Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (450. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
540.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • taahatütü bitmeye yakın olanlara belki farklı teklifler sunuyorlardır, anlayamadım algoritmalarını.

bugün vodafone tv kullanabilirsiniz diye sms geldi. jetfaturaya girdim fiyat konusunda yanlış anlamışım. tarifenin adı "Vodafone Evde Devam Kampanyası Fiber (T) 100 Mbps - L - 74,90" olmuş. 5 lira 5 liradır. sevindim.

• Arkadaşlar merhabalar. 2 yıla yakındır TTnet fiber kullanıyorum 100mbit 90TL'ye. bu sözleşmem bitmek üzere. şuan 100mbit en mantıklı firma hangisi? Vodafone Fiber için görüştüm ilk 6 ay 113 TL sonraki 18 ay 123 TL fiyat verdiler. 2 yıl ayda 120 TL ediyo. Superonline'da 100 mbit ayda 130 TL, bir de gündüz 25mbit akşam 100mbit olan var 99TL.

Vodafone Fiber daha önce hiç kullanmadım. Sorun, arıza falan yaşarsam müşteri hizmetleri nasıldır, destek sağlıyorlar mı?

• shad0w kullanıcısına yanıt

TTnet kallavi fiyat çıkarmış, devam edene kadar superonline daha iyi fiyat vermiş gibi. Vodafone fibere gelirsek vodefone'un kendi altyapısından hizmet alanlar ki ben de onlardan biriyim, büyük çoğunluğu memnun. Ancak özellikle superonline altyapısı üzerinden hizmet alanların başlıkta çokça şikayeti var.

Bence ya iptal ettiriyorum deyin, çünkü iptal işlemi başlattığınızda türk telekomdan sizi elli kere arayacaklar. Aradıklarında diğer firmalardan çok daha uygun teklif alıyorum deyin. Ya da Superonline düşünebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZvAnA -- 28 Aralık 2020; 17:11:9 >
  • ZvAnA kullanıcısına yanıt

2 sene önce aynen dediğiniz gibi kapatıcam ben deyince o fiyatı vermişlerdi TTnetten. Ama şimdi blöf yiyeceklerini sanmıyorum. Vodafone altyapı olayını öğreneyim ona göre hareket edeyim o zaman, sağolun.

• vodafone.net'i superonline altyapısıyla alıyorum. daha önce superonline kullanıyordum. 2 yıl önce akn ve aknin kalkması muhabbetleri sonrası aralarındaki fiyat uçurumu yüzünden vodafone.net'i seçtim. açıkcası türkiye geneli 2 kere mi ne gitti vodafone.net o zamanlar harici herhangi bir şikayetim yok doğrusunu söylemek gerekirse. eskisi kadar oyun da oynamadığımdan ping vs. değerlerine hassas olamadım. bu konuda şikayetleri olanlar var. bu devirde ben matematiğime yani cebimdeki paraya bakıp en uygunu neyse tasarruf yapmaya çalışıyorum mevcut olduğum imkanlardan kaçmamaya bakarak. 5 lira 5 liradır diye sevindim evet ama eğer sizin için tüm bu ince ayrıntılar önemliyse 120tl vermek yerine gerçek altyapıya sahip olana 130tl muhtemelen verirdim. fakat artık o kafada değilim. çok büyük şikayetlerim olsaydı zaten tarifemi uzatmazdım.

@shad0w

• 2 ocak itibariyle biticek sizlesmemi
    ısrarlı tavrimla 3 ay 74=90
    sonra 79.90 arti wodafine tv ..

suan Huawei modem kullanıyorum ama kopmalar yaşıyorum.

modemde 80 90 hız alıyorum ama cok sık kopmalar ve cekim gücü az.

BANA EN PROBLEMSİZ MODEM TAVSİYE EDERMİSİNİZ. ACİL LÜTFEN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GnCfNrLi -- 29 Aralık 2020; 6:41:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GnCfNrLi

2 ocak itibariyle biticek sizlesmemi
    ısrarlı tavrimla 3 ay 74=90
    sonra 79.90 arti wodafine tv ..

suan Huawei modem kullanıyorum ama kopmalar yaşıyorum.

modemde 80 90 hız alıyorum ama cok sık kopmalar ve cekim gücü az.

BANA EN PROBLEMSİZ MODEM TAVSİYE EDERMİSİNİZ. ACİL LÜTFEN

İyi fiyat vermemişler hocam bence , sen zte modem talep et vodafone'dan kopmalar yaşıyorum de...

• GnCfNrLi kullanıcısına yanıt

Bence iyi fiyat. Ama hızınız 100 ise 100'e daha yakın almanız gerekir. Fiber olmasının farkı stabil olmasıdır.

Gerçi kullanımınızda kopma olması daha büyük sorun. Modem değişimi talep edin. Düzelirse 80-90 olması kafaya takılmaz bence.

Siz süperonline üzerinden kullanıyorsunuz galiba. ONT ile kullanımda ZTE modem deniyor ama ben deneyimlemedim. Yazan arkadaşlardan okuduğum kadarıyla...

Ben Vodafone'u kendi hattından kullanıyorum. Bu kullanımda Fiber kılının direkt girdiği NOKİA modem veriyorlar.

• isoomail kullanıcısına yanıt

zte modem değişikliği talebinde bulundum.

bakalim.

zte tavsiye eden arkadaşlar hangi modeli oldugunu yazarlarsa iyi olur

h267a ise konusuna girdim baya şikayet var

evet altyapı Superonline

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GnCfNrLi -- 30 Aralık 2020; 22:43:2 >
  • apartmana vodafone fiber kutusu 2 yıl önceden geldi. hızı yetersiz bulduğum için geçmemiştim. şimdi sorgulama yaptığımda 200mbit download / 20mbit upload verilebildiğini görüyorum.

fakat 20mbit upload tarifesi sadece genç tarifelerinde var. diğer tariflerde en yüksek hız 10mbit veriliyor.

20mbit hız almak için illaki 26 yaş alında birisini bulmak yada mahkeme kararıyla yaşımızı mı ufaltmamız lazım?

parasıyla 200/20 vodafone fiber almanın bir yolu yok mudur?

• ahmetatakan A kullanıcısına yanıt

İnternet sayfasındaki Fiber tarifelerinde upload yazmıyor. Nereden baktınız merak ettim.

1 yıldır Vodafone ev internetini kendi altyapısından 100 MB olarak kullanıyorum.

Upload 5mb idi. Nisan ayında pandemi artışı yapıldı, 20 MB oldu. O gün bugündür halen 20 MB olarak devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 3 Ocak 2021; 0:31:22 >
  • isoomail kullanıcısına yanıt

https://www.vodafone.com.tr/Net/fiber-internet

sayfasında en altta tarife esasları ve sıkça sorulan sorular kısmı var. orada "X kampanyası (VF) sıkça sorulan soruları için tıklayınız" seçeneğinden gelen pdf lere bakarsanız 20. sorularda bahsettiğim konuya cevap vermişler.

• quote:

Orijinalden alıntı: isoomail

İnternet sayfasındaki Fiber tarifelerinde upload yazmıyor. Nereden baktınız merak ettim.

1 yıldır Vodafone ev internetini kendi altyapısından 100 MB olarak kullanıyorum.

Upload 5mb idi. Nisan ayında pandemi artışı yapıldı, 20 MB oldu. O gün bugündür halen 20 MB olarak devam ediyor.

superonline alt yapısı 5mbit uzun zamandır. sadece 1-2 ay yükselttiler uploadı.

• ahmetatakan A kullanıcısına yanıt

Selamlar,

Yazdığınız yere baktım.

Sadece gençler için değil, hangi kampanya olursa olsun sonunda (VF) ibaresi olan bütün 200 MB olan paketler için 10 MB upload hızı verilmiş.

200 MB olan paketi herkes alamıyor. Benim kullandığım gibi altyapı sağlayacısı Vodafone olan yerlerde satın alınabiliyor.

(VF) ibaresi vodafone'un kendi altyapısı olan yerlerdeki kampanya anlamına geliyor.

Ben şu anda pandemiden dolayı 20 MB upload hızı kullanıyorum. Pandemi hız artırımı bitse kullandığım 100 MB'lik paket 5'e düşecek demekki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 3 Ocak 2021; 20:9:29 >
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt

Uzun yıllardır internet kullanıyorum. Öğrendiğim tek bir gerçek var

"bulunduğunuz bölgede hangi firmanın altyapısı varsa onu kullanın".

Altyapı kendilerinin olunca paket güncelleme, hız artırımı, hız düşümü, arıza halinde müdahale vs. çok daha hızlı yapılıyor.

Turknet kendi altyapısı olan yerlerde alabildiğin kadar hız diyerek 50-100 mb upload veriyor mesela.

Vodafone kendi altyapısında istediği kadar 20 MB upload vermeye devam edebilir.

Kendi altyapısı olan yerlerde Nisan ayından beridir değişmeden 20 MB veriyor. Süperonline, Türk Telekom veya KabloNet üzerinden hizmet verdiği yerlerde ise toptan olarak paket satın alıp perakende olarak bize sattığı için istediği esnekliği gösteremiyor.

Süperonline, Vodafone kullanıcıları için 2 ay için indirim yapmıştır, sonrası için ekstra para istemiştir diye upload hızı ilk haline dönmüştür.

• İlk fatura hediyeli vodafone fiber icin ulasabilirsiniz + herkese red indirimi yapilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: forcsf

Bende de aynı şekilde. Son fatura döneminde olduğum için tamamlandıktan sonra değişeceğini ya da bu tarife üzerinden değişken oranda indirim yapılacağını ümit ediyorum.

Hocam benim fatura 71 lira geldi !! şikayet kaydı oluşturdum , genel müdürlükten aradılar ilk 3 ay 29 sonraki aylar 79 olacaktı diye senin fatura geldimi sende durum nedir ?

• helsloot kullanıcısına yanıt

Benimki de 79 küsur geldi. Ben gelecek ay ne olacak onu bekliyorum.

Normalde taahhütüm bitmiş ve son ayı kullanıyordum. Normalde 75 TL'den fazla ödememem gerekirdi Fakat teklif öncesi 99 TL lik tarifeye geçirmiş gözüktükleri için belki kısmi olarak 99 TL ve bana önerilen 50 TL lik indirimli tarife üzerinden faturalandırma olabilir.

Bir de geçen gece 12 ay taahhüt verdiğimde 3 ay 15 TL indirim vermişlerdi. İlk ay tam fatura gelip indirim bir sonraki ay yansımıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: forcsf

Benimki de 79 küsur geldi. Ben gelecek ay ne olacak onu bekliyorum.

Normalde taahhütüm bitmiş ve son ayı kullanıyordum. Normalde 75 TL'den fazla ödememem gerekirdi Fakat teklif öncesi 99 TL lik tarifeye geçirmiş gözüktükleri için belki kısmi olarak 99 TL ve bana önerilen 50 TL lik indirimli tarife üzerinden faturalandırma olabilir.

Bir de geçen gece 12 ay taahhüt verdiğimde 3 ay 15 TL indirim vermişlerdi. İlk ay tam fatura gelip indirim bir sonraki ay yansımıştı.

Bunların birbirinden haberi yok valla ben genel müdürlükten aradıklarında görüşmeyi kaydettim , yan çizemezler çizerlerse yine iptal dilekçesini gönderirim e-devletten çocuk oyuncağımı bu  

• helsloot kullanıcısına yanıt

Çok da fazla takmayın derim. Ben 85 TL ile taahhüt vermeye razı idim. Fakat bir türlü 95 TL altına inmediler. Madem o parayi verecegim, Gıbır.net gibi bir firmayla olmazsa Turk.net ile taahhütsüz yola devam ederim, memnun kalmazsam yine Vodafone'a döner ilk bir veya iki faturayi hediye eden arkadaştan abonelik yapar en kotu bana teklif edilen 95 TL'lik teklife yakın bir şekilde kullanırım diye düşündüm.

Şu ana kadar ben internet hızından memnunum. İndirimsiz teklif edilen fiyatın da pek bir alternatifi yok. O yüzden biraz sabırlı olacağım. Geçen sene de benzeri oldu. Gelecek ay indirim yansır diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forcsf -- 6 Ocak 2021; 21:33:42 >
  • 
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.