verdim sms ne zaman geliyot

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MontrealR

Vodafone taahütüm bitmişti 8500850 aradım 100 mbit taahüt verdim sms ne zaman geliyot

Ne kadar hocam aylık ?

• Benim de bugün normale döndü.

Normallesmemiz bu ise süper olur tabi. İyi bari herkes 20mbit olsun.

Birde gpon çözersem tadından yenmez.

• Selamlar,

Ben de vodafone fiber net kullanıcısıyım. Limitsiz, 24mbps hızına sahip faturalı gençlik tarifesi kullanıyorum. Son zamanlarda internet hızımda ciddi yavaşlamalar oldu. Wi-Fi bağlantısı olduğu halde internet erişimi yokmuş gibi davranıyor (Wi-Fi'den atmadan). Müşteri hizmetlerini aradım uzaktan reset attılar ama düzelmedi. Taahütümün bitmesine 2 ay kaldı. Sizce ne yapayım ? Yeni modem istesem düzelir mi yoksa başka iss mi geçmemi önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yanumthe -- 10 Nisan 2021; 17:31:57 >
  • anormal gözüküyor. ethernet kablosu ile deneme şansınız var mı?

• Evrifaessa_TR E kullanıcısına yanıt
    Maalesef şuan sadece telefonla bağlanabilirim. Taahhüt uzatmak için arasam ve modem değişikliği istesem sorun çözülebilir mi diye düşünüyorum ama tam emin olamıyorum. 24 mbps hızımı da tarife değişikliği yaparak 50'ye çıkarıcam. Belki bu şekilde kendine gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: yanumthe

Selamlar,

Ben de vodafone fiber net kullanıcısıyım. Limitsiz, 24mbps hızına sahip faturalı gençlik tarifesi kullanıyorum. Son zamanlarda internet hızımda ciddi yavaşlamalar oldu. Wi-Fi bağlantısı olduğu halde internet erişimi yokmuş gibi davranıyor (Wi-Fi'den atmadan). Müşteri hizmetlerini aradım uzaktan reset attılar ama düzelmedi. Taahütümün bitmesine 2 ay kaldı. Sizce ne yapayım ? Yeni modem istesem düzelir mi yoksa başka iss mi geçmemi önerirsiniz?

benim de taahütüm bitiyor dün aradılar hayır ben başka firmaya gececegimi söledim . bugün internet hizimi düşürmüşler :) bunlar arsız firma.

• Vodafone fiberde donanim uyelerine özel ilk 2 fatura tarafimizdan hediye. Konu basligima beklerim.

https://forum.donanimhaber.com/vodafone-fiber-donanim-a-ozel-ilk-2-fatura-hediye--148147588#148147588

• 100mbps paket kullanıyorum. Kabloluda max 95 ort. 92-93 görüyorum. Ping online oyunlarda 40-50 aşağısına düşmüyor. Eve gelen internet kablosu cat5. Cat6 ile değiştirsem hızda 100+ ve pingde düzelme görür müyüm?

• HaciTTOR kullanıcısına yanıt

Son durum nedir? Bugun banada mesaj geldi 400 tl fatura onumuzdeki aya yansıtılacakmıs , hemen arayıp sikayet kaydı olusturdum. Olmazsa elimdeki evraklar ile ben de basvuracagım tüketici hakem heyetine...

• "Değerli müşterimiz, sizlere daha iyi bir hız deneyimi sunabilmek adına veri yükleme (upload) hızınızı ücretsiz olarak 2 katına çıkardık. Upload hızınız otomatik olarak 10 Mbps'ye kadar olacak şekilde yükseltilmiştir. Hız güncellemesinin gerçekleşmediğini düşünüyorsanız, modeminizi kapatıp yeniden açmanızı tavsiye ederiz. Sağlıklı günler dileriz. B003"

Bu SMS gelen var mı?

EDiT: Gerçi 20 Mbps devam hız olarak ama umarım düşürmezler geri.

EDiT 2: Yükseltmeye geldimi 2 sene süründürüler, düşürmeye geldimi dakika sektirmezler  VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-  VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-   VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charmlander -- 12 Nisan 2021; 16:9:4 >

Bana da geldi. Test yaptım cidden ikiye katlanmış

• uploadu yoğun olarak kullananlara mı yaptılar acaba bu iyileştirmeyi. benim upload 5mbit

• 
Sayfa: önceki 456457458459460
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.